Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 11:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2018, 14:45 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 28 czerwca 2011, 22:04
Posty: 1176
Lokalizacja: Norwegia
Dzień Dobry . Wybieram się jutro na na starą vikińską farmę a tu mój druh od szpadla dzwoni do mnie i mówi , że jego Fisher dokonał żywota i nabył na szybko ACE 300i bez instrukcji . Samodzielnie mu nie pomogę , bo sprzętu nie znam . Proszę mi wskazać najsensowniejsze ustawienia na suchy kamienisty teren .
Serdeczne dzięki .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2018, 15:49 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Na kamieniach chyba ten wykrywacz nonstop gongiem ucho tępi... niech ktoś to jeszcze potwierdzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2018, 16:01 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 28 czerwca 2011, 22:04
Posty: 1176
Lokalizacja: Norwegia
Da się ten gong jakoś zdyskryminować ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2018, 16:35 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Nie wiem skąd to wziąłeś, być może chodziłeś po jakimś żużlu czy koksie. Żaden kanarek nie dzwoni na kamienie w przeciwieństwie do Golden Masków i kilku innych analogów.

Ustawienia są takie same na każdy teren, zarówno kamienisty jak i wolny od kamieni:
- tryb ZERO DISC
- czułość na fulla a jeżeli zbyt często się odzywa to zjeżdżamy 2-3 kreski w dół

Kopiemy wszystko ze stabilnym ID powyżej 50 lub jak ktoś jest leniwy i nie interesuje go najmniejsza drobnica to ID powyżej 60. Ot cała filozofia w tym sprzęcie. Pozostałe tryby nie mają większego sensu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2018, 17:03 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 28 czerwca 2011, 22:04
Posty: 1176
Lokalizacja: Norwegia
Pax , serdecznie Ci dziękuję w imieniu Rune i własnym . Jeżeli coś ciekawego wpadnie , to bądz pewien , że dostaniesz ode mnie jakiś polny norweski drobiazg .
Pax Vibiscum !
Blizbor .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2018, 19:55 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 28 czerwca 2011, 22:04
Posty: 1176
Lokalizacja: Norwegia
Ciekawe i dość urokliwe miejsce - ruiny młyna wodnego i ACE 300i wymiata ! Dziś ze swym GMP zostałem przez nowicjusza pokonany .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2018, 22:10 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Ja zawsze powtarzam, że te żółte wykrywacze to bardzo wydajne konstrukcje :) Trochę niezasłużenie mają opinię płytkich i powolnych.

Prawda jest taka, że w czystym terenie, dla średniej wielkości obiektu (dajmy na to monety o średnicy 20 mm) kanarek może śmiało konkurować ze sprzętami z górnej półki. A nawet ma nad nimi pewną przewagę bo jeżeli taka moneta leży na głębokości 20 cm to profesjonalny sprzęt (niech to będzie XP GMP czy Deus) zasygnalizuje ją bardzo subtelnym dźwiękiem (tym subtelniejszym im głębiej zalega obiekt). Tymczasem na ten sam przedmiot, na tej samej głębokości, kanarek wydaje głośny gong-gong, co powoduje że takiego celu nie da się ominąć. Przy większych głębokościach kanarek milknie, a wysokiej jakości wykrywacze dają jeszcze sygnał, ale ten sygnał jest tak subtelny, że niektórzy w ogóle go nie podejmują. Tym sposobem nowicjusz z kanarkiem ma niekiedy lepszy wynik niż kolega z doświadczeniem i droższym sprzętem. Ten ostatni analizuje 10 sygnałów na minutę, z czego 9 to zazwyczaj śmieci, a kanarkowiec tylko 3 i leci dalej, przy czym te 3 to obiekty wysokoprzewodzące więc potencjalnie najciekawsze cele.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: poniedziałek, 16 lipca 2018, 17:56 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 28 czerwca 2011, 22:04
Posty: 1176
Lokalizacja: Norwegia
W te słowa pax , zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Co zaś tyczy się słów moich , to jestem oczywiście Ci coś winien , więc bądz łaskaw podrzucić mi na PW jakieś własne poste restante , bo chcę Tobie coś wysłać :) .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: poniedziałek, 16 lipca 2018, 18:07 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 319
Pewna nieścisłość w ustawieniu deusa.
Wystarczy podnieść wzmocnienie audio.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:08 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
Antonior napisał(a):
Pewna nieścisłość w ustawieniu deusa.
Wystarczy podnieść wzmocnienie audio.

I tak, i nie ... Jak teren jest czysty to od biedy mozna "podbic" go sygnalem akustycznym, ale jak jest smietnik ... albo grunt trudny? Wysokie ustawienie spowoduje kakofonie dzwiekow w sluchawkach/glosniku i komfort chodzenia bedzie mizerny. Glebokie sygnaly i tak sa rwane, szarpane, a w wiekszosci z nich przeklamuje skorodowane zelazo.
.pax napisał(a):
Tym sposobem nowicjusz z kanarkiem ma niekiedy lepszy wynik niż kolega z doświadczeniem i droższym sprzętem. Ten ostatni analizuje 10 sygnałów na minutę, z czego 9 to zazwyczaj śmieci, a kanarkowiec tylko 3 i leci dalej, przy czym te 3 to obiekty wysokoprzewodzące więc potencjalnie najciekawsze cele.

W te slowa :1 , z tym, ze gdyby to byly malutkie denarki, lezki czy inne drobinki to sytuacja bylaby zgola odwrotna :), czyli wszystko zalezy od specyfiki danego miejsca ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:32 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 319
Te "od biedy" czasem robi znaczną różnicę :8)
Tym bardziej jak ktoś chodzi z samym panelem lub ws 4.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: środa, 18 lipca 2018, 16:25 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
wclan napisał(a):
Antonior napisał(a):
W te slowa :1 , z tym, ze gdyby to byly malutkie denarki, lezki czy inne drobinki to sytuacja bylaby zgola odwrotna :), czyli wszystko zalezy od specyfiki danego miejsca ;)

Może to być przypadek, ale fakt jest taki na przestrzeni kilku lat, za pomocą ACE250 i Euroace znalazłem więcej łezek carskich niż później korzystając z Golden Mask 4 i Teknetics T2 (czyli sprzętów dużo szybszych i bardziej czułych na drobnicę). Myślę, że zdecydowaną różnicę efektywności pomiędzy sprzętami tej klasy widać dopiero na zaśmieconym terenie. Szybsze wykrywacze radzą sobie wtedy lepiej lub gorzej, a żółtaki niestety gdakają bez ładu i składu - chyba głównie stąd wzięła się ta zła opinia o nich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: czwartek, 19 lipca 2018, 20:53 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:57
Posty: 20
Lokalizacja: OOO
Jest jeszcze coś takiego jak fart i szczęście początkującego.

Pokujacie na YT na filmiki :)
Co ludzie wyciągają kanarkami a starzy wyjadacze przez 15 lat kariery czasem nie mieli takich fantów :)

I to też jest prawdą :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ACE 300 i pilne !
PostNapisane: czwartek, 19 lipca 2018, 21:29 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Kiedyś opisałem metodę na fart początkującego przy okazji innego wątku.
Metoda jest prosta, niestety trzeba z czasem uzupełniać zasoby ludzkie gdy początkujący przypadkowo wsiąknie w hobby dziobania i dobije do rangi pro a skarbuff ni ma.
Cytuję:

"Jak zrobić test i przy okazji znaleźć skarb?
Punkt najważniejszy, przed rozpoczęciem zabawy ustalamy warunki, obojętnie kto trafi: fifty-fifty.
Primo secundo, znajdujemy napaleńca (może być szwagier), który chce kupić pierwszy w życiu patyk.
Kombinujemy chińczyka czy innego kanarka dla ofiary.
Proste. Standardowo zabieramy ze sobą na miejscówę świeżaka z kanarkiem i porównujemy sygnały z naszym hiper supa-doopa sprzętem.
Świeżaki mają to do siebie. że z reguły obdarzeni są wyjątkowym fartem. Ileż to opowieści słyszeliśmy w stylu: "kupił patyka z biedronki, 5min. później znalazł skarb"
Następnie puszczamy świeżaka samopas. Bardzo ważne: wyłączamy naszą eksploracyjną intuicję i nawyki oraz śledzimy i podążamy za każdym nawet najbardziej bezsensownym zachowaniem i krokiem napaleńca.
Z reguły nie trwa to długo zanim usłyszymy krzyki."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL