Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 20:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 15 października 2018, 16:40 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
I teraz pomiar temperatury korpusu sondy z szarego ABS-u


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 15 października 2018, 16:43 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
Pomiar temperatury korpusu z czarnego ABS-u:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 15 października 2018, 17:01 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
A tutaj macie biały korpus - sonda z białego ABS-u nagrzewa się maksymalnie do 37 stopni. Różnica jak widać jest spora:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 15 października 2018, 18:31 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 15:32
Posty: 123
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Cytuj:
Mój projekt zapewniał perfekcyjne wykonanie cewek w metodzie termo-spieku i równoważenie sondy po zalaniu cewek żywicą. Koncepcja MAS różniła się od mojej koncepcji i miała tylko polegać na zalaniu cewek żywicą i już bez żadnej kompensacji - tak się nie da wykonać prawidłowo zestrojonej i zbalansowanej sondy.. Tak w skrócie, czyli nie dogadaliśmy się w sensie technologii. Dlatego ja mogę sobie wykonać takie sondy a oni nie. I jakby zaplecze firmy MAS też nie zapewniło nawet przeprowadzania prawidłowego strojenia tych sond - na 10, które otrzymałem tylko dwie były prawidłowo zestrojone a reszta nadawała się praktycznie na śmietnik, zestrojenie dużo, dużo powyżej zakresu dopuszczalnego. itd.


To ciekawe co kolega pisze. Zastanawia mnie, jak odnosi się to do sond MAS przeznaczonych do innych wykrywaczy. Posiadam ich sondę do Altera 71. Jeżeli były problemy i pojawiały się przypadki nieprawidłowego zestrojenia, możliwe jest, że ta przypadłość może dotyczyć innych sond tego producenta. Swoją drogą ciekawy kanał. Oby tak dalej :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 15 października 2018, 20:07 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
dumadar napisał(a):
Cytuj:
Mój projekt zapewniał perfekcyjne wykonanie cewek w metodzie termo-spieku i równoważenie sondy po zalaniu cewek żywicą. Koncepcja MAS różniła się od mojej koncepcji i miała tylko polegać na zalaniu cewek żywicą i już bez żadnej kompensacji - tak się nie da wykonać prawidłowo zestrojonej i zbalansowanej sondy.. Tak w skrócie, czyli nie dogadaliśmy się w sensie technologii. Dlatego ja mogę sobie wykonać takie sondy a oni nie. I jakby zaplecze firmy MAS też nie zapewniło nawet przeprowadzania prawidłowego strojenia tych sond - na 10, które otrzymałem tylko dwie były prawidłowo zestrojone a reszta nadawała się praktycznie na śmietnik, zestrojenie dużo, dużo powyżej zakresu dopuszczalnego. itd.


To ciekawe co kolega pisze. Zastanawia mnie, jak odnosi się to do sond MAS przeznaczonych do innych wykrywaczy. Posiadam ich sondę do Altera 71. Jeżeli były problemy i pojawiały się przypadki nieprawidłowego zestrojenia, możliwe jest, że ta przypadłość może dotyczyć innych sond tego producenta. Swoją drogą ciekawy kanał. Oby tak dalej :-)


Sondy do A71 posiadają układ, który pozwala automatycznie zbalansować taką sondę więc samo strojenie sondy nie musi być takie precyzyjne jak w przypadku innych sond np. wspomnianych sond do serii White's Spectra.

Jeśli sonda działa i nie powoduje overload to należy uznać, że jest poprawnie zestrojona.

TAKTYK


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 15 października 2018, 20:20 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 15:32
Posty: 123
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Dziękuję za odpowiedź. Czy byłaby możliwość, aby w którymś z kolejnych odcinków wyjaśnił kolega różnice pomiędzy sondami rezonasowymi a nierezonansowymi? Zalety i wady oraz jak przekładają się one na pracę w terenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 15 października 2018, 21:22 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
dumadar napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź. Czy byłaby możliwość, aby w którymś z kolejnych odcinków wyjaśnił kolega różnice pomiędzy sondami rezonasowymi a nierezonansowymi? Zalety i wady oraz jak przekładają się one na pracę w terenie.


Jasne :) Pojutrze będzie taki odcinek pt" sondy rezonansowe i nierezonansowe, wady i zalety.

Pozdrawiam
TAKTYK


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: wtorek, 16 października 2018, 05:48 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): środa, 1 lutego 2006, 18:52
Posty: 12
Taktyk napisał(a):
Natomiast konstrukcja mechaniczna tej sondy jest bardzo dobra, jest sztywna ale nie ma w samym korpusie miejsca na umieszczenie dodatkowej elektroniki, np. płytki pcb wspomagającej metodę jej zerowania i nawet jeśli to pcb jest umieszczane, w przypadku tej sondy, w strefie jej największej czułości - np. sondy do Rutus A71 to jest to bardzo zły pomysł. W konstrukcjach innych firm pcb z jakąkolwiek elektroniką, dodatkowe elementy znajdują się zawsze jakby poza polem czułości sondy... Pozdrawiam
TAKTYK


Nie słychać żeby użytkownicy Altera skarżyli się na niestabilne sondy i co za tym idzie na problem z pracą detektora, zasięgiem itp...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: wtorek, 16 października 2018, 13:38 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
jacobs napisał(a):
Taktyk napisał(a):
Natomiast konstrukcja mechaniczna tej sondy jest bardzo dobra, jest sztywna ale nie ma w samym korpusie miejsca na umieszczenie dodatkowej elektroniki, np. płytki pcb wspomagającej metodę jej zerowania i nawet jeśli to pcb jest umieszczane, w przypadku tej sondy, w strefie jej największej czułości - np. sondy do Rutus A71 to jest to bardzo zły pomysł. W konstrukcjach innych firm pcb z jakąkolwiek elektroniką, dodatkowe elementy znajdują się zawsze jakby poza polem czułości sondy... Pozdrawiam
TAKTYK


Nie słychać żeby użytkownicy Altera skarżyli się na niestabilne sondy i co za tym idzie na problem z pracą detektora, zasięgiem itp...


Nie pisałem o standardowych sondach Rutusa.

TAKTYK


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: wtorek, 16 października 2018, 15:01 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): środa, 1 lutego 2006, 18:52
Posty: 12
Rozumiem, z recenzji Sapera wynika że sonda Masa do A71 jest stabilna(nawet na satach 0) i głęboka(rozmiar), choć tak naprawdę nie ma jakiegoś miarodajnego testu tej sondy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: wtorek, 16 października 2018, 16:02 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2010, 19:27
Posty: 99
Lokalizacja: Polska
jacobs napisał(a):
Rozumiem, z recenzji Sapera wynika że sonda Masa do A71 jest stabilna(nawet na satach 0) i głęboka(rozmiar), choć tak naprawdę nie ma jakiegoś miarodajnego testu tej sondy.


Jocobs nie będziemy przeprowadzać dogłębnej analizy tej sondy z wiadomych względów. Przedstawiłem swoją opinie na temat wykonania sond i są to zastrzeżenia natury ogólnej. Nikt nigdy tego nie weźmie pod uwagę ponieważ firma MAS zaprzestała rozwoju i wycofuje się z rynku.

P.s Jak chcesz pogadać i dowiedzieć się więcej to do mnie zadzwoń: 667 368 229. Nie ma potrzeby dokonywać wiwisekcji każdej sondy na forum publicznym.

Tutaj trochę o sondach rezonansowych i nierezonansowych:

https://www.youtube.com/watch?v=vacXvgnk5kg&t=876s

I detektorach analogowych i cyfrowych:

https://www.youtube.com/watch?v=avXnu3K5JIA&t=18s

TAKTYK


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: środa, 24 października 2018, 19:10 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Taktyk napisał(a):
EL NINO napisał(a):
Taktyk -... powiem interesuje mne ten temat..,sam napisalem
pred casem w dziale Whites na D-Prospector.com o mozliwosci zrobienia na Spektre V3 -inteligentnej cewky" I-coil"- z elektronika w cewce ktora by odpowiadala za balans frekvencii y bycz moze potem DDS,a filtre- to analog signal do Spectry...



EL NINO sondę mam dla Ciebie już przygotowaną czekam do wtorku tylko za naklejkami i wysyłam.

Można zrobić taką sondę tylko, że bez porozumienia z White's to nie ma sensu - zastrzeżenie patentowe! Zobaczymy może uda się z nimi dogadać :)

TAKTYK
.... Dzisaj odebralem od kuriera...nierezonansowu 13" multifrequenci sondu dla detektora Whites Spektra V3 -sonda Taktyk "Rainbow" ...Sonda jest wykonana mocne,solidne ..,, jest o rozmiaru srednici 34cm-podobne do 13ultimate ,y dlugosci 34cm -co znaczi jest tak zo 2cm dlugsa od sondy 13" detech ultimate ... Waga sondy Taktyk Rainbow z oslona y kablem jest 697 gramu ...Dla mne to znaci ze sie nadaje do codziennego uzitkowania-detekcii w terene na Spektre ... Zrobilem w -domu -temperatura w testu 21C... .Kontrolne pomiary "V rated": Na 3F. multifrekwencii -ofset frekwencie na 0 .. na RXgain-15,...poziom signalu w Signal probe jest na..18-19%,-to bardzo dobry wynnik :za .Na wlanczonym TX-Bost ..mozna podbyc RXgain do 14..kolo 35%-bez overload..-w terene ,,Dalej sprobowalem pomiary na 1F.frekwencii 2.5khz .... jest 22 -23-%. ,. .na1.frekwencii 7.5khz nawiet pomiar ma jeszce taky sam jak na 3F- multi ...to jest 18 %..Na koniec zrobilem pomiar na 22khz -rx gain 15 -signal jest na poziome 42%,ale po uprawie ofsetu frekwencie na´+5 dostaje signal na 30.5 %... powiem dobry parameter ...Dalej.. zrobie pomiary ID... tez.. krotky airtest na culosc y zasieg. Jasne ...potem test w terene... :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: piątek, 26 października 2018, 21:37 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Kontrolne pomiary zasiegu y culosci na fanty Sondy 13" Taktyk" Rainbow" na programie HI-pro-Best data na: 3f-mult.if,... tez na 2.5 Khz..,7.5Khz y na 22.5 Khz v Airtestu pokazuju ze sonda Rainbow ma dosic wiecej zasiegu w porownaniu do sondy detecha SEF12X10 dla Spektry,.. Jasne tym samym ustawieniu nastaw RX gain,culosci Ds, y Tx bost Off /TX bost On... Tez w poruwnaniu z 13" detech Ultimate do Spektry pokazuje , ze jest co najmnej tak samo mocna y cula ... jak na AU kolcik , monety.. tak na Klamre A-W...Co do pomiaru signalu V-rated :w Ustawieniu Signal probe - to cewka Taktyka rainbow spoko daje rade: zrobilem pare foto Signalu na mojich nastawach v airtestu w domu. Jutro na terene sprawdze ponowne pomiary signalu ,tez Ground Probe y zasieg cewky "Rainbow" na fantach w ziemy,w poruwnaniu.. do 12X10 sef,y 13"ultimate cewky..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: sobota, 27 października 2018, 19:22 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 17:35
Posty: 34
No to ta cewka od Taktyka ma takie parametry jak moja cewka z Ukrainy 12"- Bardzo dobra moja ulubiona, podstawowa sonda do tego wykrywacza.

3F rx gain 15


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: sobota, 27 października 2018, 19:35 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 17:35
Posty: 34
tx boost ON 3f, rx 15, ofset 0, brak przesterowania


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL