Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 04:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 22:13 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2014, 19:18
Posty: 4
Czyli nie ma co przepłacać , dzięki wybrałem gm4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 24 maja 2017, 00:38 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Panowie jak ma się ten sprzęt do garreta ace 250 (taki mam i planuje właśnie zmienić na gm 5+0) jak z głębokością , separacją itd. Czy waszym zdaniem będzie to duża różnica ? Czy warto chodzić po przeszukanych (dokładnie) miejscówkach garettem ace 250, na których były ciekawe fanty ? Proszę o opinie . Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 24 maja 2017, 01:09 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
sphinxxx33 napisał(a):
Panowie jak ma się ten sprzęt do garreta ace 250 (taki mam i planuje właśnie zmienić na gm 5+0) jak z głębokością , separacją itd. Czy waszym zdaniem będzie to duża różnica ? Czy warto chodzić po przeszukanych (dokładnie) miejscówkach garettem ace 250, na których były ciekawe fanty ? Proszę o opinie . Pozdrawiam.

Kolega raczył zadać pytanie w stylu co ma lepsze przyśpieszenie na 100 metrach,Romet 50 T-1 czy Suzuki Hayabusa? :o ,kolego kanar to nie ta liga i nie ma co wałkować po raz enty tego samego ,pzdr. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: czwartek, 1 czerwca 2017, 22:51 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
Coś temat przycichł więc zadam pytanie :)
Czy ryzykować ładowanie fabryczna ładowarką GM (tą inteligentną :) ) nowe akumulatory Eneloop-a ? Robił to ktoś , czy szkoda akumulatorów i zostać przy tradycyjnym ładowaniu profesjonalną ładowarką mikroprocesorową ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: piątek, 2 czerwca 2017, 08:50 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 21 listopada 2013, 12:55
Posty: 9
Skąd ta wątpliwość o jakości fabrycznej ładowarki GM?
Ładowarkę łatwiej zrobić niż wykrywacz metali, więc obawy o wykrywacz powinny być proporcjonalnie większe.
Zaryzykuj ładowanie w ładowarce GM, ale zrób to pod kontrolą, obserwując jej zachowanie, a przede wszystkim temperaturę ogniw i efekt końcowy.
I zdaj relację.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: piątek, 2 czerwca 2017, 10:21 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
W poprzednich moich Bułgarach ładowałem eneloopy fabryczną ładowarką - bez problemów się ładowały, nic niepokojącego się nie działo. Można raz na sezon procesorową ładowarką potraktować takie ogniwa - ja to robiłem BC700 - tak dla samej zasady.
Ładowarka GM bardzo dobrze się sprawuje - nie ma obaw, że w jakiś sposób wpłynie na żywotność ogniw.
W nowym GM5+ te ogniwa są już na tyle pojemne że przynajmniej ja nie widzę powodu by je wymieniać - spokojnie na dwa moje wypady wystarczają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: piątek, 2 czerwca 2017, 22:08 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
Eneloopy kupiłem jako zapas ponieważ często wyjeżdżam na kilkudniowe wypady bez mozliwosci ładowania akumulatorów a te "fabryczne" nie wzbudzają zaufania więc stąd moje pytanie w nadziei że ktoś już eksperymentował :) Pozostaje przekonać się samemu i oczywiscie podzielę się swoimi doświadczeniami :) Dzięki @benek za opinie :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 10 czerwca 2017, 19:25 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 20 sierpnia 2011, 20:38
Posty: 231
Lokalizacja: Wieruszów Wieluń
Często zdarza wam się że jak macie kolor pod cewką np.sreberko to sygnał przechodzi lekko w żelazo?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 10 czerwca 2017, 19:59 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
ROMULUS napisał(a):
Eneloopy kupiłem jako zapas ponieważ często wyjeżdżam na kilkudniowe wypady bez mozliwosci ładowania akumulatorów a te "fabryczne" nie wzbudzają zaufania więc stąd moje pytanie w nadziei że ktoś już eksperymentował :) Pozostaje przekonać się samemu i oczywiscie podzielę się swoimi doświadczeniami :) Dzięki @benek za opinie :1


Zasada jest taka jeżeli ładowarka ładuje każdy kanał (akumulatorek) osobno to nie ma różnicy jaka ładowarka, niuanse są ważne ale nie psują akumulatorków.
Jeżeli w ładowarce wszystkie akumulatorki ładują się razem to prędzej czy później któryś i to z reguły ten który jest najlepszy zostanie uwalony ze względu na częste przeładowywanie i nagrzewanie ponad miarę gdyż jest dalej ładowany pomimo że jest już naładowany maksymalnie.
Myślę że ładowanie dobrych akumulatorków takimi ładowarkami to marnotrawstwo, bo ich użytkowanie skróci się znacząco


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 10 czerwca 2017, 21:43 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
stan12 bierz pod uwagę fakt że niektóre akumulatory czy też źródła zasilania są kompletem pojedynczych akumulatorów zgrzanych razem np. po 6 szt. - nikt się tym nie przejmuje i nie ma możliwości ładowania tego inaczej niż cały pakiet. Bardzo częste rozwiązanie w urządzeniach przenośnych jak testery, mierniki, kalibratory.
Czy taki akumulator pakietowy wytrzymuje krócej?
Z mojego doświadczenia nie widzę jakiejś znaczącej różnicy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 10 czerwca 2017, 22:51 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
damiano ja nie piszę o zestawach to jest całkowicie osobne zagadnienie, ale kolega pytał o zakupione pojedyncze akumulatorki i tylko do takich się odnoszę gdzie każdy ma 1,2v. Kolega wspominał o Eneloopy a to są doprawdy dobre akumulatory i szkoda je zepsuć.
Gotowe zestawy na ogół mają dopasowaną ładowarkę, przez producenta.

No cóż każdy ma swoje zdanie ja uważam że prawidłowe ładowanie akumulatorów to brak problemów z zasilaniem i to nie tylko wykrywaczy ale wszystkich urządzeń zasilanych akumulatorami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: niedziela, 11 czerwca 2017, 09:03 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
stan12 po części rozumiem twoje obawy ale wygoda ładowania bez wyciągania jest ogromna.
Tym bardziej że 10 szt. to przy 4 kanałowej ładowarce aż 3 ładowania.
Trzeba by zrobić test czy po naładowaniu pakietu ładowarka wielokanałowa podczas rozładowania pokaże prawidłowe pojemności.

Odnośnie tej ładowarki od producenta bywa różnie. Czasami pisze ładuj 6h i odłącz - żadnego wskaźnika naładowania a sprzęt za grube pieniądze i jeszcze japoński....

Tutaj nie sposób się nie zgodzić :1
Jak ktoś chce mieć 100% pewność lepiej ładować pojedynczo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: niedziela, 11 czerwca 2017, 09:59 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
kosiorek napisał(a):
Często zdarza wam się że jak macie kolor pod cewką np.sreberko to sygnał przechodzi lekko w żelazo?

Tylko male, wytrawione i z ubytkami mi tak bilo. Z ciekawosci sprawdzilismy na alterze (program monety) i bylo nie do kopania. Mnie sie udalo bo kopalem kazdy sygnal, gdzie chociaz troche przebijal kolor.

Za to mialem czesto inny problem (dosc irytujacy), wskazanie powyzej 80, sygnal idealny (czysty, punktowy) i ... wyskakiwal zardzewialy gwozdzik, badz inne male skorodowane zelazo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: niedziela, 11 czerwca 2017, 11:06 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
Dziękuję Panowie za opinie . Posiadam 8 kanałową ładowarkę która potrafi też dość szybko ładować więc nie powinien to być dla mnie duży problem . Ładowarka jest na tyle dobra że 2 zestawy Ennelopów używanych w Spectrze po 5 latach było w całkiem dobrej kondycji :) wiec bezprzecznie dobra ładowarka to podstawa aby aku długo i dobrze się miały :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: niedziela, 11 czerwca 2017, 15:16 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 14:43
Posty: 262
Lokalizacja: Jura
Wclan a jakie masz ustawienia DiscDepth? Może to ma wpływ że tak reaguje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL