Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 16:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 28 czerwca 2017, 22:23 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 4 maja 2017, 21:06
Posty: 3
Akumulatorki ni-mh eneloop będzie ładował ten wykrywacz ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: sobota, 1 lipca 2017, 00:47 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Mam prośbę. Czy mógłby ktoś to sprawdzić : ustalić balans gruntu automatycznie ( na czystym terenie ) na 8khz. Następnie zmienić 8khz na 18 khz i w tym samym miejscu automatycznie tez ustawić balans gruntu (wszystkie pozostałe ustawienia identyczne). Czy balans gruntu będzie taki sam ? czy tez będzie inny? Pytam bo moim wykrywaczem na 8khz da sie ustawić balans gruntu, a na 18 khz jest problem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2017, 00:21 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 27 września 2013, 14:43
Posty: 262
Lokalizacja: Jura
Koledzy znajomy ma taki problem z GM5+ że czasem po włączeniu wskażnik baterii zaczyna pokazywać rozładowanie i sprzęt się wyłącza, a po ponownym włączeniu znowu działa.Co moze być przyczyną takiego zachowania?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 19 lipca 2017, 22:46 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Pytanie do poszukiwaczy plażowych. Wyjeżdżamy niedługo nad Bałtyk. Jak sobie radzi GM5+ na plaży? Można rozróżnić współczesne monety od plażowych śmieci? Nie ukrywam, że identyfikacja Bułgara jest dla mnie dużo lepsza od deusa którego też zabieram. Deusem niestety będę kopał wszystko. W jego przypadku nastawiam się na małe złotko z racji wysokiej częstotliwości białej cewki HF. Natomiast w przypadku Bułgara nastawiam się na jego dobrą w mojej ocenie identyfikację i dużo lepsze radzenie sobie z żelazem. Więc mam nadzieję, że nim śmieci typu folia czy kapsle nie będę kopał. Jego identyfikacja na współczesnych monetach jest stabilna i powtarzalna? Jaką zabrać na plażę cewkę? 9 czy 12 cali? Mam ograniczoną przestrzeń bagażową i muszę tą piszczałkę gdzieś upchnąć i schować przed małżonką :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 19 lipca 2017, 22:49 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Weź 12 cali.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 19 lipca 2017, 22:52 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 8 marca 2014, 11:03
Posty: 295
Lokalizacja: Górny Śląsk
Bierz, nie pytaj będzie super, a śmieci i tak będziesz kopał i plaże posprzątasz
Złota czy srebra nie wykopiesz, zabawa jest.
Kopałem Deusem swego czasu po plażach , na browca się nazbierało :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 19 lipca 2017, 22:53 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Shelton napisał(a):
Weź 12 cali.

Też tak myślę - większe pokrycie. Z moim synem będziemy na przemian używać Deusa i Bułgara.
Bułgar zrobi wstępną preselekcję, deus poprawki z nastawieniem na złotą drobnicę. Zresztą to ma być aktywna forma spędzania czasu w rodzinnym gronie, więc nie nastawiamy się na nie wiadomo co. Ot takie spacery z piszczałkami - a jak się uzbiera na browara czy lody to będzie przyjemne z pożytecznym :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: środa, 19 lipca 2017, 23:14 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Ponawiam prośbę : Czy mógłby ktoś to sprawdzić : ustalić balans gruntu automatycznie ( na czystym terenie ) na 8khz. Następnie zmienić 8khz na 18 khz i w tym samym miejscu automatycznie tez ustawić balans gruntu (wszystkie pozostałe ustawienia identyczne). Czy balans gruntu będzie taki sam ? czy tez będzie inny? Pytam bo moim wykrywaczem na 8khz da sie ustawić balans gruntu (czasami ), a na 18 khz jest problem.

mógłby ktoś to w wolnej chwili sprawdzić ? i 2 pytania:
1. na teren bardzo zaśmiecony ( tryb mono) pasowała by mała sonda snajperka - jak u niej z głębokosciami ? warto kupować( mam cewkę 12) a może wystarczy dokupić 9 ?
2. teren przeszukany i oczyszczony na gain 1, threshold 18, power box low, disc dept 8. chciałbym kopać głebiej na full opcjach. co myslicie o ustawieniu: gain 2, threshold 20, power box high i disc dept 6? zwłaszcza to ostanie ustawienie na głebokośc to dobry pomysł ? Pozdrawiam i przy okazji pochwalę się:
dziś : stara, leśna droga dł około 3km - 15 monet różnych (nie licząc kilku współczesnych), prócz tego guziki, łuski, ciężarki i to wszystko na sprzęcie na którym nie da sie ustawić balansu gruntu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 00:34 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Jeszcze dopytam o cewki jak wypadają 9, 7 i 5 przy 12 (mam tylko tą)? co ze stabilnością, z głębokością, łatwiej namierzyć fant w zaśmieconym terenie ? balansem gruntu ? nie wiem czy warto dokupić którąś z nich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 09:22 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
Najbardziej uniwersalną cewką jest cewka 9". Bardzo dobrze radzi sobie na terenach zaśmieconych przy zachowaniu dobrych zasięgów. Jeżeli miałbyś miejsce "mega" zaśmiecone wtedy kup 5" ale musisz się pogodzić z tym że ta cewka jest odpowiednio płytsza (jest prawie 2 razy mniejsza niż 9" i tutaj cudów nie ma :) ).
Jeżeli chodzi o ustawienia to zawsze ustawiam sprzęt na maksymalne wartości na jakie pozwalają warunki czyli : mineralizacja , zakłócenia EMI , zaśmiecenie terenu . I tutaj nikt nie poda Ci gotowej recepty na ustawienia . Decydować musisz sam w zależności od warunków które wymieniłem wyzej
Wskazania Ground Balance na 8 i 18 kHz są różne


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: piątek, 21 lipca 2017, 19:47 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 20:04
Posty: 288
Lokalizacja: rzym (italia)
benekpe napisał(a):
Pytanie do poszukiwaczy plażowych. Wyjeżdżamy niedługo nad Bałtyk. Jak sobie radzi GM5+ na plaży? Można rozróżnić współczesne monety od plażowych śmieci? Nie ukrywam, że identyfikacja Bułgara jest dla mnie dużo lepsza od deusa którego też zabieram. Deusem niestety będę kopał wszystko. W jego przypadku nastawiam się na małe złotko z racji wysokiej częstotliwości białej cewki HF. Natomiast w przypadku Bułgara nastawiam się na jego dobrą w mojej ocenie identyfikację i dużo lepsze radzenie sobie z żelazem. Więc mam nadzieję, że nim śmieci typu folia czy kapsle nie będę kopał. Jego identyfikacja na współczesnych monetach jest stabilna i powtarzalna? Jaką zabrać na plażę cewkę? 9 czy 12 cali? Mam ograniczoną przestrzeń bagażową i muszę tą piszczałkę gdzieś upchnąć i schować przed małżonką :666

Bierz mala cewke,z duza mozesz zwariowac na plazy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: niedziela, 23 lipca 2017, 01:35 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 00:20
Posty: 28
Witam.Szybkie pytanko.:
Miejscówka dokładnie przeszukana - fanty pozbierane, śmieci odrzucone na bok. Innych zakłóceń mało. Chciałbym dobić miejscówkę na max ustawieniach. Oczywiście wszystko zwiększam, ale co sadzicie o zmianie dept disc z 8 na 7, częstotliwości z 18 khz na 8 khz. I najważniejsze trybu bitonal (na takim do tej pory chodziłem) na mono ? jeżeli w danym miejscu znajdują się żelazne śmieci i kolorowy fant, sygnał na kolor słabo się przebija, to po zmianie trybu na mono żelaza nie powinno być słychać, ale czy jednocześnie wykrywacz wtedy nie traci na głębokości ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: niedziela, 30 lipca 2017, 16:55 
Offline

Dołączył(a): środa, 14 września 2016, 18:15
Posty: 0
Lokalizacja: Ziemia Piastowska
No i mamy fajną promocję cenową.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: niedziela, 30 lipca 2017, 22:28 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2009, 18:42
Posty: 136
Lokalizacja: Brygada Świętokrzyska
Pablo46 napisał(a):
No i mamy fajną promocję cenową.


A jaśniej?
Bo ja żadnej promocji nie widze. :ups:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Maska 5+
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2017, 14:28 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2014, 18:24
Posty: 4
Lokalizacja: SMY
Kolega Pablo46 pewnie myśli o promocji ze strony GMD to link do strony
https://www.goldenmaskdetectors.com/det ... hp?lang=en


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL