Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 06:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: piątek, 7 września 2018, 08:59 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 4 września 2018, 23:45
Posty: 15
Witajcie,

studiując wszystkie posty dotyczące GM5+ nie natrafiłem na jednoznaczą odpowiedź dotycząca tego właśnie ustawienia. Czy jest ktoś z użytkowników tego patyka, który może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tej funkcji? Czy zmiana z fabrycznego ustawienia tj.8 na większą lub mniejszą wartość ,faktycznie ma wpływ na pracę wykrywki? Spotkałem się z komentarzem, że przy ustawieniu Disc.Dep na 12-14 wykrywacz lepiej maskuje żelazo? A jakie są Wasze opinnie na ten temat?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: niedziela, 12 maja 2019, 21:47 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 13 lipca 2013, 21:42
Posty: 581
Lokalizacja: Dolnośląskie Ziemie Cysterskie
Wykrywacz nie maskuje żelaza.Przeczytaj instrukcję,w trybie disc depth ustawiasz jego głębie detekcji.Im bliżej 0 tym głębsza detekcja,ale możesz pominąć coś będące blisko powierzchni.Ustawienie głębi detekcji pozwala lepiej identyfikować sygnały duchy i pomijać śmieci znajdujące się blisko powierzchni,jednak na polu to może nie do końca się sprawdzać,ponieważ fanty często leżą wręcz na powierzchni wyciągnięte orką.Dlatego ustawienie zalecane przez producenta w instrukcji to 10 (jako baza)i od tego sterujesz według potrzeby.Pozdrawiam.P.S.Dlatego przy ustawieniu 12-14 cichnie Ci żelazo,ale cichnie też głęboki kolor :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: czwartek, 16 maja 2019, 09:02 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 4 września 2018, 23:45
Posty: 15
Dziękuje Ci kolego za odpowiedź - po tak długo temu zadanym pytaniu :D Może innym się przyda ta informacja - bo ja już pozbyłem się tego patyka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: niedziela, 10 maja 2020, 18:57 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2020, 11:17
Posty: 1
Lokalizacja: Chełmno
Witam kolegów, od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem GM 5+ SE, i po 2 wypadach oraz testowaniu funkcji wykrywacza tylko jedna z nich pozostaje zagadkowa, a mianowicie właśnie disc depth. o ile udało mi się zauważyć wpływ innych funkcji na działanie detektora, tak zmieniając nastawy disc depth z 0 na 15 nie zauważyłem żadnych zmian, ani w separacji/detekcji, ani w głębokości. Również umiejscowienie przedmiotów blisko czy daleko od cewki nic nie zmienia. Czy ktoś z użytkowników jest w stanie na przykładzie opisać, czym będą skutkowały nastawy na 0, a czym na 15? Powyższe odpowiedzi kolegów niestety nie rozwiewają moich wątpliwości :)

Przy okazji wypisze wnioski z testów reszty funkcji, może się komuś przydadzą bo sam takich szukałem :) :
1. Częstotliwosci - tutaj zaskoczenia nie będzie, na 8khz przedmioty z metali o lepszej przewodności (testowałem miedź) widoczne są głebiej aniżeli na 18khz (około 2 cm dla monety 20mm), z kolei na 18khz cienkie sreberko (szeląg toruński bardzo cienki) było widoczne głebiej (i dużo poprawniej) również o około 2 cm.
2. Mono/bi-tonal - gdzieś czytałem że w mono jest głebiej - nie zauważyłem różnic prócz audio więc chodze jak mi wygodniej:)
3. Powerbox
a) Threshold - im wyżej nastawy tym głębiej. Ale oczywiście warunkują to zakłócenia.
b) Powerbox - tutaj naprawdę funkcja robi robote, producent nie kłamie z 20% różnicą głebokości (między low a high)
c) Gain - dla mnie ta funkcja działa jak druga opcja volume... nie zauważyłem przyrostu głębokości detekcji, tylko sygnał jest głośniejszy.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: środa, 25 listopada 2020, 17:29 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2020, 11:17
Posty: 1
Lokalizacja: Chełmno
Wrzucam filmik z opisem, jak działa disc depth, może komuś się przyda bo ja znaleźć nie mogłem :)
https://www.youtube.com/watch?v=ALmtPuxDn9Y


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: czwartek, 26 listopada 2020, 17:09 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Osobiście. gdybym miał taką funkcję w patyku używałbym DiscDepth=0.
Zmuszałoby mnie to do jeszcze większego wysiłku. Na pohybel lenistwu.
Ułomna identyfikacja jest fantastyczna: więcej dziobiesz - więcej znajdujesz.
Bardzo dobra rzecz.
Czasami lubię się sponiewierać w pitch'u bez dyskryminacji, niestety do tego potrzeba około 2 litry skodensowanej yerby i nie dłużej jak 3 godziny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: czwartek, 26 listopada 2020, 18:50 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2003, 00:00
Posty: 436
Lokalizacja: Kraków
@berthiot 100% racji :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: czwartek, 26 listopada 2020, 19:00 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
vokiz napisał(a):
Wrzucam filmik z opisem, jak działa disc depth, może komuś się przyda bo ja znaleźć nie mogłem :)
https://www.youtube.com/watch?v=ALmtPuxDn9Y


fajne :1 zostałem pierwszym subskrybentem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: czwartek, 26 listopada 2020, 19:38 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2020, 11:17
Posty: 1
Lokalizacja: Chełmno
berthiot napisał(a):
Osobiście. gdybym miał taką funkcję w patyku używałbym DiscDepth=0.
Zmuszałoby mnie to do jeszcze większego wysiłku. Na pohybel lenistwu.
Ułomna identyfikacja jest fantastyczna: więcej dziobiesz - więcej znajdujesz.
Bardzo dobra rzecz.
Czasami lubię się sponiewierać w pitch'u bez dyskryminacji, niestety do tego potrzeba około 2 litry skodensowanej yerby i nie dłużej jak 3 godziny.



Hmm postawa godna pochwały :D Też mam momenty że chętnie kopie wszystko co pod cewką, ale jednak wolę, aby wykrywka pokazywała wiarygodne info, wtedy jej ufam :P . Gdybym miał chodzić na 0, to każde głębsze żelazo bym widział jako kolor, co po kilku takich dołkach wprawiłoby mnie w stan agonii i gm posłużyłby jako oszczep.
Jeszcze jedna sprawa - jestem typowym drobnicowcem :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: GM 5+ Discrimination Depth
PostNapisane: niedziela, 29 listopada 2020, 13:56 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
tez mam te wykrywke, nie mozna kopac z nia wszystkiego bo ona widzi naprawde duzo i w miejscach mocno zasmieconych, a po takich chodze,nikt nie obronilby nawet dwuch metrow kwadratowych na dobe a wtedy mozna zwatpic we wszystko ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL