Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 05:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 26 czerwca 2017, 11:43 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Shelton napisał(a):
To podobnie jak ja... przekręciłem GAINEM Impacta i przestałem trafiać fanty na śmietniku. Zanim doszedłem do tego jak co powinno być ustawione.... ;)



Poważnym a może nawet najcięższym tematem przy takich testach porównawczych jest sonda a dokładnie jakość jej zestrojenia. Sonda może namieszać w takich testach. Sonda sondzie już w fabryce nie jest równa. To sonda generalnie narzuca maksymalny gain jaki można dla niej wyciągnąć bez przesterowania odbiornika wykrywacza. Zakłócenia zewnętrzne oczywiście też ograniczają możliwości regulacji ale to jest osobny temat. Ja bym po prostu zmienił miejsce testu na wolne od zakłóceń bo nie interesuje mnie w tym momencie wpływ zakłóceń na detekcję tylko maksymalne możliwe osiągi konkretnych urządzeń.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 26 czerwca 2017, 13:23 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Widzisz u mnie miejsc wolnych od zakłóceń jak na lekarstwo. Nawet w lasach jest śmietnik i liczne odłamki. Tu pracujemy na skrajnym wysypisku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 26 czerwca 2017, 15:29 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Shelton napisał(a):
Widzisz u mnie miejsc wolnych od zakłóceń jak na lekarstwo. Nawet w lasach jest śmietnik i liczne odłamki. Tu pracujemy na skrajnym wysypisku.


Jeśli chodzi o zakłócenia to miałem na myśli te elektromagnetyczne. Oczywiście powierzchniowy śmietnik to też nie są odpowiednie warunki do testowania możliwości sprzętu zwłaszcza z górnej półki:).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 26 czerwca 2017, 18:15 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Zeby byl taky test spravny-ustawyc optimalne detektory nad jednym tym samym znanym fantem y potem sprawdzic na wiecej ruznych fantach...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: piątek, 20 października 2017, 20:14 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Dosic dobry graaficne y moze pomocne ustawiene culosci DS na Spektre V3: na bardzo gleboke monety ds nalezy ustawiac kolo 90-92,,y uzic miensi RX gain5-7_,szie lepiej sprawdza jak duzi rx10_12 gain y culosc ds 85.... na cewke detech 12x10..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: niedziela, 17 czerwca 2018, 21:45 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 17:35
Posty: 34
Lechowiec napisał(a):
Czy któryś z właścicieli detektora Spectra V3/V3i jest w stanie mi tu potwierdzić że sonda Mars dla tego detektora dedykowana radzi sobie z wymaganiami tego detektora? Jak wygląda jakość zestrojenia dla wszystkich częstotliwości zwłaszcza dla 22.5? Może ktoś zrobić odczyt z próbnika czułości i gruntu? Zależy mi na tym bardzo zanim ściągnę sobie do domu kolejny potencjalny elektrośmieć.

Zaznaczam że opinie właścieli detektorów MXT/DFX za bardzo mi nie pomogą. Spectra to wyjątkowo wybredny instrument:). Sonda którą z pełnym zadowoleniem obsługuje MXT do Spectry może się nie nadawać.


MrBrzosti też nie pomógł. W komentarzu do filmu:

https://youtu.be/9xmfd81A5J8


w odpowiedzi na pytanie:
"Jak włączysz tx boost to przy 3 częstotliwościach i Rx gain 15 jaki masz poziom sygnału od sondy w próbniku czułości. Jak ta sonda radzi sobie z częstotliwością 22 kHz?"

odpisał:

"nie pamiętam dokładnie jakie są wskazania, ta cewka jest strojona pod niskie frq ja śmigam na 2.5 i 7.5 khz"

Czerwona lampka się zapaliła...



Dopiero dzisiaj przeglądałem ten wątek i powiem tak prezentowana sonda 15" mars nie działała dobrze na 3f i 22.5, jedynie na 7.5 i 2.5 było dobrze do pewnego momentu, mam teraz nowa cewkę i powiem że nawet jej nie wyciągałem z pudełka ale w końcu muszę ja sprawdzić


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: niedziela, 17 czerwca 2018, 21:45 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 17:35
Posty: 34
Lechowiec napisał(a):
Czy któryś z właścicieli detektora Spectra V3/V3i jest w stanie mi tu potwierdzić że sonda Mars dla tego detektora dedykowana radzi sobie z wymaganiami tego detektora? Jak wygląda jakość zestrojenia dla wszystkich częstotliwości zwłaszcza dla 22.5? Może ktoś zrobić odczyt z próbnika czułości i gruntu? Zależy mi na tym bardzo zanim ściągnę sobie do domu kolejny potencjalny elektrośmieć.

Zaznaczam że opinie właścieli detektorów MXT/DFX za bardzo mi nie pomogą. Spectra to wyjątkowo wybredny instrument:). Sonda którą z pełnym zadowoleniem obsługuje MXT do Spectry może się nie nadawać.


MrBrzosti też nie pomógł. W komentarzu do filmu:

https://youtu.be/9xmfd81A5J8


w odpowiedzi na pytanie:
"Jak włączysz tx boost to przy 3 częstotliwościach i Rx gain 15 jaki masz poziom sygnału od sondy w próbniku czułości. Jak ta sonda radzi sobie z częstotliwością 22 kHz?"

odpisał:

"nie pamiętam dokładnie jakie są wskazania, ta cewka jest strojona pod niskie frq ja śmigam na 2.5 i 7.5 khz"

Czerwona lampka się zapaliła...



Dopiero dzisiaj przeglądałem ten wątek i powiem tak prezentowana sonda 15" mars nie działała dobrze na 3f i 22.5, jedynie na 7.5 i 2.5 było dobrze do pewnego momentu, mam teraz nowa cewkę i powiem że nawet jej nie wyciągałem z pudełka ale w końcu muszę ja sprawdzić


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: niedziela, 17 czerwca 2018, 22:02 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Dzisaj pomiencilem Spektre V3 y cewke 15x 25cm Mars Sniper cewka pracuje bardzo Ok jest Vrated - Na 3F- RX gain 10 ,TXBost ON..do culosci ds95-96 zasiegovo neuziskam na denary az takie rezultaty jak na detech Ultimate 12x10 ,, ale jest to bardzo EMI stabilna-cicha ,...bardzo dobre separuje-jest gleboka,y czula na drobiazgy cewka...powiem - Ideal -w sam raz do Spektry :) ....NO y-teraz mnie ciekawy ci ta nova 7"-18CM cewka od Marsa jest o daco glebsa na drobiazgy od Mars Sniper ....?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: środa, 12 września 2018, 14:22 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
W tej technologii się nie da. Ponieważ sonda jest praktycznie elementem biernym i każdy czynnik zewnętrzny będzie miał na nią wpływ. Dla sondy koncentrycznej oczywiście będzie łatwiej i rozstrojenie będzie mniejsze.

Natomiast dobrze to robi Rutus, który już dawno na to wpadł i w sondzie ma układ balansowania. W prosty(a zasługuje na patent) wymyślił sposób na korekcje niezrównoważenia sondy co pozwala na jej pracę w szerokim spectrum częstotliwości. Aż dziw bierze, że w. tego wcześniej nie zrobił.

TAKTYK


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: środa, 12 września 2018, 16:31 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Zbalansovacz sonde w 3 f w takym duzim predziale od 2.5 khz-22.5 khz dla mne jest trudnejzsie ,, nez balansowanie na zmienanej 1F ..u Rutusa...ale moze szie myle...Sam minelab u Equinoxu pojechal juz od 5 khz ... y optimalizoval balans gruntu na programy -nizej khz - Typ1, y wyzej khz Typ2 -u programu Park y Field ..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2018, 18:26 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Dla uzitkownikuw Spektry ....Po zakupienu z 2 reky- sondy 13"ultimate do spektry zauwazilem ze to nie jest 1 klasa w zestrojeniu- na 3F pri signal probe daje na RX Gain 7 juz daje kolo 44 % signalu..na wyzsim RX gain y 60% signalu juz overload.. y na frekvenciach 2.5khz,..7.5khz,y.. 22.5 khz na 1f - to juz bylo trudnej- kolo 80% signalu.. no y jasne overload...Znalem , ze ta sonda nejest naprawialna ...To wpadlem na "pomysl" - na funkcii "signal probe" .. za pomoci monety znalezc takie miejce na cewce ktore pokaze najmocnejcie obnizenie % signalu,-y najlepiej mi pokazalo na miejcu kolo konektoru cewky...-pridalem na to miejce 2-3-4 monetu 50 eurocent .. y procento signalu spadlo na pod polove wcesnejsich %..,y co jest wazne znikl tez Overload ... Teraz moze podkrencic ultimate na 3F na rx gain 15 y jest na 44,5 % ,.... y 1F do 40 %,y bez Overload...proby na ,fantach ,monetach pokazuju normalne -sprawne ID, plyta CD jest nasprawnym ID- 1.. zasieg v airtestu w trybie normal,y tez tx bost tez jest ok..,,..w tym tygodnu sprawie test tej cewky na terene, y na poletku testowym... naraze El NINO... :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: wtorek, 25 września 2018, 20:46 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Czasu na test-prakticne po zachodu slonca -bylo neduzo ,,to sprobovalem "zbalansowanu" cewku 13"Ultimate na mojim poletku testowym na -Denara zakopanego na 23 cm v ziemy ... Odpalilem Spektre -y w 3F-signal probe byl na RX 15- 41,7% .., , to obnizilem na RX-7 ,ds-75 y dostrojilem do gruntu..Ustawilem Program Relikt ,dalem 5hz band filter -bo tutaj mne- najlepiej eliminowal EMI...No y Spektra lapie denara na 23cm w ziemi s dobrym ID -kolo 88-91,92s kreskami frekvencii v rownej linii.. -na wsystkych 3 kreskach frekvencii spektrografu -da szie ufacz ze jet tam fant.. ;) Moje nastawy v tym testu : RX gain od 9-14 y ds 88, recovery delay na 70.. Potem znowa obnizilem Rx gain na 9.y z Tx bost ON- dostalem bardzo mocny ,ladny y s tez rownymi ID na 3 Frekvenciach-kreskami w rownej linii... Tez w ground probe mialem z cewka na ziemi rowne odczity kazdej z 3 frekvencii -176°, -176°;-176°;... Naraze jestem zadowolony s tego testu...Spektra na tej cewce ma moc... y dosicz signalu na pokazanie sprawnego ID:).. daje foto na signal probe na RX9 y TX bostem ON-testowe nastawy .- na poletku testowym jest o pare procent mnej.. nemialem zadny problem z overloadem...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: czwartek, 11 października 2018, 21:06 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:57
Posty: 20
Lokalizacja: OOO
Taktyk napisał(a):
W tej technologii się nie da. Ponieważ sonda jest praktycznie elementem biernym i każdy czynnik zewnętrzny będzie miał na nią wpływ. Dla sondy koncentrycznej oczywiście będzie łatwiej i rozstrojenie będzie mniejsze.

Natomiast dobrze to robi Rutus, który już dawno na to wpadł i w sondzie ma układ balansowania. W prosty(a zasługuje na patent) wymyślił sposób na korekcje niezrównoważenia sondy co pozwala na jej pracę w szerokim spectrum częstotliwości. Aż dziw bierze, że w. tego wcześniej nie zrobił.

TAKTYK



Witam napisz coś więcej o tym (piszesz o Alterze czo o starszych wersjach Argo też? -- bo nie widziałem jeszcze sond całych w środku osobiście)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: piątek, 12 października 2018, 10:47 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
aothunterpl napisał(a):
Taktyk napisał(a):
W tej technologii się nie da. Ponieważ sonda jest praktycznie elementem biernym i każdy czynnik zewnętrzny będzie miał na nią wpływ. Dla sondy koncentrycznej oczywiście będzie łatwiej i rozstrojenie będzie mniejsze.

Natomiast dobrze to robi Rutus, który już dawno na to wpadł i w sondzie ma układ balansowania. W prosty(a zasługuje na patent) wymyślił sposób na korekcje niezrównoważenia sondy co pozwala na jej pracę w szerokim spectrum częstotliwości. Aż dziw bierze, że w. tego wcześniej nie zrobił.

TAKTYK



Witam napisz coś więcej o tym (piszesz o Alterze czo o starszych wersjach Argo też? -- bo nie widziałem jeszcze sond całych w środku osobiście)

Pozdrawiam


No jest taki układ u Rutusa w Alter71, we wcześniejszych modelach też chyba był. Natomiast White's wraz z detektorem MX sport wcielił w końcu swój pomysł, czyli patent pod nazwą "Auto nulling of induction balance metal detector coils" - będzie o tym za chwilę w moim filmie na YT: https://www.youtube.com/user/MrTaktyk

Nr. patentu: US9989663. Sonda RX składa się z dwóch cewek odbiorczych, które są sprzężone ze sobą i balansowane za pomocą cyfrowego potencjometru. Więcej znajdziesz w patencie. Myślę, że teraz dedykowane rozwiązanie powinno się znaleźć w sondach do detektorów serii Spectra.

Na zdjęciu widać, że sonda odbiorcza nie jest jednym uzwojeniem.

Pozdrawiam
TAKTYK


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: piątek, 12 października 2018, 11:54 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:57
Posty: 20
Lokalizacja: OOO
Ciekawe, potem poczytam o tym a coś o rozwiązaniu w alterze, możesz napisać na pw jeśli to ma być nie publiczne nie szkodzą producentowi. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL