Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 19:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 15:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3643
Lokalizacja: Górny Śląsk
Lipek napisał(a):
amberus napisał(a):
Oczekiwania mamy, ale robi się coraz ciekawiej, zobaczcie -- https://www.youtube.com/watch?v=f9yXIKkk7_4


A foliowa czapeczka juz założona?

Posłuchałem gościa, przeczytałem komentarze i jutro idę sie zapisać do onkologa, bo rak murowany.
Tacy ludzie nam przychylności nie zjednają.

Tacy delikwenci pierwsi pochwalą się legitymacją PZE. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 16:45 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
amberus napisał(a):
Oczekiwania mamy, ale robi się coraz ciekawiej, zobaczcie -- https://www.youtube.com/watch?v=f9yXIKkk7_4
Kiedyś tacy wujkowie-trybuni ludowi głosili swoje przemyślenia jedynie po drugiej secie, we wąskim, rodzinnym gronie, gdy ktoś ich nieopatrznie zaprosił na imieniny. A i tak połowa gości wychodziła na papierosa, gdy tylko taki zaczynał. Internet dał sposobność globalnego bajdurzenia każdemu i nagle ci wujkowie odkryli, że jest ich mrowie. I że takie paplanie może być przyczynkiem do chwały. Szczepionki, kosmici, iluminaci, płaska ziemia, spiski i układy... Jak najdalej od takich, bo wsadzą nas w jeden kaftan.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 17:23 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:37
Posty: 472
Nie mogłem słuchać tego stękania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 18:53 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
artur1960 napisał(a):
To do czego będzie służyć legitymacja?
wojo napisał(a):
Tak czekam i czekam i . . . . . nic .
Czyżby nie było nikogo kto odpowie na moje pytania zadane kilka postów powyżej :o
wojo napisał(a):
Doctor czy rzeczywiście to jest zbyt wiele ? Według mnie są to dość proste i podstawowe pytania .
Miałem jednak nadzieję że ktoś z Zarządu PZE się odezwie . Sądząc po zdjęciach to jest to dość duże grono . Chyba nie zapadli już w sen zimowy ?
wojo napisał(a):
Mam kilka pytań do "ojców założycieli" PZE :
1. Czy do PZE będzie mógł należeć każdy poszukiwacz , nawet niezrzeszony , traktujący poszukiwania typowo hobbystycznie ?
2. Przed przystąpieniem do PZE trzeba będzie wypełnić wniosek ( tak myślę ) . Czy będzie można to zrobić on-line ?
3. Czy wszyscy członkowie PZE począwszy od zwykłego "kopacza" a skończywszy na Zarządzie będą mieli jednakowe prawa ?
4. Jakie konkretnie korzyści ( nie myślę o materialnych ) da przynależność do PZE ?


Wojo,
Na wstępie chcę Ci uświadomić, że za danym nickiem w internecie kryje się człowiek mający rodzinę, pracę, prawo do wolnej niedzieli i odpoczynku. Nie mamy obowiązku siedzieć na forum, jak dyżurny z pogotowia ratunkowego bo może zdarzyć się post Woja, na który niczym erka należy szybko odpowiedzieć.
Co do Twoich pytań to na większość z nich otrzymałeś już odpowiedzi z komunikatów PZE więc nie będę się nad tym rozpisywał.
Odpowiem bezpośrednio na dwa.
Nie wszyscy będą mieli równe prawa.
Szeregowy członek nie będzie mógł wykonywać działań zarezerwowanych dla zarządu czyli: zarządzanie, reprezentacja, realizacja zadań nałożonych przez walne zgromadzenie.
Prawo głosu na walnych zgromadzeniach, będą miały tylko stowarzyszenia i fundacje.
Jeżeli ktoś będzie chciał wziąć udział w głosowaniu na zgromadzeniu walnym będzie musiał być oddelegowany jako reprezentant danej organizacji. Każda organizacja posiada jeden głos.

W obecnej chwili pracujemy nad "mapą drogową" naszych działań.
Aby taki program opracować musimy zapoznać się z oczekiwaniami środowiska oraz z możliwościami działań na szczeblu kontaktów z władzami. Takie rozmowy już trwają i "obwąchujemy" się z urzędami oraz innymi środowiskami, z którymi będziemy musieli się konsultować, współpracować, wspólnie występować lub zawierać jakieś porozumienia.
Dopiero po przejściu takiego etapu będziemy mogli opracować wstępną ofertę skierowaną do środowiska.
Na tym etapie, wewnętrznych uzgodnień, mogę z pewnością powiedzieć, że oprócz działań na rzecz poszukiwaczy zawartych w preambule statutu, będziemy zapewniać pomoc prawną dla członków PZE. Działać to będzie na zasadzie funduszu asekuracyjnego, finansowanego ze składek członkowskich. W tej chwili tworzymy sieć kancelarii prawniczych, które będą dla nas pracowały. Na tą chwilę jest to najważniejsza materialna oferta dla poszukiwaczy.
Regulamin i zasady pomocy prawnej jest w opracowaniu.
Legitymacja PZE to dokument, który będzie miał wielorakie zastosowanie.
Będzie potwierdzeniem zawarcia "polisy ubezpieczeniowej"
Informacją dla władz, że właściciel jest przeszkolony z dziedziny rozpoznawania zabytków archeologicznych, w stopniu podstawowym.
Legitymacja będzie potwierdzeniem znajomości ustawy o ochronie zabytków oraz ustawy o broni i amunicji.
Dla PZE będzie mandatem i legitymizacją w działaniach na rzecz wszystkich posiadaczy takiej legitymacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 19:11 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 2 lutego 2014, 14:48
Posty: 24
Lokalizacja: Ziemia Dobrzyńska
No tak - my będziemy na prawie wspierani przez prawników. Może zamiast 'chronić' poszukiwaczy to starać się zmienić przepisy - tam - najwyżej. To powinno być pierwsze [ tak myślę ]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 19:21 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 28 listopada 2017, 20:56
Posty: 159
artur1960 napisał(a):
To do czego będzie służyć legitymacja?


Na długo po 01.01.2018 jako załącznik(jeden z wielu) do zgody od WKZ :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 19:27 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
amberus napisał(a):
No tak - my będziemy na prawie wspierani przez prawników. Może zamiast 'chronić' poszukiwaczy to starać się zmienić przepisy - tam - najwyżej. To powinno być pierwsze [ tak myślę ]
Kombi27 napisał(a):
artur1960 napisał(a):
To do czego będzie służyć legitymacja?


Na długo po 01.01.2018 jako załącznik(jeden z wielu) do zgody od WKZ :1


Proponuję zapoznać się z komunikatami PZE bez konfabulacji, zanim zacznie się pisać głupoty.
Nie zamierzam wdawać się w pyskówki z osobami o zerowym dorobku i stażu na forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 20:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3643
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wszystko co zalega w gruncie jak nie jest, to może być zabytkiem archeologicznym, to prosta, a zarazem jednoznaczna stosowana obecnie wykładnia definicji zabytku archeologicznego, jaka skutecznie załatwia nam problem legalności poszukiwań, więc dopóki to się nie zmieni, czyli, będzie sprecyzowana definicja zabytku archeologicznego, lub przyjęta jakaś logiczna interpretacja obecnie obowiązującej definicji, to nie ma się co czarować, nic się nie zmieni.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 21:05 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Wielu się wydaje, że zmiana przepisów i ich interpretacji to jak pójście do sklepu po fajki.
Niestety ale muszę ich rozczarować.
Aby cokolwiek zmienić to należy mieć grupę poparcia, siłę przebicia oraz umiejętności dyplomatyczne.
Ciągle słychać pokazywanie palcem co nam się nie podoba ale nie ma ani jednej propozycji jak to zmienić ?
Frank, a jaką definicję zabytku proponujesz ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 21:46 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 7 kwietnia 2015, 09:59
Posty: 454
Witam.
Właśnie miałem napisać coś mądrego, ale ręce opadają po niektórych wpisach.
Jacek, róbcie co robicie, siły nie ma, musi to potrwać.
Zmiany muszą nastąpić i nastąpią.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 22:12 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3643
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jacek napisał(a):
Wielu się wydaje, że zmiana przepisów i ich interpretacji to jak pójście do sklepu po fajki.
Niestety ale muszę ich rozczarować.
Aby cokolwiek zmienić to należy mieć grupę poparcia, siłę przebicia oraz umiejętności dyplomatyczne.
Ciągle słychać pokazywanie palcem co nam się nie podoba ale nie ma ani jednej propozycji jak to zmienić ?

To prawda nie będzie to łatwe, przez lata lobbing archeobetonu był bagatelizowany, w końcu dopięli swego, a my teraz mamy problem, zajęcie na długi czas wymagające rzeczywistego zaangażowania od każdego zainteresowanego poprawą obecnej sytuacji.

Jacek napisał(a):
Frank, a jaką definicję zabytku proponujesz ?

Można wykluczyć wszystko od okresu nowożytnego w górę, niech archeologia przestanie błądzić i zajmie się właściwymi dla archeologii zabytkami, a nie masowymi produktami manufaktur i produkcji przemysłowej, przy czym powinien obowiązywać całkowity zakaz handlu wszelkimi zabytkami i przedmiotami wydobytymi z gruntu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 22:24 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 22 stycznia 2011, 22:42
Posty: 162
Kolego Jacku wierze w Twoja sile przebicia i umiejętności dyplomatyczne miałem okazje Cie poznać ale napisałeś ze : Legitymacja PZE nie będzie upoważniała do kopania co będzie zapewne na niej napisane, przeglądam swój dokument do posiadania broni i oczom nie wierze zapomnieli dopisać ze nie mogę sobie postrzelać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 23:52 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 12 października 2017, 23:09
Posty: 3
frank napisał(a):
...przy czym powinien obowiązywać całkowity zakaz handlu wszelkimi zabytkami i przedmiotami wydobytymi z gruntu.

OK tylko jak zdefiniujesz pojęcie 'wszędobylnoaukcyjne' - "wykopek strychowy" ? Po pierwsze słowo "wykopek" nie istnieje w słowniku po drugie nie udowodnisz nikomu czy ma to po dziadku,czy ze stodoły,strychu czy po prostu znalazł i wyczyścił...To nie jest takie proste.
Jacek tu mam taką osobistą refleksję : wiem że momentami już nie dajesz rady,mimo to dyplomatycznie odpowiadasz za co szacunek,ale musisz wiedzieć że jeżeli ktoś jest na TYM forum z zerowym kontem nie oznacza że jest zerem. Nie bronię tu oczywiście osób,które z "zerowym" kontem bez powodu atakują innych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: wtorek, 12 grudnia 2017, 00:31 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 11 marca 2014, 22:55
Posty: 217
Mój pisany post gdzieś wyparował więc mogę się powtórzyć. Liczę, że PZE jakoś wpłynie na zmianę ustawy. Jest nas podobno ponad 100 tyś, mamy niezły elektorat. Tylko czasu jest mało. Patrząc na sprzedawane wykrywacze coraz więcej ludzi rezygnuje z tego hobby. Od nowego roku raz złapany poszukiwacz więcej nie odwiedzi lasu z wykrywką. Dodatkowo coraz trudniejsze będzie nawiązywanie nowych kontaktów. Ludzie zaczynają po prostu bać się o swój tyłek. Administratorów forum proszę o dodanie linku na stronę PZE w celu śledzenia ich poczynań i wspierania ich w razie potrzeby. Poszukiwaczom proponuję pousuwać kontakty typu ździchu wykrywacz i zakopać fanty w ogródku. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Powołano Polski Związek Eksploratorów
PostNapisane: wtorek, 12 grudnia 2017, 01:03 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
artur1960 napisał(a):
Kolego Jacku wierze w Twoja sile przebicia i umiejętności dyplomatyczne miałem okazje Cie poznać ale napisałeś ze : Legitymacja PZE nie będzie upoważniała do kopania co będzie zapewne na niej napisane, przeglądam swój dokument do posiadania broni i oczom nie wierze zapomnieli dopisać ze nie mogę sobie postrzelać.

A jest tam napisane, że możesz jak John Rambo biegać po polach, lasach i naparzać do wszystkiego co się rusza ?
Poza tym strzeliłeś sobie gola, za który chłopaki nakopią Ci zaraz do dupy.
Masz pozwolenie na posiadanie broni.
Czyżbyś chciał aby wykrywacze też były na takie pozwolenie ? :666
Na koniec jeżeli już chcesz odnosić strzelectwo do poszukiwań to porównał bym legitymację PZE do patentu strzeleckiego.
Patent strzelecki może posiadać każdy kto go wyrobi i niekoniecznie posiadający broń.
Uprawnia on do korzystania ze strzelnicy bez nadzoru instruktora lub prowadzącego strzelanie.
Masz jeszcze jakieś porównania ? :666
A może pomysł, jak uzyskać taką moc na wydawanie takich dokumentów ?

Ps. Nie Ty jedyny posiadasz broń. Ja do tego jeszcze ją karmię :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL