Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 14:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2017, 20:14 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Benekpe nie znam wszystkich Golden Masków. Mam Deeptecha i jego znam na wylot. To jest mój pierwszy GM. Miałem doczynienia z GM4 na polu, ale nie mogę mówić, że coś wiem.

Porównuje do tego co znam. Mam podobne wrażenia jak Prymek, że tor nie jest dopracowany. Te niuanse nie są tak jasne i oczywiste jak by mogły być i są w innych urządzeniach. Oczywiście jest to do nauczenia i nie dyskryminuje GM5+ w żadnym wypadku.

Stąd zadaje takie pytania, bo odniosłem podobne wrażenie, ale to jest wrażenie, muszę poćwiczyć.

Tak jak pisałem audio MX Sporta zrobiło na mnie wrażenie... ale w praktyce nie przypadło mi absolutnie do gustu. W dwóch, trzech - czterech tonach ok. Powyżej, niestety nie umiem z tym pracować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2017, 20:21 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Ja dostrzegam poprawę audio w stosunku do starej 5-tki. Również używam xp fx02 - i dla mnie brzmienie jest bardzo dobre. Jak widać nie każdemu ono jednak pasuje. Ja aż takiej różnicy nie dostrzegam w dźwiękach miedzy analogową wersją. Może mam już przytępiony słuch :(
Ja dosyć intensywnie katuję nowego Bułgara, może się już do jego dźwięków po prostu przyzwyczaiłem.
Jak miałem CK a wcześniej GM4 Pro WD, to dźwięki CK też mi na początku nie pasowały - były po prostu inne - tak jak by inna modulacja była, a to przecież okrojona wersja tego udanego analoga. Z czasem musiałem się do nich przyzwyczaić. I pewnie z GM5+ będzie podobnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2017, 20:30 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Tak jest w istocie jak piszesz... kwestia spędzonego czasu. Dla mnie wzorem, choć niekoniecznie wygodnym w użyciu są multitony Deusa. Genialnie opisują przedmiot. Sygnał jest niesamowicie obrobiony w czasie rzeczywistym przez oprogramowanie. Wszystko wiadomo. Niestety jest to męczące i nie ulega żadnej wątpliwości. I tu jest zaleta prostego audio GM5+.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2017, 20:37 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Coś w tym musi być...
Miłość do deusa nie przemija. Jakiś czas temu odstawiłem go do szafy, sprzedałem panel i jedną z cewek, myśląc, że deus będzie dodatkowym jedynie sprzętem. Niestety nie wytrzymałem długo. Dzisiaj kupiłem panel i zamówiłem białą cewkę - ja bez deusa żyć nie mogę :(
Teraz już wiem że Bułgar i Francuz uzupełniają się idealnie. Z jednej strony prostota a z drugiej jednak zaawansowana technologia. :D
Na jakiś czas daruję sobie wszelkie detektorystyczne eksperymenty.
Jeszcze tylko krecik XP chodzi mi po głowie :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2017, 20:45 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Mnie krecik XP akurat nie przekonał. Deusa żałuje, że nie mam, ale obcinam sprzęty, bo zabiera mi to za wiele czasu, z drugiej strony tracę na obiektywności, bo mam za mało czasu, a za krótkie testowanie też wada. Życie.

Pętla po prostu. Z tego powodu zostawiam sobie sprzęty które mnie przekonuje. Spectra Whitesa i Nautilus mają u mnie dożywocie, podobnie jak Warrior, a reszta jest płynna ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2017, 20:50 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
To co napisałem o gm5+ to moja subiektywna opinia , gusta i przyzwyczajenia są różne więc trzeba samemu spróbować


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 29 kwietnia 2017, 20:53 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
To wiemy, tylko niestety jest tak, że jesteśmy ukształtowani przez doświadczenia i mamy swoje preferencje.

Innymi słowy, jak się już używało innego toru audio trudno się przyzwyczaić do następnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 16:24 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Dzisiaj zabrałem na wypad Bułgara i Francuza. Skutecznością i przyjemnością pracy Bułgar nie ustępuje zbytnio Deusowi. Dałem z ciekawości pochodzić z Bułgarem koledze, który detektorystką zajmuje się dobrych kilkanaście lat. Już po kilku minutach stwierdził, że audio jest ładne i przyjemne dla ucha a sygnały "monetkowe" są nawet za bardzo monetkowe. Mały drobny kolor nie sposób pomylić ze śmieciem, w którym wyczuwalny jest udział żelaza albo wyczuwalne załamanie sygnału. Oczywiście kopanie wyłącznie takich czystych sygnałów jednoznacznych jest dużym błędem, jednak dla nowicjusza ten detektor można śmiało polecić - jako łatwy skuteczny i nieskomplikowany. Ktoś, kto w pełni zechce wykorzystać potencjał tego detektora zacznie z rozwagą zmieniać nastawy stosownie do aktualnych potrzeb terenowych, bez obawy że coś przesteruje albo spowoduje, że detektor będzie ślepy. Prostota na poziomie kanarka, skutecznością nie ustępuje bardziej zaawansowanym i droższym konstrukcją. Kolegów urzekła konstrukcja stelaża - w kilka zaledwie chwil detektor poskładany do transportu.
Z racji tego, że większość już pól jest obsianych planujemy od następnego wypadu skupić się na poszukiwaniach plażowych i podwodnych. Zdam Wam relację jak Bułgar radzi sobie na plażach, czy ma stabilne ID dla współczesnych monet i czy można pomijać współczesne plażowe śmieci i wyłuskiwać pomiędzy nimi współczesne monety.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 17:39 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 8 marca 2014, 11:03
Posty: 295
Lokalizacja: Górny Śląsk
Dzięki za rzeczowy i nader konkretny opis :1
Bardzo poważnke rozważam zakup tego detektora bo jest prosty i ciekawy.
Miałem Deus xp i juź


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 18:07 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Ja poszedłem na przechodzoną miejscówkę. Audio jest proste, ale brakuje mu szlifu. Nie powala. Podzielam zdanie Prymka na temat GM4. Audio mogło być lepsze... ale jest ok. Powiedzmy że w skali od 1 do 6 ocenię ję na 4.

Kamienie magnetyczne dają odczyt na poziomie folii, żelaza - zamknięcie skali o często jak nie najczęściej ID 88. Sygnał się urywa. Znika często też po kopnięciu. Mineralizacja tak się objawia.

Audio jest czytelne, ale niuanse zbyt słabe. Takie jest moje zdanie.

Guziki kopie się idealnie. Na skali dają rozciągnięte ID do samego żelaza. Np. od 70 do końca skali w kierunku żelaza. Sygnał jest nieco przełamany, ale poprawny. Słupki w zakresie żelaza bardzo niskie.

To akurat jak dla mnie duży plus. W innych sprzętach nie jest to takie oczywiste.

Żelaza zardzewiałego z GM5+ nie kopie się wcale, czego nie mogłem powiedzieć o Deusie w wersji 3.2 i nie mówię tu o multitonach.

Jedyne co mnie zmartwiło, to zwolnienie urządzenia na maksymalnych ustawieniach.
Threshold: 15 Dyskryminacja: fabrycznie zakres żelaza, Power Box: High, Gain 2.

Efekt jest taki, że trzeba bardzo wolno przemiatać... z takimi ustawieniami. Cewka 9 cali. Tryb 2 tonowy. Kalibracja do gruntu: 36 uzyskana z automatu. 8khz.

Jak przemiatamy szybko to gubimy wysoki ton... rzeczy wartościowej. Tak jak by sprzęt przy zaśmieconej miejscówce z tym sobie nie radził. Jak zwolnimy na tym sygnale lub pracujemy wolno, wtedy wyławiamy sygnał.

Możliwe, że power box i gain na maksa dają takie filtry, że rzeczywiście jest głęboko, ale nie koniecznie szybko.

Jedyny feler, to zaparowała mi szybka od wyświetlacza od środka...

Następne wyjście 18khz i mniejsze parametry. Zobaczymy.

Na przechodzonym miejscu wyciągnąłem około 5 guzików i wiele monet.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 18:23 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 8 marca 2014, 11:03
Posty: 295
Lokalizacja: Górny Śląsk
Dzięki, prawdziwe profi opisy.
Barzo prosimy urzytkowników 5+ o więcej
Ja bardzo proszę i z góry dziękuję :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 20:00 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 6 grudnia 2003, 12:13
Posty: 145
Lokalizacja: Mazury
Detektor jest najszybszy przy gain 0 i 1.Na gain 0 jest szybki jak karabin maszynowy. Przy 2 trzeba już przemiatać wolniej. Ale bez powerboxa i na gain 1 kopałem monetki na ładnych głębokościach - podobnie jak chodziłem z GMP, czego nie doświadczyłem np przy deusie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 20:04 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Czyli mamy jasność. Tak też podejrzewałem. Do tego doszło wolniejsze 8 khz, tak podaje producent, w dokumentacji oraz mineralizacja gleby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 20:10 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Panowie GDZIE KUPIĆ golden mask 5+ ? Na allegro jest jeden sprzedawca (odkrywca historii chyba) ale nie odpowiada na emaile. KtoS z forum podał mi link do sklepu z wykrywaczami, ale tam jest przedsprzedaż i wykrywacze będą wysyłane dopiero po 31.05. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego sprzedawcy w Polsce ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 20:12 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Nie kupisz nigdzie do tego czasu. Nie ma szans. Z prostego powodu. Produkcja stoi. Brak modułów bezprzewodowych. Trzeba czekać do 31.05.17


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL