Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 16:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2017, 22:20 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 16:04
Posty: 196
Lokalizacja: Lublin / Kraśnik
Dział duże głębokości powinien mieć jakąś adnotację lub ogólnie inną nazwę. Trzeba by go przebranżowić ;-) To bardzo rozległy temat. Jest sporo wykrywaczy z górnej półki będącymi jednocześnie kilkoma wykrywaczami w jednej konstrukcji. Signum MFD pobiera drobnice w zaśmieconym terenie a po dwóch kliknięciach działa jak TM 808. Z innymi sprzętami ze względu na szerokie spektrum działania jest podobnie i ciężko sklasyfikować "duże głębokości"

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: piątek, 31 marca 2017, 08:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Z tego co czytam to głownie macie zastrzeżenia do tego że dostęp do nowych postów jest nieco trudniejszy i trzeba poświęcić więcej czasu na sprawdzenie "co nowego" - oczywiście tak jest jednak można się do tego przyzwyczaić i poświęcić minutkę więcej . W poprzedniej wersji wszystko sypane było do jednego wora , totalny bałagan a tematy o dużej wartości merytorycznej zapominane po tygodniu . Ja też przez 11 lat przyzwyczaiłem się do starego porządku - tak źle nie było - ale teraz jest lepiej , układ bardziej dla osób które traktują forum jako zbiór wiedzy a nie "gazetę codzienną ". W teorii mógłbym czekać jak bieżący temat opuści pierwszą stronę i dopiero po tym ładować go do powstałych katalogów jednak byłoby to wspieraniem lenistwa i wprowadziła bałagan .

Teraz sprawa działu "duże głębokości " już pisałem wcześniej że nazwa to duże uproszczenie . Chciałem stworzyć dział dla wykrywaczy przeznaczonych do szukania głęboko większych przedmiotów i zapakować tam wszytskie pi , two-boxy , wykrywacze saperskie itd . Mija się z celem tworzenie katalogów dla poszczególnych firm bo za mało tematów i rozmówców . Aka , spectra to wykrywacze uniwersalne i raczej bym ich w tym dziale nie widział . Oczywiście jeśli macie jakieś konstruktywne pomysły to chętnie wysłucham .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: piątek, 31 marca 2017, 08:50 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:35
Posty: 1350
Bardzo dobra zmiana,w końcu na pierwszej stronie nie wisi ciągle klepany xp deus lub golden mask wersja xxxxxxx :) Komus pewnie zależało żeby wykrywacz x był ciągle widoczny,wystarczyło byle co nabazgrać i znowu był na pierwszej stronie.Bardzo dobra zmiana Prymek :1 juz o tym kiedyś pisałem.Teraz sobie przeglądam marki które mnie interesują a nie muszę szukać na dalszych stronach bo wiecznie było bicie piany o kilku wykrywaczach na pierwszej stronie.Oczywiście naganiaczom i innym klakierom tamten układ pasował,ale czas na dobrą zmianę :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: piątek, 31 marca 2017, 10:31 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Do wszystkiego się przyzwyczajamy, więc zmiany pobudzają do myślenia, pozbywamy się się lenistwa, ćwiczymy umysł tak że same pozytywy tej zmiany.
Jestem pewien że po miesiącu przyzwyczaimy się do tego i o powrocie do starego nawet nikt nie pomyśli :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: piątek, 31 marca 2017, 11:31 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
..żeby było jeszcze sprawiedliwie proponowałbym wysortowanie działów wg alfabetu ;)
..mam wrażenie, że forum, a raczej dział sprzętu po zmianach delikatnie zamarł :usta


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: piątek, 31 marca 2017, 21:46 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 16:04
Posty: 196
Lokalizacja: Lublin / Kraśnik
tur napisał(a):
Bardzo dobra zmiana,w końcu na pierwszej stronie nie wisi ciągle klepany xp deus lub golden mask wersja xxxxxxx :) Komus pewnie zależało żeby wykrywacz x był ciągle widoczny,wystarczyło byle co nabazgrać i znowu był na pierwszej stronie.Bardzo dobra zmiana Prymek :1 juz o tym kiedyś pisałem.Teraz sobie przeglądam marki które mnie interesują a nie muszę szukać na dalszych stronach bo wiecznie było bicie piany o kilku wykrywaczach na pierwszej stronie.Oczywiście naganiaczom i innym klakierom tamten układ pasował,ale czas na dobrą zmianę :D


[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: sobota, 1 kwietnia 2017, 10:27 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Optuję za tym, żeby wrócić do starego układu, to co jest teraz nie funkcjonuje, nie ma się co upierać przy zmianie dla samej zmiany.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: sobota, 1 kwietnia 2017, 14:51 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Taki układ funkcjonuje na wielu forach więc czemu tu się ma nie sprawdzić ? To jakieś sianie paniki , tu się nic nie zmieniło jest tylko większy porządek i znacznie łatwiej znaleźć to co się szuka . Ja osobiście nie widzę możliwość powrotu do starej wersji


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: sobota, 1 kwietnia 2017, 15:48 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Na tym forum ludzie siedzą od 10 lat i więcej, przez taki czas idzie się tak do czegoś przyzwyczaić, że każda zmiana będzie krytykowana. Ja już parę razy myślałem o zmianie wyglądu, silnika forum, ale wiem co będzie po takiej zmianie :)
Przy okazji uszanujcie to, że nasz forumowy Kolega poświęca swój wolny czas i coś robi dla naszej społeczności - krytykować jest łatwo, zrobić coś samemu już nie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: sobota, 1 kwietnia 2017, 17:10 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
To może wrzućmy identyfikację znalezisk to jednego wora wszystko?
Po co podział na tematykę?
Niech wszystko będzie w dziale identyfikacja [emoji12]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: sobota, 1 kwietnia 2017, 19:35 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
Prymek nie słuchaj głosów żeby wrócić do starego wyglądu ;)

jest dobrze tak jak teraz - można by tylko jak już ktoś wcześniej zaproponował zrobić "spis treści" alfabetycznie bo tak wychodzi, że XP jest najlepsze choć i tak wszyscy wiemy, że jest :666 :666 :666 ;) ;) ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: wtorek, 4 kwietnia 2017, 21:51 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Podział wg producentów to samonarzucające się rozwiązanie. Nie jest złe. W zasadzie można przy tym pozostać choćby dla zaprowadzenia porządku. Ja w tej chwili jestem nawet za. Ale zróbmy konsekwentnie podział na producentów bardziej znanych a resztę można wrzucić do wspólnego działu pn "Pozostali". Nie mogę niestety do tej pory przeboleć tematu Duże głębokości. Lepiej byłoby zmienić nazwę na Ramy Pi, Two boxy itd chociaż Mrand mógłby się czuć poszkodowany:). Georadary, magnetometry oczywiście do osobnych worów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zmiany w dziale
PostNapisane: środa, 5 kwietnia 2017, 21:00 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Ok , w kwestii kategorii duże głębokości jak dokładnie powinna wyglądać lista producentów, zwróć uwagę ile jest tematów dotyczących poszczególnych producentów w katalogu duże głębokości co do nazwy nie będę się upierał , chciałbym jedynie by powstała kategoria powiedzmy dla miłośników grubszej militarki głębiej.
Co do zmian na forum to musiały nastąpić i powinny nastąpić już dawno , jestem pewien że z biegiem czasu zmiany przypadną do gustu większej ilości osób .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL