Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 11:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: czwartek, 5 stycznia 2017, 23:13 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 11 stycznia 2016, 21:11
Posty: 149
https://www.youtube.com/watch?v=ZH8R1h66Zg8

Godzinka oderwania się od codziennej rzeczywistości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: niedziela, 15 stycznia 2017, 12:48 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 22 stycznia 2012, 17:47
Posty: 64
Piękne. Ja mam to szczęście mieć taki skarb na miejscu - szczecińskie Międzyodrze, podobna bajka z której korzystam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: niedziela, 15 stycznia 2017, 13:54 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 12:01
Posty: 244
Nic tylko się cieszyć że w naszym kraju zachowały się takie dzikie i piękne rejony . Oby tak zostało jak najdłużej . Ale jak słyszę o ingerencji urzędów np. w puszczę białowieską lub o zmianie prawa dotyczącej wycinki drzew na swoim terenie bez zezwolenia to mam wątpliwości. Np. od 1 stycznia można ciąć jak leci wszystko jeśli twoje . Wiem że zaraz odezwą się głosy - moje to robię co chcę . Ale nie tędy droga . Jak na moim terenie rosną piękne stare dęby to mam je wyciąć i postawić np garaż . Popadamy z jednej skrajności w drugą :n SZKODA !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: niedziela, 15 stycznia 2017, 14:39 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 7 września 2009, 09:39
Posty: 276
Kolego bynox, kolega niech wyłączy "newsy", uważnie poczyta nowe przepisy i się odstresuje. Najgorszy strach, to ten przed nieznanym... Udanego 2017, Z


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: niedziela, 15 stycznia 2017, 16:44 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2007, 10:46
Posty: 410
Lokalizacja: Krużewniki
bynox napisał(a):
Nic tylko się cieszyć że w naszym kraju zachowały się takie dzikie i piękne rejony . Oby tak zostało jak najdłużej . Ale jak słyszę o ingerencji urzędów np. w puszczę białowieską lub o zmianie prawa dotyczącej wycinki drzew na swoim terenie bez zezwolenia to mam wątpliwości. Np. od 1 stycznia można ciąć jak leci wszystko jeśli twoje . Wiem że zaraz odezwą się głosy - moje to robię co chcę . Ale nie tędy droga . Jak na moim terenie rosną piękne stare dęby to mam je wyciąć i postawić np garaż . Popadamy z jednej skrajności w drugą :n SZKODA !

No nie wytrzymam. Załatwiałeś kiedyś zgodę na wycinkę drzewa? Przecież to było do tej pory jedno z najgłupszych praw. A jeszcze te kary - nie wiem za co były wyższe, może tylko za milionowe wyłudzenia vatu. Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy, że to zmienił.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: niedziela, 15 stycznia 2017, 22:10 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 12:01
Posty: 244
Tak tylko moja wycinka była pod kontrolą i chodziło o jedno drzewo(za to jedno mam nasadzić 10 szt) . Dziś możesz ścinać wszystko jeśli jest twoje :n Jak nie znasz tematu to lepiej przejdź do działu np dobry humor :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2017, 18:02 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2007, 10:46
Posty: 410
Lokalizacja: Krużewniki
Tak się składa, że temat znam bardzo dobrze z autopsji. Przez kilka lat występowałem o pozwolenia na wycinki drzew. Za każdym razem podania,argumentacja, przyjazd urzędnika z aparatem fotograficznym, następnie czekanie na decyzję. Jeśli się opóźnili, to zaczął się okres lęgowy i za rok znowu podania na te same drzewa. Nieważne, że stare wierzby, dziurawe w środku i zagrażające budynkom. Nieważne, że zasadziłem setki drzew, tylko w innym miejscu. Ważne, żeby biurokracji stało się zadość. A w tym wszystkim wystarczy tylko zdrowy rozsądek i nie trzeba żadnych zakazów. To samo tyczy się innych dziedzin. Nie wiem, czemu ten sarkazm. Czy napisałem coś nie tak? Może przesadziłem z wysokością kar za ścinkę?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2017, 18:24 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
Inaczej wygląda to u Ciebie, gdzie raczej z zielenią problemu nie macie, inaczej na przykład na Górnym Śląsku. Mój "znajomy" otrzymał w spadku lasek, który dziesiątki lat temu był polem. Jak na nasze warunki jest tego trochę.
Już zapowiedział, że jak tylko śnieg zejdzie rżnie wszystkie drzewa, bo deweloperzy stoją w kolejce i przebierają nogami. W planie zagospodarowania przestrzennego działka ujęta jest (jak prawie cała ziemia na G.Śląsku) jako teren pod zabudowę jednorodzinną , więc szykuje się gruba kasa. Tylko drzewa dotąd chroniły podobne miejsca przed zabetonowaniem.
Kiedyś za to wszystko zapłacimy.

A film piękny :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2017, 19:24 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 4 listopada 2008, 13:19
Posty: 1051
Lokalizacja: Szczecin
Buchheide Verein napisał(a):
Piękne. Ja mam to szczęście mieć taki skarb na miejscu - szczecińskie Międzyodrze, podobna bajka z której korzystam.


Noooo, widzę pokrewna dusza nie tylko w dziedzinie forum :)

Świetny film, sam uwielbiam takie klimaty. Mam ponton, w tym roku planuję dokupić do niego daszek i pomieszkiwać od czasu do czasu w wodnych zakamarkach. Przy okazji pomacham magnesem :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 17:38 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 22 stycznia 2012, 17:47
Posty: 64
BRAT_MIH napisał(a):
Buchheide Verein napisał(a):
Piękne. Ja mam to szczęście mieć taki skarb na miejscu - szczecińskie Międzyodrze, podobna bajka z której korzystam.


Noooo, widzę pokrewna dusza nie tylko w dziedzinie forum :)

Świetny film, sam uwielbiam takie klimaty. Mam ponton, w tym roku planuję dokupić do niego daszek i pomieszkiwać od czasu do czasu w wodnych zakamarkach. Przy okazji pomacham magnesem :)


Jest gdzie porzucać. Sam nie szukam, ale znam przynajmniej dwa kanały z których znajomy po wojnie sporo gołymi rękami powyciągał fantów. W tym dwie drewniane łodzie z przeprawy Rosjan.
Do tej pory sporo ich jeszcze w wodach Międzyodrza spoczywa, problemem jest bardzo gruba warstwa mułu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polecam na odstresowanie
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 22:05 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 11 stycznia 2015, 12:01
Posty: 244
zbiolsz napisał(a):
Kolego bynox, kolega niech wyłączy "newsy", uważnie poczyta nowe przepisy i się odstresuje. Najgorszy strach, to ten przed nieznanym... Udanego 2017, Z

Jakie "newsy" ? Wczoraj rozmawiałem Z Panią z Wydziału Ochrony Środowiska i potwierdziła to co napisałem . K...a to jest kraj jaj . Jak to w życiu rodzinnym każdy o czym innym :n Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL