Teraz jest niedziela, 12 maja 2024, 21:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2010, 18:26 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): niedziela, 28 stycznia 2007, 22:11
Posty: 354
Lokalizacja: Capital City (L)
tadeklobo napisał(a):
Po pierwsze trzba ustalić regionalnych koordynatorów gdzie przekażemy monety


FDJ napisał(a):
Ostatnio rozmawialem z urzędnikiem w WKZ i spodobała mu sie idea zasypania WKZów wszelkiego rodzaju złomem z datą produkcji mieszczacą się w definicji zabytku.
Boratynki raczej powinniśmy zostawić na inna sprzyjającą okazję.


A reszty się domyśl :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2010, 21:47 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 16:29
Posty: 277
Lokalizacja: WWY-Puszcza Biała i Kamieniecka
W porządku wiem, że był już pomysł na temat wysyłania złomu do WKZ (ale nie wszystkie WKZ są nastawione źle do poszukiwaczy) po co robić sobie tam wrogów (np. koledzy z Olsztyna na pewno nie chcieli by swojemu konserwatorowi podrzucać rupiecie do biura, gdyż mają dobre relacje w tym rejonie z WKZ)
Uważam, że akcja ma sens z racji, że nic się nie dzieje w naszej walce o zmianę przepisów - oczywiście poza wysiłkami Artura przy próbie tworzenia stowarzyszenia oraz forsowaniem naszej interpretacji przepisów na temat legalności poszukiwań wykrywaczem na terenach nie objętych ochroną konserwatorską o którą walczy Jacek i Wars.
Mój głos w tej sprawie jest nieznaczący ale może starsi bardziej zaprawieni w bojach forumowicze w końcu znajdą dobry sposób by wykonać ruch mający na celu zmianę prawa.
Wiem, że niektórzy są już pewnie zmęczeni walką - czytam posty na temat prób zmian, konferencji i innych prób mających na celu zmianę prawa sprzed kilku lat na tym forum i nie dziwię się, że każda nowa inicjatywa upada. Ale może jednak w końcu się uda...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2010, 21:57 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): niedziela, 28 stycznia 2007, 22:11
Posty: 354
Lokalizacja: Capital City (L)
Chodziło mi raczej o to, że wysłaniem kilku tysięcy monet do WKZ możemy sobie oddać "strzał w plecy". Dlatego temat umarł zanim w ogóle powstał :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2010, 22:07 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): czwartek, 28 listopada 2002, 01:00
Posty: 1278
Lokalizacja: Kraków
tadeklobo napisał(a):
Uważam, że akcja ma sens z racji, że nic się nie dzieje w naszej walce o zmianę przepisów - oczywiście poza wysiłkami Artura przy próbie tworzenia stowarzyszenia oraz forsowaniem naszej interpretacji przepisów na temat legalności poszukiwań wykrywaczem na terenach nie objętych ochroną konserwatorską o którą walczy Jacek i Wars.

Dzieje się wiele tylko nie jest to nagłasniane. Jak by to obrazowo ująć... "Walka trwa równocześnie na kilku frontach, atakujemy z lądu, morza i powietrza". Tylko nie jest to nagłasniane więc nie wychodź przed orkiestrę :) A w sprawie boratynek patrz post Pitbula.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lutego 2010, 23:00 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 16:29
Posty: 277
Lokalizacja: WWY-Puszcza Biała i Kamieniecka
Czasami lubi się wiedzieć co jest grane prawda :) Nie będę wychodził przed orkiestrę ale też potrafię grać na niektórych instrumentach (w przenośni) i mogę wiele pomóc. Niektórzy chcą wiedzieć co się dzieje w środowisku poszukiwaczy i jakie są prowadzone akcje. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 lutego 2010, 15:59 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Kolego, z tego co widzę to jak na razie specjalizujesz się w biciu piany na wszelkich forach i wypisywaniu banalnych haseł, że "trzeba coś zmienić". Nie obraź się, bo nie piszę tego złośliwie, ale sam nic nie robisz w tym kierunku. Byłeś w lokalnym muzeum? Kontaktowałeś się z jakimś archeologiem? Zrobiłeś cokolwiek innego, niż pisanie wciąż tych samych tekstów na forach? Odpowiedz sobie najpierw na te pytania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 lutego 2010, 18:58 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 16:29
Posty: 277
Lokalizacja: WWY-Puszcza Biała i Kamieniecka
Jak zapewne zauważyłeś kolego Lipek nie jestem starym forumowiczem i tak doświadczonym poszukiwaczem jak Ty i wielu innych długo walczących o zmianę naszego wizerunku.
Rzeczywiście masz rację - nic nie zrobiłem dla zmiany naszej sytuacji nawet w moim lokalnym środowisku ale nie znaczy to, że nie mam zamiaru robić nic w tym temacie. Dla ciebie to jest bicie piany dla mnie próba poderwania kolegów do akcji (szczególnie starych forumowiczów w tym twojej osoby) Ja zaczynam dopiero interesować się poszukiwaniami (od 2 lat) i ogarnia mnie złość na istniejące przepisy. Uważam, że na swoje możliwości na dzień dzisiejszy jestem w stanie działać tylko lokalnie a różne akcje ogólnopolskie i próby zmiany przepisów niezwykle mnie interesują i chciałbym w nich uczestniczyć. Niedługo zima się skończy i wszystkie pomysły z zimowych dni pójdą do kosza.
Dziękuję za uwagi może za jakiś czas będę mógł pochwalić się sukcesami w środowisku lokalnym a na dzień dzisiejszy kibicuję starszym kolegom i waszym akcjom w tym tobie przyjacielu Lipek.

Pozdrawiam :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 lutego 2010, 21:57 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): czwartek, 28 listopada 2002, 01:00
Posty: 1278
Lokalizacja: Kraków
tadeklobo napisał(a):
Jak zapewne zauważyłeś kolego Lipek nie jestem starym forumowiczem i tak doświadczonym poszukiwaczem jak Ty i wielu innych długo walczących o zmianę naszego wizerunku.
Rzeczywiście masz rację - nic nie zrobiłem dla zmiany naszej sytuacji nawet w moim lokalnym środowisku ale nie znaczy to, że nie mam zamiaru robić nic w tym temacie. Dla ciebie to jest bicie piany dla mnie próba poderwania kolegów do akcji (szczególnie starych forumowiczów w tym twojej osoby) Ja zaczynam dopiero interesować się poszukiwaniami (od 2 lat) i ogarnia mnie złość na istniejące przepisy. Uważam, że na swoje możliwości na dzień dzisiejszy jestem w stanie działać tylko lokalnie a różne akcje ogólnopolskie i próby zmiany przepisów niezwykle mnie interesują i chciałbym w nich uczestniczyć. Niedługo zima się skończy i wszystkie pomysły z zimowych dni pójdą do kosza.
Dziękuję za uwagi może za jakiś czas będę mógł pochwalić się sukcesami w środowisku lokalnym a na dzień dzisiejszy kibicuję starszym kolegom i waszym akcjom w tym tobie przyjacielu Lipek.

Pozdrawiam :1


Chcesz działać? Proszę bardzo proponuję złożyć u konserwatora zabytków wniosek o pozwolenie na poszukiwania. Proponuję dowiedzieć się czy możesz wziąć udzial w jakiejś akcji z archeologami (akurat w warszawie takich akcji organizuje się całkiem sporo), spróbować podjąć współpracę z muzeum itp. Zacznij działać sam a nie tylko "kibicować starszym kolegom". Na razie kilka osób coś robi a reszta kibicuje, dlatego ja nie ogłaszam swoich działań publicznie bo kibiców nie potrzebuję.
Jeśli chcecie czymś konserwatorów zasypać to nie monetami czy "zabytkowymi" śmieciami tylko właśnie wnioskami o pozwolenie na legalne poszukiwania. W ten sposób pokażencie, że chcecie działać legalnie ale wam się to uniemożliwia.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 lutego 2010, 22:35 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 16:29
Posty: 277
Lokalizacja: WWY-Puszcza Biała i Kamieniecka
El Loco napisał(a):
Chcesz działać? Proszę bardzo proponuję złożyć u konserwatora zabytków wniosek o pozwolenie na poszukiwania. Proponuję dowiedzieć się czy możesz wziąć udzial w jakiejś akcji z archeologami (akurat w warszawie takich akcji organizuje się całkiem sporo), spróbować podjąć współpracę z muzeum itp.


Dzięki za radę może najwyższa pora poznać Panią lub Pana konserwatora w Warszawie i wystąpić o pozwolenie na ulubiony kawałek pola. Moje muzeum w Wyszkowie może troszkę małe ale pomieści moje znaleziska ;)
Pozdrawiam i obiecuję, że nie będę już "pienił" w tym wątku.
Życzę nam i sobie dobrych wyników w walce o nasze postulaty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 kwietnia 2010, 14:34 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 18 grudnia 2006, 14:28
Posty: 633
Pan Tomasz Merta także zginął w dzisiejszej katastrofie. :( :( :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 kwietnia 2010, 17:58 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2007, 21:32
Posty: 68
Lokalizacja: Mazowsze
[*]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 kwietnia 2010, 19:00 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 7 listopada 2008, 21:01
Posty: 198
Lokalizacja: Lechistan
[*] :( No to już po korzystnej reformie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:58 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2010, 21:14
Posty: 136
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Czyli akcja zawieszona... [*]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 kwietnia 2010, 14:34 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 9 sierpnia 2008, 11:50
Posty: 104
Lokalizacja: Sosnowiec
Tym większy czuję żal... [*]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: frank i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL