Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 17:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 07:38 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
sphinxxx33 napisał(a):
jak się przeprowadza ręczne strojenie do gruntu ? bo sprzedawca nie dosłał mi jeszcze instrukcji obsługi.

Proszę bardzo - instrukcja do pobrania w j. polskim w linku:
https://www.dropbox.com/s/dzp5ijjlhkraq ... 0.pdf?dl=0
Postaram się w prosty sposób opisać Ci proces strojenia do gruntu.
Koniecznie wybierz tryb dwóch tonów, znajdź czyste nie zaśmiecone metalami miejsce - przed strojeniem przemiataj nad takim miejscem cewką by się upenić że nic pod nią nie zalega. Po wybraniu manualnego trybu strojenia, ustaw niską albo wysoką wartość i jednostajnie nie za szybko i nie za wolno pompuj prostopadle cewką - góra-dół. Detektor będzie wydobywał dźwięki - więc zmniejszaj albo zwiększaj wartość nastaw ( w zależności czy ustawiłeś na starcie tą wartość nisko albo wysoko) tak długo aż generowane dźwięki ucichną - jeśli przy pompowaniu będzie cisza to znaczy że detektor jest prawidłowo dostrojony. Proponuję znaleźć kilka filmów na YT ze strojeniem do gruntu - np na kanale naszego kolegi Prymka - on tam fajnie pokazał proces strojenia co prawda na analogowych Bułgarach, ale zasada jest identyczna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 07:58 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
sphinxxx33 napisał(a):
Znowu problem !!! jak nie ustawienia, to wysuwająca się sztyca, teraz to. balans gruntu NIE ZMIENIA SIĘ !!!. Wcześniej się zmieniał a teraz nie. Mam 69, idę w inne miejsce, włączam automatyczny balans, pompuje, wyskakuje COMPLET. Tylko że nic się nie zmienia, w każdym miejscu to samo. Jak za pomocą + i - przesunę np na 39 i wykonam balans automat to tak już zostanie czemu ? jak się przeprowadza ręczne strojenie do gruntu ? bo sprzedawca nie dosłał mi jeszcze instrukcji obsługi.


Prawidłowe dostrojenie wykrywacza do gruntu jest jedną z najważniejszych czynności w obsłudze wykrywacza . Bez tego szkoda w ogóle szukać :)
Jak ręcznie stroić GM5+ do gruntu , napisałem kilka postów wyżej .
benekpe napisał(a):
Proszę bardzo - instrukcja do pobrania w j. polskim w linku:
https://www.dropbox.com/s/dzp5ijjlhkraq ... 0.pdf?dl=0


@benekpe , chwała Ci za to że zamieszczasz link do instrukcji , bo lepsze to niż nic ,ale ta instrukcja ,moim zdaniem jest kiepsko przetłumaczona i zawiera błędy .
Proponuję zapoznać się z instrukcją w oryginale .

:pa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 09:41 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Udostępniłem jedynie instrukcję którą sam otrzymałem przy zakupie detektora od polskiego dystybutora :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 11:27 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Dzięki chłopaki za pomoc. Spróbuję


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 14:32 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Następny problem !!! jak mam ustawić balans gruntu, jeśli po wybraniu terenu czystego bez metali detekor piszczy , gdy poruszam góra - dól. Przy przemiataniu na boki cisza mówię o trybie automatyczny balans gruntu. Przecież powinna być cisza i tak było gdy kilka dni temu zacząłem szukać. balans ustalał się bez problemów. podokrecałem śruby, naciągnąłem kabel w czym tkwi problem ? "nie mam" się oddzielnie pisze - błąd ortograficzny!!! juz nerwów do tego bułgarskiego wynalazku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 14:42 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Dodam jeszcze ze próbowałem na 8khz i 18 khz, na bitonal , zmniejszyłem gain do 0, pbox do low, threshold do 15 -niewiele pomogło, gdy poruszam góra dól detektor wydaje
nadal dzwięki. Jeszcze mam pytanie odnośnie łaczenia cewki z kablem .tam jest taka nakrętka i na jej boku żólta plamka. Czy ta plamka ma być jakoś konkretnie ustawiona czy też po prostu nakretka mocno dokręcona i tyle. Sorry za tak niedorzeczne pytania, ale próbuje wszystkiego żeby wreszcie wykrywacz działał jak należy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 15:06 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
Jeżeli masz wykrywacz nie dostrojony do gruntu to właśnie będziesz słyszał różne dźwięki - to normalne !
Musisz go dostroić , najlepiej zacznij robić to w automacie . Znajdź czyste miejsce (bez metalu w ziemi ! ) naciśnij GB AUTO i kiedy pojawią się cyferki po prostu podnoś i opuszczaj cewkę (góra-dół od 5 do 30 cm) tylko staraj się nie dotykać ziemi . Wykrywacz podczas tego "pompowania" cewką będzie wydawał dźwięki dopóki nie znajdzie optymalnego ustawienia , o czym poinformuje Cię komunikatem na ekranie. Bywa tak że jeśli mineralizacja jest wysoka lub w ziemi znajdują się nawet jakieś drobne metalowe pierdółki to może to trwać kilkanaście sekund bądź w ogóle możesz się nie dostroić. Wtedy przesuń się kilka metrów w bok i próbuj dalej . I tyle . Powinno się udać :)
Wydaje mi się że zbyt emocjonalnie podchodzisz do tego wykrywacza . O ile dobrze kojarzę miałeś wcześniej ACE250 a to jest dobry wykrywacz tylko że nie wymaga zbyt wiele od użytkownika (nie posiada np strojenia do gruntu) więc jeśli przesiadłeś się półkę wyżej w wykrywaczowej hierarchii to musisz na spokojnie dać sobie czas na nauczenie się pewnych nowych czynności związanych z obsługą GM5+. Uwierz mi miałem wcześniej o wiele bardziej zaawansowane technicznie wykrywacze (choćby przez kilka lat Spectrę) i GM5+ to jest naprawdę prosty i bardzo dobry wykrywacz :1
Jedyne co mi w nim na razie nie pasuje to zbyt mało wyraziste dźwięki ale liczę na to że się przyzwyczaję , natomiast jeśli chodzi o zasięgi to absolutnie "górna półka" . Cierpliwości :h


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 16:25 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 5 grudnia 2006, 10:17
Posty: 62
Lokalizacja: Polska - Norwegia
sphinxxx33 napisał(a):
Następny problem !!! jak mam ustawić balans gruntu, jeśli po wybraniu terenu czystego bez metali detekor piszczy , gdy poruszam góra - dól. Przy przemiataniu na boki cisza mówię o trybie automatyczny balans gruntu. Przecież powinna być cisza i tak było gdy kilka dni temu zacząłem szukać. balans ustalał się bez problemów. podokrecałem śruby, naciągnąłem kabel w czym tkwi problem ? <b><font color=red>"nie mam" się oddzielnie pisze - błąd ortograficzny!!!</font></b> juz nerwów do tego bułgarskiego wynalazku




Wtrącę parę groszy od siebie, chociaż nie posiadam modelu bułgara z plusikiem, jestem poziom niżej GM5
Po pierwsze primo :D : Wcale nie jest to prosty wykrywacz!(chociaż na pewno są bardziej skomplikowane) Też mi to wszyscy pisali, lub ja czytałem innych. Wychodząc na pole był taki prosty, że ja wychodziłem z siebie :x :? :x :? :x :oops: przez pierwsze pół roku, jeden wypad super a dwa wypady do bani, więc rada ode mnie, nie słuchaj o prostocie tego wykrywacza. Przesiadka z ACE 250 na GM5+ to naprawdę jest duży krok. Prosto by było przy przesiadce na ACE 150, ale to jest tylko moje zdanie i nie chcę tu nikogo urazić.
Po drugie: Mój GM5 nie ustawia się na każdym gruncie, polu, glebie. Nie raz wystarczyło przejść 10 metrów dalej, innym razem nic to nie dawało. Nauczyłem się go ustawiać optymalnie, czyli najpierw ręcznie od 40, potem przechodząc w automat i z powrotem wracając na manual. Często jest tak, że najpierw szybkie ustawienia, do 20 minut chodzenia na "zimno" i dopiero konkretna ustawka.
Po trzecie: Jestem w gorącej wodzie kompany i wszystko chciałem na teraz. :ups: Niestety potrzebny jest czas, ale za to z każdym wyjściem z nim w teren będziesz pewniej się czuł, tylko z początku przed wyprawą radzę meliskę zaparzyć :D ewentualnie po powrocie browarka strzelić na uspokojenie ;)
Po czwarte: Dopiero po roku chodzenia z GM5 mogę śmiało stwierdzić że jest to wykrywacz z którym jeszcze długo będę śmigał.
Po piąte: Życzę tobie wytrwałości, na pewno to zaowocuje w nie dalekiej przyszłości. :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 17:23 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Należy pamiętać o problemach ze strojeniem starszej 5-tki. W nowej ten mechanizm został poprawiony i praktycznie nie ma z nim problemów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 23:38 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Nie chcę zanudzać samymi problemami, ale chyba mam pecha albo trafił mi się jakiś feralny egzemplarz. Od początku:
- opóźnienie w wysyłce
- później wysłał wersję bez słuchawek (w ramach rekompensaty dał dużą zamiast kupionej małej - zachował się w porządku)
- kiedy do mnie w końcu dotarł właściwy detektor nie umiałem ustawić 2 tonów sygnałów - moja wina (sprzedawca nie wysłał mi instrukcji obsługi). Przy pomocy chłopaków z tego forum - problem został rozwiązany (przy okazji jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJĘ za pomoc)
- niestabilna konstrukcja, sztyca z cewka przesuwa się na boki - to jest wina producenta, nie zastosował ograniczników, co przy sprzęcie tej klasy nie powinno mieć miejsca. przy którymś tam odkręcaniu i dokręcaniu (takim samym) i zakręceniu na maksa jakoś.... udało mi się unieruchomić (póki co) sztycę. Słychać przy przemiataniu jak się w środku rurka porusza , ale da się z tym żyć . Nie zmienia to faktu że jest to badziewne wykonanie
- i teraz problem z balansem gruntu. Jak już pisałem na początku balans w trybie automat ustalał się ok. Machałem góra - dół sztyca, cyfry się zmieniały aż wyskakiwał komunikat complet. Wczoraj zauważyłem, że mimo zmiany pola, balans gruntu zostaje taki sam. Gdziekolwiek bym nie pojechał - zawsze identyczny. Wyszukuję kawałek gruntu bez metali, włączam automat, zaczynam pompować i jaki bym nie miał ustalony początkowy balans, po 3-4 sekundach wyskakuje balance complet - już ustalony. Zmienię za pomocą przycisków + - z np 68 na 90, stroję i znowu po 3-4 sekundach komunikat balance complete. Dzisiaj doszedł nowy problem przy poruszaniu cewka góra - dól detektor piszczał (przy przemiataniu na boki - nie). Po zmianie pola problem z piszczeniem... ustąpił. Ale problem ustawieniem balansu pozostał, cyfry w ogóle się nie zmieniają i zaraz jest complet. Zmiana gainu , powerboxa, thesholdu, częstotliwości z 18 na 8 khz - nic nie dają. jak właczam tryb manualny i ustalam wysoka bądź niska wartośc poczatkową wykrywacz milczy , a powinien przeciez piszczeć. Miał ktoś podobny przypadek ? albo jeszcze jakies sugestie ? Spróbuje jeszcze na 2 wypadach i jeśli problem nie zniknie , będę reklamował wykrywacz sprzedawcy.
A teraz troche pozytywów:
- stabilność przy przemiataniu, mimo wysokich ustawień i uderzeniu o trawe i drobne gałąski praktycznie nie wzbudza się ( z tym że wolno trzeba przemiatać, żeby nie zgubić sygnału)
- na przechodzonej wielokrotnie i dokładnie wąskiej drodze ok 1.5 - 2 kilometry (garrettem ace 250), usuniętej ze wszelkiego koloru (fanty zabieram, śmieci wyrzucam na bok) znalazłem 3 monety i srebrny medalik, a także łuski kapsle i złom. Niemożliwe żebym to wszystko pominął poprzednim wykrywaczem.
- dzisiaj pomimo problemów ustawieniem (a własciwie braku ustalenia ) balansu gruntu kopałem na łące dołki po kolana. balans ustaliłem ,, na oko'' - 70 i tak znalazłem 3 monety ( prl- e, ale zawsze to coś) i stary skorodowany guzik.
Podsumowując : po pierwszym wypadzie ( na złych ustawieniach) stwierdziłem że nie widze wielkiej róznicy między tym wykrywaczem a garrettem ace 250. Po trzech następnych , pomimo tych wszystkich problemów - teraz już dostrzegam. Az strach pomyśleć co by było gdyby nie te kłopoty!
moje spostrzeżenia po tych kilku wypadach :jak pokazuje folie - będzie to folia, jak żelazo to żelazo. jak rozjechany wykres i 2 rodzaje tonów - nic wartościowego. Wykopane monety, medalik i guzik zawsze dawały stabilny sygnał, chociaz niekiedy cichy i wykres w przedziale cyfrowym 34- 74. Pytanie na koniec jaki mniej wiecej macie bilans gruntu na polu a jaki w lesie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: czwartek, 22 czerwca 2017, 06:45 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
@sphinxxx33 Trudno jednoznacznie powiedzieć . Wartości liczbowe różnią się w zależności od mineralizacji w danym miejscu ale też od cewki !
Ja mam dostęp do 3 cewek ( 9" , 12" spider i 10x12 SEF) i na każdej z tych cewek nawet jeśli stroi się wykrywacz do gruntu w tym samym miejscu :idea wychodzi inna wartość cyfrowa i mieści się u mnie w przedziale 43 - 61 .
A może Ty masz uszkodzoną cewkę a nie wykrywacz :que . Przydałoby się sprawdzić na innej cewce , jeżeli nie masz takiej możliwości to reklamuj u sprzedawcy .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: czwartek, 22 czerwca 2017, 14:45 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 5 grudnia 2006, 10:17
Posty: 62
Lokalizacja: Polska - Norwegia
sphinxxx33 spróbuj napisać z jakich okolic jesteś, może ktoś się znajdzie(odezwie się do ciebie) z GM5+ i będziesz miał szansę porównać wykrywacze lub też cewki.
A pro po cewki... Próbował już ktoś przy GM5, GM5+ cewki Mars Tiger 10x13??? Jak tak, to prosił bym o parę słów w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: czwartek, 22 czerwca 2017, 23:14 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Ze Świętokrzyskiego, z Ponidzia. Szkoda że mam te kłopoty, bo wykrywacz ma potencjał. Chodzę z nim prawie wyłącznie po przeszukanych miejscówkach i jeszcze coś wyciągam. Do wagi (cewka 12) już się przyzwyczaiłem, nie wzbudza się - same plusy tylko to wykonanie ... i teraz problem z tym balansem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: piątek, 23 czerwca 2017, 21:32 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Dziś na innej miejscówce na 8 khz balans gruntu działał... Na 18 khz nadal nie. Nic nie rozumiem. Chciałbym zapytać o 4 rzeczy.
1. Jest jakaś różnica w poszukiwaniu drobnicy na 8 khz i 18 khz ? (pozostałe ustawienia na obu częstotliwościach identyczne)
2. Monety. Wykopałem do tej pory tym wykrywaczem około 15 (głownie PRL-e). Wszystkie:
- wychodziły w zakresie cyfrowym 34-78
- miały czysty dźwięk, bez przebicia na żelazo
- prosty, cienki wykres
Oprócz tego niektóre z nich miały cichy, dość słaby, ale stabilny wykres, łatwo można je było przeoczyć, gdybym cewką przemiatał szybko i nie przy samej ziemi. Mimo wykopaniu kilkudziesięciu dołków w żelazie i folii nie trafiła mi się żadna moneta. Tu nie było żadnych niespodzianek. To samo jeśli sygnał na kolor mieszał się z tym na żelazo. Identycznie jeśli chodzi o wykres graficzny. Też tak macie ?
3. W poszukiwaniu monet ( na tym się skupiam) używam ustawień:
18 khz, Bitonal, discdepth -8, gain-2, powerbox -high, threshold 18-20 (chodzę wolno , cewka 12 nisko po ziemi) balans gruntu ,,na oko'' 68-72. Ma ktoś jakieś sugestie odnośnie tych ustawień ?
4. Czy najpierw robicie balans gruntu, a potem pozostałe ustawienia czy na odwrót ? czy to nie ma znaczenia ? Czy po zakończeniu tych ustawień robicie enterem reset ?
Na koniec - pomimo moich problemów z tym wykrywaczem (nie mając pewności czy jest sprawny, a co za tym idzie czy wykorzystane są w pełni jego osiągi) - przyłączam sie do wielbicieli GOLDEN MASK 5 +. Ten wykrywacz coraz bardziej mi się podoba.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: piątek, 23 czerwca 2017, 21:43 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
Cytuj:
Mimo wykopaniu kilkudziesięciu dołków w żelazie i folii nie trafiła mi się żadna moneta

To, ze Ci sie nie trafila nie znaczy, ze sie kiedys nie trafi ... Cienkie srebra wchodza w zakres folii, a czasem nawet maja przebicie na zelazo
Cytuj:
Jest jakaś różnica w poszukiwaniu drobnicy na 8 khz i 18 khz ?

Przyjelo sie, ze 18kHz jest na ultra drobnice, a 8kHz na wiekszy kolor (inna rzecz jak to dziala w 5+, bo w moim egzemplarzu nie widzialem roznicy)
Cytuj:
W poszukiwaniu monet ( na tym się skupiam) używam ustawień:
18 khz, Bitonal, discdepth -8, gain-2, powerbox -high, threshold 18-20

powerbox -high, - na lesna droge ok, na ugorek, lake tez ok - pod warunkiem, ze jest czysto, na orne ustawil bym low
gain-2 - jw. - na orne dal bym 1

Ja resetowalem go po kazdej zmianie ustawien (zajmuje to doslownie chwilke)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL