Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: czwartek, 1 marca 2018, 23:52 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 09:11
Posty: 1533
kilgore napisał(a):
Na czas owej audycji zdjąłem kontrolę rodzicielską z tej stacji. Podsumowując dysputę na argumenty


Ja mam cały czas kontrolę rodzicielską na te kanały, jakoś nie pachnie mi to dobrze.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: czwartek, 1 marca 2018, 23:54 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 15:31
Posty: 72
...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 02:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ludzie w zwarciach z aparatem urzędniczym potrafią mieć problemy o dużo poważniejszych konsekwencjach, pogięta łyżka może zrobi wrażenie tylko na zainteresowanych tematem oglądaczach, bo punkt widzenia archeobetonu i nie tylko, jest znany, dla nich przestępstwem jest sam fakt poszukiwania z użyciem detektora - teraz znalazł pogiętą łyżkę, to następnym razem może znaleźć jakiś unikalny, lub cenny zabytek archeologiczny, który zachowa dla siebie, sprzeda itd.

Program, totalny misz masz i dziwne nagromadzenie tematów, ale od czegoś trzeba zacząć :za
W cz.II, pada wiele mówiące porównanie poszukiwań do łowienia ryb, a w cz.III powalająca interpretacja definicji zabytku archeologicznego i skarbu.

Moim zdaniem PZE absolutnie nie powinno rozmawiać i współpracować z archeoortodoksami, a skupić się na wyszukiwaniu wśród archeologów przeciwników betonu i tych jeszcze nie skażonych ideologią betonu i wyłącznie takim osobom proponować współpracę, tym samym pozyskiwać archeologów skłonnych wspierać poszukiwaczy, czyli coś za coś.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 07:59 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 29 lipca 2011, 22:26
Posty: 301
Lokalizacja: Centralna Polska
duber napisał(a):
tur napisał(a):
Wszyscy o tym dyskutujecie,proszę dajcie linka,ja na stronie Tvn nie mogę tego odnaleźć :(

Proszę bardzo, cały program w 4 częściach:

1/4 - https://youtu.be/J9IBRM7XJBE
2/4 - https://youtu.be/SX5I-KPif6Q
3/4 - https://youtu.be/wAcv6CTX-qc
4/4 - https://youtu.be/raWXSTHWVGw

Moje spostrzeżenia:
1. Brawo dla naszych, gadali mądrze i konkretnie.
2. Namacalnie widać jakie podejście do nas ma archobeton w osobach dwóch zdziadziałych archeologów siedzących na swoich ciepłych posadkach.
3. Ciśnienie podnosił mi ten dziennikarzyna-flircyk, który bawił się chyba najbardziej swoim show - żenada.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 19:42 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Kilka zdań o programie w TVN
Otóż do samego końca nie miałem pojęcia jaką konwencję będzie miał ten program i kto z wyjątkiem profesora Niwińskiego będzie uczestniczył w nagraniu.
Podobno miał być jeszcze ktoś trzeci ale nie wiedzieli kto, więc zaproponowałem Roberta Kmiecia.
A Robert i kilka innych osób mnie za co dziękuję.
Na miejscu okazało się, że oprócz nas jest jeszcze kilka innych osób czyli w sumie sześć w tym człowiek z MSZ !!!
Wiedziałem, że z Robertem żywcem nas nie wezmą ;)
Po upiększeniu nas dowiedzieliśmy się wreszcie jaka jest konwencja programu.
Miała być romantyczna opowieść o poszukiwaniu mitycznych skarbów z lekkim upomnieniem pana z MSZ o tym, że należy przestrzegać prawa i dawką humoru ze strony prowadzącego.
Pan z ministerstwa przygotował sobie nawet ściągę o Igorze M. jako przykładzie przestępstw na zabytkach. Co zauważyłem w jego notatkach. Stąd z mojej strony wypowiedź o Nowej Cerekwi jako ewidentnego nadużywania nazwy „stanowisko archeologiczne”, co z kolei zneutralizowało ten przykład do użycia go podczas programu. Generalnie przedstawiciel MSZ wycofał się z jakichkolwiek zarzutów w naszą stronę.
W programie mieliśmy występować trójkami ale dyskusja jaką udało się wywiązać wpłynęła na zmianę decyzji prowadzących program i postanowili aby rozmawiali wszyscy.
Konwencja programu praktycznie wykluczała dyskusję o prawie i o problemach poszukiwaczy.
Dlatego zarzut o niewykorzystaniu programu w podobny sposób jak koleś od geocachingu jest jest bez sensu. Prowadzący urywał dyskusję za każdym razem gdy rozmowy wchodziły na te tematy bo takie polecenie otrzymywał przez mikroport co było słychać.
Po programie przedstawiciel MSZ poprosił mnie na rozmowę.
Powiedział też, że mają świadomość tego, że ustawa jest gniotem prawnym i widzą potrzebę jej radykalnej zmiany. Jest fatalna nie tylko dla poszukiwaczy ale i dla archeologów, muzealników i właścicieli zabytków. Zauważyli powstanie PZE i zasugerował zebranie naszych postulatów w jakiś dokument i przedstawienie go jako propozycji społecznej.
Jacek Wielgus.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 19:51 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
No i zajefajnie! Mozna? Mozna!
Troche sie boje, ze wepchna nas w jakies biurokracje i papierologie ale nie mam na to wplywu, wiec czekam na rozwoj wypadkow.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 19:57 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 18:42
Posty: 136
Lokalizacja: Brygada Świętokrzyska
Jacek
A co to jest ta propozycja społeczna?Jak się to wszystko odbywa?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 20:21 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 13 listopada 2011, 20:03
Posty: 1778
Jaki charakter miał mieć ten program od razu dało się wyczuć ,z resztą sam tytuł o tym mówił .Brawo dla Was że udało wam się pomimo sugestii prowadzącego zrobić aż tyle :1 .Na FB jak zwykle fala niezadowolenia i oskarżenia o autopromocję miedzy innymi przez naszego ulubionego ;) archeologa od ankiet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 20:28 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 231
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
W pana Jacka to ja zawsze wierzył.Jak nie on to kto.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 21:41 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 19:56
Posty: 28
Moim skromnym zdanie program miał mimo wszystko więcej zalet niż wad i należy propagować nasze idea we wszystkich mediach.
Gratulacje dla Jacka, że mimo małego stresu dał radę i starał się bronić naszych interesów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 23:20 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 22:36
Posty: 185
Wielki szacunek za poświęcanie prywatnego czasu i zaangażowanie w walce dla dobra wszystkich poszukiwaczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: sobota, 3 marca 2018, 08:47 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 12 marca 2017, 04:00
Posty: 4
Przecież to był lekki poobiedni programik dla znudzonych bezrobotnych i matek na zwolnieniach macierzyńskich a nie Monika Olejnik albo śniadanie z radiem Zet, więc jakieś oczekiwania, że coś się po nim stanie albo że jakaś szansa nie została wykorzystana są bez sensu. Dobrze, że był przedstawiciel poszukiwaczy i "Pan Archeolog" nie mógł stanąć z wykrywaczem i powiedzieć "jak zobaczycie kogoś z takim przedmiotem to dzwońcie na policję bo to przestępca". Z tego się trzeba cieszyć ale nic więcej po takim programie nie można oczekiwać. Miało być miło i tajemniczo i tak było.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: sobota, 3 marca 2018, 11:09 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2016, 17:53
Posty: 86
Lokalizacja: PL.
Nie można by poświęcić jednego programu ,,Było nie minęło,, na takie właśnie spotkanie i rozmowę w sprawie poszukiwaczy. Pamiętam jak kiedyś mieli ściągnąć z anteny ten program, ale po interwencji ludzi, nas wszystkich program został.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: sobota, 3 marca 2018, 19:54 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
Panowie, panowie, w dobie olbrzymich deficytow dobrych slow o poszukiwaczach to i kazde slowo z naszej perspektywy latajacych z wykrywkami wypowiedziane publicznie grzeje jak wiosenne sloneczko.
Nie ma co utyskiwac, Jacek zdobil co mogl i zrobil to profesjonalnie. A, ze konwencja programu byla taka a nie inna no coz... Moze kiedys ktos z naszych bedzie wydawca to moze popchniemy cos wiecej...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 28 II TVN24 BIS godz 15.30 - Poszukiwacze Skarbów !!!
PostNapisane: sobota, 3 marca 2018, 23:50 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
luger1979 napisał(a):
Nie można by poświęcić jednego programu ,,Było nie minęło,, na takie właśnie spotkanie i rozmowę w sprawie poszukiwaczy. Pamiętam jak kiedyś mieli ściągnąć z anteny ten program, ale po interwencji ludzi, nas wszystkich program został.

Fundacja "Było Nie Minęło" Adama Sikorskiego i Roberta Kmiecia przystąpiła do PZE.
Adam Sikorski zdeklarował się nakręcić spot z apelem do władz i społeczeństwa z udziałem znanych postaci.
Tyle mogę na razie powiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: fazapb i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL