Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 16:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Vista Warrior
PostNapisane: niedziela, 15 października 2017, 20:27 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 7 sierpnia 2016, 14:31
Posty: 140
Witam,
Chciałbym się tutaj podzielić własnymi spostrzeżeniami co do Visty Warriora, ale mniej od strony jakości wykonania, a bardziej efektywności bo chyba każdemu na tym zależy, aby wykrywacz robił robotę, a nie ładnie wyglądał.

Wykonane testy zostały zrobione w powietrzu. Zdaję sobie sprawę z tego, że w terenie dochodzi czynnik mineralizacji gruntu, zaśmiecenia i inne, ale jak to test jakieś ogólne pojęcie daje.

Testy zostały przeprowadzone na std cewce 11 DD na ustawieniach:
- balans gruntu na środku
- gain na maksa
- czułość na maksa
- najpierw w trybie normal, a później boost - tutaj różnica głębokości to średnio około 3 do 5 cm więcej, z przewagą wzrostu głębokości dla sreberek.

Nie zauważyłem różnicy głębokości dla koloru przy włączonej i wyłączonej dyskryminacji żelaza. Przy maskowaniu żelaza głębokości dla monet były takie same. Uważam, że można chodzić z włączoną dyskryminacją bez utraty głębokości.

Vista ma bardzo przyjemne tony dla ucha i według mnie świetną separację żelaza. Gwoździe w okolicy monety, czy nawet na niej są całkowicie wycinane w trybie DISC i REJ.
Złoto (test na obrączce) Vista sygnalizuje czystym sygnałem do kopania.

Porównując Vistę do AT Pro (wcześniejszy wykrywacz) zauważyłem, że Vista w trybie Normal jest płytsza o jakieś 20% - pewnie różnica częstotliwości, a w trybie Boost ma podobne osiągi. Vista szczególnie jest czuła na drobinki i folię aluminiową (można się nakopać...), AT Pro takich drobinek nie kopałem bo po prostu nie były sygnalizowane wyraźnym audio.

Co do wzbudzania - Warrior nie wzbudza się za często przy trącaniu o badyle, czy kępy trawy, choć potrafi. Ale AT Pro przy uderzeniu również czasami wydał z siebie fałszywy dźwięk. Na minus jest natomiast wzbudzanie na mokrej trawie i pod liniami wysokiego napięcia. Tutaj kombinowanie z czułością niewiele pomaga, trochę przycisza dźwięki wzbudzania, ale jednocześnie zmniejsza czułość na to, czego szukamy...

Jestem ciekaw opinii innych użytkowników Warriora. Czy potwierdzają moje spostrzeżenia, ewentualnie na jakich ustawieniach chodzą.
Jeśli ktoś będzie miał dodatkowe pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL