Teraz jest sobota, 4 maja 2024, 06:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2015, 07:56 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Parę dni temu zrobiłem filmik na moim poletku testowym z Tejonem z cewką SEF 12/10 . Może tejon w dzisiejszych czasach jest już trochę "oldschool" i powstało wiele wykrywaczy z którymi życie jest łatwiejsze jednak mimo to tejon w moich oczach to świetny uniwersalny wykrywacz a używkę (za moim przykładem ) można kupić za stosunkowo małe pieniądze . Jasne że tejon nie jest wykrywaczem dla każdego więc ewentualny przyszły użytkownik musi być świadomy co kupuje. Co do porównań z innymi wykrywaczami na drobnice to jest tak że wydajność jest podobna i najwięcej zależy od szczęścia i umiejętności - na pierwszym całodniowym kopaniu Tejon zdecydowanie wygrał z GMP w kategorii sreberka , monetki miedziane , plomby , guziki - nie wygrał w kategorii "jakość" bo kumpel kopnął jednego mega fanta :lol:

Tesoro Tejon SEF 12/10
https://youtu.be/3iaNsF_eVrU

Tesoro Tejon 9/8
https://youtu.be/D-1mSWgOuZQ

Tesoro Tejon 12/10 firmowa , dwa filmy z poletka stare i nowe monetki
https://youtu.be/6tsmnytbmxY
https://youtu.be/ERkjouXQq4Q
Te stare filmy jeszcze nieme - wszystkie filmy robione w jednym miejscu , na tych samych celach


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2015, 12:52 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 czerwca 2012, 11:57
Posty: 335
Lokalizacja: XxX
a czy robiłeś test porównawczy gmp i tejona na tych samych celach?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2015, 13:24 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): wtorek, 27 marca 2007, 21:35
Posty: 614
Lokalizacja: Czeladź
https://www.youtube.com/watch?v=uDKZ2TGOUxI
Poletko chyba od lat to samo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2015, 16:37 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Mam tam filmiki z GMP z cewkami: 9 ,11 , 12/10sef , 13 ultimate - wszystkie testy robione w tym samym miejscu i z tymi samymi celami i w tym miejscu gmp na porównywalnych cewkach jest nieco głębszy od tejona reszta to kwestia gustu i upodobań bo to zupełnie inne wykrywacze .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2015, 16:53 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 9 czerwca 2012, 11:57
Posty: 335
Lokalizacja: XxX
kolego prymek a czy pracowałeś na z xp gmaxx II? jak ta maszyna wypada np. przy gmp lub tejonie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2015, 17:09 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Używałem jeden dzień ( jeden dzień na polu ornym ) cewka 9 - to stanowczo za mało żeby sobie wyrobić sensowną opinię , fakt sięgał głęboko , nie wiem co dał by więcej niż GMP - parę centymetrów zasięgu na większe monety ? może 2-3 a zrezygnować z lepszej skuteczności na małe sreberka ? na polu dużych monet mało ( jak były to wybrali garrettami :lol: ) małych , drobnych dużo więcej i starsze , ciekawsze . Na militarkę ? jedynie z dyskryminacją ferromagnetyków ? bez statycznego pinpointa ? no raczej nie... no ale pamiętaj że to mój punkt widzenia a każdy potrzebuje czegoś innego .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: wtorek, 17 marca 2015, 18:36 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): niedziela, 11 grudnia 2011, 23:34
Posty: 618
Lokalizacja: Pomorze
Tejon jest jednotonowy, dla jednych to zaleta dla innych przekleństwo...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: czwartek, 19 marca 2015, 19:41 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 26 stycznia 2012, 12:30
Posty: 114
Witam. Kolego prymek z tym minusowym strojeniem ,to trzeba uważac nie na każdej glebie poprawia to zasięg . Według moich obserwacji do takiego strojenia nadaje się gleba piaszczysta (wielkopolska) . Osobiście większość moich wypadów to Dolny Śląsk,a w szczególności okolice gór Sowich,i tam to sie nie dokońca sprawdza,oczywiście minus o 1/4 obrotu . To samo dotyczy zwiększeni a czułości powyżej 10 na skali ,czyli tzw. Czerwone pole ,na glebach zmineralizowanych objawia się popierdywaniem ,tak jak to jest na twoim drugim filmiku z cewką 9/8 .Tak więc z tymi ustawieniami trzeba ostrożnie.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: czwartek, 19 marca 2015, 20:09 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Akurat w tym miejscu korekta się sprawdza - bez niej jest problem z wykryciem monetek ( sygnały stają się słabe jednostronne ) Na tej cewce SEF da się pociągnąć czułość głęboko na czerwone i to jeszcze bardziej niż na filmiku . Na cewkach firmowych jest to w tym miejscu niemożliwe ( to co na niemym filmiku to max możliwości - więcej się nie da ) mimo wszystko te ustawienia są dla mnie ok bo wykrywacz zachowuje stabilność . Oczywiście nie zawsze można użyć tak wyśrubowanych ustawień - dziś używałem tejona z czułością na nie więcej niż 2 podczas pracy w średniowiecznej studni ( oczywiście w korektę gruntu tam się nie bawiłem :lol: ). Trochę mnie martwi że akurat ten tejon ma próg wiodący gdzieś na 15.00 ( powinien się zaczynać się na 12.00 ) ponoć tak bywa ale sam do końca nie wiem. Miło czytać opinię kogoś kto ma wiedzę :za bo już myślałem że użytkownicy tejona wyginęli .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: czwartek, 26 marca 2015, 20:04 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2015, 19:25
Posty: 182
Bardzo fajne te filmiki, szkoda ze tylko w jednym jest komentarz. Mam pytanko odnośnie cewki do Tejona tej 12/10 czy ona poprawia zasięg? Czy wykrywacz z nią jest dalej tak stabilny jak z standardową?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: piątek, 27 marca 2015, 09:22 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Tak - polepsza zasięg dla monetek większych od powiedzmy boratynki i częściej się zdarza że się trafi jakieś większe żelazo ( podkowa , duże kute gwoździe czy złamany lemiesz z pod warstwy ornej - co nie każdemu może odpowiadać ) , w sumie ja nie widziałem różnicy pomiędzy 12/10 SEF i HOT - może sef ładniejsza. Jednak firmowa cewka 9x8 również jest super - jest lepsza na małe cele ( jak widać na starszych filmikach lepiej łapie złamane sreberko 14/7mm na 14cm ) więc optymalnie by było mieć dwie i w życiu nie pozbywać się pająka . Wracając do 12/10 na SEF można czułość ustawić wyżej niż na filmiku i wykrywacz zachowuje stabilność , HOT i 9x8 na filmikach ustawione są na maxa ( ustawienia użyteczne - zachowana pełna stabilność ) . To mój subiektywny pogląd na te cewki a wiele zależy od osobistych preferencji i czego i gdzie się szuka .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: poniedziałek, 13 marca 2023, 22:32 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2013, 21:36
Posty: 617
odświeżymy wątek ;)

https://www.youtube.com/watch?v=UfirvK_WLFQ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Tesoro Tejon - testy
PostNapisane: wtorek, 14 marca 2023, 11:05 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
widzę że odgrzebałeś moje stare posty , fajnie się to czyta po 8 latach , fajnie sobie przypomnieć .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL