Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 10:14 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 8 marca 2014, 11:03
Posty: 295
Lokalizacja: Górny Śląsk
Sorry, nie bardzo rozumiem ?,
To jest wątek xp adventis 2, a nie Deus xp ,och, ach !
Chyba że się bardzo mylę
Ps.miałem deusa xp i kumam to i owo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 10:35 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 914
Lokalizacja: Częstochowa
Mateusz F. : Adventisa zakupilem do zadan specjalnych, z racji braku mozliwosci wejscia na pola chcialem potestowac czy na ekstremalnie przechodzonym ugorze jestem w stanie cos wyciagnac.

Moje zdziwienie jest tym wieksze, bo nie sa to ani male monety, ani pojedyncze trafienia


Podsumowujac : Adventis jest bardzo przyjemnym detektorem, stabilnym (Dyskr. D2 na godz 11, Sens i Ground tak jak rekomenduje producent, sluchawki) i prostym w obsludze. To bylo moje pierwsze calodniowe wyjscie z tym sprzetem, nie bawilem sie za bardzo nastawami i nie jestem jeszcze z nim osluchany.

Mam nadzieje, ze teraz zrozumiesz ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: niedziela, 28 maja 2017, 13:50 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 8 marca 2014, 11:03
Posty: 295
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tak , wszystko jasne i wyraźne w przekazie
Właśnie mnie powoli przekonujecie do tego normalnego sprzętu, bez bajerów itd.
Na drobniec i guziczki, monetki w sam raz !
Dziękuję :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 18:01 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 231
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
wclan napisał(a):
Mateusz F. : Adventisa zakupilem do zadan specjalnych, z racji braku mozliwosci wejscia na pola chcialem potestowac czy na ekstremalnie przechodzonym ugorze jestem w stanie cos wyciagnac.

Moje zdziwienie jest tym wieksze, bo nie sa to ani male monety, ani pojedyncze trafienia


Podsumowujac : Adventis jest bardzo przyjemnym detektorem, stabilnym (Dyskr. D2 na godz 11, Sens i Ground tak jak rekomenduje producent, sluchawki) i prostym w obsludze. To bylo moje pierwsze calodniowe wyjscie z tym sprzetem, nie bawilem sie za bardzo nastawami i nie jestem jeszcze z nim osluchany.

Mam nadzieje, ze teraz zrozumiesz ...


A możesz porównać Adventisa do xp gmp separacja ,szybkość, dzwięki ,można nim wyciągnąć jakieś drobinki?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 19:28 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 914
Lokalizacja: Częstochowa
kosiorek : Jest to trudne nie majac pod reka 2 detektorow i sprawdzajac nimi te same sygnaly :(

Tak naprawde nie znalazlem nim zadnej drobinki, wszystko co wyciagalem (wlacznie ze smieciami) mialo wieksze rozmiary

Testujac na sucho : denarki krzyzowe, jagiellonskie, czy lezke widzi ... ale mysle, ze musi byc czysty teren ... w innym wypadku obawiam sie, ze moze miec problemy

Ten detektor nie jest do ultra drobnicy, jezeli chcesz taka kopac to wez zdecydowanie GMP :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: środa, 31 maja 2017, 21:33 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 13 lipca 2013, 21:42
Posty: 581
Lokalizacja: Dolnośląskie Ziemie Cysterskie
Może i ja coś dorzucę od siebie.Tak jak Wclan napisał,adventis nie jest kosą na śmietniki,z drobnicą sobie radzi dobrze,ale nie jest tak dobry w tym temacie jak gmp.Adventis 2 to specyficzny wykrywacz,trzeba się z nim osłuchać (co nie jest trudne,a dla posiadacza oryginalnych słuchawek jeszcze prostsze).Cała tajemnica polega na przemiataniu cewką.Czym więcej śmieci,tym krótsze ruchy cewką i dokładniejsze przemiatanie w różnych kierunkach.Pracując takim sposobem,możemy być mile zaskoczeni.Pozdrawiam.P.S.Zapomniałem dopisać,aby ten kto zdecyduje się na jego zakup, musi przygotował się do dużego kopania,bo sprzęcik ciągnie głęboko,oj głęboko :D :luv P.S.2 Jeżeli ktoś poszukuje do zakupu,poproszę o pw.Mój odkąd mama mi zachorowała,kurzy się :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: środa, 31 maja 2017, 22:00 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 22:34
Posty: 187
Adventis 2 według dystrybutora wycofany z produkcji. A miałem też na niego ochotę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: piątek, 2 czerwca 2017, 06:24 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 8 marca 2014, 11:03
Posty: 295
Lokalizacja: Górny Śląsk
No szkoda, ale w sumie wszystko idzie w kierunku bez kabla, lekko i płać więcej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: poniedziałek, 5 czerwca 2017, 21:29 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 914
Lokalizacja: Częstochowa
Dzisiaj 2 wypad na wczesniejszy ugorek i ... Adventis pokazal klase :1

Glebokosc robi wrazenie ...

Co zauwazylem, da rade kopac drobinki (jak jest w miare czysto), ale sygnaly sa bardzo krotkie, doslownie takie "szczekniecia" i trzeba byc dosc skupionym zeby ich nie przegapic :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: wtorek, 6 czerwca 2017, 07:53 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
prostozsadu napisał(a):
Adventis 2 według dystrybutora wycofany z produkcji. A miałem też na niego ochotę.

wycofany nie oznacza ze juz ich nie ma, trzeba pytac bo na magazynach jeszcze bywa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: wtorek, 6 czerwca 2017, 11:01 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): piątek, 30 września 2011, 23:05
Posty: 47
Mam pytanie, jakie wymiary ma Adventis 2 po złożeniu bez odpinania cewki, kabli i elektroniki i czy jego rozkładanie i składanie w takim stanie nie powoduje np. uszkodzenia kabla.
Szukam wykrywacza, który mógłbym spakować do plecaka na rower i w miarę szybko przygotować do pracy jak i złożyć i ruszyć dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: wtorek, 6 czerwca 2017, 12:13 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 914
Lokalizacja: Częstochowa
Jezeli bedziesz skladal cala sztyce to zajmie ok 60cm

Ja skladam tylko dolna sztyce (praktycznie cala), gornej nie ruszam

Co do kabla nie powiem Ci ... ale na logike ciagle skladanie i rozkladanie raczej mu nie sluzy ...

Puszka z elektronika lapie luzy od normalnego uzytkowania (mozna sobie z tym poradzic w dosc latwy sposob)

Generalnie na rower w plecak to bral bym inny detektor ... (tej samej firmy) :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: wtorek, 6 czerwca 2017, 13:04 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): piątek, 30 września 2011, 23:05
Posty: 47
Żeby kupić ten inny to musiałbym sprzedać rower ;) , ale dzięki za info.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: wtorek, 6 czerwca 2017, 16:04 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 13 lipca 2013, 21:42
Posty: 581
Lokalizacja: Dolnośląskie Ziemie Cysterskie
Ja mam zestaw,który mieści się do specjalnego worko-plecaka.Mieści się tam wykrywacz ,łopata,sakwa na fanty z xpointerem,butelka z piciem i jeszcze sporo miejsca zostaje (jak kopne depozyt :luv ).Plecak jakieś 70 cm,po złożeniu 50+.Wygląda to jak poniżej.Z workiem tym podróżowanie nawet w skrajnych warunkach to bajka.Zestaw skonstruowałem specjalnie,abym mógł z nim dostać się z w każde miejsce,bez wzbudzania zaciekawienia.Niestety leży spakowany od ubiegłego roku :( i czeka na nowego właściciela.Pozdrawiam.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: XP Adventis 2
PostNapisane: wtorek, 6 czerwca 2017, 16:31 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 13 lipca 2013, 21:42
Posty: 581
Lokalizacja: Dolnośląskie Ziemie Cysterskie
Z racji tego ,iż jest duże zainteresowanie wykrywaczami xp adventis 2,chciałbym podzielić się jeszcze z Wami,moimi testami z różnymi cewkami (9 vs 11).Sprawa więc wygląda następująco.Ponieważ mój kolega posiada ten sprzęt,ale z cewką 11,robiliśmy wielokrotne testy w terenie.W czystym terenie 11 pociągnie głębiej 3-4 cm (ten sam fant).Jednak jeśli tylko trafi się trochę bardziej zaśmiecony teren,9 będzie górowała lepszą selektywnością.Dodatkowo 9 wygrywa w gęstszym lasku,czy trudnym terenie,ponieważ łatwiej nią przemiatać.Dla mnie 9 optymalnie naj,w każdej sytuacji.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL