Teraz jest wtorek, 21 maja 2024, 07:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 12 października 2008, 22:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2006, 18:14
Posty: 1388
Dupa, jest ostatnio modnym słowem na forum. Ja tez pozwolę sobie napisać to słowo, a co mi tam:

Dupka, dupcia, dupeńka
To taka aluzja maleńka
By z odrobiną kultury
Kruszyć między sobą mury...

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 12 października 2008, 23:16 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
Wybacz FDJ'ot...Ale postawie się za Januszem.Po pewnym "mini zlocie" jakieś dwa lata temu uzmysłowiłem sobie że nie jesteś typem poszukiwacza który zadowoli się czymkolwiek co nie ma minimum 1800 lat ;) i wszystko inne dla Ciebie to śmieci (no może poza "ketą nieśmiertelników") . Czemu tak się dzieje?...Za dużo godzin na wykopaliskach?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 12 października 2008, 23:41 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Witcher odpowiem Ci tak : Moim zdaniem każdy znaleziony przez nas przedmiot ma wartość przede wszystkim sentymentalną dla znalazcy.
I pod tym kontem nigdy jej nie oceniałem. Oczywiscie wszystko ma swoje granice i nie wiem na co liczyc może czlowiek przynoszący ze sobą polmosy do muzeum ?
Być może był to żart.
Co do moich upodobań i zainteresowan poszukiwawczych nie będę z Tobą rozmawiał bo mnie po prostu nie znasz i nie wiesz czym się interesuję ani co zbieram.
Zapewniam Cię jednak, że nie sa to przedmioty starsze niż 90 lat :)
Warto tez czasem spojrzec na emotikony przy wypowiedziach by dostrzec intencję rozmówcy jak i prawdziwy sens wypowiadanych słów.
Dla wyjaśnienia kilka punktów:
1. zlot był super i nie mam zamiaru krytykować organizatorów
2. fanty były takie jakie udało sie znaleźć /mnie nie udało sie nic znaleźć :)/
3. krytyka niektórych osobników nie ma nic wspólnego z oceną zlotu jak i jego organizatorów
4. nie pozwole sobie wcisnąć intencji, których nie miałem ani też nie pozwole na manipulowanie moimi wypowiedziami.
5. jezeli ktos ma do mnie jakies osobiste awersje to niech ma na tyle odwagi cywilnej i powie mi to wprost a nie na forum.
Pozdrawiam
J.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 października 2008, 09:58 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 10:15
Posty: 38
Lokalizacja: Chroberz
Drodzy Koledzy
Czytałem ostatnie posty kilkakrotnie i nie widzę jakichkolwiek złośliwości FDJ-ta.
Niepotrzebnie się wszyscy obruszyli (łącznie z FDJ-tem).
A uważam, że wypowiedziane słowa są fachowe, krytyczne ale szczere.
To, że Jacek zwrócił uwagę na kilka znalezionych przedmiotów jako wartościowych
a resztę jako śmieci podwyższyło tylko moje kryteria do znalezisk naszych uczestników
znajdowanych na co dzień ;) . Ja sam na co dzień nie pracuję z wykrywaczem (jedynie kilka propagandowych zdjęć na zlocie )
Wszystkie monety trafią do gabloty a także porzucone przedmioty życia codziennego
znalezione na terenie parku zostaną przedstawione w gablotach.
Polmosy zobrazują tylko skalę śmieci a i rzucą światło na okres ,,bezkrólewia''
Właśnie wróciliśmy ponownie z Chrobrza.
Park pałacowy jest obecnie sprzątany a pozostawione dołki i złom został potraktowany jako działanie celowe (po malej sugestii ).
,,Pałac'' ocenia zlot i uczestników jako ogromnie udany.
Do tego stopnia, że gdyby rzucić hasło - organizujemy nowy zlot, to bez wahania wszyscy stają na stanowiskach, w boksach.
Znaleziska są cały czas jeszcze katalogowane i dokumentowane.
Grzegorz - archeolog, który się tego podjął robi to za darmo, w chwilach wolnych - i chwała mu za to.
Cały czas pozostają do odebrania certyfikaty uczestnictwa (w biurze pałacowym)
Pozdrawiam i zapraszam ponownie do Chrobrza.
JMS - a gdzie obiecane zdjęcia ? Wrzuć do Kruka, tam już jest kilka zbiorów :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 października 2008, 06:12 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2002, 00:00
Posty: 2058
Lokalizacja: Gliwice
Witam
Dziękuję za dobrą organizację, za świetne miejsce i za zlot rzeczywiście dla poszukiwaczy (wiem co piszę, bo uczestniczę w zlotach od zlotu nr V w Rzeczce). No a koszty zlotu to już zupełnie mnie powaliły (tak niskie, a tyle atrakcji i gadżetów). Organizatorzy mają tylko jeden minus- na sobotę załatwili fatalną pogodę, ale zrehabilitowali się w niedzielę.
Co do znalezionych fantów:
Tak się złożyło, że przez całkowity i nie zamierzony przypadek znalazłem się w komisji oglądającej i oceniającej wszystkie znalezione przedmioty.A trochę tego było (ok 120 torebek). Kryteria wg których ocenialiśmy fanty to:
- najstarszy znaleziony fant ( tu bezsprzecznie wygrały przedmioty Proscana /siekierka z brązu ok 2500 lat p.n.e oraz srebrny denar rzymski ok 0 n.e +-200lat-to na pewno oceni Robi lub Elnio)
- najciekawsza moneta ( tu wygrał srebrny szeląg gdański)
- najciekawsze znalezisko związane z pałacem ( tu wygrała porcelanowa figurka szachowa w idealnym stanie/hetman, królówka/)

Co było jeszcze w workach?
- Kilkanaście boratynek (aż 4 znalazł JMS), grosze polskie z 1818, kilka sztuk 1 gr SAP z ok 1767r, kilka trojaków SAP, kopiejki z ok 1905,
grosze z okresu międzywojennego, 5 centimów belgijskich z 1875r, trochę PRL-ków i kilka PLN-ów.
- połówka "klamki" oraz kilka nabojów i kawałek taśmy z z flaka, łuski z Mausera, PPsz, Mosina,
- nabijki ,guziki (JMS znalazł guzik z amerykańskiego munduru IIW.Ś.), chyba dwa znaczki metalowe
- jakieś zdobione uchwyty (np do pogrzebacza), klamka mosiężna, kute ozdoby ,jakieś broszki, pierścionek
- blachy, kątowniki, puszki, sreberka, polmosy, kapsle

90% fantów była przeraźliwie zabłocona ,brudna obklejona ziemią ,co nie ułatwiało pracy komisji. No i kilka woreczków dotarło już po obradach (ale nie zawierały artefaktów mogących znaleźć się wśród nagrodzonych).
Jeszcze odnośnie dostarczonego złomu. Nie wiem ,czy koledzy poszukiwacze tak przejęli się słowami organizatorów "oddajemy wszystko co wykopiemy" czy też chcieli pokazać Archeologom, że jednak w większości kopiemy złom, ale większość worków zawierała nikomu nie potrzebne śmieci. Nasuwa się uwaga dla następnych organizatorów podobnych akcji i zlotów: niech poszukiwacze zbierają fanty przez cały czas trwania zlotu ,a oddadzą je przebrane ze śmieci i umyte dopiero w ostatnim dniu, kilka godzin przed zamknięciem imprezy. I jeszcze kilka (niestety) zdjęć ,które na szybko udało mi się zrobić przed obradami komisji. Pozdrawiam, Krzysztof Mrówka-Grzebiuszka


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 października 2008, 12:20 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 10:15
Posty: 38
Lokalizacja: Chroberz
Śliczne zdjęcia.
A mam pytanie do Proscana - jaki to wykrywacz (to twój? Ten który jest pokazany w reportażu na jego początku )
http://pl.youtube.com/watch?v=-R-oz4ObUYY


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 października 2008, 13:22 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): poniedziałek, 28 lipca 2003, 00:00
Posty: 1203
Lokalizacja: warszawqa
Pozwolę sobie napisać za Proscana, bo raczej (niestety :)) tu nie pisze.

To jest Eksplorer, z dodatkowym kretem do precyzyjnego namierzania. Projekt i realizacj - Proscan.
Miałem przyjemność testowania - sprawdza się znakomicie.

Z tego co pamiętam, był puszczony materiał w Teleekspresie (wydanie niedzielne) i tam pokazano również znajomy wykrywaczy.
To jeden z nielicznych przykładów, gdzie właściciela wykrywki można poznać po samym urządzeniu

pozdrawiam i gratuluję organizatorom, oraz uczestnikom przedsięwzięcia

111


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 marca 2009, 01:11 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 10:15
Posty: 38
Lokalizacja: Chroberz
Wspomnienia ze złotu w Chrobrzu. Grupa, która na koniec zlotu zagrała dla uczestników. Oto jej teledysk - www.youtube.com/watch?v=eV0h6EHUYH4&fea ... annel_page


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL