Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 07:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Golden Mask-problem-wzbudza się
PostNapisane: środa, 8 listopada 2017, 18:56 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 16:49
Posty: 169
Mój golden miał fabrycznie nie dokręcony dławik przy cewce .
pewny siebie pojechałem rowerkiem 15 km Rozłożyłem się
trochę pokopałem ale cewkę zamoczyłem Efekt wył jak pies w
czasie pełni .
Rozkręciłem poleżała na grzejniku 2 tygodnie niby nic się nie
dzieje z nią. Może trzeba miejsce styku kabla z sondą pokryć
silikonem .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask-problem-wzbudza się
PostNapisane: środa, 8 listopada 2017, 19:35 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 23 września 2013, 17:20
Posty: 118
Lokalizacja: Dolny Śląsk
wclan napisał(a):
Niestety na powtarzalnosc analogowych GM-ow nie ma co liczyc, w wiekszosci jest to wina cewek (chociaz i problemy z elektronika sie zdarzaja)

Z moich obserwacji wynika, ze jest to wina kiepskiej jakosci kabla. W cewkach spider sa 4 rodzaje kabla : szary,cienki jak szczurzy ogon, po owinieciu sztycy widac na nim wyrazne zyly, szary grubszy, szary grubszy sprezysty (pojawily sie w GM 5) i najnowszy czarny (GM 5+)

Testowane w Coin Killerze, 9" spider (kazdy rodzaj kabla) : 2 ostatnie 0 problemow, detektorem mozna rzucac prawie na maksymalnych nastawach, mozna go krecic wyzej gruntem, generalnie mozna wycisnac z maszynki o wiele wiecej ... z szarym grubszym jest rosyjska ruletka (sprawdzalem 3 szt.) - 2 sie wzbudzaly, 1 byla idealna (kolega z nia w tej chwili chodzi), najslabiej wypadaja cewki z cienkim kablem, testowalem 4szt. wzbudzala sie kazda, na zalecanych nastawach detektor po delikatnym potrzasnieciu wydawal dzwieki jak karabin maszynowy, trzeba bylo zejsc znacznie z czuloscia i gruntem zeby sie dalo komfortowo chodzic np. na scierni. W porownaniu do pierwszych niebo a ziemia, nimi mozna szurac po ziemi i detektor sie nie wzbudza ! (nawet bardziej podkrecony), dopiero uderzenia boczne w kepy trawy powoduja wzbudzenia, ale tego juz nie wyeliminujemy.

damiano : owijanie kabla niestety za bardzo nie pomaga, zaluje, ze nie nakrecalem filmikow bo bym zaskoczyl niejedna osobe ;)


A mógłby ktoś podać jak ma możliwość średnicę szarych kabli mierzony suwmiarką? Nie mam porównania i widziałem tylko jeden szary-mój. Chciałbym wiedzieć jaki mam i tak na przyszłość, ewentualnie jak będzie się coś dziać ze stabilnością


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask-problem-wzbudza się
PostNapisane: środa, 8 listopada 2017, 19:49 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
fatboy : ja niestety Ci nie pomoge bo zostala mi tylko cewka Detecha 10x12 :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask-problem-wzbudza się
PostNapisane: środa, 8 listopada 2017, 20:24 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
ja mam na Ck u cewky 9" spyder zolty punkt- szary kabel 5,8 mm...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Golden Mask-problem-wzbudza się
PostNapisane: środa, 8 listopada 2017, 23:27 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 4 września 2017, 21:52
Posty: 12
Mój GM4 ptzestał się wzbudzać i popiskiwać. Działa teraz jak należy,na 9 spider i 10/12 SEF chodzi super. Nie wiem co mu się odwidziało, możliwe że była to wina terenu po którym chodziłem, zakłócenia z gleby i inne anomalia + za wysoko podkręcana czułość.Fakt że przy lekkich uderzeniach cewką o przeszkodę zapiszczy ale i tak jest o niebo lepiej.18khz plus wysoko ustawiona czułość i niestety ten typ tak ma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL