Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 18:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kilka pytań Teknetics EuroTek Pro 11DD
PostNapisane: środa, 6 czerwca 2018, 12:24 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 13 maja 2018, 20:32
Posty: 0
Cześć, zakupiłem Teknetics EuroTek Pro 11DD na pierwszy wykrywacz, chciałem zadać kilka pytań.

1. Jakie są najlepsze ustawienia dla tego wykrywacza?
2. Do czego służy czułość? Jaką najlepiej ustawiać?
3. Często mam tak że wykrywacz daje sygnał, że coś jest pod ziemią, a jak wykopię dołek to czasami się sporo namacham i nic nie pokaże, albo dopiero po jakichś 15 sekundach złapie ten obiekt jeszcze raz, dlaczego tak jest?
4. Czy w tym wykrywaczu jest normalne, że dopóki nic nie trafię to na wyświetlaczu nic się nie pokazuje nawet 0?
5. Wiem, że kopanie ,,polmosów,, i innych aluminiowych rzeczy jest normalne, czy wykopywanie gwoździ też? Bo miałem praktycznie co drugi dołek gwóźdź. Może za bardzo zaśmiecone pole?
6. Jakie sygnały najlepiej kopać?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kilka pytań Teknetics EuroTek Pro 11DD
PostNapisane: czwartek, 7 czerwca 2018, 17:14 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Victoremque napisał(a):
Cześć, zakupiłem Teknetics EuroTek Pro 11DD na pierwszy wykrywacz, chciałem zadać kilka pytań.

1. Jakie są najlepsze ustawienia dla tego wykrywacza?
2. Do czego służy czułość? Jaką najlepiej ustawiać?
3. Często mam tak że wykrywacz daje sygnał, że coś jest pod ziemią, a jak wykopię dołek to czasami się sporo namacham i nic nie pokaże, albo dopiero po jakichś 15 sekundach złapie ten obiekt jeszcze raz, dlaczego tak jest?
4. Czy w tym wykrywaczu jest normalne, że dopóki nic nie trafię to na wyświetlaczu nic się nie pokazuje nawet 0?
5. Wiem, że kopanie ,,polmosów,, i innych aluminiowych rzeczy jest normalne, czy wykopywanie gwoździ też? Bo miałem praktycznie co drugi dołek gwóźdź. Może za bardzo zaśmiecone pole?
6. Jakie sygnały najlepiej kopać?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka


Ad 2. Czułość zwiększa wrażliwość wykrywacza na metal. Im jest wyższa tym większa głębokość detekcji i identyfikacja najmniejszych przedmiotów. Generalnie ustawia się najwyższą możliwą w danym terenie. Czyli taką przy jakiej wykrywacz pracuje stabilnie i nie generuje fałszywych sygnałów. Z pewnością warto zmniejszyć czułość w terenie w którym jest bardzo dużo przedmiotów metalowych.

Ad 3. Najprawdopodobniej jest to efekt ustawionej dyskryminacji, która początkowo sygnalizuje przedmiot w jakimś pośrednim zakresie, a następnie go maskuje kiedy ID zmienia się na niższe. Najlepiej chodzić w trybie "all metal" czyli bez dyskryminacji.

Ad 4. Tak, w każdym wykrywaczu jest tak, że jeżeli nie ma żadnego metalu pod sondą, to ID wskazuje 0.

Ad 5. Polmosów będziesz kopał dużo, zwłaszcza na początku. Kulek szrapnelowych też. Gwoździe powinny dawać sygnał niski, na żelazo i tym sposobem będziesz mógł je ignorować.

Ad 6. Na początek najlepiej wysokie sygnały o stabilnym ID w zakresie 70-95. To zminimalizuje liczbę śmieci.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL