Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 23:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: wtorek, 8 marca 2016, 16:17 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Cześć,

Jak w temacie. Chciałbym poznać wasze ustawienia ww. nastaw wraz z krótkim uzasadnieniem dlaczego tak a nie inaczej :) Jestem użytkownikiem tego sprzętu od 2 lat i ciągle kombinuję z żelazem. Konfrontowałem też swoje ustawienia z innymi użytkownikami - czasami opinie były skrajne i każdy był przekonany, że jego ustawienia są najlepsze. Żeby było ciekawiej, każdy mógł pochwalić się niezłymi wynikami.

Kwestia ta jest w instrukcji opisana dość niejasno.

Dlatego jestem ciekaw jak Wy ustawiacie swoje wykrywki.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: wtorek, 8 marca 2016, 17:17 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 30 maja 2013, 14:23
Posty: 605
Lokalizacja: kotlina jaleniogórska
Raz z rok temu ustawiłem wszystko na 11 a silencer na 1 .Nie znam nawet do końca przeznaczenia tych funkcji .Ktoś kiedyś napisał ,że tak ma być i tak zostało.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: wtorek, 8 marca 2016, 17:47 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 czerwca 2012, 11:57
Posty: 335
Lokalizacja: XxX
na tym filmiku, krok po kroku pokazana jest praca kazdej funkcji w różnych pozycjach i jej zachowanie https://www.youtube.com/watch?v=rxcnkigp8e4
Gość bardzo dokładnie pokazuje jak wykrywacz "piszczy" w różnych kombinacjach ustawień


Ostatnio edytowano wtorek, 8 marca 2016, 17:48 przez Solo8, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: wtorek, 8 marca 2016, 17:48 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
silencer (0 ) - bez filtrów gruntu , do ucha dochodzi najwięcej informacji , wykrywacz najszybszy bo nic go nie muli , bardziej można się wczuć w charakterystykę audio ( zasada działania podobna jak w deusie

iron threshold 5.5 - nie za mało i nie za dużo czyli w sam raz - umożliwia rozpoznanie gwoździa . NIE UŻYWANY AUTO

grunt cewka 9 cali koniuszek czerwonego pola - początek białego gdzieś godzina 10.00 , cewka 11 cali godzina 11 - te ustawienia sprawdzają się prawie wszędzie .

iron volume to głośność niskiego buczenia żelaza - max godzina 10.30 - tak ustawić by nie zagłuszało koloru

Czułosć - w zależności od miejscówki - od godziny 11.00 do 14.30 - ma być ustawiona tak by sygnały były czytelne i łatwe , wykrywacz ma być stabilny , nigdy nie ustawiłem wyżej niż 15.00

temat był już poruszany , sposób działania silencera też już opisywałem , na początku trzeba się nastawić na to by zrozumieć GMP bo to wykrywacz wyjątkowy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: wtorek, 8 marca 2016, 20:19 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): niedziela, 11 grudnia 2011, 23:34
Posty: 618
Lokalizacja: Pomorze
silencer - zawsze zero.
czułość na czerwonym - na maxa jak się da.
iron volume - około 7.
iron threshold - między 10 a 15.
ground - początek czerwonej skali.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: wtorek, 8 marca 2016, 21:37 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:35
Posty: 1350
Tak jak pisałem w Odkrywcy 2010 nr 141 jest świetny test i opis Gmp.Wytłumaczone są nastawy.Moim zdaniem trzeba zrozumieć dla siebie co się reguluje : Proscan sam świetnie opisał nastawy bo instrukcja rzeczywiście niejasno opisuje zależności nastaw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: środa, 9 marca 2016, 11:16 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 18 grudnia 2006, 14:28
Posty: 633
Cytuj:
Czułość - w zależności od miejscówki - od godziny 11.00 do 14.30 - ma być ustawiona tak by sygnały były czytelne i łatwe , wykrywacz ma być stabilny , nigdy nie ustawiłem wyżej niż 15.00


Prymek a dlaczego nie wyżej jak 15.00? Rozumiem, że przy czułości wyżej popiardywanie jest większe i sygnały nieco mniej jednoznaczne ale zasięg nieco większy - też tak uważasz czy masz inne spostrzeżenia w tej kwestii?

Poproszę o Twoją opinię czy ustawienie powyżej 15.00 według Ciebie jakoś ogranicza możliwości tego sprzętu czy tylko nieco wygodę poszukiwań?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: środa, 9 marca 2016, 15:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
To proste - sprawdziłem jak zachowuje się wykrywacz w różnych ustawieniach czułości na różnych celach zakopanych na różnych głębokościach . Sprawdzałem w terenie nie zaśmieconym więc w terenie zaśmieconym gdzie więcej będzie niechcianych celów których słyszalność się poprawi wyższe ustawienia zepsują czytelność wykrywacza i gwarantuję ci że głęboki cel będzie słyszalny na ustawieniu 14.00 ( może nieco ciszej ale za to bardziej czytelnie niż na 15.00 ) . Na niższych ustawieniach czułości komfort będzie większy czy możliwości wykrywacza będą mniejsze to raczej nie bo to raczej zależy od użytkownika . Druga sprawa to wolę się bardziej bawić pokrętłem dostrojenia do gruntu niż czułością . Może to nie do końca zły przykład ale spróbuj pracować GMP w wykopie , w środowisku miejskim ( cegły , rdza , żelazo , ceramika , żużel itd ) i spróbuj wysokich ustawień czułości a następnie ustaw czułość na np. na 11.00 - 12.00 i to próbowałem wielokrotnie i wiem że akurat tu mniej znaczy lepiej ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: środa, 9 marca 2016, 15:57 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 18 grudnia 2006, 14:28
Posty: 633
Dziękuję za odpowiedź - niby cholerka człowiek to wszystko wie, czuje większy komfort przy mniej wyżyłowanych ustawieniach ale to rozkręcenie na maxa kusi :) muszę to przezwyciężyć :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: środa, 16 marca 2016, 12:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
prymek napisał(a):
silencer (0 ) - bez filtrów gruntu , do ucha dochodzi najwięcej informacji , wykrywacz najszybszy bo nic go nie muli , bardziej można się wczuć w charakterystykę audio ( zasada działania podobna jak w deusie)


Do tej pory chodziłem na silencer (I) i było ok. Spróbuję na 0.

prymek napisał(a):
iron threshold 5.5 - nie za mało i nie za dużo czyli w sam raz - umożliwia rozpoznanie gwoździa . NIE UŻYWANY AUTO


Miałem zawsze ustawione na 10-11 kresce. Czy przez to mogłem coś pominąć? Jakieś drobne sreberko leżące przy gwoździu? Zbyt wysoko ustawiona dyskryma? Czy ustawienie ok. 6 nie spowoduje, że będę kopać sporo małego żelastwa (co już teraz się zdarza)?

prymek napisał(a):
grunt cewka 9 cali koniuszek czerwonego pola - początek białego gdzieś godzina 10.00 , cewka 11 cali godzina 11 - te ustawienia sprawdzają się prawie wszędzie .


Tutaj ustawiam sprzęt tak samo - trochę przed czerwonym polem.

prymek napisał(a):
iron volume to głośność niskiego buczenia żelaza - max godzina 10.30 - tak ustawić by nie zagłuszało koloru


Ustawiam zazwyczaj na 3-4 kresce. To źle?

prymek napisał(a):
Czułosć - w zależności od miejscówki - od godziny 11.00 do 14.30 - ma być ustawiona tak by sygnały były czytelne i łatwe , wykrywacz ma być stabilny , nigdy nie ustawiłem wyżej niż 15.00


Czułość mam zazwyczaj na 14. GMP i tak się wzbudza, więc dodatkowe popierdywanie mi nie przeszkadza.

Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem różnice między iron volume a iron treshold. Może ją ktoś przystępnie wytłumaczyć? Nie chodzi mi o definicje, tylko jak poszczególne ustawienia tych wartości przekładają się na skuteczność/komfort poszukiwań w terenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: środa, 16 marca 2016, 15:27 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 czerwca 2012, 11:57
Posty: 335
Lokalizacja: XxX
kolego napisze to jak ja to rozumie iron volume to jest pokrętło od dźwięku żelaza im bardziej w prawo tym dźwięk jest mocniejszy, optymalne ustawinie to tak na 6 kresce wtedy jest łatwiej rozróżnić metal.Natomiast iron treshold jest to pokrętło dyskryminacji żelaza, im bardziej w prawo tym wycinamy większe żelazo.Iron treschold ustawiony na 15stce wycina żelazo do wielkości połowy podkowy.Można powiedzieć że iron treshold to coś ala dyskryminacja wielkościowa żelaza.Silencer jest "uciszaczem" sygnałów(trzasków) od nie do końca zdyskryminowanych przedmiotów żelaznych i gruntu, użycie przełącznika silencer redukuje lub eliminuje takie trzaski.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: środa, 16 marca 2016, 15:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Ok,ale czy ustawienie Iron Treshold np. na 15 nie spowoduje straty w zasięgach?

Bo z tego wynika że najlepiej byłoby iron treshold dać na max. w prawo, a iron volume na maxa w lewo :) Oczywiście jeśli nie zależy nam na szukaniu żelaza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: środa, 16 marca 2016, 15:55 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 czerwca 2012, 11:57
Posty: 335
Lokalizacja: XxX
z mojego doświadczenia wiem ze nie ma wpływu na zasieg(bynajmniej nie zauważyłem), ale moze mieć wpływ na maskowanie drobnego koloru bo też takie opinie słyszałem.Ostanio chodze na 10 bo staram sie schodzic z dyskryminacja jak najnizej, zawsze chodziłem na 20 i na ilosc cieniutkich kolorkow nie narzekałem.Z drobnym kolorem przy zelazie jest tak ze jedne wykrywacz sobie poradza lepiej a inne gorzej sa tez takie które w ogole sobie nie radza w zasmieconym terenie.Jak jest duże zelastwo to zawsze bedzie maskowalo drobny kolor i nie ma takiego wyrywacza ktory by sobie poradzil z tym problemem w 100%.Chciałem dodać że w gmp jest specyficzna dyskryminacja ktora kończy się tam gdzie w wiekszosci wykrywaczy sie dopiero zaczyna, dyskryminacje "wielkościowa" żelaza można ustawić tylko do pewnej wielkości żelaza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: czwartek, 30 czerwca 2016, 20:49 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 16 lutego 2014, 17:23
Posty: 116
Lokalizacja: Mazowsze
tur napisał(a):
Tak jak pisałem w Odkrywcy 2010 nr 141 jest świetny test i opis Gmp.Wytłumaczone są nastawy.Moim zdaniem trzeba zrozumieć dla siebie co się reguluje : Proscan sam świetnie opisał nastawy bo instrukcja rzeczywiście niejasno opisuje zależności nastaw.

Ktoś posiada ten artykuł?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP GMP - ustawienia Iron Treshold/Iron Volume/Silencer
PostNapisane: czwartek, 30 czerwca 2016, 22:03 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 6 grudnia 2003, 12:13
Posty: 145
Lokalizacja: Mazury
Posiada, posiada ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL