Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 15:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: środa, 26 lipca 2017, 10:28 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 11 listopada 2013, 19:39
Posty: 103
Elipsie możemy śmiało nadać pseudonim "kukuruźnik" na cześć innej latającej po kukurydzy maszyny :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: środa, 26 lipca 2017, 13:35 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 23 lutego 2012, 10:00
Posty: 48
Jak ważny jest balans gruntu tu na przykładzie cewki eliptycznej, moneta zakopana na 7" https://www.youtube.com/watch?v=uJ-LMR6WxAk


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: środa, 26 lipca 2017, 17:41 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 19:14
Posty: 534
malik79 napisał(a):
Jak ważny jest balans gruntu tu na przykładzie cewki eliptycznej, moneta zakopana na 7" https://www.youtube.com/watch?v=uJ-LMR6WxAk


grunt na 77, strasznie niska wartość, ja na czarnej 11" nie mogę zejść poniżej 85 bo jest masa zakłóceń


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: środa, 26 lipca 2017, 21:59 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 19 czerwca 2012, 23:53
Posty: 207
jwaldek napisał(a):
malik79 napisał(a):
Jak ważny jest balans gruntu tu na przykładzie cewki eliptycznej, moneta zakopana na 7" https://www.youtube.com/watch?v=uJ-LMR6WxAk


grunt na 77, strasznie niska wartość, ja na czarnej 11" nie mogę zejść poniżej 85 bo jest masa zakłóceń



w tym filmie nie chodzi o to że zjechał na 76 tylko o to że wyrównał do tego jaki dostał odczyt z pompy. Inna gleba i mineralizacja więc się dostosował. To tak jakbyś u siebie miał wartość 85 a próbował mieć głębokość przy gruncie 95.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: środa, 26 lipca 2017, 23:24 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 19:14
Posty: 534
Rupcio napisał(a):
w tym filmie nie chodzi o to że zjechał na 76 tylko o to że wyrównał do tego jaki dostał odczyt z pompy. Inna gleba i mineralizacja więc się dostosował. To tak jakbyś u siebie miał wartość 85 a próbował mieć głębokość przy gruncie 95.



nigdy nie spotkałem gruntu na którym dało się jakkolwiek chodzić poniżej wartości 85, są takie miejsca w polsce gdzie da się tak swobodnie chodzić i wykrywacz wskazuje grunt 76 ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: czwartek, 27 lipca 2017, 01:04 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 23 lutego 2012, 10:00
Posty: 48
Są. Mam takie ciężkie grunty i w trybie śledzenia to widać. Wartość spada nawet do 65/67.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: czwartek, 27 lipca 2017, 07:03 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 19:14
Posty: 534
malik79 napisał(a):
Są. Mam takie ciężkie grunty i w trybie śledzenia to widać. Wartość spada nawet do 65/67.


chodzisz z gruntem np =70 i wykrywacz jest spokojny?

to raczej powinny być lekkie grunty, bardzo niska mineralizacja przy takiej wartości.
to, że chwilowo może pojawiać się niska wartość to normalne przy śledzeniu ale gdy ja grunt mam ustawiony poniżej 85 to wykrywacz ciągle hałasuje, obojętnie czy jest blisko ziemi czy w powietrzu, nono stop słychać pikania obojętne czy to jakaś leśna wydma czy czarnoziem, czy ziemia gliniasta.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: czwartek, 27 lipca 2017, 08:01 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 10 lutego 2016, 21:12
Posty: 7
W mojej najbliższej okolicy chodzę z gruntem 78 i jest stabilnie,przy 77 już hałasuje.Cewka 9 czarna. wielkość cewki też ma znaczenie,mniejszą można zjechać niżej z gruntem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: czwartek, 27 lipca 2017, 10:52 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 22:56
Posty: 608
U mnie tez sie zdazaja. Ale zazwyczaj to podmokle teteny, torfy, ciezka gleba. Na ogół grunt miesci sie w przedziale 85-90.

Wysłane z mojego LG-H955


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: środa, 27 września 2017, 16:45 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 23 lutego 2012, 10:00
Posty: 48
Kolejny test Air Test. Program Deep + zmiana częstotliwości. https://youtu.be/M1NKofHoZYA


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: środa, 27 września 2017, 20:24 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
obejrzałem tylko fragment z połową hammerka - ewidentnie w drugiej części naciąga zasięg na ile się da...

czemu to ma służyć ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: środa, 27 września 2017, 20:49 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 321
Temu co wszystkie inne komercyjne i porównawcze testy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: czwartek, 28 września 2017, 08:37 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 23 lutego 2012, 10:00
Posty: 48
[quote="om79"]obejrzałem tylko fragment z połową hammerka - ewidentnie w drugiej części naciąga zasięg na ile się da...

czemu to ma służyć ?[/quote]

To jest tylko Air test jak wszystkie inne Air Testy. Czy naciąga, czy raczej pokazuje że na 15khz drobne złoto reaguje płycej niż na 80khz. Wnioski wyciąga każdy sam.
Cewka jest niesamowita. Głębokościowo w zaśmieconym terenie drobnym żelazem bije na łeb deusa z cewką 11"/18khz i podkręconą reaktywacją (4/5) czy fishera F75 z snajperką czy E-Tracka przy szukaniu drobnicy. Widzę jak schodzimy z pola po wygrzebanych śmieciach i ilości znalezisk i każdy jest osłuchany ze swoim sprzętem kilka lat... proporcjonalnie elipsa wygrywa ... Nie chcę się tu rozpisywać bo wypracowanie by powstało ale przestałem chodzić z 11" na podmiejskich polach. Używam obecnie 11" na czystym terenie(ugory z dala od miast i wsi i lasy) a pod miasteczkami i wsiami głównie latam z Elipsą na 80khz.

Nie chcę się tu kłócić i mówić o AIR Testy są do D... są niemiarodajne. Ziemia weryfikuje wszystko ale dają też dużo drobnych informacji ... niech każdy wyciąga sam wnioski i spędza z swoim kijem jak najwięcej czasu w terenie wtedy dobrze zrozumie Deusa i jego działanie.

Kolejny filmik tego samego Pana - fibula i zmiana KHZ na elipsie https://youtu.be/i45voohtZz8 - ile przedmiotów ominęliście z niskim ID?

Garry w filmie Pana Michała Majchrowicza wyraźnie pokazuje wszystko: https://youtu.be/D5PkSld5s_s

Ps. nie reklamuję, nie mam kontaktu z żadnym przedstawicielem handlowym. Jestem wielkim fanem Deusa który jest moim 4 kijem... jestem informatykiem który rozkłada go na części pierwsze bo interesuje mnie jego działanie i wyciąganie jego ustawień do granic możliwości. Tyle w temacie ! Pozdrawiam wszystkich kopiących !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: czwartek, 28 września 2017, 10:36 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:38
Posty: 428
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jestem ciekawy czy HF9" na 55 też by dała radę (tzn. czy dźwięk byłby równie czysty?)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: HF Elliptical Coil - Cewka eliptyczna
PostNapisane: sobota, 7 października 2017, 20:56 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 9 lipca 2010, 18:01
Posty: 746
A jak z porównaniem cewki 9 i elipsy pod względem stabilności, głębokości mówiąc o drobnych sreberkach porównując z 9 i 11 czarnymi ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL