Teraz jest środa, 8 maja 2024, 02:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 27 maja 2013, 22:24 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:36
Posty: 403
Lokalizacja: Garrett 250 > Minelab Safari > Whites V3i > Deus XP
1) Jak sprawdzić stopień mineralizacji gleby i dostosować filtry?
    - Przejdź do opcji "Ground Tracking" i wciśnij przycisk "Zoom/View".
    - Unieś cewkę wykrywacza do poziomu (około 1 metr nad ziemią).
    - Wciśnij przycisk "Enter", który naciśnie na ekranie opcję "Zero" służącą do wyzerowania wskazań.
    - Połóż cewkę na ziemi i obserwuj wskazania

* Sekcja "Phase", która określa mineralizację żelaza dla wartości "V.D.I."
    -91 = mineralizację żelaza,
    -92, -93 do -94 = zwiększanie się mineralizacji żelaza.

* Sekcja "Strength", która zawiera ogólne wskazania mineralizacji gleby dla wszystkich trzech częstotliwości.
I tak oto, jeśli wskazania znajdują się w przedziałach:
    < 10% = ogólna niska mineralizacja gleby
    11% - 20% = ogólna średnia mineralizacja gleby
    > 20% = ogólna wysoka mineralizacja gleby

Powyższe wskazania mogą być wykorzystane do ustawienia filtrów:
    Niska mineralizacja = Niskie filtry
    Wysoka mineralizacja = Wysokie filtry

Uwaga: Ustawienie wysokich filtrów, np.: 7,5Hz i więcej przy niskiej mineralizacji gleby spowoduje, że obiekty nie będą widoczne. Oznacza to, że wykrywacz może wskazać na ekranie wykrycie obiektu, ale bez towarzyszącego mu dźwięku. Przy najwyższych nastawach filtrów dla niskiej mineralizacji, wykrywacz prawdopodobnie nie wskaże nic także na ekranie!


2) Jak ustawić 3 tonową (dla koloru) skalę dźwięku?
Domyślne ustawienia skali dźwięku są oddzielnie dla każdego ID przedmiotu.
Można dowolnie też modyfikować wysokość dźwięku dla danej skali.
    - Przejdź do opcji "Expert menu" (dwa razy "Menu/Tab").
    - Przejdź kolejno przez opcję "Audio > Tone > VDI Tones > Custom > Edit"
    - Pchnij cyngiel do przodu, aby usłyszeć dźwięk dla danego zakresu VDI. Zaczynasz od najniższej skali VDI = -95.
    - Następnie strzałkami lewo-prawo ustal ton na skali (np.: 70 = 29,7Hz).
    - Wciśnij przycisk "Enter" i jednocześnie przycisk strzałki "w dół", aby ustawić taki sam ton (70 = 29,7Hz) na skali VDI od -95 do +0.
    - Gdy dojdziesz na skali VDI do +0, zwolnij przycisk "Enter" i przycisk strzałki "w dół".

Ustaw pozostałe zakresy VDI i odpowiadające im tony według poniższych przykładów dla koloru:
    VDI: +0 <> +29 (ton 150 = 138,6Hz)
    VDI: +30 <> + 68 (ton 200 = 362,9Hz)
    VDI: +69 <> +95 (ton 250 = 950,5Hz)


3) Spectra mocno wzbudza się od Garrett ProPointer
Powodem jest zbliżona częstotliwość pracy obu wykrywaczy.
    - Przejdź do "Transmit Frequency" i zmień "Offset" o 1-2pkt w górę/dół. Przeważnie wystarczy na +1.


4) W jaki sposób zwiększyć separację przedmiotów w bliskiej odległości?
Przejdź do opcji "Recovery".
    - Optymalnym ustawieniem jest tutaj wartość +40, jednak w celu lepszej separacji obiektów, wartość ta powinna wynosić w granicach +5 <> + 20.
    - Ustawiając wartość w granicach +50 <> +100 unikamy zbyt dużej ilości sygnałów
    - Wartości powyżej +100 są dobre na "pewne sygnały", czyli takie, które wykrywacz może z dużym prawdopodobieństwem poprawnie identyfikować (są płytko lub są duże - dają silny sygnał).


5) Jak ustawić zwiększanie się natężenia dźwięku im bliżej przedmiotu będąc w trybie dyskryminacji?
    - Przejdź do opcji "Search Audio" i dla trybu "Discrimination" włącz opcję "Modulation", która aktywuje dodatkową opcję "Mod. Range".
    - Ustaw "Mod. Range" na +6 lub mniej, aby zmniejszyć różnicę w zmianie natężenia dźwięku.


6) Jak sprawdzić, czy sonda nie jest uszkodzona?
Test powinien być przeprowadzany na zewnątrz budynku, z dala od urządzeń elektrycznych i metalowych elementów.
    - Przejdź do opcji "Sensivity" ustaw czułość "RxGain" maksymalnie, tj. na +15 oraz wyłącz "TxBoost".
    - Wejdź do trybu poszukiwania (2x cyngiel do siebie). Jeśli pojawił się napis "Overload", zmniejsz "RxGain" do +12 i sprawdź ponownie.

    Jeśli nadal jest napis przesterowania, oznacza to, że sonda prawdopodobnie jest uszkodzona. Przesterowanie nie powinno występować nawet przy włączonej opcji "TxBoost" oraz ustawieniu "RxGain" na +10.


7) Jak ustawić "pewniejszą" skalę głębokości zalegania obiektu?
Ustawienie zmniejsza dokładność skali, przez usunięcie "półcentymetrowych" wartości.
    - Przejdź do opcji "Expert menu" (dwa razy "Menu/Tab").
    - Przejdź do "Configure" i włącz opcję "Metric units"
    - Następnie przejdź kolejno przez opcje "Configure > Live search screen > Search > Spectograph > Screen top > Depth > Format" ustawiając na końcu wartość "Integer".

Dokładniejszą skalą jest wersja calowa, (1 cal = 2,54cm) ale w Europie praktycznie nie używana. Może okazać się dobrą alternatywą w szacunkowym określeniu głębokości obiektu, gdyż podaje bardziej stabilne wartości (o mniejszym zakresie).

------------------------------------------------------------------------------------------
ps. Zakładam wątek w celu wymiany doświadczenia posiadaczy w/w sprzętu. Mam nadzieję, że takowe osoby się znajdą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: poniedziałek, 27 maja 2013, 22:33 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Świetna robota.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: czwartek, 30 maja 2013, 21:42 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:36
Posty: 403
Lokalizacja: Garrett 250 > Minelab Safari > Whites V3i > Deus XP
8) Jak całkowicie wyeliminować lub zredukować zakłócenia EMI ?
EMI to Interferencja elektromagnetyczna, czyli zakłócenia od innych urządzeń elektrycznych. Takie zakłócenia pojawiają się od innych wykrywaczy pracujących na tej samej lub zbliżonej częstotliwości, od linii napowietrznych, anten telekomunikacyjnych i radiowych, itp.
Więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/Electromag ... terference


W zależności od czego mamy zakłócenia opiszę sposoby jej likwidacji.

a) od innego wykrywacza lub podręcznego pinpointera
--> patrz punkt 3)

b) od linii napowietrznych lub anten
Na początek, sprawdź czy niestabilna praca jest spowodowana przez te zakłócenia.
W tym celu:
    - Unieś cewkę do poziomu na wysokość 1 metra.
    - Wciśnij cyngiel do siebie, aby włączyć pinpoint.
    - W tym momencie zrób pełny obrót (360*) i obserwuj wskazania wykresu. Jeśli słupki wykresu mocno wychylają się do przodu (maksymalne wychylenie) w danym skierowaniu sondy, to namierzyłeś źródło zakłóceń EMI.

Aby wyeliminować to zakłócenie można skorzystać z następujących sposobów. Nie każdy sposób jest wystarczający. W niektórych przypadkach możliwe, że należy zastosować kombinację tych rozwiązań.

I. Regulacja transmisji częstotliwości
- Zwolnij cyngiel wracając do trybu szukania i wybierz "Transmit Frequency".
- Podnieś ponownie cewkę do poziomu na wysokość 1 metra i skieruj ją w stronę wcześniej odnalezionego źródła zakłóceń.
- Wciśnij cyngiel, aby włączyć pinpoint i modyfikuj w tym momencie opcję "Offset" aż do ustąpienia zakłóceń (słupki wykresu powinny przestać się wychylać).
- Zwolnij cyngiel i wróć do trybu szukania.

II. Redukcja czułości
Obniżenie czułości jest rozwiązaniem dość efektywnym, ale ma zastosowanie tylko do pewnego momentu. Im mniejsza czułość tym mniejszy zasięg.
    - Jeśli zakłócenia nie ustępują przy wartości "RxGain < 10" i wartości "Discrimination < 75", należy spróbować innego rozwiązania redukcji zakłóceń EMI.

III. Użycie trybu "kompensacji soli"
Jeśli zakłócenia EMI występują na 3-częstotliwościach, użyj trybu "Salt". Ten tryb powoduje, że wytracana jest nieco głębokość, ale jest dość cichym trybem dla 3-częstotliwości. Jednak może zostać usprawniony poprzez podniesienie czułości "RxGain" do najwyższej wartości.
    - Przejdź do "Transmit Frequency" i wybierz opcję "Salt" (Salt Compensate Mode).

IV. Użycie pojedynczej częstotliwości
Jeśli praca na 3-częstotliwościach jest nadal niestabilna, można skorzystać z wybranej jednej częstotliwości. Większość zakłóceń EMI jest generowanych na częstotliwości 2,5 kHz.
Zalecaną więc częstotliwością pracy jest 22,5 kHz, która jest bardzo dobra do poszukiwań drobnych przedmiotów ze srebra i złota.
Ustawienie filtracji gruntu "Ground Filters" oraz przesunięcia częstotliwości "Offset Frequency" jest nadal dostępna w trybie pojedynczej częstotliwości pracy.
    - Przejdź do "Transmit Frequency" i wybierz "22.5 kHz" oraz opcję "Normalized".
    - Dostosuj wartości parametru "Offset", aby zminimalizować zakłócenia.

V. Włączenie "dopalacza"
Włączenie opcji "TxBoost" nie wyeliminuje zakłóceń EMI, ale może posłużyć do zwiększenia siły sygnału powrotnego od przedmiotu, a to z kolei nie ma żadnego wpływu na ewentualne zwiększenie stopnia zakłóceń EMI.
    - Przejdź do opcji "Sensivity" i redukuj wartość "RxGain" aż do ustąpienia zakłóceń.
    - Następnie wciśnij przycisk "Zoom / View".
    - Włącz opcję "TxBoost".
    - Wróć do trybu szukania.
    - Jeśli występuje przesterowanie "Overload", ponownie zredukuj "RxGain".


Opracowano na podstawie źródła: http://forums.whiteselectronics.com/sho ... cts-Of-EMI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: piątek, 31 maja 2013, 16:52 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
opi napisał(a):
* Sekcja "Phase", która określa mineralizację żelaza dla wartości "V.D.I."

-91 = mineralizację żelaza,
-92, -93 do -94 = zwiększanie się mineralizacji żelaza.


Witam, dzięki za napisanie całego tekstu i włożoną pracę. Mam pytanie skąd czerpałeś cytowaną informację o wskazaniach z sekcji phase?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: piątek, 31 maja 2013, 18:18 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:36
Posty: 403
Lokalizacja: Garrett 250 > Minelab Safari > Whites V3i > Deus XP
Te informacje uzyskałem na podstawie filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=MykHQ7wob0s


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: piątek, 31 maja 2013, 23:31 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lipca 2005, 23:16
Posty: 772
Filtry wlaczam gdy pojawiaja mi sie "lewe" sygnaly, ale niech ktos madry wyjasni kiedy wybierac dolno a kiedy gornoprzepustowy, korzystam jedynie z tych pierwszych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: piątek, 31 maja 2013, 23:39 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Autor tego filmu pisał mi że wyczytał te informacje na forum. Nie pasuje mi to bo niejako sprzeczne jest z instrukcją. Grunt o vdi bliskim -95 ma właściwości prawie czysto magnetyczne jak ferryt i taki grunt jest w większości typowy. Nie rozumiem skąd wytrzasnęli te rewelacje. Vdi gruntu który zaczyna przewodzić powinno rosnąć od -95 w kierunku dodatnich vdi i np mokra słona plaża wchodzi już na obiekty o minimalnie dodatnim vdi przeszkadzając w poszukiwaniach. Na logikę im grunt ma bliższe vdi -95 tym mniej przeszkadza (jest daleko od obiektów metalowych których szukamy - czyli przedmioty metalowe lepiej odróżniają się od ośrodka w którym szukamy-detektor ma łatwiejsze zadanie). Tak samo im słabszy sygnał od gruntu tym lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: piątek, 31 maja 2013, 23:42 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lipca 2005, 23:16
Posty: 772
A czy zle dostrojenie do gruntu powoduje przesuniecie fazy identyfikacji, bo taka mam koncepcje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 08:02 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Detektor widzi nakładające się fazy przedmiotów i gruntu. Dokładna kompensacja wpływu gruntu jest kluczem do poprawnej identyfikacji. Więc raczej tak. Nie wiem czy w przypadku każdego sprzętu, ale w spectrze ma wpływ, bynajmniej zauważam u siebie ten wpływ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 11:05 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:36
Posty: 403
Lokalizacja: Garrett 250 > Minelab Safari > Whites V3i > Deus XP
9) Ustawienie filtracji gruntu
Opcja "Ground Filter" służy do eliminacji wpływów mineralizacji gruntu oraz dostosowania filtrów do szybkości przemiatania cewką.
Niekiedy może posłużyć też do zmniejszenia zakłóceń elektromagnetycznych (EMI).

I tak oto w zależności od preferencji użytkownika stosuje się filtry:
    5 Hz - wolne przemiatanie cewką
    7.5 Hz, 10 Hz - normalne przemiatanie cewką
    12 Hz - szybkie przemiatanie cewką

Każdy z filtrów zawiera dodatkowe ustawienia stosowane do poziomu mineralizacji gruntu.
    "BAND" - stosowane przy niskiej mineralizacji gruntu
    "HIGH" - stosowane przy wysokiej mineralizacji gruntu

Sprostowania:
    - Jeśli preferujemy przemiatanie cewką z lewej do prawej w ciągu 2 sekund, najkorzystniej ustawić jest filtr "10 Hz BAND" (dla niskiej mineralizacji) lub "10 Hz HIGH" (dla wysokiej mineralizacji).
    - Jeśli ustawimy zbyt wysoki filtr, np.: "10-12 Hz" to przemiatając wolno cewką wykrywacz nie zasygnalizuje obiektu.
    - Natomiast ustawiając filtr najniższy "5 Hz" i przemiatając cewką szybko, wykrywacz może zasygnalizować obiekt (choć nie zawsze). Dlatego jest najczęściej wykorzystywanym filtrem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 16:07 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Mikello napisał(a):
Filtry wlaczam gdy pojawiaja mi sie "lewe" sygnaly, ale niech ktos madry wyjasni kiedy wybierac dolno a kiedy gornoprzepustowy, korzystam jedynie z tych pierwszych.


Włączasz filtry?? Przecież one cały czas działają. Możesz najwyżej zmienić ich szybkość. Szybkie filtry używane w warunkach gdy nie są konieczne zabijają osiągi.

Filtry typu high wybieramy gdy mamy relatywnie niewiele zakłóceń. Szybkie filtry preferowane są w niejednorodnym gruncie z licznymi wytrąceniami.

Poszukajcie w google wątku pt. "Spectra V3i czyli sprawiłem sobie dfx-a z kolorowym lcd". Może znajdziecie tam informacje które Was zainteresują.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 17:15 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 17:35
Posty: 34
Lechowiec czytalem watek pt. "Spectra V3i czyli sprawiłem sobie dfx-a z kolorowym lcd" i inne na temat Spectry lecz dla mnie są one "Nihil Novi", lecz ten watek przynosi najwiecej informacji dla poczatkujacych uzytkownikow V3 Na zagranicznych forach mozna zlalezc czasem cos interesujacego na temat spectry, na forum whitsa jest chyba temat o poszukiwaniach w wysokozmineralizowanej ziemi.

Ja mam takie pytanie
8) Jak całkowicie wyeliminować lub zredukować zakłócenia EMI ?

mam teren gdzie sa 2 nadajniki radiowo-telewizyjne (okolo 150-200m) , dodatkowo w poblizu miejsca poszukiwan jest linia wysokiego napiecia (50-200m) oraz transformator
"Transmit Frequency" offset + lub - nic nie pomoglo, redukcja czułości rxg 5 dc60 all 60 na niewiele sie zdala, Użycie pojedynczej częstotliwości 3 czestotliwosci dyskoteka, na 7,5 duzo spokojniej lecz i tak nalezalo obnizyc rx do 6 dc 70 co nie wyeliminowalo do kocna zaklócen


Jest snes chodzic na tak niskich nastawach rx gain i dc? czy moze wlaczyc salt compensate i tx boost przy zmniejszonej czulosci?

Po godzinie poszukiwan zmienilem wykrywke na MXT + 10DD z spectry dyskoteka na podkreconym wiodacym sciszylem wiodacy do zera i dokonczylem poszukiwania na rx +1 (w mxt pokretlo ma 10stopni regulacji oraz dodatkowe +1 +2 +3,

Dodam iz z moja spectra wszystko jest ok gdyz w terenie wolnym od takich zakłócen problem nie wystepuje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 17:57 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Ze Spectrą jeszcze nie miałem takiej sytuacji aby zakłócenia rozkładały wykrywacz na łopatki. Z 5900 już raz tak miałem ale to pewnie kwestia ilości czasu spędzonego w terenie. Obawiam się, że nie wydumamy nic więcej poza tym co przewidział sam producent, Jak nie pomaga frequency offset to trzeba uciekać w pasmo najmniej zakłócane. White's pisze, że lepszy detektor stabilny z jedną częstotliwością niż niestabilny z trzema. Salt compensate podobno pomaga w walce z zakłóceniami ale ja bym używał tego w ostateczności bo do końca nie wiadomo co wykrywacz w tym trybie robi. Instrukcja nie wyjaśnia niczego, tzn. nie informuje o zastosowanych rozwiązaniach w tym konkretnie detektorze.

Redukcja czułości to ostateczność. Obniżenie czułości do momentu uspokojenia wykrywacza i załączenie tx bost też jest metodą na zakłócenia przewidzianą w instrukcji.

Ostatni sposób na takie extremalne zakłócenia jaki przychodzi mi do głowy w tej chwili to wypróbowanie innego wykrywacza :) . Cudów bym się nie spodziewał ale z ciekawości chciałbym mieć w takich warunkach pod ręką jakiegoś Minelaba z funkcją Noise Cancel na pokładzie. Ciekaw jestem jakby sobie poradził w takich warunkach jak piszesz.

Nastawy czułości o których piszesz nie są aż tak niskie. Moim zdaniem sens jest. Nigdy nie wgłębiałem się w możliwości MXT, ale podejrzewam, że aby go uspokoić również musiałeś zrobić to kosztem osiągów. Wyciszenie sygnału wiodącego do zera to moim zdaniem pozorny zabieg dzięki któremu Ty nie słyszysz, że wykrywacz walczy z zakłóceniami. Ale elektronika wykrywacza dalej ma problem. V3i moim zdaniem oferuje o wiele większe możliwości walki z zakłóceniami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 18:27 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 17:35
Posty: 34
"Nigdy nie wgłębiałem się w możliwości MXT, ale podejrzewam, że aby go uspokoić również musiałeś zrobić to kosztem osiągów. Wyciszenie sygnału wiodącego do zera to moim zdaniem pozorny zabieg dzięki któremu Ty nie słyszysz, że wykrywacz walczy z zakłóceniami. Ale elektronika wykrywacza dalej ma problem"

przynajmniej uszy odpoczely od tej kakofoni dzwieków, kolega z minelabem sv GT tez mial problemy z tymi przekaznikami,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Whites Spectra V3i V3 VX3 - porady
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 20:00 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lipca 2005, 23:16
Posty: 772
Lechowiec napisał(a):
Mikello napisał(a):
Filtry wlaczam gdy pojawiaja mi sie "lewe" sygnaly, ale niech ktos madry wyjasni kiedy wybierac dolno a kiedy gornoprzepustowy, korzystam jedynie z tych pierwszych.


Włączasz filtry?? Przecież one cały czas działają. Możesz najwyżej zmienić ich szybkość. Szybkie filtry używane w warunkach gdy nie są konieczne zabijają osiągi.

Filtry typu high wybieramy gdy mamy relatywnie niewiele zakłóceń. Szybkie filtry preferowane są w niejednorodnym gruncie z licznymi wytrąceniami.

Poszukajcie w google wątku pt. "Spectra V3i czyli sprawiłem sobie dfx-a z kolorowym lcd". Może znajdziecie tam informacje które Was zainteresują.



Skrot myslowy - wlaczam w sensie wyzszych niz 5Hz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL