Teraz jest wtorek, 7 maja 2024, 15:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: tesoro tejon
PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2016, 22:29 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 19:12
Posty: 2
Lokalizacja: KOSZALIN
Witam ekipę.Jestem żółtodziobem,mimo tego postanowilem kupic tejona,chcem kupić coś raz a dobrze,wiem że możecie mówić że pocotaki na poczatek,ale wybór juz zapadł,chciałby natomiast zapytać was szanownegrono gdzie dokonać zakupu,na all....są dość drogie bo po 2700,macie jakieś sprawdzone sklepy?gdzie można wyrwać taniej? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 11:09 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 26 stycznia 2012, 12:30
Posty: 114
Witam. Wydaje mi się że taniej nie znajdziesz, a jeżeli już to kwota może być naprawdę niewiele niższa . Zadźwon do przedstawiciela Tesoro ,firmy D....r z Gdyni może Ci sie uda coś utargować . Zostaje jeszcze szuknie używanego detektora .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 20:55 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 15 grudnia 2015, 18:50
Posty: 1
Jeśli dopiero zaczynasz to hobby to według mojego zdania odradzałbym tejona na pierwszy ogień, możesz się szybko zniechęcić. Do niego potrzeba stalowych nerwów i obycia nie byle jakiego. Jeśli już analoga potrzebujesz to weź jakiegoś z Iron volume aby wyciszać żelazo lub coś z wyświetlaczem i i dobrą separacją typu GM5 lub podobne jest tego na rynku sporo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 09:01 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 26 stycznia 2012, 12:30
Posty: 114
sopotek napisał(a):
Jeśli dopiero zaczynasz to hobby to według mojego zdania odradzałbym tejona na pierwszy ogień, możesz się szybko zniechęcić. Do niego potrzeba stalowych nerwów i obycia nie byle jakiego. Jeśli już analoga potrzebujesz to weź jakiegoś z Iron volume aby wyciszać żelazo lub coś z wyświetlaczem i i dobrą separacją typu GM5 lub podobne jest tego na rynku sporo.

Witam. Przeczytaj uważnie czego dotyczyło pytanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 09:22 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 30 maja 2013, 14:23
Posty: 605
Lokalizacja: kotlina jaleniogórska
W życiu po raz drugi nie kupił bym tejona ,tym bardziej za 2700 zł .W cenie tejona jest nowy GMP ,który jak dla mnie jest o wiele lepszym wykrywaczem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 11:16 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 15 grudnia 2015, 18:50
Posty: 1
Miałem Tejona i te bym go nie kupił drugi raz.
Są na rynku o wiele nowsze konstrukcje i rozwiązania niz te zastosowane w Tejonie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 14:47 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 18 kwietnia 2013, 12:02
Posty: 42
Tesoro Tejon bardzo dobry wybór, potrafi rozróżnić Polmos od monet czy pierścionków, kute gwożdżę z epoki od lichego sreberka, na plażę się nie nadaje za bardzo, bije go zwykły kanarek, do tego dobre słuchawki i w drogę.. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 16:50 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Jestem dealerem obu tych wykrywaczy i równocześnie wieloletnim użytkownikiem i moim zdaniem Tejon jest jednym z najlepszych analogów i zdecydowanie wolę Tejona niż GMP. GMP używam jako program w Deusie, który ma przewagę nad samym wykrywaczem.
Prawda, że Tejon nie jest dla początkujących, ale osoba dociekliwa i ambitna jest go w stanie rozgryć w przeciągu kilku wyjść i prób.
Używałem także Tejona na plaży i byłem bardzo zadowolony z efektów.
Jak widać ludzie mogą mieć bardzo różne doświadczenia, nie chciałbym aby mój wpis był traktowany jako kryptoreklama a pimpek19765 powinien rozważyć różne opinie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 17:20 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 19:12
Posty: 2
Lokalizacja: KOSZALIN
Dziękuje za zainteresowanie jakim obdarzyliście moje pytanie.Rozważałem wiele wiele innych wykrywaczy,przeczytałem wpisy na innych forach,i mimo tego wybieram tejona,wielu szanownych kolegów odradza taki wybór,ale też i wielu mówi o słusznej decyzji.Myślałem o kanarku 350,o omedze 8000,każdy z was ma swoje typy,ale ja nie będę dywagował nad wyższością vw nad oplem :lol: ,każdy jezdzi czym chce. :ups: .Ciągnąc temat zakupu,to faktycznie nigdzie taniej nie znalazłem w/w detektora,i w związku z tym postanowiłem kupić go na raty przez serwis all....Kwotę 1500 jaką miałem przeznaczoną na wykrywacz wpłacę w całości,a reszte w ratach,aby nie obciążać budżetu domowego.Czekam do 05maja i dokonuje zakupu.Wtedy dostanę nagrodę z pracy którą przeznaczam właśnie na tejona.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 17:28 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 821
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Dodam swoje 5 groszy - dzień wczorajszy - pole pod Austerlitz ( Prace ) , GMP cewka 27cm + doświadczony użytkownik ( 3 lata stażu z GMP ) i Tesoro Tejon z cewką 12/10 SEF , guzików po równo , kulek muszkietowych po równo , monet tejon 3 więcej ( 16 ) - Gmp (13) - żadna różnica . Po raz kolejny okazało się że różnic pomiędzy wydajnością tych wykrywaczy nie ma . Był z nami kolega z CK 15khz ale wyjątkowo miał słabszy dzień :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 17:50 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Spotkałem kilkakrotnie osoby używające Tejona z ustawieniem Tone na VCO i wtedy wykrywacz jest dość przeciętny - odradzam, ale wystarczy ustawić Tone mniej więcej na godzinę 14tą i wtedy wykrywacz ma naprawdę kopa. Najczęściej ustawiałem dyskryminację na niewiele powyżej Iron, dostrojenie do gruntu lekko pozytywne i czułość praktycznie do końca i wybierałem sygnały czyste i te które mnie zainteresowały (niewiele osób byłoby w stanie to wytrzymać).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: poniedziałek, 2 maja 2016, 20:48 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 października 2012, 16:02
Posty: 226
Do tej pory wydawało mi się, że pokrętło tone ma wpływ tylko na wysokość tonu jaki wydaje wykrywacz i ustawiłem go w pozycji vco ta wysokość tonu była dla mojego ucha najbardziej odpowiednia.Co daje mi dokładnie ustawienie tego pokrętła na godzinie 14 ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: wtorek, 3 maja 2016, 05:48 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Daje zasięg. Dodam jeszcze, że dobre słuchawki, najlepiej o impedancji 100 - 150 Ohmów to wymóg konieczny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: wtorek, 3 maja 2016, 12:54 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 15:30
Posty: 38
Co do trudności w obsłudze pierwszego w życiu detektora to ja bym się nie przejmował opiniami ,że może okazać się zbyt trudny bo zdolności poznawcze są ściśle indywidualne.Kumaty człowiek po pierwszym roku obsługi swojego pierwszego w swojej karierze detektora może lepiej go zrozumieć niż kilkuletni mniej kumaty operator.W poznawaniu detektora bardzo pomaga zakopywanie różnych obiektów na różnych głębokościach w różnych glebach przy obserwowaniu zachowania detektora i sposobu sygnalizacji celów plus obserwacja wpływu jaki niosą zmiany nastaw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: tesoro tejon
PostNapisane: wtorek, 3 maja 2016, 14:29 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 października 2012, 16:02
Posty: 226
Mam jeszcze pytanie do Denara.Czy zasięg wzrasta proporcjonalnie wraz z przekreceniem pokrętła w prawo? Czy nie tracę w ten sposób np.szybkości detektora?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL