Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 16:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2017, 21:35 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Dziękuję za poświęcony czas i pomoc, miłe słowo i ocenę rozumowania.
Z Tobą Krzywy dyskusja jest rzeczowa, konstruktywna tylko pogratulować - odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania pomocne, konkretne i z obszernymi wyjaśnieniami.

Jasne, tego się nie da opisać słowami i trzeba być może kilku lat, dekady żeby się o tym przekonać czy sprzęt poprawnie identyfikuje czy też nie. Może jeszcze jakieś magiczne ustawienia potrzebne, nie ważne. Faktycznie przy jednoczęstotliwościowym sprzęcie gdzie zmiana warunków glebowych powoduje zmianę identyfikacji w zakresie koloru to magia.
Wszyscy operatorzy których prosiłem o demonstrację to niedoświadczone jednostki i pewnie nie umieli obsłużyć sprzętu.

Przepraszam za offtopic i już siedzę cicho, no i chyba zacznę powoli zbierać na zakup. Choć z drugiej strony nawet po kupnie może się okazać że źle coś ustawiam, faza księżyca jest nieodpowiednia, zbyt mało godzin poświęciłem na poznanie sprzętu i osłuchanie się, bądź też trafi mi się pozbawiony magii egzemplarz lub uszkodzony... [emoji6]
Zapamiętam że to zawsze będzie moja wina jakiejkolwiek firmy produkującej sprzęty by to nie dotyczyło :1

Ps. Pójdę o krok dalej - zwrócę koszty dojazdu w obie strony plus dorzucę coś porządnego od siebie osobie ktora pokaże mi tą "magię" na żywo, udowodni że tak bezbłędnie można sobie poradzić z identyfikacją i możecie mnie trzymać za słowo, a słowny jestem [emoji1]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2017, 22:40 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 16:04
Posty: 196
Lokalizacja: Lublin / Kraśnik
Ogólnie w analogach jak już nauczymy się rozróżniać "gęstszy" kolor od żelaza i folijek to nawet jak mamy jeden ton to na sam słuch mamy jakiś tam obraz 3D w głowie. Szybki rwany sygnał to mała rzecz plytko. Dluższy, rozległy, taki jakby wychodził spod ziemi to już trzeba zakasać rekawy. W zasadzie to wystarcza i dobre analogi to sprzęt dla wyczynowców :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2017, 23:07 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Pełna zgodność z mojej strony z tym co napisałeś.
Trafiłeś w sedno - oczywiście mamy obraz w głowie ale rzeczy o podobnym kształcie, wielkości i materiale z którego są wykonane są nie do odróżnienia.
Decydując się na wybór analoga akceptujemy taki stan rzeczy z wszelkimi jego zaletami i wadami.
Wymaga to jednak dorośnięcia do pewnych niezmiennych praw i zrozumienia że inaczej nie będzie, nie ma co liczyć na cuda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2017, 23:36 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 6 grudnia 2003, 12:13
Posty: 145
Lokalizacja: Mazury
Widzę, kolego damiano, ze jesteś przekonany o swej nieomylności, wiec niech tak zostanie. Dalsza dyskusja na temat GMP, z kimś kto nie miał tego wykrywacza , a myśli, ze wie o nim wszystko, nie ma sensu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2017, 09:25 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Kolego Krzywy nigdy i nigdzie nie napisałem że wiem o GMP wszystko. Piszę tylko co widziałem.

Zostawmy to jak jest, weekend trzeba się wyluzować :1

Wracając do tematu szkoda że Vista jest jeszcze w porównaniu z innymi sprzętami tak mało popularna...
Chętnie bym zobaczył w akcji bo jak mogłem się przekonać np. Bułgarskie sprzęty były miłym zaskoczeniem [emoji41]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2017, 15:56 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 6 grudnia 2003, 12:13
Posty: 145
Lokalizacja: Mazury
Jak kupisz GMP i troche z nim sie zaprzyjaźnisz (dłużej niz 5 minut :D ) to na pewno zrozumiesz o co mi chodziło.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2017, 22:25 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2015, 21:46
Posty: 194
Lokalizacja: Lubelszczyzna
ja posiadam ten sprzęt i powiem że przy obecnej cenie ok 3tys spodziewalem się czegoś więcej może mój błąd, może zbyt wiele pochwał a za mało filmów w których można zobaczyć co ten sprzęt potraf i zbyt pochopna decyzja o kupnei...błąd ortograficzny!!!...według mnie każdy go chwali że kosa ale jeżeli każdym innym sprzętem kopalabym każdy kolor też bym mial te fanty. ..tylko czy o to w tym hobby o to chodzi żeby wykopać 50dolkow po jednego dobrego fanta,a jeżeli tak to po co przeplacac skoro za mniejszą cenę mamy to samo. ..wiem że się posypie lawina krytyki ale chciałbym zobaczyć fakty a nie opinię jeżeli to taka kosa i trzeba się osluchac zróbcie film i pokazcie jak odrozniacie te fanty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2017, 22:33 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
znam naprawdę wielu użytkowników gmp i nie znam żadnej osoby która była zawiedziona , jednak to oczywiste że znajdą się osoby którym nie spasuje i może ty taką jesteś - pewnie faktycznie popełniłeś błąd i to faktycznie nie sprzęt dla ciebie . Temat dotyczy Visty - wszelkie nowe posty off topic będę usuwał . Myślę że twój post jest szczery więc nikt tu ciebie nie będzie krytykował , sam dobrze wiem że gmp to nie jest wykrywacz uniwersalny .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: sobota, 25 marca 2017, 12:21 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 11 października 2014, 08:50
Posty: 2
Vista zamówiona , standardowa cewka 11 cali, za 10 dni pierwsze testy :D :D :luv


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: poniedziałek, 25 września 2017, 14:09 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): czwartek, 22 marca 2007, 09:14
Posty: 300
Może ktoś od czasu ostatniego postu ma jakieś nowe refleksje na temat Visty Smart +? W sieci głównie widzę filmy zachwalające robione przez jej dealera...Ktoś, coś?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: czwartek, 28 września 2017, 12:01 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
LOPO ,visty,gmp,tesoro itd. to są proste analogowe wykrywacze VLF i ich podstawowy schemat działania jest taki sam. Różnice polegają na częstotliwości pracy cewki i mutacjach samego układu. Poczytaj o tej technologii, porównaj z innymi .Wtedy będziesz miał lepszą wiedzę i łatwiejszy wybór. To nie tak ze jakiś jest lepszy a drugi gorszy,mogą być pewne niuanse lepsze lub gorsze. A co do samej visty smart to Shelton na YT w swoich filmach przeważnie rzetelnie i uczciwie przedstawia te sprzęty...mimo dystrybucji, co nie jest niczym złym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: czwartek, 28 września 2017, 16:35 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 11 października 2014, 08:50
Posty: 2
vista spełnia moje oczekiwania , prosta w obsłudze i skuteczna , niestety ma też minusy - jak jest koks na polu to wykopiesz każdy kawałek , zardzewiałe żelazo - na pewnej miejscówce kopię każdy łamany sygnał gdyż obok żelaza może być sreberko :) i na przechodzonych miejscówkach często tak właśnie jest .Pomimo ,że jest szybkim wykrywaczem na dobrej miejscówce chodzę bardzo wolno - sprawdziłem kilkukrotnie jak po talrzowanym polu z braku czasu chciałem zrobić jak największy kawałek i chodziłem w tempie moich kolegów deusowców - kilka monetek wyjąłem, kolejny wypad i te same pole od początku ale baaardzo powoli dało kolejnych kilkanaście monet.
Na pewno są lepsze wykrywacze jednak kosztują 2-3 razy tyle co vistunia .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: czwartek, 28 września 2017, 19:39 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 8 marca 2014, 11:03
Posty: 295
Lokalizacja: Górny Śląsk
Brawo, witaj w klubie zadowolonych, nie posiadam visty ale myślę nad analogiem
Intensywnie.
:1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: czwartek, 28 września 2017, 20:12 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 20 lutego 2011, 11:43
Posty: 227
A ja czekam na Vistę 30 khz :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vista smart plus
PostNapisane: wtorek, 3 października 2017, 19:41 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 26 lipca 2013, 23:46
Posty: 88
Lokalizacja: Trójmiasto
Seku napisał(a):
A ja czekam na Vistę 30 khz :)

Przecież jest Vista Gold ma chyba 24 khz , co da te kilka więcej ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL