Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 08:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: piątek, 20 lipca 2018, 22:15 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Podsumowanie półrocznej działalności ze strony PZE...
żródło:
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspol ... na_przyszo
Cytuj:
Pół roku minęło... Efekty, ciężka praca i plany na przyszłość
Za nami już ponad pół roku działalności Polskiego Związku Eksploratorów. Czas więc na pierwsze podsumowania. Od tego czasu udało nam się zaistnieć w świadomości całego środowiska. Zauważyła nas też strona rządowa, stowarzyszenie archeologów SNAP, Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych, przedstawiciele urzędów konserwatorskich a także media ogólnopolskie i lokalne. Okres ten poświęciliśmy w głównej mierze pracy nad budową struktur związku oraz stworzeniem uwarunkowań prawnych ułatwiających uprawianie naszego hobby.

Nasze sukcesy
PZE zostało zaproszone przez Departament Ochrony Zabytków przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego do negocjacji w sprawie stworzenia mechanizmów poprawiających uprawianie naszego hobby w przyszłej ustawie o ochronie zabytków i innych ustawach, z którymi na co dzień spotykają się poszukiwacze i kolekcjonerzy. W międzyczasie, wiedząc o pracach nad nowym rozporządzeniem do ustawy o ochronie zabytków, wystosowaliśmy do MKIDN pismo w tej sprawie i zostaliśmy zaproszeni do oceny oraz poprawy projektu. Co prawda rozporządzenie jest tylko uszczegółowieniem zapisów ustawy, którą oceniamy jednoznacznie negatywnie, ale mając wpływ na jego treść udało nam się wynegocjować kilka zapisów ułatwiających życie poszukiwaczom, którzy zdecydują się na uzyskanie pozwolenia na poszukiwanie zabytków. W projekcie rozporządzenia jaki otrzymaliśmy do oceny pojawiło się też kilka dość uciążliwych zapisów, które udało nam się wykreślić.

Sprawy, które udało nam się wynegocjować to:
a) możliwość dopisania do pozwolenia indywidualnego innych poszukiwaczy. Czyli na dwa dni przed planowanym wyjściem w teren wysyłamy maila z listą uczestników wyprawy do WKZ i po sprawie.

b) uzgodnienie, że jedynym dokumentem potwierdzającym prawo własności jest wpis w Księgi Wieczyste. Do tej pory na podstawie podanych przez nas numerów ewidencyjnych działek WKZ sam dochodził do Ksiąg Wieczystych. Dziś będziemy mogli sami podać wypis. Taka możliwość znacznie skróci czas oczekiwania na pozwolenie. Oczywiście nie jest to obowiązkowe a tylko stanowi pewną opcję;

c) podjęcie tematu bzdurnych i nieżyciowych pozwoleń na poszukiwania. Okazaliśmy je w ministerstwie i uzyskaliśmy zapewnienie interwencji w tej sprawie. Ministerstwo nakazało WKZ-tom przedstawić treści wszystkich wydanych pozwoleń w celu ich przeanalizowania.

d) na spotkaniu w ministerstwie ustaliliśmy też, że do końca lipca przedstawimy propozycje zapisów do wytycznych dla Generalnego Konserwatora Zabytków, których celem będzie ujednolicenie procedur wydawania pozwoleń oraz ograniczenie tzw. dodatkowych wymagań, które skutecznie przeszkadzały w uzyskaniu pozwoleń na poszukiwania. Taką możliwość daje nam artykuł 90 nowej ustawy.

Sukcesy w rozmowach z Lasami Państwowymi:
Jesteśmy również po rozmowach z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych, gdzie udało nam się wspólnie z Lasami pracować nad zapisami nowego zarządzenia Dyrektora Lasów Państwowych dotyczącego zasad wydawania zgód na poszukiwania na terenach będących w zarządzie GDLP.
Jak wiecie w ostatnim czasie pojawiały się ze strony nadleśnictw praktycznie same odmowy lub zgody wydawane były warunkowo. Nowe zarządzenie ma zmienić praktykę wydawania zgód na bardziej przyjazną poszukiwaczom. Taką zmianę podejścia Lasów Państwowych do poszukiwaczy udało się wynegocjować poprzez zaproponowanie przez PZE stworzenia programu szkoleniowego.
W tym celu wspólnie z GDLP opracowujemy zasady dobrego zachowania w lesie, co będzie stanowiło element obowiązkowych szkoleń dla członków PZE. Z takich materiałów będą korzystać też leśnicy wydając zgody na poszukiwania.

Konsultacje w środowisku, przyjmowanie nowych członków
Równolegle prowadzimy konsultacje środowiskowe i zbieramy wnioski do stworzenia zupełnie nowego systemu przepisów dotyczących poszukiwań. Chodzi głównie o ustawę o ochronie zabytków, ustawę o broni i amunicji, Kodeks Cywilny, ustawę o rzeczach znalezionych i inne, które związane są z uprawianą przez nas pasją.

Wreszcie udało nam się wprowadzić mechanizm przyjmowania nowych członków w struktury PZE w tym tzw. wolnych strzelców. W tym celu uruchomiliśmy stronę internetową na której znajduje się platforma do zapisów. Na stronie można znaleźć też wiele informacji o tym co robimy, kim jesteśmy i jakie cele nam przyświecają.

Co przed nami?
Przed nami dużo wyzwań i ciężkiej pracy by wreszcie uporządkować i unormować sytuację w jakiej znaleźliśmy się po 1 stycznia 2018 roku.
W tym celu opracowaliśmy swoistą „Mapę Drogową” naszych celów i żądań.

Oto najważniejsze z nich:
1. Wypracowanie wraz ze środowiskiem archeologów logicznej i jasnej definicji zabytku i zabytku archeologicznego. Postaramy się aby pojawiła się w definicji zabytku nowa grupa przedmiotów na posiadanie których nie będzie takich obostrzeń, jak w przypadku zabytków archeologicznych poprzez wprowadzenie kategorii przedmiotu historycznego.

2. Środowisko urzędniczo-archeologiczne oraz organy ścigania, naszym zdaniem, błędnie interpretują przepisy dotyczące poszukiwań z pomocą wykrywaczy metali czy magnesów neodymowych. Uważamy, że ustawa ma charakter intencjonalny i nie można z góry zakładać, że eksplorator idący poszukiwać z wykrywaczem poszukuje zabytków. W tym celu chcemy uzyskać jednoznaczną odpowiedź na pytanie: co jest a co nie jest zabytkiem i na jakiej podstawie wymaga się od nas uzyskiwania pozwoleń na poszukiwania poza stanowiskami archeologicznymi przedmiotów nie będących zabytkami w tym zabytkami archeologicznymi?

3. Będziemy starali się doprowadzić do takich uregulowań prawnych, by urzędnicy jasno określili w swoich rewirach, które miejsca stanowią strefę ochrony archeologicznej a które nie. I by w tych drugich poszukiwania mogły się odbywać na zasadzie umowy pomiędzy poszukiwaczem a osobą czy instytucją mającą tytuł prawny do danej działki z pominięciem WKZ lub ewentualnie tylko poprzez zgłoszenie poszukiwań.

4. Będziemy również starali się o doprowadzenie do weryfikacji kart Archeologicznego Zdjęcia Polski (AZP) z których wiele jest błędnie oznaczonych jako stanowiska archeologiczne.

5. Zajmiemy się również problemem posiadania zabytków archeologicznych przez osoby prywatne poprzez ustanowienie funkcji społecznego depozytariusza zabytków lub mechanizmu, który pozwalałby na legalne posiadanie zabytków archeologicznych.

6. Uważamy, że najwyższa pora skończyć z fikcją jaką jest zgłaszanie przez poszukiwaczy przypadkowo znalezionych zabytków i skarbów poprzez podawanie fałszywych okoliczności. Uznajemy, że sposób znalezienia skarbu lub zabytku nie ma znaczenia i nawet z detektorem jest on przypadkowy, dlatego w takich przypadkach bezwzględnie należy się nagroda i o takie traktowanie prawa będziemy zabiegać.

7. Środowisko eksploratorów jest mocno zróżnicowane pod względem informacyjno-edukacyjnym. W związku z tym PZE w ramach swojej działalności będzie prowadziło szkolenia z zakresu wstępu do archeologii, prawa, zasad postępowania w przypadku znalezienia materiałów niebezpiecznych i niewypałów, zasad zachowania na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe oraz popularyzację kodeksu poszukiwacza.

8. Podjęliśmy walkę ze stereotypowym postrzeganiem środowiska poszukiwaczy jako „hieny cmentarne” , złodziei narodowego dobra czy też paserów zabytków.

9. Będziemy dążyć do likwidacji zapisu penalizującego w takiej formie, jak jest to zapisane obecnie. Stoimy na stanowisku, że kara pozbawienia wolności jako najostrzejsza forma ukarania powinna mieć jasne uwarunkowania prawne. Dzisiejszy zapis jest niejednoznaczny i niekonkretny.

10. W okresie przejściowym, zanim uda nam się doprowadzić do wyżej wymienionych regulacji, będziemy się starać pomagać poszukiwaczom zrzeszonym w PZE poprzez zorganizowanie pomocy prawnej w ramach Funduszu Ochrony Prawnej. Wiemy w jaki sposób interpretowane są zapisy ustawy przez organy ścigania dlatego musimy dać odpór zapędom policji i prokuratury w nabijaniu statystyk.

Koledzy, koleżanki!
Aby osiągnąć wyznaczone przez nas cele nie możemy pozostać sami. Wszyscy nasi oponenci są zrzeszeni, zorganizowani i zinstytucjonalizowani. Tylko gdy pokażemy masowość naszego hobby będziemy w stanie poprawić sytuację prawną naszego środowiska.

Obecnie w Polskim Związku Eksploratorów jest zrzeszonych 22 fundacji i stowarzyszeń (a kolejne czekają na przyjęcie). Od 11 lipca - gdy ruszyła możliwość wstępowania osób niezrzeszonych - z każdym dniem przybywa też indywidualnych poszukiwaczy.

Dlatego serdecznie Was namawiamy do wstępowania w szeregi Polskiego Związku Eksploratorów. Pokażmy naszą siłę i determinację!

Zarząd
Polskiego Związku Eksploratorów


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 00:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 09:11
Posty: 1533
Złóż CV na sekretarkę....... :h chyba że już jesteś, :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 09:16 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:38
Posty: 428
Lokalizacja: Górny Śląsk
darekoli napisał(a):
Złóż CV na sekretarkę....... :h chyba że już jesteś, :roll:

:lol: :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 09:48 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 8 maja 2015, 13:02
Posty: 289
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Przecież każdy kto jest zainteresowany działalnością PZE,sam przeczyta na ich stronie a tych co to nie interesuje to i tak zleją ten temat.....zaśmiecanie forum...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 10:36 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2016, 17:53
Posty: 86
Lokalizacja: PL.
Kpina jakaś. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 15:17 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Cytuj:
1. Wypracowanie wraz ze środowiskiem archeologów logicznej i jasnej definicji zabytku i zabytku archeologicznego. Postaramy się aby pojawiła się w definicji zabytku nowa grupa przedmiotów na posiadanie których nie będzie takich obostrzeń, jak w przypadku zabytków archeologicznych poprzez wprowadzenie kategorii przedmiotu historycznego.

Nowa klasyfikacja tu nic nie zmieni, gdy przedmiot nie podpada o ustawę o zabytkach to podpada pod ustawę o rzeczach znalezionych.

Cytuj:
3. Będziemy starali się doprowadzić do takich uregulowań prawnych, by urzędnicy jasno określili w swoich rewirach, które miejsca stanowią strefę ochrony archeologicznej a które nie. I by w tych drugich poszukiwania mogły się odbywać na zasadzie umowy pomiędzy poszukiwaczem a osobą czy instytucją mającą tytuł prawny do danej działki z pominięciem WKZ lub ewentualnie tylko poprzez zgłoszenie poszukiwań.

Żeby się nie pogrążyli, proponowałem 1-2 km otulinę chronioną chronione prawem stanowisko archeologiczne, (pkt. 4).

Cytuj:
4. Będziemy również starali się o doprowadzenie do weryfikacji kart Archeologicznego Zdjęcia Polski (AZP) z których wiele jest błędnie oznaczonych jako stanowiska archeologiczne.

Może jakieś drobne korekty da się wprowadzić, ale na pełną weryfikację stanowisk, a taka by się należała, nikt nigdy się się nie zgodzi, bo byłoby to otwarcie „puszki pandory”, objawieniem niekompetencji i porażką dla urzędu.

Cytuj:
5. Zajmiemy się również problemem posiadania zabytków archeologicznych przez osoby prywatne poprzez ustanowienie funkcji społecznego depozytariusza zabytków lub mechanizmu, który pozwalałby na legalne posiadanie zabytków archeologicznych.

http://www.poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=118992&p=736615

Cytuj:
9. Będziemy dążyć do likwidacji zapisu penalizującego w takiej formie, jak jest to zapisane obecnie. Stoimy na stanowisku, że kara pozbawienia wolności jako najostrzejsza forma ukarania powinna mieć jasne uwarunkowania prawne. Dzisiejszy zapis jest niejednoznaczny i niekonkretny.

Można nie zmieniać, a stosować wyłącznie w przypadku, nielegalnego poszukiwania zabytków na prawnie chronionym stanowisku archeologicznym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 20:18 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2011, 20:42
Posty: 352
Muszę ale muszę się zgodzić z przedmówcami, że na tym forum nie należy wklejać informacji o PZE. Właśnie dostałem po raz kolejny bana na edycję w tym wątku:
viewtopic.php?f=81&t=190786&start=525

Chodziło i mój wpis: "W końcowym rozrachunku może się okazać, że będziesz zmuszony wstąpić do któregoś z towarzystw. Wszystko zmierza w tym kierunku."

Za chwilę jeden z chętnych do przystąpienia do PZE, Klocha napisała:

"Wczoraj z ciekawości zacząłem zakładać tam konto i napisałem do nich jak to się odbywa. Zaproponowali mi aby wpisać się do najbliższego stowarzyszenia ale zacząłem się wahać."

Taką blokadę dostałem już po raz kolejnym. Pytania kierowane do j.... nie dają efektu. Pozostają bez odpowiedzi ale do tego już się przyzwyczaiłem.

Tak więc Aśka72, fiszowiec, Olek_65 oraz wszystkie osoby, które nie będą wygłaszamy hymnów pochwalnych nt. PZE muszą się liczyć z takimi konsekwencjami.
Ciekawe czy te zwyczaje zostaną przeniesione na PZE?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 20:56 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
A może któryś z Modów by nam raczył wyjaśnić tą kuriozalną sytuację dotyczącą kol. Filka ?
W sensie że tak na Sejm się jeden zapatrzył ?

Normalne społeczeństwo / grupa ludzi wymaga oponenta/ów.
Wracacie do bolszewizmu.
Nie widzę przeszkód byście mnie zbanowali - jedno kliknięcie .
Resztę bandy też - ma być słodko i radośnie.
Portret Stalina piękny na banerze wydrukuje dla was każda Pracownia Reklamowa - ja za m.2 biorę 45 ZŁ - ale dacie radę taniej - przecież chodzi o symbol , przesłanie a nie o jakość

Z komsomolskim pozdrowieniem - olek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 21:05 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Filek, od razu wyjaśniam, że nie zamierzam brać niczyjej strony w sprawie tego bana. Pytanie czysto techniczne: co to znaczy ban na edycję? Chodzi o to, że nie możesz dodawać postów w tym wątku, czy że nie możesz edytować dopiero co wstawionego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 21:29 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Widzisz Drucik -
Teraz to konsultacje na wysokim szczeblu trwają .
Niby Filka należy zutylizować - ale tak , by dziady głupkowate nie skumały.
I tak po kolei ...
Panowie - miejcie jaja - zrzućcie przyłbice- jeśli nie pasujemy do Waszego malutkiego , hermetycznego ''światka'' niech ktoś odważy się to napisać.

A i tak będziemy ... jak koty :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 21:41 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2011, 20:42
Posty: 352
Drucik napisał(a):
Filek, od razu wyjaśniam, że nie zamierzam brać niczyjej strony w sprawie tego bana. Pytanie czysto techniczne: co to znaczy ban na edycję? Chodzi o to, że nie możesz dodawać postów w tym wątku, czy że nie możesz edytować dopiero co wstawionego?

W ogóle nie mogę dodawać nowych postów.

OOOOOOO CUDAAAAAAA!!!! Już mogę :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 22:41 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Filek . A myślałam,że tylko ja mam paranoję :lol:
Dla niewtajemniczonych : Wątek ten założyłam w dziale media bo po pierwsze i przede wszystkim dostałam już ostrzeżenie od admina,że jeśli jeszcze raz założę wątek w formie komunikatu w dziale Komunikaty PZE to wylatuję bo nie jestem rzecznikiem i przedstawicielem PZE. Dlatego zgodnie z wolą admina założyłam to w dziale Media. Niestety wątek został przeniesiony do działu Komunikaty... Nie wiem ,który moderator tak zadecydował ale tak się stało. Nie wiem dlaczego ale trudno. Nie biorę na siebie odpowiedzialności za komentarze ,które ewentualnie padną bo każdy ma prawo komentować. No chyba ,że "zabijamy posłańca ,który przynosi wieści". Każda taktyka jest dobra.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 22:45 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2011, 20:42
Posty: 352
O, znowu nie mogę dopisywać wiadomości (chyba ktoś kiepsko się zabawia z nudów) a bardzo mnie interesuje dlaczego Asiu dostałaś zakaz i od kogo pisania o Lasach Państwowych.

Olek napisał: "Niestety nie może ... Prosiła byś temat rozwinął , merytorycznie bo Ona wiele dla nas zrobiła i zna temat.
Dostała zakaz wypowiadania się w powyższym wątku "

Ciekawe kiedy zostanę zablokowany w tym wątku?


Ostatnio edytowano sobota, 21 lipca 2018, 22:48 przez filek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 22:48 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
Nie, nie przesadzajcie panowie, takie bany na edycje to w przedszkolakom na gg robili.
Tu raczej to cos sprzetowego albo sieciowego takie zaklocenia wywoluje, czy dorosly mod zachowywalby sie jak przedszkolak na gg? (nie kwestionuje banow, kartek i ostrzezen bo porzadek musi byc, natomiat tu nie widze zadnego powodu, to nie Korea Kima wszak.
Wiec prosze, nie dajcie sie ponosic niepotrzebnym emocjom. Wielu modow po cichu a i na glos podziela podnoszone przez nas kontrowesje bo tu nie o rebelie ani jakis ferment chodzi a o nasze wspolne bylo nie bylo cele.
Wiec dopoki nie bedzie informacji od moda, prosze wstrzymujcie sie z zarzutami. Tematy sa kontrowersyjne ale moderatorzy juz wielkokrotnie udowodnili swoja profesjonalnosc i nie ma powodu by na swiat szla opinia, zeby zwiewac z forum PS bo jakas sr..ka szaleje.

Dodam po edycji, ze dla mnie jest zrozumiale dlaczego nie nalezy dodawac dowolnych wpisow w dziale PZE. Ja tez bym chcial aby pojawialy sie tam informacje przedstawione wlasnie przez PZE. Ot chociazby, zeby wygrac zaklad jaki popelnilem z osoba z poza forum.
Wiec piszmy sobie wszedzie gdzie jest na to miejsce a dzial PZE zostawmy z spokoju niechby nawet zarosl mchem, i krzakami...


Ostatnio edytowano sobota, 21 lipca 2018, 22:55 przez fishowiec, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pół roku minęło-ze strony PZE
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 22:53 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2011, 20:42
Posty: 352
Fishowiec, czy "awaria" polegająca na braku możliwości dodawania postów może trwać kilka miesięcy, pomimo, że napisałem do jacka z pytanie czy jest to właśnie awaria czy w ten sposób zostałem ukarany za niepoprawne wpisy?
Oczywiście moje zapytanie pozostało bez odpowiedzi, standard :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL