Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 03:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: niedziela, 18 września 2016, 00:58 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 29 października 2013, 00:37
Posty: 147
Szczegółowe informacje
Zapraszamy na IV Zlot Poszukiwaczy Skarbów "Kocioł Świdwiński - Jezioro Tajemnic"
Miejscem zlotu jest teren Pałacu Siemczyno w miejscowości o tej samej nazwie (10 kilometrów od Czaplinka) oraz
tereny należące do właścicieli pałacu.
Organizatorem imprezy jest Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Szkoła Nurkowania ANDAtek, Pałac Siemczyno i Stowarzyszenie "WRAKERSI". Patronat medialny: "ODKRYWCA", "PODWODNY ŚWIAT", "MAGAZYN DRAWSKI", "NURAS" i na pewno jeszcze ktoś dołączy.
Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu
530-355-300 - Franz lub pisząc na adres darekdelorm@interia.pl .

Zakwaterowanie będzie w pokojach na terenie pałacu (odpłatnie). Możliwy jest również nocleg w namiotach
(10 zł./os./dobę), jeżeli ktoś posiada i przyjedzie z przyczepą kempingową lub kamperem (30 zł./os./dobę) Dostęp do wody: umywalka, prysznic i toaleta w budynku technicznym oraz w ogólnodostępnych toaletach w pałacu.

Warunkiem uczestnictwa w zlocie jest wpłata na konto organizatora kwoty 80 zł. (wpisowe), numer konta do wpłaty:
PKO BP, 74 1020 2401 0000 0602 0375 6327, FHU "ANDA" ALEKSANDRA DE LORM, 42-674 ZBROSŁAWICE,
ul. WOLNOŚCI 121 G
W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko, jeśli wpłacacie z jednego konta za kila osób proszę podać w tytule imię i nazwisko wszystkich, za których robicie przelew.

Jeżeli ktoś chce zarezerwować pokój w pałacu należy skontaktować się z zarządcą Pałacu Siemczyno panem Adamem - nr tel +48 663 746 803
Do dyspozycji są pokoje:
pokój 1-osobowy ze śniadaniem i obiadokolacją – 155 zł/dzień
pokój 2-osobowy ze śniadaniem i obiadokolacją – 220 zł/dzień
pokój 2-osobowy ze śniadaniem i obiadokolacją – 195 zł/dzień – gdy nocuje 1 osoba
pokój 3-osobowy ze śniadaniem i obiadokolacją – 270 zł/dzień
pokój 4-osobowy ze śniadaniem i obiadokolacją – 340 zł/dzień
Każdy pokój posiada łazienkę, TV, darmowy internet, telefon z wewnętrzną siecią łączeniową.
Dysponujemy również pokojami z aneksami kuchennymi.
Zniżki dla dzieci:
do 3 lat - bezpłatnie
od 3-7 lat - zniżka 30 %
Cena pokoju/pokoju z aneksem kuchennym zawiera:
darmowy, niestrzeżony parking;
opłatę klimatyczną;
darmowy internet (kabel/WiFi).

Wyżywienie DLA NIEZAKWATEROWANYCH W PAŁACU::
śniadanie (szwedzki stół) – 30 zł/os.
obiad/obiadokolacja pełnodaniowy, serwowany – ca. 40 zł/os.
kolacja (szwedzki stół) – 30 zł/os.

DLA ZAKWATEROWANYCH W PAŁACU W CENIE JEST RÓWNIEŻ OBIADOKOLACJA, ALE TYLKO DLA UCZESTNIKÓW ZLOTU

PROGRAM ZLOTU:
Jest możliwość zakwaterowania już 6 pażdziernika po południu.

7 PAŻDZIERNIKA.
Zakwaterowanie od 12:00
Dzień organizacyjno-zapoznawczo-imprezowy (zabawa).
Wieczorem ognisko.

8 PAŹDZIERNIKA.
Dzień w którym wychodzimy w teren użyźnić pola należące do właścicieli pałacu.
Osoby nurkujące szukają szczęścia w Jeziorze Tajemnic.
Dla chętnych grupowe zwiedzanie Pałacu Siemczyno z przewodnikiem, Skansenu Grodziska Wczesnośredniowiecznego "Sławogród" również z przewodnikiem, ruin zamku "Stary Drahim" (w cenie wpisowego).

9 PAŹDZIERNIKA.
Każdy robi co chce, np. spędzają czas na zabawie.
Po południu (ok godz. 12:00) podsumowanie imprezy, roztrzygnięcie konkursu (niespodzianka). Do godz. 12 -13 musimy się wykwaterować z pokoi, ale możemy przebywać na terenie pałacu. Kto chce może przedłużyć sobie pobyt do dowolnego terminu.
Wieczorem zbieramy się do domu - buziaki, całusy, wymiana kontaktów ... .

UWAGA!
Program zlotu przewiduje ciekawą explorację.

Wyżywienie:
Organizator zapewnia (w ramach wpisowego) jeden gorący posiłek dziennie w postaci pożywnej zupki (grochówka) jak ktoś zje dwa lub trzy talerze, to nikt nie będzie go ścigał :) . Zapewniamy również kiełbaski na ognisko, będą też inne smakołyki niespodzianki jak na poprzednich zlotach, kto był ten pamięta :) .
Cały czas będą dostępne ziemniaki do pieczenia w ognisku.

Każdy z uczestników może przywieźć ze sobą wyżywienie i napoje alkoholowe według uznania ale nie będzie ich można spożywać w salach restauracyjnych hotelu.

Atrakcje:
Bazpłatnie atrakcje na zlocie będą uzależnione od ilości chętnych (dlatego wprowadziliśmy wpłaty wpisowego na konto żeby było wiadomo ile osób możemy oczekiwać).
Grupowe zwiedzanie pałacu w Siemczynie (bezpłatnie).
Grupowe zwiedzanie Skansenu Grodziska Wczesnośredniowiecznego. Setki hektarów do eksploracji (należące do właścicieli).
Co wieczór ognisko, kełbaska i ziemniaki do pieczenia.
Konkurs z nagrodami (niespodzianka).

REGULAMIN:
Po przyjeździe na teren zlotu każdy uczestnik otrzyma identyfikator (zawieszkę), który należy cały czas nosić w widocznym miejscu.
Dla usprawnienia prosimy aby każdy uczestnik po przyjeździe na miejsce przedstawił pokwitowanie wpłaty wpisowego na konto organizatora.
Terenem zlotu jest teren Pałacu Siemczyno oraz tereny należące do właścicieli pałacu udostępnione uczestnikom do zabawy.
Wszelkie poszukiwania podjęte przez uczestników poza terenem zlotu odbywają się na własną rękę i na własną
odpowiedzialność.
Poszukiwania za pomocą detektorów metali mają charakter zabawy niemniej jednak w sytuacji gdy ktokolwiek znajdzie obiekt co do którego istnieje podejrzenie, że jest zabytkiem archeologicznym należy zgłosić ten fakt i oznaczyć miejsce, w którym został znaleziony.
W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału należy powiadomić organizatora, który powiadomi saperów i policję o
znalezisku.
Należy stosować się do poleceń organizatora.
Najważniejszą sprawą na zlocie jest to, żeby wszyscy dobrze się bawili!!!

Miejsca na namioty jest bardzo dużo,w miarę wpłacania wpisowego będziemy mieli obraz ilu ludzi chce przyjechać i dostosujemy infrastrukturę sanitarną do zaistniałej sytuacji dlatego prosimy o szybką wpłatę.
Zapraszamy sponsorów,producentów i dystrybutorów wykrywaczy do współpracy (kontakt pod podanymi numerami telefonów).
W związku z tym że w miejscu zlotu jest szkoła nurkowania zjawią się również nurkowie w większości zajmujący się poszukiwaniami podwodnymi. Będzie można zapoznać się ze sprzętem, metodami poszukiwań oraz spróbować nurkowania "intro" z instruktorem (dla zlotowiczów praktycznie po kosztach).
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na październikowe spotkanie.
DARZ DÓŁ KOLEŻANKI I KOLEDZY!!!
Franz
tel. 530-355-300


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2016, 22:57 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 29 października 2013, 00:37
Posty: 147
Przedstawiłem..przedrukowałem.. propozycję zlotu i jestem zaskoczony wpisowym i dodatkowo opłata za spanie w namiocie lub w Camberze. :? ...A czas teraz to po sezonie i ceny w tym zamku są trochę za wielkie z uwagi że to nie "Mariott" na Lazurowym Wybrzeżu. .A ma to być jakby akcja zapoznawcza i promocyjna tego terenu.Więc jest to zbytnio za wysoka cena pokojów i gastronomi.A czym :? ..podyktowane jest opłata za spanie w namiocie.Wpisowe nie wystarczy ? ? Ktoś lubi bawić się kalkulatorem i dostaje wypieków na twarzy od tych liczb.Czy będzie odpowiedź. :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: piątek, 17 lutego 2017, 02:56 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 17 października 2006, 10:26
Posty: 195
Widzisz Kolego, komercja zabiła zlot w Darłowie,zabiła w Bornym Sulinowie i w końcu zabiła 'Zlot Kocioł Świdwiński' który tak fajnie się zapowiadał. To jest przykład na to że w tym kraju jak chcesz zrobić coś fajnego w końcu i tak cię wydymają ludzie którzy chcą za wszelką cenę robić kasę lub karierę.
Proszę wszystkich żeby nie kojarzyli mojej osoby z tym zlotem.
Pozostaje żal i myślę że nie będę angażował się już więcej w takie "akcje".

Pozdrawiam HUBAL.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: piątek, 17 lutego 2017, 09:18 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Komercja nie jest niczym złym. Na Zachodzie takie zloty poszukiwaczy to czysta komercja i nikt nie ma z tym problemu. Tylko u nas ciągle pokutuje przekonanie, że na takich zlotach wszystko powinno być za darmo, a najlepiej gdyby jeszcze organizator dopłacał uczestnikom za przyjazd.
Oczywiście wszystko musi być robione z głową, umiarem i poczuciem dobrego smaku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: piątek, 17 lutego 2017, 13:01 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 23 czerwca 2010, 16:04
Posty: 175
Lokalizacja: Roztocze wschodnie
Ja u Jacka na zlocie za 10 zł przez 3 dni jadłem i piłem do syta, spało się też wyśmienicie. Jak bym zjadł śniadanie za 40 zł to wcale bym się lepiej nie bawił, atmosferę tworzą ludzie których taka komercja tylko odstraszy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: piątek, 17 lutego 2017, 19:52 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 9 lutego 2006, 14:02
Posty: 108
witam
CO to ma być :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r. :1 :1 :1 :ups: :ups: :ups:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: sobota, 18 lutego 2017, 01:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2008, 13:19
Posty: 1051
Lokalizacja: Szczecin
Lipek napisał(a):
Komercja nie jest niczym złym. Na Zachodzie takie zloty poszukiwaczy to czysta komercja i nikt nie ma z tym problemu. Tylko u nas ciągle pokutuje przekonanie, że na takich zlotach wszystko powinno być za darmo, a najlepiej gdyby jeszcze organizator dopłacał uczestnikom za przyjazd.
Oczywiście wszystko musi być robione z głową, umiarem i poczuciem dobrego smaku.


Temat odgrzewany, ale chyba nie czytałeś. Na drugim zlocie bodajże w Słonowicach, (byłem) z spisowym chyba 50 zł w cenie było gratis spanie w namiocie, aucie, ogólnej sali kominkowej i jakaś zupa i jedzenie wieczorem. Przy następnym właściciel się nie zgodził na ten pałacyk, a kolejny zawołał jak za wczasy w ciepłych krajach. I wszystko zdechło.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: niedziela, 19 marca 2017, 21:12 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 29 października 2013, 00:37
Posty: 147
:666 ..witam wszystkich co interesowali się tym tematem..mój tekst został zakończony w dn:19.09.2016r..przedstawiłem swoje uwagi..nie byłem na zlocie bo tak uważałem ? ?.W Siemczynie bardziej pasowało "Spotkanie dla nurków"bo chyba większość tam była od nurkowania.Koszty były takie jak na plakacie imprezy.Każda grupa hobbistów ma prawo do spotkań i zabawy.Tamte spotkanie zawłaszczyło sobie nazwę "Kocioł Świdwiński" nie mając nic wspólnego z poprzednimi spotkaniami. Wielki "Szacun" dla Kolegi Darka ,jeśli tak mogę nazwać Darka.Osoby które były na dwóch pierwszych zlotach nie były za darmo,też pokrywały ustalone koszty..i z poprzednich info..firma udzielająca Nam gościny nie straciła i nie dołożyła do imprezy.Z uwagi że "Osobników spotkania " było sporo lub śmiem nazwać że było bardzo dużo jak na taką imprezę .Więc wpisowe zupełnie wystarczyło na podstawowe pokrycie kosztów i skromnego zysku..pojęcie "Zysku" to kwestia umowna.30% gości z korzystali z pokojów i stołowania więc był zysk.pozostali 70% też wpłaciło wpisowe i to podniosło zyskowność...Właściciel zameczku w Słonowicach doszedł do wniosku że za mało taka impreza przynosi zysku i wszystko zostało zawieszone. :?
.tyle moich uwag na temat poprzednich spotkań w 2016r.
Kolego "Hubal" wiem ze osobiście dużo włożyłeś pracy aby te imprezy sie odbyły i wiele w tej atmosferze i sympatii kolegów podczas tych spotkań były twoją zasługą i postawą wobec uczestników.Tak powinny się odbywać spotkania lub zloty w terenie .nigdzie nie było pisane że coś jest z twojej winy.A jeśli ktoś myślał negatywnie to był nie doinformowany o twych zasługach i pracy na rzecz takich spotkań..Brawo. :1 :1
W tym roku są też organizowane podobne imprezy a terminy zostaną podane przez organizatorów w odpowiednim czasie. :usta .
Rozpisałem się trochę za dużo..pozdrawiam wszystkich co mieli ze mną spotkania.Miłych dalszych spotkań w terenie. :1 :1 :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 12:49 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 22:24
Posty: 51
Lokalizacja: koszalin i okolica
I mądrego to aż chce się posłuchać (przeczytać) :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 22:04 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 15:32
Posty: 123
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Cytuj:
.witam wszystkich co interesowali się tym tematem..mój tekst został zakończony w dn:19.09.2016r..przedstawiłem swoje uwagi..nie byłem na zlocie bo tak uważałem ? ?.W Siemczynie bardziej pasowało "Spotkanie dla nurków"bo chyba większość tam była od nurkowania.


I tu kolega się myli. Znakomitą większość stanowili detektoryści. Wiosenna edycja zlotu rozpoczyna się 28 kwietnia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: wtorek, 21 marca 2017, 00:19 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 29 października 2013, 00:37
Posty: 147
.Witam.. :h .."I tu kolega się myli. Znakomitą większość stanowili detektoryści"..
.Czy to dużo zmieni w całym wymiarze zlotu...Czy masz jeszcze jakąś uwagę ? :? ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: wtorek, 21 marca 2017, 04:07 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 23 stycznia 2010, 16:54
Posty: 613
Lokalizacja: KOSZALIN
Janku zlot był spoko chyba z kijami stanowili większość ;) . Terenu nie mogę reklamować bo to prawie rodzinne strony ,, wychowałem się tam Czarne wielkie , Sikory ,Polne , itp itd co do kotła to tu racja ( ciut troszeczkę nie w tą stronę ) ale impreza udana i nie ma co narzekać ( my z Gdańskiem chcieliśmy taniej , w ośrodku ale wyszło chyba drożej :) ) Jeśli będzie Darek organizował w tym roku jakąś imprę to na pewno będę ( chyba że będzie kłótnia z żoną co do naszych co rocznych wypraw Słowiańskich, podobne terminy ) Jeśli ktoś byłby chętny pogrzebać w tym terenie to dawać znać mój brat prowadzi tam Agroturystykę - Czarne Wielkie J.K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: wtorek, 21 marca 2017, 09:24 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 24 listopada 2010, 23:11
Posty: 211
Lokalizacja: Borne Sulinowo
Byłem na zlocie w tamtym roku, przyjechało ponad 100 kopaczy, atmosfera jak zawsze była zaj....., to prawda że ceny noclegu są troszkę za wysokie, ale takie w hotelach to norma, nie mówię o noclegach w agroturystykach, nawet w pobliskim Strzeszynie (pensjonat w środku lasu) za noc trzeba zapłacić ok 300 zł, w tym roku na majówkę rówież się wybieram, więc zapraszam kolegów bo na prawdę fajne tereny i super ludzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: piątek, 24 marca 2017, 00:49 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 29 października 2013, 00:37
Posty: 147
. :h ..
ODYN napisał(a):
Janku zlot był spoko chyba z kijami stanowili większość ;)) Jeśli ktoś byłby chętny pogrzebać w tym terenie to dawać znać mój brat prowadzi tam Agroturystykę - Czarne Wielkie J.K.

..pozdrawiam. :h .Zloty rzecz fajna...właśnie..takie zloty z uwagi na wielką ilość zainteresowanych powinny być zlotami hobbystów na warunkach harcerskich.a jeśli już wchodzą rachunki zysków z uwagi na ilość ?? to nie są już zlotami a imprezami zyskownymi dla organizatora.Takie imprezy mogą organizować różne podmioty mające warunki kwatermistrzowskie..dalsza dyskusja kto ma rację lub nie jest zbędna..Ja zacząłem pisać o formie zorganizowania w 2016 r.
temat zlotu i napisałem własną uwagę o tym fakcie..nigdzie nie namawiałem aby zbojkotować te spotkanie..więc każdy robił co chciał. tyle w temacie,,
..mamy 2017 r. i każdy ma jakieś plany na spotkania towarzyskie.Więc dobre imprezy zostaną na topie a takie obliczone na zyski pod szyldem "kocioł" mogą się przeliczyć. :? :? ,a wszystkim uczestnikom :1 zlotów życzę miłych wrażeń ze spotkań z kolegami.. :1 :1 :1 :1 :666 z poważaniem. :666 .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot w Siemczynie "Kocioł Świdwiński" 7- 9 .10.2016r.
PostNapisane: niedziela, 30 kwietnia 2017, 17:53 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 15:32
Posty: 123
Lokalizacja: zachodniopomorskie
hubal10 napisał(a):
Widzisz Kolego, komercja zabiła zlot w Darłowie,zabiła w Bornym Sulinowie i w końcu zabiła 'Zlot Kocioł Świdwiński' który tak fajnie się zapowiadał. To jest przykład na to że w tym kraju jak chcesz zrobić coś fajnego w końcu i tak cię wydymają ludzie którzy chcą za wszelką cenę robić kasę lub karierę.
Proszę wszystkich żeby nie kojarzyli mojej osoby z tym zlotem.
Pozostaje żal i myślę że nie będę angażował się już więcej w takie "akcje".

Pozdrawiam HUBAL.


A jednak kolega zmienił zdanie. To dobrze. Nie ma co spoglądać w przeszłości i trzeba przeć do przodu. Pozdrawiam i czekam na VI edycję zlotu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL