Teraz jest środa, 22 maja 2024, 15:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: wtorek, 14 marca 2017, 13:50 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 821
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Prawdopodobnie dziś premiera długo oczekiwanego softu 4.0 dla Deusa więc zakładam ten wątek . Temat będzie " pod szczególnym nadzorem " - będę pilnował tego by dyskusja była jak najbardziej merytoryczna i odbywała się w przyjaznej atmosferze no ale pamiętajcie że to użytkownicy tworzą to forum i to głównie od was zależy jak to forum będzie wyglądać. Wiem że jest wiele osób które posiadają wielką wiedzę i doświadczenie jednak się swoją wiedzą nie dzielą - zachęcam takie osoby do współpracy - ich doświadczenie jest bezcenne .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 20:55 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 16 lutego 2014, 17:23
Posty: 116
Lokalizacja: Mazowsze
Cisza w temacie? Nikt nie testuje nowego softu? Ja niestety nie mam możliwości testowania tak jak posiadacze panelu i czekam na gotowca żeby sobie zgrać na ws4. Ktoś coś stworzy tak jak kiedyś kolega z forum? Będę wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 22:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
Bede pierwszy :h

Podaje z glowy bo sprzetu nie mam pod reka ...

Dystkryminacja -6.4/5 tonow/(tony powinien kazdy sobie dopasowac do swoich osobistych preferencji, z tego co pamietam 1 mam najnizej jak sie da, na 120)
Czulosc 97/TX2
Czestotliwosc 11,6
Reaktywnosc 2/Wyciszacz -1
Dzwiek zelaza 3
Podbicie sygnalu 5

Teraz istotna sprawa Grunt Reczny 85 i zjechane Notchem Gruntu tez do 85 co mi wyraznie uspokaja detektor (mniej falszywych sygnalow)

* - mialem wykres XY, ale dla mnie to malo dokladne wiec ustawiam podkowe z duzym ID
** - to jest moj bazowy program, ktory modyfikuje do danych warunkow terenowych


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: wtorek, 21 marca 2017, 22:25 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): środa, 4 czerwca 2014, 20:46
Posty: 19
Czy różnica w nastawie G.B pomiędzy zalecanym przez producenta parametrem 90 a 85 wydatnie wpływa na głębokość detekcji i czy w poprzednim programie ( tj:3.2 ) zjechanie Notchem tez jest zasadne?
Czym jest Notch gruntu to rodzaj filtra, jakieś wady prócz zalet?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: wtorek, 21 marca 2017, 22:33 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:38
Posty: 430
Lokalizacja: Górny Śląsk
5 punktów to już znaczna różnica


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: wtorek, 21 marca 2017, 23:15 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
Crusoe : jest spora roznica w glebokosci, pomiedzy gruntem fabrycznym (90) , a gruntem ustawionym na 85

Chdzilem wczesniej na v3.2 i mialem dokladnie takie same nastawy gruntu

Czy sa wady ? Pewnie sa ... wkoncu to dodatkowy filtr :h , mnie sie wykrywacz zdecydowanie uspokoil i nie zaobserwowalem zmniejszonej ilosci fantow kiedy go wlaczylem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: środa, 22 marca 2017, 00:27 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 18 stycznia 2015, 16:52
Posty: 169
Lokalizacja: podkarpacie
Notch gruntu na pewno pomaga przy mocno wykręconych nastawach bo przestaje popiskiwać przy uderzaniu o krzaki, szuraniu po mokrej trawie no i zauważyłem u siebie że w polu, w którym kamienie magnetyczne doprowadzały mnie do szału wykrywacz przestał je wskazywać przez co mogłem zrobić pole bez tych cholernych wysokich pisków :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: czwartek, 23 marca 2017, 11:43 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 20 lutego 2008, 09:47
Posty: 246
A który program Wam najbardziej pasuje jako baza na drobnicę ?
Troche wczoraj chodziłem i deep mi podpasował .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: czwartek, 23 marca 2017, 12:26 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2004, 22:38
Posty: 430
Lokalizacja: Górny Śląsk
Na drobnicę to raczej 2 - GM. Deep jest następcą Relicta, raczej na większe i głębsze fanty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: czwartek, 23 marca 2017, 12:46 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 9 października 2016, 21:45
Posty: 3
lolokoko napisał(a):
A który program Wam najbardziej pasuje jako baza na drobnicę ?
Troche wczoraj chodziłem i deep mi podpasował .

Czy to ma znaczenie który jest bazą ?? Po za oczywiście 10-GOLD FIELD.
W prog od 1-9 mamy te same parametry do nastaw z każdego można zrobić dowolny prog 1-9.
Także moim zdaniem to bez znaczenia który jest bazą. Chyba że się mylę ??

2.W sofcie 4.0 czekałem na Reaktywność 2.5 (w 3.2 reaktywność 3 była szybka ale zdecydowanie płytsza od 2 , dwójka była "wolna" ale głębsza i na takim ust chodziłem ) a teraz na sofcie 4.0 reaktywność 1 nie wydaje mi się za wolna :ups: to tylko moje odczucie że nie wcisnęli R2,5 między 2 a 3 a porozciągali to jakoś???albo to efekt uboczny przyspieszenie działania procka ??

Co to Notcha gruntu również go używam grunt na sztywno mam ustawiony koło 80 i nochem wycinam 85-90 lub 80-90 zależnie czy są kamienie magnetyczne bo elegancko je wycina wykrywacz uspokaja się moim zdaniem bez wpływu na sygnalizowanie tego co w ziemi się znajduje (parę testów z cienkim sreberkiem na granicy zasięgu)
Notch z instrukcji jakoś nie do końca wiem co tak dokładnie wycina jak by mógł ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć??
nawet jak wytnę notchem zakres od 60-90 ( grunt ustawiony na 80) to nie widzę za bardzo różnicy między wycięciem całości notchem a tym jak wycinam tylko wartości powyżej ustawionego gruntu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: sobota, 25 marca 2017, 18:16 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 21:51
Posty: 0
Tak jak wyżej, ktoś doświadczony może się wypowiedzieć na temat ustawień notch gruntu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: sobota, 25 marca 2017, 23:47 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
No to ja jeszcze raz pokażę różnicę w dyskryminacji między 3.2 a 4.0 z kawałkiem zardzewiałej blachy, która daje ID0 w sofcie 3.2. Bo ktoś zarzucał mi w poprzednich pokazowych filmach, że użyłem nieodpowiedniego przedmiotu do testów ;)

Deus soft 3.2
https://www.youtube.com/watch?v=VFpTLuWMFF8

Deus soft 4.0
https://www.youtube.com/watch?v=FoQuQUgaOn0

Ponadto wyraźnie słychać, że na sofcie 3.2 żelazo ma ładniejszy, bardziej gładki sygnał do samego końca zasięgu niż na sofcie 4.0. Mimo, że na sofcie 4.0 zjedzie się na maksa -6.4 z dyskryminacją ten dźwięk od żelaza od pewnego momentu jest rwany i czym dalej od cewki bardziej go rwie tak jakby dyskryminacja jeszcze go wycinała. Na sofcie 3.2 jest ok. Najnowsza wersja 4.0 (wgrywana dziś) ma już poprawione to, że przy zmianie częstotliwości zmieniała się skala dyskryminacji ujemnej - choć nie do koca ale to już mało istotny błąd.

...i jeszcze pewna uwaga co do softu 4.0. Pole zaorane przed zimą, ziemia dobrze ubita, średnio zmineralizowana, mokra po deszczach - na 4.0 miałem multum wysokich igiełek, pików, dźwięki te zmuszały abym cofał się do tych punktów, no tragedia. Kombinowałem z gruntem na 90 czy na 82 to samo, noth gruntu 80-99, częstotliwość 18Khz, zmieniałem na niższe i ciągle to samo. W ciągu 40 minut zmieniłem soft na 3.2, wróciłem w to samo miejsce na takich samych ustawieniach było ok, nie było tych wysokich dźwięków ale za to przy teście 2gr IIRP na głębokości około 26-27cm sygnał na żelazo/kolor, nie wiem jak byłoby na 4.0 ale wydaje mi się, że specyfikacja gleby i akurat jej wilgotność przyłożyły się do tego i to mocno, do tych pików na 4.0 pewnie też.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 07:10 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 325
Te Twoje igielki miałem na wersji pobranej w dniu premiery.
Kolejna już była stabilna.
Na 5 tonach żelazo jest ok.
Grubsze głębsze próbuje udawać kolor ale na krawędziach dźwięku słychać takie wachanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 09:30 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 22 maja 2013, 22:38
Posty: 71
Spróbuj ustawić w 3.2 5 tonów tak żeby nowa 2gr dawała czysty dźwięk żelaza a potem zrób to samo na 4.0 z ujemną dyskryminacją zobaczysz różnicę i zaletę ujemnej dyskryminacji


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Xp Deus v4.0 - testy , ustawienia
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 10:11 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 12:44
Posty: 176
Lokalizacja: Calypso
Antonior napisał(a):
Te Twoje igielki miałem na wersji pobranej w dniu premiery.
Kolejna już była stabilna.
Na 5 tonach żelazo jest ok.
Grubsze głębsze próbuje udawać kolor ale na krawędziach dźwięku słychać takie wachanie.


No ja zainstalowałem 4.0 wczoraj g.13 i wczoraj testowałem, igiełki były.
Ja wolę pełne tony i jeśli żelazo jest ok na ograniczonych tonach to ja wysiadam ;)
Właśnie zauważyłem, więcej przekłamań żelaza na kolor, szczególnie stare zardzewiałe gwoździe, na 3.2 było tego mniej. ...a igiełki mnie odbijają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL