Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 12:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Etrac vs Alter71
PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2017, 19:25 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 25 kwietnia 2015, 16:14
Posty: 50
E-Trac pracuje w technologii szerokiego spektrum częstotliwości (Full Band Spectrum – FSB), używając częstotliwości od 1,5kHz do 100kHz dzięki szybkiemu mikroprocesorowi. Duży zakres częstotliwości pracy oznacza, że sygnały z cewki analizowane są wielokrotnie. To pozwala na klasyfikowanie wykrytych przedmiotów zgodnie z ich właściwościami przewodzącymi i ferromagnetycznymi oraz na analizowanie większej ilości informacji, dzięki czemu identyfikacja przedmiotów jest dokładniejsza.



panowie i pytanie czy Alter to jest cos podobnego , pytam poniewaz ktos sie kłoci ze mna ze Alter opozniony ze Etrak juz dawno działa na full ??? wiec prosze o oswiecenie ..nie mnie tylko tego co twierdzi inaczej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2017, 19:53 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Kangury w swej pazerności i przezorności zamknęły soft na kłódę a więc kolego racer:
1. FBS 1.5-100khz -nie wiesz na jakich i ilu konkretnie w danej chwili freq. pracuje e-trac
2. Nie masz wpływu na zmianę i ilość oraz zakres używanych freq.
3. To muł a nie speedy Gonzales

Alter to chyba kompletnie coś z innej planety w porównaniu do kangura. Jakiś taki "whites'owski"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2017, 20:01 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 25 kwietnia 2015, 16:14
Posty: 50
no dokładnie, probowałem to wytłumaczyc koledze ale on swoje teorie wmawia i nie przegadam go... wiec dałem sobie na luz bo nie ma co sie kłocic..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2017, 20:07 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
A czy kolega umie czytać co napisane w parametrach technicznych Altera71?
Parametry i opis nie pozostawiają wątpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: środa, 29 marca 2017, 06:40 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
Teorie jak teorie ale Ci co przesiedli się z Etraca na Altera nie tryskają takim szczęściem jak koledzy którzy wysiedli ze swoich Argo, Proxim i innych wykrywaczy. A mam ze dwie opinie po pierwszym kontakcie ze sprzętem, które się pokrywają z moją.
Czas pokaże trzeba się osłuchać ze sprzętem , znaleźć w nim to coś dla siebie. Ja jako kilkudniowy użytkownik Altera po 5 latach używania E-traca mogę mieć wątpliwości czy Alter jest głębszy szczególnie , że używałem słuchawek i cewki 15x12 Detech. Na jednym uniwersalnym , wypracowanym ustawieniu wyciągałem tak głęboki mały kolor jak i głębokie żelazo.
Póki co doceniam ergonomię nowego sprzętu który jest lżejszy i lepiej wyważony jednakże brakuje mu np. stopki pod podłokietnikiem za którą E-traca wieszałem na ścianie :D. W ustawieniach audio brakuje mi widocznej w E-tracu opcji wyboru odpowiedzi, tak jak Normal i Long, który wydłużał sygnał co było bardzo pomocne szczególnie przy celach na granicy zasięgu.W E-tracu na ustawieniach dwutonowych przekłamywanie większego, głębszego żelaza na kolor było zjawiskiem bardzo sporadycznym, kopiąc na słuch wiedziałem że mam głębokie żelazo, dawało ono głębie tonu a w połączeniu z niezłym wskaźnikiem głębokości dawało to pełny obraz sytuacji.
Producent przy sprzedaży Altera w tym przedziale cenowym powinien uwzględnić też zamiast battery packa akumulator LI-Po z dedykowaną ładowarką ( koszt kilkudziesięciu złotych) co bardzo by ułatwiło pracę przy niewielkich kosztach. Kolejna rzecz, która jest irytująca przy pracy na słuchawkach bez potencjometra głośności to to, iż w E-tracu po włączeniu słuchawek dźwięk nie urywał mi głowy jak w Alterze. Tu używając Koss UR- 30 muszę uważać by nie ogłuchnąć nim nie przyciszę dźwieku z 20-30 na poziom 1-2, jedyny znośny dla tych słuchawek.To takie wstępne uwagi, życie zweryfikuje, Alter ma dużo zalet i przygoda z nim dopiero się zaczyna a to, czy się polubimy i zostanie na stałe jak jego poprzednik to czas pokaże. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: środa, 29 marca 2017, 06:54 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 21 grudnia 2011, 16:45
Posty: 1193
Lokalizacja: pomorskie
Przepraszam za OT, mała uwag:a E-track kosztuje 6500 PLN, Alter 3000 PLN. Pozdrawiam Walbor62.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 15:17 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 00:17
Posty: 245
Lokalizacja: Lubelskie
Znajomy przchodził swój teren x terrą 705. Po zakupie e traca bardzo się rozczarował że oprócz kilku pominiętych monet w bardzo słabym stanie nic nie znalazł. Minelaby nie są złe ale furorę robiły kilka lat temu. Ja już nie wrócę do tej firmy na pewno. Najbardziej to się zawiodłem na jakości użytych materiałów w tych wykrywaczach. Cena też jest nieporozumieniem. Zasilanie paluszkami jest może i oklepane od lat ale najlepiej się sprawdza. Mam ładowarkę z lidla, 2 komplety enelopów i kilka lat używam nie tylko do wykrywacza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 20:43 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2005, 20:54
Posty: 1432
Lokalizacja: Szczecin, dawniej Stettin-Hökendorf
Ale przecie do minelabow sa wklady na 8 baterii AA, ja mam zawsze oprocz akumulatorka taki wklad i zestaw baterii. Minelaby nie sa dla pedziwiatrow co machaja cewka jakby trawe kosili ;), sila lezy w dobranych ustawieniech i poooowolnym czesaniu ale co kto lubi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: czwartek, 20 kwietnia 2017, 05:25 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
krzysiekb321 napisał(a):
Znajomy przchodził swój teren x terrą 705. Po zakupie e traca bardzo się rozczarował że oprócz kilku pominiętych monet w bardzo słabym stanie nic nie znalazł. Minelaby nie są złe ale furorę robiły kilka lat temu. Ja już nie wrócę do tej firmy na pewno. Najbardziej to się zawiodłem na jakości użytych materiałów w tych wykrywaczach. Cena też jest nieporozumieniem. Zasilanie paluszkami jest może i oklepane od lat ale najlepiej się sprawdza. Mam ładowarkę z lidla, 2 komplety enelopów i kilka lat używam nie tylko do wykrywacza.

:lol: :lol: no własnie minelab jest po to by te pominiete monety wyciagać. A że było ich kilka a nie złoto Inków całe, cóż :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: czwartek, 20 kwietnia 2017, 07:53 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Dajcie spokój z tymi mitami. Magiczne sprzęty.... Tak na prawdę jakby przejść po swoich śladach to też się coś zawsze ominie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 05:58 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
To nie są mity. Miałem e-traca 5 lat i jest to wykrywacz lepszy niż wszystkie, inna liga. Sprzedałem ze względu na jego wiek ale coś czuję że do niego wróce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 08:19 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Skoro dobrze go poznałeś wiesz doskonale jakie problemy ma na miejscach zaśmieconych stalą. Możliwe że na twoich terenach to będzie najlepszy z najlepszych ale w innej części Polski może okazać się jedynie średni.
Ja miałem okazję widzieć w akcji i jego i Explorera SE Pro i żeby jego użytkownicy mieli sygnały których inni nie wykrywali to nie bardzo. Ilościowo też nie odbiegali znacząco. Narzekali za to że im ręka odpada od ciężaru a może raczej kiepskiego wyważenia i to nie wszystkim będzie z pewnością pasowało.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 09:39 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
zależy od ustawień, z e-traca możesz mieć kanarka albo naprawdę super kosiarkę. Możesz wyciąć całe żelazo nawet i nie spadnie zasięg na kolor. na ustawieniach dwutonowych i na słuchawkach ciągnąłem rzeczy z dwukrotności zasięgu xterry7xx na słuchawkach. W tym wykrywaczu nigdy nie miałem przekłamań żelaza na kolor- często chodziłem z nim tylko na żelazo, głębokie też. Myślę, że wrócę do tej wykrywki pomimo że miała wady- ergonomię i konieczność wolnej pracy to jednak zasięg na duszki ze słuchawkami był nie do pobicia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 09:59 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Przyzwyczajenia robią swoje, każdy z nas mający wykrywacz z którym spędził wiele czasu i opanował go całościowo zawsze będzie najlepiej czuł się ze swoim.
To są odczucia względne, bo każdy produkt ma swoją dusze, dlatego rutusowcą odpowiadają rutusy a innym deusy cz też innych producentów.
Skuteczności nie da się zmierzyć bo zależy od możliwości wykrywacza, ale też w znaczącej części od umiejętności i oczekiwań obsługującego.
Dlatego ten spór będzie trwał do końca świata albo i dłużej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Etrac vs Alter71
PostNapisane: piątek, 21 kwietnia 2017, 10:01 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 321
alex_2013 napisał(a):
na ustawieniach dwutonowych i na słuchawkach ciągnąłem rzeczy z dwukrotności zasięgu xterry7xx na słuchawkach


Jakieś może realne zestawienie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL