Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 12:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 17:41 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Lipku
Ja myślę jednak że i tak kierowali się opcją klient zapłaci kilka USD więcej, wydoimy go jak trzeba a bateria i tak będzie krótko trzymać [emoji1] [emoji1] [emoji1]
To tak jak z płaszczem w "Misiu"... "Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi? O tu jest napisane: Za rzeczy pozostawione w szatni szatniarz nie odpowiada" [emoji12]
Ewentualnie "Pana numerek jest pusty więc kolega wydał Panu płaszcz z numerów obok"... Chcesz to bierz a nie chcesz to jak wyżej...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą
PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 17:46 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
damiano napisał(a):
Ja myślę jednak że i tak kierowali się opcją klient zapłaci kilka USD więcej, wydoimy go jak trzeba a bateria i tak będzie krótko trzymać [emoji1] [emoji1] [emoji1]


Nie pracujesz przypadkie w pewnej firmie robiącej laptopy i drukarki? Jakbym czytał ich niepisaną dewizę :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 17:49 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 25 kwietnia 2015, 16:14
Posty: 50
damiano napisał(a):
10 godzin?
Chyba żart...
Widzę że doszli do wniosku że będzie się ładować po/przed każdym wyjściem lub/i nosić ze sobą powerbank.
Niby nic ale wsadzenie większej pojemnościowo baterii to też niewiele zachodu.
Do czego ten świat zmierza to nie mogę pojąć....

a miałbyć taki ładny amerykancki... :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 17:51 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Zupełnie poważnie - na szczęście nie, w ogóle nie ta branża.
Wiem że nikomu się nie dochodzi bo ktoś może powiedzieć że chce 40 h pracy ale ja patrzę przez pryzmat wygody i praktyczności.
Mam nadzieję że osiągi wynagrodzą te niedogodności i szybko o nich zapomnimy.
Czego sobie o wszystkim życzę :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 19:21 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
Lipek napisał(a):
Bo targetem tego sprzętu są mało wymagający, weekendowi kopacze "relaksacyjni". Oni ani nie wydadzą dużych pieniędzy na sprzęt, ani nie oczekują kosmicznych technologii. Dlatego nie ma sensu robienia pod nich bardzo zaawansowanego ale i drogiego sprzętu.

.

Nie ma w equinoxie kosmicznych technologii...a w jakim one są? Z tego co widzę to w zakresie modyfikowania technologii detekcji to chyba w czołówce patentów jest własnie minelab...uff,i całe szczescie nie sa to patenty na rozkładane sztyce :lol:
Weekendowi kopacze relaksacyjni i minelab..? hahahah chyba chodzi ci o profind series ..;)

Co do baterii ,gdyby starczała na 2 godziny to bym tu pierwszy wrzeszczał,ale nie pamiętam wypadu kiedy bym chodził intensywnie dłużej niz 5 godzin..fizyka. Dziś naładujesz wszystko z auta,PB,czegokolwiek,chyba jednak czas baterii nie zadecyduje o skuteczności wykrywacza:),ale może być polem do miażdzącej krytyki ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 20:19 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
Troche spekulacji z find theasures forum,wolne tłumaczenie z kontekstem ;)

cyt.
W informacji od minelaba można przypuszczac że equinox w trybie Multi używa 2 jednoczesnych obwodów. Jednym z nich jest multifreq, który stale mierzy mineralizację gruntu i wprowadza odpowiednie korekty. Drugim obwodem jest pojedynczy kanał wykrywania freq.,taki jaki spotykamy w większosci wykrywaczy 1 czestotliowsciowych.

Grunt jest czynnikiem ograniczającym pierwszego obwodu na głębokości wykrywania (np. Gdy można przeprowadzić test powietrzny na 3 stóp, ale w gruncie jest juz inaczej). Jeśli mamy ulepszone kompensacje gruntu multifreksów (największy zabójca pojedynczych detektorów freq), przy jednoczesnym umożliwieniu szybkości pojedynczej analizy kanałów freq to tak, to sprawi, że wszystkie konwencjonalne detektory pracujace na 1 czestotliwosci przestaną istnieć .
Tryb multi w equinox na pewno nie jest tym samy co FSB . Prawdopodobnie jest to jakas mutacja tego trybu znana z etraca,gdzie mamy niezrównane ID zarówno wizualne jak i tonalne przy pełnym spectrum czestotliwosci. Jesli w equinoxie jest to rozwiniete i ulepszone to ten tryb może być gwozdziem do trumny typowych wykrywaczy pracujacych na 1 czestotliwosci,gdyż udostepniony jest w tym segmencie cenowym gdzie modyfikacje wykrywaczy polegały już tylko na muatcjach 1 czest. tryby vlf.

Na co wiekszosc userów narzeka w minelabach z FSB ? narzekają, że minelab multifreqs są zbyt powolne do analizy i wymagają wolnych prędkości przemiatania. Wszyscy uwielbiają, jak 1 czestotliwosciowe wykrywacze vlf,jak deus ale brakuje im uziemienia i brakuje im dużo analizy wspólnych celów dla poprawnego ID ,z którego słyną minelaby . Tutaj mamy maszyną, która może po prostu połaczyc i rozwiązać te problemy. Przynajmniej wydaje się, że można przerzucać się w przód iw tył w trybach.Po pierwszych testach wydaje sie ze minelab rozwiązał problem szybkości analizy przy multifreq ,która była widoczna w technologi FSB.

E-Trac i CTX są znane jako zabójcy na małe głebokie srebra, ale nie mają możliwości zobaczenia małych lub słabych sygnałów złota. 40K w equinoxie rozwiązuje ten problem. Jesli to się potwierdzi equinox może stać się przełomem w technologi.
W tej chwili są to spekulacje na podstawie informacji od minelaba oraz pierwsze wnioski kilku testerów.Wszystko to bedzie jednak weryfikowane przez wiele miesięcy testów kiedy sprzęt trafi do ludzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 20 września 2017, 09:47 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
front247
Każdy patrzy z własnego punktu widzenia.
Ja staram się ograniczać i nosić jak najmniej rzeczy zbędnych a i tak się okazuje że człowiek dźwiga sporo.

Ciekawe czy będzie regulacja recovery speed czy też reaktywności jak kto woli, czy będzie można samemu zmieniać tony pod własne ucho, wyciszać żelazo bez dyskryminacji (to akurat mają już nawet nowsze sprzęty że średniej póki jak np. Fisher F44).
Warto by zobaczyć choćby instrukcję obsługi :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą
PostNapisane: środa, 20 września 2017, 10:19 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
damiano napisał(a):
Ciekawe czy będzie regulacja recovery speed czy też reaktywności

https://www.youtube.com/watch?v=LxXHMed ... e=youtu.be 9:45 :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 20 września 2017, 10:28 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Dzięki!
Gdzieś mi to umknęło.
Widzę że też są przyciski na bokach obudowy czego nie zauważyłem wcześniej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 20 września 2017, 14:03 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2015, 15:10
Posty: 107
szkoda że nie poszli tropem gofinda przy składanej rękojeści
co by do plecaka lepiej wchodził


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 20 września 2017, 14:42 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
damiano spookojnie 10 h to nie jest mało na raz,zawsze naładujesz z auta nawet na kilkudniowej wyprawie,powerbank w stosunku do wszystkich klamotów to ułamek procenta,zresztą także może leżec w aucie. Szanuje twój punkt widzenia ale chyba przesadzacie z ta wielką wadą baterii i zwiazanych z tym ,,kilogramów,, do noszenia.
recovery speed o ile dobrze zrozumiałem z filmu regulowene od 1-8 . Maskowanie żelaza to juz w x terra było dawno temu. Tony niezmienialne ..i całe szczęscie bo to chyba najwieksza broń tych sprzętów. Akurat terra 705 i equinox barwę i tonację maja chyba identyczną.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 20 września 2017, 19:36 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): piątek, 22 października 2010, 19:50
Posty: 398
Lokalizacja: Silesia
Dla mnie też te 10h w zupełności wystarczy. Ja lubię często gdzieś wyskakiwać w wykrywką na 3-4h maksymalnie. Ładowanie przed każdym wyjściem albo po przyjściu z pola nie stanowi dla mnie absolutnie żadnego problemu.
Zaintrygował mnie ten sprzęt do tego stopnia, że już teraz zaczynam zbierać na niego kasę.
Boję się tylko, by nie okazał się dla mnie kolejnym wielkim rozczarowaniem - tak jak w przypadku Altera71. Dlatego poczekam z jego zakupem do chwili aż ucichną wszystkie ochy i achy i pojawią się rzetelne sprawdzone opinie na jego temat.

Już raz mieliśmy zapowiedź rewolucji w świeci wykrywaczy przed premierą sprzętu :666

Od dzisiaj zaczynam oszczędzać i zbieram kasę na nowego kija :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 20 września 2017, 21:51 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
Benek ten sprzęt nie okaże się rozczarowaniem,a może nawet patrząc na jego cenę stanie się jedynym rozsądnym. Od 3 dni czytam fora zachodnie,jedno z Australii,cóż panowie tam ciekawe rzeczy piszą o tej nowej IQ-multi i zabiegach marketingowych minelaba. Altera to nawet koło starej terry 705 ciężko mi postawić,a co dopiero przy jej następcy,niebo a ziemia.
Equinox wg. wszelkich prawideł ekonomii ma ,,wykosić,, z rynku konkurencje z poziomu około 3000 zł,oraz sprowadzić na dół deusa . Na bank się można spodziewać jednego w trybie multi - świetnego ID przy dobrym zasięgu,co dla konkurecncji jest nie do osiągnięcia na dziś. .Więc wykrywacz będzie na pewno ciekawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 20 września 2017, 22:10 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): piątek, 19 kwietnia 2013, 17:05
Posty: 1028
Mogę powiedzieć jedno, dobrze leży w dłoni i ma proste menu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 07:10 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 15:32
Posty: 123
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Cytuj:
Equinox wg. wszelkich prawideł ekonomii ma ,,wykosić,, z rynku konkurencje z poziomu około 3000 zł,oraz sprowadzić na dół deusa


Nie liczysz chyba na to, że model 800 będzie kosztował w naszym kraju poniżej 4000 złotych.


Cytuj:
Na bank się można spodziewać jednego w trybie multi - świetnego ID przy dobrym zasięgu,co dla konkurecncji jest nie do osiągnięcia na dziś. .Więc wykrywacz będzie na pewno ciekawy.


Zazdroszczę i gratuluję entuzjazmu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL