Teraz jest wtorek, 4 czerwca 2024, 09:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2017, 16:01 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 24 maja 2013, 19:43
Posty: 306
Witam.
Latam z GM-em bez zestawu bezprzewodowego i chciałbym taki wszczepić do mojego kija.
Kit (słuchawki+transmiter) do zdobycia u dystrybutora ale nigdzie nie ma schematu jak to podłączyć...
Serwis też nie chce się tego podjąć....
Transmiter ma 7 pinów i co gdzie można dojść po kablach ale skąd wzięty jest sygnał audio?
Jakiś czas temu widziałem wszystkie bebechy i z tego co pamiętam to audio chyba nie było wzięte z wyjścia słuchawkowego... Jedna para kabli wchodziła w wiązkę która idzie do puchy z elektroniką a kumpel nie dał sobie tego na polu rozkręcić :D
Może ktoś z Was "rozflaczył" i zna temat?
Wszelkie info/foto mile widziane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2017, 20:41 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Wydaje mi się, że średnio rozgarnięty elektronik będzie w stanie odszukać sygnał audio na płytce z elektroniką przed wzmacniaczem, który steruje głośnikiem. Od biedy można zastosować jakiś dzielnik napięcia bądź potencjometr, by z wyjścia słuchawkowego podpiąć sygnał do transmitera. Inaczej sygnał może być przesterowany i w konsekwencji zniekształcony.
Moja rada - poszukaj wśród znajomych jakiegoś zdolnego elektronika - na pewno sobie poradzi - to nie jest jakoś bardzo skomplikowany układ.
PS
Swego czasu byłem bliski wykorzystania do mojego CK transmitera ze słuchawek THOMSON WHP5311 - transmiter mały, który był zabudowany w stacji dokującej. Bez problemu by się zmieścił w puszce z zasobnikiem baterii - z jego zasilaniem też nie było problemu. Ja nie zauważyłem żadnych opóźnień.
Jakość dźwięku bardzo znakomita - słuchawki zasilane akumulatorkami paluszkami - bez porównania lepszy dźwięk od tych firmowych GM. Zawsze to jakaś tańsza alternatywa.
Udało mi się kupić takie za śmieszne pieniądze za nie całe 100zł na olx - nówki.
Nie zdążyłem ukończyć projektu - CK zmienił włąściciela :D
Poniżej zdjęcie tego zestawu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2017, 22:50 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 24 maja 2013, 19:43
Posty: 306
Przerabiałem temat z sennheiser rs160 i była porażka.
Po dołożeniu dzielnika na wyjściu audio duuużo lepiej ale sygnał mega nasycony basem więc dałem sobie spokój. Kupiłem jak tylko wszedł na nasz rynek zestaw bezprzewodowy detekniks W3R (transmiter+odbiornik bo nie chcę ich tragicznych słchawek) i dokładnie to samo.
Stłumione sygnały, problem z określeniem zalegania fanta i nawet efekt zatkania.
Na kablowych słuchawkach i głośności na kiju ok80% potrafi uszy rozwalić a wprzypadku rs160 jak i W3R brak tego efektu i wszystko nasycone niskim tonem
Na zabawę z dzielnikiem nie miałem już czasu więc sprzęt odesłałem.
Na wyjściu audio bez odbiornika jest za wysokie napięcie i chyba tu jest problem więc zgodzę się z tym co piszesz że sygnał musi być wzięty sprzed wzmacniacza.
Elektroniką bawiłem się jakieś 20lat temu i wolałbym wiedzieć gdzie dokładnie się wpiąć...
Ewentualnie zostanie szukanie elektronika.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: wtorek, 9 maja 2017, 23:10 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 6 grudnia 2003, 12:13
Posty: 145
Lokalizacja: Mazury
W tamtym roku pisałem bezpośrednio z producentem GMM5, ponieważ też interesowało mnie dołożenie nadajnika i wtedy otrzymałem informację, że moduł dźwiękowy wersji light jest zmodyfikowany tak , aby działał bez nadajnika bezprzewodowego i samemu nie da rady tego zrobić.
Wtedy odpuściłem temat, ale kumaty elektronik z oscyloskopem powinien znaleźć wyjście sygnału przed wzmacniaczem w 5 minut nawet bez schematu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: piątek, 12 maja 2017, 17:19 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 10 lutego 2013, 20:42
Posty: 20
Lokalizacja: Górny Śląsk
Fotki CK.
Ktoś kiedyś napisał że to gm4 tylko okrojony więc płtyka po porostu pozbawiona kilku elementów.
Jak znajdziesz fotki elekrtoniki gm-a z zestawem słuchawkowym to możliwe że sam dasz radę...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: piątek, 12 maja 2017, 17:40 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 29 marca 2015, 12:19
Posty: 1
Taki zestaw do lite będzie lepszy do podłaczenia lub przerobienia .Wireless digital audio adaptor for headphones Golden Mask 49,99 euro
Załącznik:
thumb_284.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: sobota, 13 maja 2017, 18:00 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 24 maja 2013, 19:43
Posty: 306
Dlaczego lepszy?
Znasz sprzęt osobiście?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: sobota, 13 maja 2017, 19:07 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Szczerze jak widzę tą chińską przejściówkę obok kabla USB to wątpię w jakość tego zestawu.
Badziewie jakich mało, niedokładnie wykonane i dzięki czemu trzaski a w finale brak kontaktu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: sobota, 13 maja 2017, 19:46 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 29 marca 2015, 12:19
Posty: 1
Miałem na myśli rozebranie nadajnika ,a płytkę umieścić po zlutowaniu do przewodów dużego jack na słuchawki(plus zasilanie) w zasobniku baterii.Sprawdzał ktoś w GM5+ gdzie znajduje się nadajnik (prawdopodobnie w zasobniku baterii bo tak było chyba w GM5 i w wersji lite można pokombinować z innym nadajnikiem ) :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: sobota, 13 maja 2017, 22:27 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 9 października 2016, 21:45
Posty: 3
GM od 1 do 4 to to samo z niewielkimi zmianami. Jak bym robił dla siebie to sygnał podebrał bym z tego miejsca (foto)
Głowy nie dam sobie uciąć bo nie mam GM do pomierzenia na stole.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: niedziela, 14 maja 2017, 17:10 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 10 lutego 2013, 20:42
Posty: 20
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zastanawia mnie cel wlutowania złącza 3-pin przy potencjometrze od głośności bo wykorzystane są tylko dwa piny-wpięte jest złącze 3-pin z dwoma przewodami.
Może tu jest fabryczne wyjście audio na oryginalny transmiter....??
Jeśli ktoś wrzuci fotki z wersją wierless to sprawa powinna się wyjaśnić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: wtorek, 16 maja 2017, 11:02 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 10 lutego 2013, 20:42
Posty: 20
Lokalizacja: Górny Śląsk
sokon napisał(a):
... wykorzystane są tylko dwa piny-wpięte jest złącze 3-pin z dwoma przewodami....

Błąd.Dochodzą dwa przewody dwużyłowe ale wszystko jest w koszulce termo i stąd moja pomyłka.Wchodzi zasilanie i wyjście audio.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: niedziela, 2 lipca 2017, 11:00 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
EL NINO napisał(a):
Sprobowalem sennheisery RS 160 y jest GIT,, ALE: 1. transmiter TR 160- ustavic Gain tak na 2. kresku -ne wiecej jak 2,5 kresky !. 2. Ustawic Glosnosc Coin-killera od godziny 12-- y do konca skaly- Uwaga! - jak jest glosnosc dosic mnej od godziny 12 -audio staje szie necitelne i "puste"-tak jak pisal kolega pawello...3.Na samych sluchawkach ustawycz volume max abo troche mnej gustu... Teraz slychac jak szybke y detailne su te sluchawky... ;)

PS -Mala korektura-te nastawy barzo dobre pracuju na 1 tone!..Ale, na 2- tone!!! nalezy ustawyc gain- volume transmitera na na Max . ostatne nastawy tak jak su-
coin killer - glosnosc- 12. godzina - y tez glosnosc sluchawek ustawic komfortowo...

Maly koment W ustawieniu 1 ton: audio jednotonu jest super detailne ,, ale- po prelanceniu na 2 ton - zelazo jest za glosne!!,, y ton na kolor jest bardzo slabo podbyty-tak jak pisal kolega Pawello - dlatego zrobylem korekture nastaw - dla normalnej y sprawnej praci v 2 tone - y teraz je wsysko ok. Na innym zestawie sluchawek bezprewodowych bym najpierw ustawyl glosnosc golden maska na 12 godzinu-mysle ze to jest optimum -y potem proboval ruzne nastawy na sluchawkach bezpewodowych.. naraze El nino...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: czwartek, 28 września 2017, 21:32 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Dzisiaj szukając cewki DeTecha natrafiłem na coś takiego:
http://bestmetaldetectors.eu/accessorie ... odule.html
"Golden Mask Wireless Module" nadajnik i odbiornik z możliwością wpięcia dowolnych słuchawek kablowych - sygnowane marką Golden Mask. Ktoś się podszywa pod producenta czy to wyrób jednak Golden Maska?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Podłączenie zestawu bezprzewodowego GM
PostNapisane: piątek, 29 września 2017, 10:12 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Ciekawe bo nie piszą ile godzin daje radę ten zestaw.
Po rozmiarze nadajnika wpinanego do gniazda baterii wnioskuję że niezbyt długo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL