Teraz jest wtorek, 21 maja 2024, 02:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 09:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 16:00
Posty: 1613
kruku napisał(a):
Panie i Panowie, ja pozwole sobie przypomniec apel o zabranie do kieszeni kilku znalezisk mogacych wzbogacic kolekcje muzealna. Doprawdy nie ma znaczenia czy bedzie to jedna boratynka czy luska - liczy sie gest i pozostawienie trwalego sladu po naszej bytnosci na tym terenie.
Jest to pierwsza tego typu akcja organizowana podczas zlotu jednak mam nadzieje, ze bedzie owocna i pozwoli nam za kilka lat powiedziec, ze to wlasnie my stworzylismy podwaliny pod np. dzial numizmatyczny w Palacu Wielopolskich w Chrobrzy.

Przemyslcie na spokojnie i przeszukajcie szuflady.

Pozdrawiam

Witka :)
A propos tego co napisał Kruku- dajcie znać co bierzecie - nie chcę się wygłupić - więc jakby co miałbym pogląd na to, co zabierają inni.
Pozdro :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 10:32 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 4 marca 2005, 00:38
Posty: 233
Lokalizacja: Wrocław
Juz nie mogę się doczekać wyjazdu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 12:34 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Kruku to znaczy że jak ? mamy przywieźć fanty ze sobą ? czy znajdowac je tam na miejscu ?
przeciez te przywiezione z całej Polski znajda sie tam z czapy.
Chyba nie chodzi o tzw fanty zastepcze na wypadek gdybysmy nic nie znaleźli ?
W "Było nie minęlo" takie jaja można robić pod publikę ale do muzeum !?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 13:27 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
FDJ napisał(a):
W "Było nie minęlo" takie jaja można robić pod publikę ale do muzeum !?

trochę mnie zaskoczyło co napisałeś, tzn, że np. w ostatnim programie, który emitowali na Polonii Sikorski wyciągnął z wody ,,podłożone" strzemiona kawaleryjskie??? :? :o
Wracając do związanych z tematem głównym poszukiwań w Chobrzu...
Słusznym jest pytanie po co przywozić ,,fanty" z wszystkich stron Polski? A kontekst??? :luv w tym archeologiczny, tak uwielbiany przez...mniejsza o to.
Obdarowywanie muzeum boratynkami wydaje mi się lekka przesadą.
Chyba, że mamy na myśli ,,Muzeum boratynek", ,,Muzeum łusek" etc...
regionalne muzea gromadzą chyba zbiory tematycznie związane z danym regionem, jak nazwa wskazuje.
Stąd większą wartość dla takiej placówki będzie miała boratynka wykopana w parku pałacowym, mówiąca o obiegu pieniędzy na danym terenie, niż srebrny szóstak lichego stanu przywieziony w kieszeni poszukiwacza i ofiarowany muzeum a wykopany 300 km dalej.
No chyba, że rzeczywiście tworzy się jakieś nowe muzeum numizmatyczne i wszystkie dary mile widziane....
Byłem kiedyś w lepszych czasach na wielu poszukiwaniach, gdzie kolegom ,,wychodziły" różne znaleziska, które nie mogły wyjść, ale trzeba było ratować ,,twarz" przed kolegami, zwłaszcza jak sie miało sprzęt za 4,5 tys. a koledzy za 200 złotych i więcej znajdowali. Chyba w tym przypadku o to nie chodzi? - by podnieść prestiż poszukiwaczy jako darczyńców, czy też efektywnych poszukiwaczy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 17:04 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 1 września 2008, 14:54
Posty: 24
PREM napisał(a):
po co przywozić ,,fanty" z wszystkich stron Polski? A kontekst???


Wiesz co PREM, Ty jednak jesteś złośliwy i nieludzki :1 Ale poprawiłeś mi humor na co najmniej 6 godzin i dzisiaj wieczorem wypiję za Twoje zdrowie :D Dawno się tak nie uśmiałem, monitor do czyszczenia.

No ale skoro zadajesz pytania jak...mniejsza z tym, to odpowiedzieć można jak... mniejsza z tym:

Weźmy tę łuskę. Kto wie, może pochodząca z Pcimia ciotka faceta, który wystrzelił z niej pocisk pod Lublinem miała bratową, której babka cioteczna pochodziła z Chrobrza!!! Ha! Zły kontekst? Rewelacyjny kontekst!!! I niech ktoś spróbuje udowodnić że tak nie było ;) Każdy (ocenzurowano) powinien wymyślić se taki kontekst jaki akurat jest mu wygodny.

A tak poważnie.
Może i zbiory muzeum powinny rzeczywiście pochodzić z regionu. Ale kto wie, może ktoś umiejętnie próbuje poprawić dość ciulaty PR poszukiwaczy? Może zrobią całą salę stanowiącą żywy dowód że nie są oni bandą umorusanych wandali myślących tylko o tym jak by tu podpieprzyć dziedzictwo narodowe w postaci łuski? W gruncie rzeczy dlaczego by nie? Nie czepiajmy się dupereli. Muzeum ma słabe zbiory, możemy dać po kilka drobiazgów jeśli mamy takie - dajmy, co nam szkodzi. A kontekst będzie taki że nie szczypiemy się w tyłek tylko jak możemy coś pomóc to pomagamy. Mi tam osobiście nie zależy, byle zabawa była dobra - i tego się trzymajmy bo chyba nikt nie chce w piwnicy zrobić sobie British Museum tylko po prostu dobrze się bawić :bir A jak ktoś nie chce to może nie dawać i w końcu też mu nikt za to łba nie urwie ani zlotowej kiełbasy z gardła nie wyszarpie :)

Poza tym trzeba spojrzeć na to z drugiej strony. Im więcej dasz, tym mniej będziesz miał w piwnicy. Im mniej masz w piwnicy, tym krócej będziesz przesłuchiwany a :cop pytających gdzie ukryłeś skarby narodowe odsyłasz do Chrobrza do muzeum. A tam w gablotce jak byk Twoje nazwisko :piwo

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 17:12 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
gollum napisał(a):
PREM napisał(a):
Poza tym trzeba spojrzeć na to z drugiej strony. Im więcej dasz, tym mniej będziesz miał w piwnicy. Im mniej masz w piwnicy, tym krócej będziesz przesłuchiwany a :cop pytających gdzie ukryłeś skarby narodowe odsyłasz do Chrobrza do muzeum. A tam w gablotce jak byk Twoje nazwisko :piwo

Pozdrawiam

I ja wypiję :)
Stary ja przekazałem ostatnio 8,5 kg takich fantów jednemu z muzeów regionalnych, fanty te pochodziły jednak z okolic danego miasta.

NIe neguję akcji tylko pytam....a głupich pytań wszakże nie ma, prawda?
Szkoda że tak późno się dowiedziałem bo dla mnie wpisać na paczce ten czy inny adres cóż za różnica, skoro mógł je przywlec w okolice oddalone o 400 km tłum wycieczkowiczów z Chrobrza jakieś 100-200 lat temu,
przyznam że też mi poprawiłeś humor, Twój kontekst jest suuper!! :1 :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 17:25 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 1 września 2008, 14:54
Posty: 24
PREM napisał(a):
Stary ja przekazałem ostatnio 8,5 kg takich fantów jednemu z muzeów regionalnych, fanty te pochodziły jednak z okolic danego miasta.

NIe neguję akcji tylko pytam....a głupich pytań wszakże nie ma, prawda?


Wiem, przecież żartuję. Peace and love.

A napijemy się w Chrobrzu wspólnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 18:21 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 10:15
Posty: 38
Lokalizacja: Chroberz
U W A G A
Prośba do wszystkich, którzy planują przyjechać na zlot.
Wysyłajcie potwierdzenia na rafal13-74@o2.pl
Zbliżamy się do kresu możliwości internatowych miejsc.
Są jeszcze przygotowane inne miejsca noclegowe ale ...
A jeśli ktoś już zarezerwował a zmniejszyła się liczba ludzi jadących niech też da znać, aby nie było zamieszania Very Happy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 22:04 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
gollum napisał(a):

A napijemy się w Chrobrzu wspólnie :)

niestety nie chociaż bardzo bym chciał sie napić z Wami, niestety mam od miesiąca druga pociechę (córkę) i trochę związane ręce sytuacją rodzinną. A szkoda bo chętnie bym pojechał, może nawet bardziej niż chętnie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 23:57 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 17:04
Posty: 129
Lokalizacja: Londyn
Tak sobie czytam i myślę.
Ekspozycji w Pałacu mogłyby pozazdrościć wielkie muzea, choć jest to robione wręcz społecznie.
Co do fantów przekazywanych przez poszukiwaczy, to można z tego zrobić kolejną wystawę dot. pozytywnym działaniom poszukiwań co byłoby kolejną cegiełką w kierunku normalności.
Chyba że tego nie chcemy. Tysiąc łusek czy tysiąc boratynek zgromadzonych w jednym miejscu też robi wrażenie.
Ocenę zostawiam Wam.
ps. piekiełko było juz nie raz przerabiane. Postarajmy sie myślec pozytywnie.
pozdrawiam
rafal13


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 października 2008, 00:08 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Nie chodzi o piekiełko tylko, moim zdaniem, nietrafioną trochę akcję gdyż nie spodziewam się by poszukiwacze przywieźli ze sobą jakieś wartościowe czy unikatowe znaleziska.
Spodziewam sie natomiast sterty, przepraszam za wyrażenie, śmieci.
Większą reklame zrobimy sobie uczciwie oddajac to co znajdziemy w tym parku zostawiając za sobą ład i porządek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 października 2008, 00:17 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 17:04
Posty: 129
Lokalizacja: Londyn
I to jest sedno sprawy. Pokazać sie z jak najlepszej strony. Może w końcu pewne bariery i zła opinia o poszukiwaczach zostanie postrzegana w innym świetle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 października 2008, 08:03 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 1 września 2008, 14:54
Posty: 24
PREM napisał(a):
niestety nie chociaż bardzo bym chciał sie napić z Wami, niestety mam od miesiąca druga pociechę (córkę) i trochę związane ręce sytuacją rodzinną. A szkoda bo chętnie bym pojechał, może nawet bardziej niż chętnie...


Szkoda.

Ale i na to jest rada. Ja na przykład jadę z synem :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 października 2008, 09:22 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
gollum napisał(a):
Ale i na to jest rada. Ja na przykład jadę z synem :D

No z synem to może bym i pojechał bo ma 6,5 roku, ale z córką w wieku 4 tygodni życia ciężko :)
Zresztą na pewno będzie nie jedna okazja by napić się piwa, osobiście zapraszam jak będziesz gdzieś w okolicy Lublina :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 października 2008, 21:10 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 1 września 2008, 14:54
Posty: 24
Mój ma niecałe 9 lat. Bierz młodego i jedź, będą mieli towarzystwo do zabawy :)

A zaproszenie przyjmuję. W tym roku zapewne już się nie uda, ale w przyszłym dlaczego nie :) Mam niedaleko rodzinę a i w Lasach Janowskich znam fajne piaszczyste dróżki w lesie gdzie można bucikiem mięciutki piaseczek odgarniać podczas spaceru :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL