Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 13:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 22:41 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
JaKuba napisał(a):
GMP nie ma dyskryminacji żelaza. Iron Treshold służy do ustawienia określonej sygnalizacji dźwiekowej w zależności od wielkości przedmiotu żelaznego i naszych upodobań, czyli jeśli nie chcemy zbierać drobnego złomu w postaci np.drobnych gwoździ , ale interesuje nas grubszy złom to stosujemy nastawy na niskie wartości na potencjometrze. W tym przypadku pomijamy żelazna drobnicę , ale nie przegapimy wiekszych obiektów np. jakiś depozytów w żelaznych garnuszkach czy banieczkach lub militarki. Jeśli interesuje nas wyłącznie kolor to nastawy na wysokie wartości, a wtedy duże żelazne przedmioty jak i małe będą grały dźwiękiem na żelazo.Iron Volume zwyczajny potencjometr dla sygnału na żelazo. A Silencer to jest wyciszacz szumów,zakłóceń-trójstopniowy filtr.
W rozróżnianiu niepewnych dźwieków na przedmioty żelazne istotne jest jeszcze unoszenie cewki góra dół i sprawdzanie wierzchołkiem sondy.
Ja , podobnie jak już wspomniał Goldpower, Iron Treshold i Volume mam ustawione w odpowiadajacych mi wartościach , których nie zmieniam , gdyż dźwieki które emituje wykrywacz sa mi znane a przy zmianie nastaw zmieniają się i dźwieki.

Chyba powinieneś przeczytać instrukcje raz jeszcze.
threshold nie służy do ustawiania syg. dzwiekowej tylko do regulacji zakresu detekcji dla żelaza(dyskryminacja tylko zakresu żelaza).
iron volume służy do ustawienia poziomu sygnału żelaza na tonie niskim ( obiegowo wycisza sygnał żelaza)
silencer służy do wyciszania sygnałów żelaznych na terenach zaśmieconych (taka pomoc dla iron volume),oraz służy do przełączenia goldmaxa z trybu trójtonowego do trybu dwu lub...jednotonowego,np. przy przełączeniu silencera z pozycji 1 na 2 mamy wykrywacz dwutonowy,a jeśli jednocześnie Iron threshold będzie na minimum to mamy jednotonowy(ton średni),i np.w tym ustawieniu miedziana monetka i srebrna będą nam dawały ton średni,po przejściu z powrotem w tryb trójtonowy miedziak będzie na średnim tonie,sreberko na wysokim..uff
Polecam czytać instrukcje a potem wypróbować to w praktyce. Dlatego wczesniej pisałem ze iron volume,iron threshold i silencer są nastawami od siebie zależnymi .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 05:15 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Iron threshold nie służy do "regulacji zakresu detekcji żelaza (dyskryminacji tylko zakresu żelaza)" Bez względu na ustawienie Iron Threshold, żelazo zawsze będzie wykrywane, tylko sygnalizowane inaczej a to nie jest dyskryminacja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 06:33 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
user can now adjust the iron level setting by using the IRON THRESHOLD potentiometer. This potentiometer can be viewed as a detection setting with a range only covering iron.
tłumaczenie:
użytkownik może teraz regulować ustawienie poziomu żelaza, używając potencjometru IRON THRESHOLD. Potencjometr można postrzegać jako ustawienie wykrywania z zakresem obejmującym tylko żelazo.



,,this potentiometer can be seen as a discrimination settings with a range only covering iron,,
tłumaczenie:
ten potencjometr można postrzegać jako ustawienie dyskryminacji w zakresie obejmującym tylko żelazo

Cytaty ze strony Xp Metal detectors z opisu i z instrukcji xp gmp,dotyczace pokrętła iron threshold.

Zresztą żeby zrozumieć jego działanie wystarczy 5 minut testów i jego działanie będzie że tak powiem widoczne gołym okiem.

Dodatkowo żeby już nie było wątpliwości ,definicja dyskryminacji i jej wpływ (wg. Proscan),który notabene napisał instrukcje do gold maxa,na rynek polski.

DISC - Discrimination - Dyskryminacja - słowo, które w naszym pięknym języku ma kojarzy się raczej z prześladowaniami na tle rasowym, w dziedzinie wykrywaczy oznacza zdolność do niewykrywania określonych rodzajów metali. Nie jest to jedyna nazwa określająca taką cechę wykrywacza; często można spotkać określenia Reject (odrzucaj), Cancel (rezygnacja) czy Trash Elimination lub Trash Out (eliminacja śmieci). W języku polskim spotykamy albo bezpośrednie tłumaczenie tej nazwy albo określenie dyskryminacji jako "odrzucanie". W wykrywaczach typu non-motion nastawa dyskryminacji mogła ujemnie wpłynąć na zasięg wykrywania. Wiązało się z właściwościami detektora synchronicznego odpowiedzialnego za selekcjonowanie sygnałów o określonych parametrach. We współczesnych rozwiązaniach (wprowadzonych powiedzmy w latach 80-tych), stosowane są dwa detektory synchroniczne, a proces dyskryminacji nie polega na nastawieniu odpowiedniego przesunięcia fazowego, tylko na wyborze właściwego napięcia. Zresztą, nie wdając się w szczegóły, można stwierdzić że we współczesnych zachodnich wykrywaczach, wielkość nastawy dyskryminacji nie zmienia zasięgu wykrywacza. Jeśli ktoś słyszał coś przeciwnego, to niech jeszcze raz uważnie przeczyta powyższy akapit. Oczywiście nie oznacza to że wykrywacz metalu jest w stanie prawidłowo rozróżniać metale które wykrywa - podobnie jak człowiek, nie jest w stanie rozróżnić czy 200m przed nim idzie murzyn czy arab (wszak mówimy o dyskryminacji), mimo że ich sylwetki są wyraźne. Podsumowując: jeśli masz starszy wykrywacz pracujący w trybie non-motion, to by uzyskać maksymalny zasięg, utrzymuj wielkość dyskryminacji na możliwie niskim poziomie, natomiast w wykrywaczach współczesnych, a zwłaszcza typu motion, nie musisz się trudzić - z czystym sumieniem możesz dyskryminować gwoździe bez obawy że ucierpi na tym ilość odnajdowanej biżuterii. .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 10:13 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Dyskryminacja - Twój cytat "zdolność do niewykrywania określonych rodzajów metali. " z którym się zgadzam.

Przeczytaj to i jeszcze raz moją wcześniejszą wypowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 11:05 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 czerwca 2012, 11:57
Posty: 335
Lokalizacja: XxX
Panowie juz sam mam mętlik w glowie po waszych wszystkich postach wyszlo z tego maslo maslane, zglupialem calkowicie. ja mam to tak wypraktykowane:

Iron treshold ustawiony na 15tce zelzo wielkosci stalowej klamry wh, polowy duzej podkowy, bagnetu i wiecej pokazuje powtarzalnym tonem na kolor ale barwa tego tonu jest inna niz barwa tonu na czysty kolor.Mimo ze ton jest powtarzalny barwa jest inna tzn nie czysta, bardziej twarda.Przedmioty mniesze niz stalowa klama graja niskim tonem lub tonem nie powtarzalnym ktorego barwa jest charczaca nieczysta, mruczaca.
Im nizej dajemy iron treshold tym mnijesz kawalki zelaza graja powtarzalnie ale barwa tonu jest zdradza ze jest to zelazo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 12:16 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
Zapewne rozumiemy te nastawy tak samo, tylko trochę inne terminologii używamy .
Polecam jeszcze test xp gmp z tego pdf : http://www.treasurehunting.co.uk/upload ... st_109.pdf

Facet zna się na rzeczy , i ładnie opisuje co do czego służy i jak działa, on także w tekście używa słowa dyskryminacji w nastawach iron threshold i pisze o tym że jest dyskryminacja specyficzna oddziałująca tylko na ferromagnetyki , jak ktoś ma kłopot z angielskim , tekst można wrzucić w translatora ,kontekst będzie zrozumiały.
Solo wytestuj sobie różne nastawy i sam szybko dojdziesz co jak działa :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 17:23 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Nie czytałem ale jeśli używa słowa "dyskryminacja" z rozszerzeniem "specyficzna" to znaczy że też nie do końca rozumiem znaczenie słowa dyskryminacja. Domyślam się, że intuicyjnie każdy wie jak kręcić tym pokrętłem ale z dobrym wytłumaczeniem jest problem. Iron Threshold w swoim działaniu jest dość skomplikowane, uproszczone do jednego pokrętła dla wygody użytkowników, dlatego wyjaśnienie jego działania w prosty sposób jest kłopotliwe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 18:40 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
No tak ja tez się spotkałem z tym tylko w goldmaxie żeby dyskryminować ..w obrębie tylko żelaza,czyli czy duże czy małe czy głebiej czy płycej czy mocno skorodowane czy mało...i w zależnosci od tego typu żelastwa możemy sobie trochę poustawiać dany dzwięk pod te żelazo..jest tez tam użyty taki zwrot podwójna dyskryminacja czyli żelazo/kolor no i ta tonalna w zakresie samego żelaza..uff masło maślane ale chyba tak to wygląda :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 20:05 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Kolego front 247. Myślę ,że wszyscy mówimy o tym samym lecz inaczej to obrazujemy. Ja napisałem ,że "Iron Treshold służy do ustawienia określonej sygnalizacji dźwiekowej w zależności od wielkości przedmiotu żelaznego i naszych upodobań", i dla mnie kręcenie tym pokretłem się do tego sprowadza-co zresztą jest wytłuszczone w instrukcji. Dla Ciebie IT służy " do regulacji zakresu detekcji dla żelaza"-cokolwiek ma to znaczyć, i sprowadza sie w efekcie do tego o czym ja napisałem czyli do takiego ustawienia gałeczki , które tak ustawi dźwięki wykrywacza , że będzie można w przybliżeniu określić wielkość przedmiotu żelaznego. Silencer o czym pisałem jest filtrem plus bajer 1,2,3 sygnały . Iron Volume jak dla mnie jest potencjometrem głośniej - ciszej dla dźwieku żelaza, ale... . Po sugestii kolegi bym jeszcze raz przeczytał instrukcję zauważyłem ,że jeśli GMP posiada dyskryminację żelaza , to właśnie poprzez ustawienie na minimum Iron Volume o czym pisze w instrukcji ProScan : "Minimum: wykrywanie żelaza jest wyłaczone". Może i tak jest , choć dalej już pisze o poziomie sygnału żelaza porównywalnym z wysokimi i średnimi tonami, czyli jak dla mnie głośność sygnału.
Kolego podajesz przykład dla IT na 5 i IV na minimum , że małe żelazo będzie minimalnie słyszalne a większe jak na kolor. A jaki ma być sygnał jak jest wyciszony sygnał żelaza? Dalej podajesz , że zwiekszenie nastawy IT do 10 i IV na połowę spowoduje , iż duże żelazo płytko słychać na kolor , a głebiej na żelazo. Może u Ciebie tak jest , u mnie jest inaczej, własnie odwrotnie, testując podkowę. Może mam uwalony sprzęt :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 21:48 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2015, 21:46
Posty: 194
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Tylu użytkowników i każdy inaczej używa tego sprzętu????moze warto by napisać do co żeby coś po pl sensownego dali


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 22:40 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2015, 21:46
Posty: 194
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Miało być do Xp


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 23:37 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
JaKuba napisał(a):
Kolego podajesz przykład dla IT na 5 i IV na minimum , że małe żelazo będzie minimalnie słyszalne a większe jak na kolor. A jaki ma być sygnał jak jest wyciszony sygnał żelaza? Dalej podajesz , że zwiekszenie nastawy IT do 10 i IV na połowę spowoduje , iż duże żelazo płytko słychać na kolor , a głebiej na żelazo. Może u Ciebie tak jest , u mnie jest inaczej, własnie odwrotnie, testując podkowę. Może mam uwalony sprzęt :)

Jak jest wyciszony sygnał żelaza to nie ma dzwięku na żelazo :)
Reszta to rzeczywiście tak jest . Ogólnie mówiac jak ,,odetkamy goldmaxa,, i go postawimy na 3 tonach to w zależnosci od glebokości bedziesz słyszał niektóre rzeczy na kolor niektóre żelazo tonem niskim jak na żelazo,tak samo z koksem. Jak wytniesz wszystko czyli dasz auto i iron volume na minimum a silencer na 2 to poza sporadycznymi przypadkami koksu ani żelaza nie usłyszysz,najszybciej duże bardzo skorodowane żelazo...ale małego jak druty okopowe czy gwozdzie nie usłyszysz. I tyle. Nie róbmy z tego takiego zagadnienia :)
Zresztą żeby nie być gołosłownym :
https://www.youtube.com/watch?v=metzL5oAhY4&t=29s
Na tym filmie chodziłem do 8 minuty na pełnej dyskrymie i nie kopnąłem żelaza.
popatrz na ,,akcje ,, z 8.35 min w tym momencie już miałem zmienione ustawienie na :
sens - przed czerwonym polem
ground - godz 10
iron volume - godz 15
iron threshold - godz 11
silencer - 0
Wnioski same się nasuwają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: wtorek, 17 października 2017, 09:04 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 11:43
Posty: 227
Z gmp trzeba się dobrze osłuchać ale to już wiecie. Ja chodzę na takich ustawieniach jak wcześniej napisałem. Żelazo kopię sporadycznie ale na 95% wiem, że to żelazo. Dla mnie jest to tak charakterystyczny dźwięk, Tak samo jeśli chodzi o kolorowy śmieć, sygnał jest taki jakiś rozbity. Gorzej z folią aluminiową zwłaszcza małą i cienką.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: wtorek, 17 października 2017, 13:24 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Kolego front 247. To, że w 8 minucie wykopałeś zardzewiałe żelastwo świadczy jedynie o tym , że miałeś właściwie ustawiony wykrywacz. Możliwe że wcześniej coś fajnego przeoczyłeś. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Gold Maxx Power - ustawienia.
PostNapisane: wtorek, 17 października 2017, 22:14 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
JaKuba napisał(a):
Kolego front 247. To, że w 8 minucie wykopałeś zardzewiałe żelastwo świadczy jedynie o tym , że miałeś właściwie ustawiony wykrywacz. Możliwe że wcześniej coś fajnego przeoczyłeś. :)

A moim zdaniem to świadczy ze albo ustawienie nie do końca było dobre albo gmp nieraz kłamie ale ocena :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL