Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 20:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: sobota, 5 maja 2018, 07:27 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 4 stycznia 2017, 08:57
Posty: 3
Jeżeli ktoś jest chętny do zakupu to została jeszcze 1 sztuka Equinoxa 800 u Polskiego importera z Warszawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: niedziela, 13 maja 2018, 17:48 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 18 stycznia 2014, 09:49
Posty: 235
Lokalizacja: Stąd i z Tamtąd:)
Ja wylicytowałem dzisiaj na niemieckim ebay.Gostek tylko rozpakował i gwarancja jest 3 lata.Brodze z Excaliburem 1000 i na stanie Fisher Cz70 pro oraz Cz 6A.Myślę ze jak będzie spoko sprzęcio to moje graty pójdą na allegronio.No może Cz6 zostawię na zapasowy.Jak maszyna doleci to podzielę się wrażeniami.Przez kilka miesięcy po przez 2 operacje kolana nie myślałem o lataniu z wykrywkami i dopiero przedwczoraj trawiłem w sieci ,że taki sprzęt istnieje :D A noga juz lepiej,więc będzie trochę testowania w tym roku.

https://www.ebay.de/itm/Minelab-Equinox ... 7675.l2557


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 09:16 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
To jest jakiś czeski film, wie może ktoś o co chodzi z dostępnością Equinoxa w PL?
Jeden sprzedawca przyjmował przedpłaty, po czym dzisiaj twierdzi że wycofuje się ze sprzedaży tego towaru. Drugi (chyba główny importer) cyt.: "towaru nie ma, szefa nie ma będzie - w czerwcu....(szef)"

Chciałbym kupić Equinox'a 800 w PL na FV, ktoś coś? :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 09:32 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
To nie czeski film tylko polskie realia. W tym roku znacząco spadła sprzedaż wykrywaczy. Zamawianie w tej sytuacji nowinek technologicznych za duże pieniądze i szukanie na to klienta jest mocno ryzykowne biznesowo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 09:55 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
Rozumiem, że zamawianie np. 100 szt. mogłoby być ryzykowne ale np. 10 poszłoby błyskawicznie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 10:14 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:20
Posty: 461
Lokalizacja: Wielkopolska
ale przy takiej ilości się nie opłaca bawić w to po prostu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 12:07 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Na forum PA jeden z kolegów wystawił właśnie używanego E800.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 17 maja 2018, 17:09 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
Przypadkiem zajrzałem na stronę dystrybutora i nagle JEST, szybko kupiłem ale profilaktycznie wybrałem opcję "za pobraniem" - zobaczymy :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: poniedziałek, 21 maja 2018, 11:33 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
Equinox 800 dojechał :)
Trzeba będzie się pouczyć i sprawdzić jak się ma faktycznie ta praca w wielu częstotliwościach jednocześnie.
Chodzę parę lat z Deusem na multitonie, to mój pierwszy Minelab, będzie zabawa ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: piątek, 25 maja 2018, 10:12 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
3 wypady z Equinoxem 800 już za i mogę już stwierdzić, że był to dobry zakup :)

Tak na szybko pierwsze wrażenia z punktu widzenia fana Deusa i w odniesieniu do Deusa.
Nie robiłem testów z zakopywaniem fantów, tylko poszedłem w teren.

Plusy:
- bardzo stabilne ID prawie od granicy zasięgu (Deus sensownie pokazuje od połowy zasięgu)
- stabilność nawet na najwyższych ustawieniach (Deus przy najwyższych nastawach solidnie potrafi zagrać)
- jednoczesna praca w wielu częstotliwościach (Deus z cewką HF 9" jest świetny ale dany teren trzeba przejść ze 2x)
- szybkość i separacja, na odpowiednich nastawach nie ustępuje Deusowi
- czułość na drobnicę, j.w., denary krzyżowe i siekańce dirhemów są pięknie równo sygnalizowane nawet ustawione "na sztorc"
- czułość i zasięgi cewki 11" Equinoxa wydaje się lepsza od 11" Deusa, dodać trzeba jednak że 9"HF to jest brzytwa raczej nie ustępująca zasięgami obu 11". Różnica jest taka, że Equinox osiąga te parametry komfortowo bez zbędnych zakłóceń jakie produkuje podkręcony Deus.

Minusy:
- waga 1,4 kg, z Deusem biegam po 8h na luzie, Equinox po 4h robi już wagę w ręce
- sztyca to inna liga w porównaniu do Deusa, rozumiem, że Minelab chciał uniknąć rozpaczy właścicieli CTX'ów czy innych Etrac'ów, bo możliwości elektroniki Equinoxa chyba już teraz położyły na łopatki wyższe modele.
- oprogramowanie w zakresie korzystania z wielu częstotliwości wypadałoby doszlifować np. w zakresie rozpoznawania skorodowanego żelaza (kapsle) które w "muticzęstotliwości" pokazywane są w zakresach cienkich sreberek 8-12, dopiero po przełączeniu na 5kHz wybijają sygnalem w żelazo. Idealnie byłoby na wyświetlaczu zobaczyć nie tylko 1 pozycję uśrednionego ID ale ID w dla każdej częstotliwości oddzielnie.
- dźwiękologia - za mało wyrazista, miękka i zbyt przetworzona przez elektronikę w porównaniu do multitone Deusa , oczywiście z biegiem czasu pewnie zacznę wyłapywać niuanse ale pierwsze wrażenie jest słabe.

Podsumowując - Equinox 800 będzie u mnie podstawowym wykrywaczem do ogólnych zastosowań i większych mniej zaśmieconych terenów na które nie mam wiele czasu. Natomiast Deus oczywiście zostaje jako maszyna na miejsca mocno zaśmiecone, zarośnięte i mniejsze stanowiska na które mam więcej czasu i mogę przejść 2-3x na różnych częstotliwościach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: piątek, 25 maja 2018, 16:23 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 6 października 2015, 23:05
Posty: 0
Tak się składa, że też jestem mniej lub bardziej szczęśliwym posiadaczem Equinoxa 800 i mogę się podpisać pod Twoimi uwagami. ID czy to dźwiękowe czy graficzne to totalna porażka po Deusie z HF - producent poleca kapsle sprawdzać 10kHz lub inną pojedynczą częstotliwością.
Ergonomia też mnie nie powaliła, za to moje ręce już tak. Od siebie dodam, że fajny pinpoint, fajnie działające klawisze...zbieram z powrotem kasę na Deusa :) może się jeszcze przekonam, dopiero 2x w terenie. Możesz powiedzieć coś więcej o ustawieniach? - chodzi mi głównie o zależnościach - w Deusie kiedyś były fajne tabelki co na co wpływa. A temat maskowania kolorku przez żelazo to na razie dla mnie tajemnica :) No i to, że tylko 1 program użytkownika można przypisać to...w Deusie miałem z 6.
Przy okazji, wyskoczyło Ci coś z częstotliwością większą niż 25? Złoto na równi z kapslem wrzucić przy id, brak mi słów...wytniesz kapsle lub zawleczki do puszek i połowa kolorków zostanie w ziemi...chyba, że sprawdzisz 10kHz. Powiem tak, w Deusie od 2 lat nie kopałem zardzewiałych kapsli lub spinek do włosów. Ostatnie 2 dni jak z Armandem, kopię wszystko :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: piątek, 25 maja 2018, 17:42 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
Kryhu..., mam podobne zdanie na temat Equinoxu,-tez 2 krotne ID ,Multi-y5-10khz by bylo fajne, ;), teraz Audio..opcie-tone volume ustawic na 25-max .,glosnosc -audio volume tez na 25-Max..., y potem dalej glosnosc ustaviac na samych sluchavkach... na glebokocs ustav 5ton,2ton.. ..,Zrobilem airtest -na porownanie culosci programuv Equinoxa 800 na culosci-18, y recovery speed -4...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: piątek, 25 maja 2018, 19:43 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Czy któryś z użytkowników equinoxa mógłby wykonać podobny test? https://www.youtube.com/watch?v=aA_59BHwJ7E

Można też użyć czegoś masywnego i wysoko konduktywnego jak sztaba srebra lub słupek złożony z kilku dużych wysokiej próby srebra monet?
Ten patyk może mieć problem z wpadaniem masywnych wysoko przewodzących przewodników w zakres żelaza.
W polu jest to najmniejszy klopot, ponieważ trafia się przeważnie rozwalone i rozciągnięte garnki. Wyłuskanie rozsypanych pojedyńczych talarów to bułka z masłem.
Problem zaczyna się, gdy w głębokim lesie z nieruszaną glebą od stuleci przechodzisz nad całym garem ze zbitą masą srebra i jest CISZA.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: piątek, 25 maja 2018, 21:22 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
berthiot napisał(a):
Czy któryś z użytkowników equinoxa mógłby wykonać podobny test? https://www.youtube.com/watch?v=aA_59BHwJ7E

Można też użyć czegoś masywnego i wysoko konduktywnego jak sztaba srebra lub słupek złożony z kilku dużych wysokiej próby srebra monet?
Ten patyk może mieć problem z wpadaniem masywnych wysoko przewodzących przewodników w zakres żelaza.
W polu jest to najmniejszy klopot, ponieważ trafia się przeważnie rozwalone i rozciągnięte garnki. Wyłuskanie rozsypanych pojedyńczych talarów to bułka z masłem.
Problem zaczyna się, gdy w głębokim lesie z nieruszaną glebą od stuleci przechodzisz nad całym garem ze zbitą masą srebra i jest CISZA.

..... Zrobilem fabricny reset Equinoxa..1Test-Sprobovalem wsystkie programy Equinoxa na- Srebrnym tacu-rozmiaru 25cmx12cm -waga-148gram,: na rovno y na kanta -odcit jest ten samy numer 33-34..powiem- bardzo ok- na taky rozmiar srebra:) ,...2Test: sprobowalem Srebrnu monetu- 1 Zlotnyk FJ1 -1877-29mm,12.5gram-y jest tak: 1. -na programach multi Park2,Pole 2,Gold1,Gold2-jest odcit pravidlowy Id32 rovno ,y-ID35storc,powiem,-barzo dobre -zadny problem.. Na programach Park1,Pole 1,Plaza1a2 jest odcit monety na rovno bardzo dobry,stabilny- s ID32....,uwaga! -ale moneta na kanta juz daje nizsi odcit od ID 4-15-y na ustawieniu audio v 5 tone jest dzwienk lamany -tu zmienilem audio na 2tone abo 50 tone jest duzo lepse- pelne audio...Dalem-3.test-moneta srebro 1korona FJ 1893-23mm-5,0gram wagy- TU-jest juz odcit znovu pravidlowy na wsystkych programach s id na rovno27-28 y na kanta 27-28ID...


Ostatnio edytowano piątek, 25 maja 2018, 21:36 przez EL NINO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: piątek, 25 maja 2018, 21:29 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Dziękuję kolego El Nino za testy. Testowałeś może też słupek monet? https://www.youtube.com/watch?v=0QPbZ2_L1yg


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL