Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 07:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2018, 21:38 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Kolega berthiot wkleił fragment instrukcji z komentarzem:

Cytuj:
Jedna prośba do wszystkich użytkowników: Nie powtarzajcie bzdur z marketingowej papki minelaba w temacie pracy multi f.
Equinox nie pracuje na pełnych 5 częstotliwościach jednocześnie.

Przykład programu Field 1 i 2 z oficjalnego manuala minelaba:

Field 1 Multi-IQ processes a lower frequency weighted multi-frequency signal...
Field 2 Multi-IQ processes a higher frequency weighted multi-frequency...


Może przedstawię własne tłumaczenie końcowych fragmentów z opisu programów:

Field 1 (...) inteligentny algorytm analizuje sygnał wieloczęstotliwościowy z uwydatnieniem niższych częstotliwości (...).
Field 2 (...) inteligentny algorytm analizuje sygnał wieloczęstotliwościowy z uwydatnieniem wyższych częstotliwości (...).

Czyli ten fragment instrukcji nie mówi o pracy tylko na 2-3 częstotliwościach, ale o analizie wszystkich 5 z uwydatnieniem niektórych. Zamiast analogii do pomiaru centralnie ważonego można więc raczej powiedzieć o programie typu krajobraz i portret - analiza matrycowa, ale ukierunkowana na określony efekt.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2018, 21:49 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
Kolego Berthiot, mam pytanie - czy podłączyłeś Equinoxa do odpowiedniej aparatury i sprawdziłeś czy nie pracuje jednocześnie w 5 częstotliwościach? Wypowiadasz się tak autorytatywnie, że mniemam iż to zmierzyłeś?

Ja jestem praktykiem dalekim od łykania papki marketingowej. Sprzęt kupiłem z dużą rezerwą jako uzupełnienie dla Deusa i to właśnie praktyka zdecydowała, że Deus leży w plecaku.

Jeden z kolegów z tego forum poprosił mnie o sprawdzenie zasięgu w powietrzu monety 5gr (tej starszej).
Nie wiem jak Equinox miesza w częstotliwościach ale skoro w programach nastawionych teoretycznie na niskokonduktywną drobnicę, monetę wysokokonduktywną widać z 50 cm, a sensowna ID jest do 40cm, to ja nie muszę dalej wnikać kto i co tam miesza, efekt mnie zadowala. Zauważyć należy, że to wszystko przy ustawieniach nadających się do pracy w terenie, z fabrycznymi nastawami dyskryminacji, a wykrywacz nie gra sam z siebie jak orkiestra symfoniczna.

https://www.youtube.com/watch?v=pqVPl5lsDmw&frags=pl%2Cwn

Mam porównanie w terenie często kilkanaście godzin w tygodniu z kilkunastoma osobami z różnymi detektorami i różnica na korzyść skuteczności Equinoxa jest znacząca na tyle, że kolejne dwie osoby chcą go kupić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2018, 22:57 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 17 lipca 2011, 08:42
Posty: 222
Się powtórzę:
Minelab to bardzo dobre patyki.

Nie używam minelabów, nie jestem elektronikiem, swoje zdanie o kangurach opieram tylko i wyłącznie z tego co widziałem w terenie i internetów.
Czasami lubię poczytać fora Dankowskiego, Geotech i inne.

W interpretacje tłumaczeń oficjalnych dokumentów minelaba nie wchodzę.

Dlaczego słynne już problemy z masywnym przewodnikiem występują np. w programach Park1 i Field1, natomiast wolne od tej przypadłości są programy Park2 i Field2 ?
Oczywiście od efektu "wrap-around" nie jest wolnych mnóstwo innych patyków, ale np. w Spectrze jest możliwość pozbycia się tego problemu pewnymi ustawieniami.
To video koledzy zapewne znają: https://www.youtube.com/watch?v=0QPbZ2_L1yg
W tym klipie kolo trzyma ledwie kilka monet w paluchach. Teraz wyobraźcie sobie garnek wysokogatunkowego srebra, mnóstwo stykających się ze sobą monet.
Nie mówię tu o oczywistych miejscach występowania takich znalezisk, ponieważ z reguły w takich miejscach dziobie się wszystko łącznie z żelazem.
Mówię o sytuacji przypadkowej czyli spacer w miejscu bez kontekstu. Nikt nie chciałby usłyszeć ciszy w słuchawkach lub rzężenia żelaza nad takim garem.
A potem jest płacz i zgrzytanie zębów gdy ten co szedł z tyłu, z nudy lub braku ogólnie sygnałów przez 4 godz. kopnął ten dupiato brzmiący dźwięk.

Zresztą nieważne, kończę w temacie minelabów. Bez odbioru.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2018, 11:07 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 28 września 2014, 20:51
Posty: 4
Chodzę z Noxem 600 z modułem wm08 i jestem zadowolony. Nie porównuje go z Deusem którego sprzedałem bo to nie mam sensu... zastanawiam się nad 800 ale czy jest sens żeby mieć program gold którego nie będę korzystał .... wystawiłem moją 600 na sprzedaż ale powoli się wycofuje ... ludzie tylko na zamiany lub głupie zapytania że sprzęt dziadowski itd.. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2018, 19:24 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
Fiedorek napisał(a):
Chodzę z Noxem 600 z modułem wm08 i jestem zadowolony. Nie porównuje go z Deusem którego sprzedałem bo to nie mam sensu... zastanawiam się nad 800 ale czy jest sens żeby mieć program gold którego nie będę korzystał .... wystawiłem moją 600 na sprzedaż ale powoli się wycofuje ... ludzie tylko na zamiany lub głupie zapytania że sprzęt dziadowski itd.. Pozdrawiam


Skoro używasz modułu WM08 to po co kupowałeś 600'tkę? Nie lepiej było od razu kupić 800'tkę przy której WM08 jest w zestawie i do tego jeszcze słuchawki BT?
Tryb gold tylko pozornie może być mało przydatny na naszych terenach. To najbardziej czuły program i jeśli masz miejscówkę, którą chcesz wyczyścić do zera ze wszystkiego to może być przydatny.
Ważniejsza jednak z mojego punktu widzenia jest zdecydowanie szersza możliwość regulacji recovery w 800.
Miłym dodatkiem jest też guzik do przypisania programu użytkownika pod który można sobie zrobić np. program do sprawdzania żelaza na pojedynczej częstotliwości lub właśnie jakiś zmodyfikowany program Gold.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2018, 20:09 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
Dlatego zlozylem zamowienie na Exa 800 raz kozie smierc, chyba ze slep przysle informacje, ze nie ma na stoku. Pojde wtedy cheba w kierunku mxsport.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: wtorek, 17 lipca 2018, 20:20 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
w przypadku nowości minelaba sprawę kluczową stanowią warunki gwarancji i jakość serwisu. Spadek jakości i trwałości ich wykrywaczy na przestrzeni ostatnich kilku lat jest porażający.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: wtorek, 17 lipca 2018, 22:10 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 4 września 2017, 21:52
Posty: 12
W Polsce kupić go graniczy z cudem lub czasem oczekiwania a co tu mówić dalej o ewentualnych naprawach i gwarancji. Póki co są pierwsze reklamację na zalane baterie. Gdzieś tam gumowa uszczelka puszcza wodę. Wyczytane na zagranicznych forach


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: wtorek, 17 lipca 2018, 22:13 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
No i ja nie zamowilem bo nie mieli na stanie. Za to maja eq600 choc na witrynie sklepowej niby maja i eq800. W miedzyczasie wlasnie studiuje doniesienia na to jak sie sprawuja bo tez nabralem podejrzen dodatkowych. Tak czy siak w koncu cos kupie. Do brodzenia ale te zalane baterie troszke mnie wystraszyly.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: wtorek, 17 lipca 2018, 23:06 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 31 lipca 2009, 23:14
Posty: 703
biesan napisał(a):
W Polsce kupić go graniczy z cudem lub czasem oczekiwania a co tu mówić dalej o ewentualnych naprawach i gwarancji. Póki co są pierwsze reklamację na zalane baterie. Gdzieś tam gumowa uszczelka puszcza wodę. Wyczytane na zagranicznych forach


Nie zgodzę się z Tobą Kolego. W sklepie w Warszawie, którego nazwa zaczyna się na literkę "V" cały czas jest dostępny model 800 za to brak 600-tki.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: środa, 18 lipca 2018, 23:39 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): niedziela, 9 czerwca 2013, 13:45
Posty: 37
berthiot napisał(a):
Jedna prośba do wszystkich użytkowników: Nie powtarzajcie bzdur z marketingowej papki minelaba w temacie pracy multi f.
Equinox nie pracuje na pełnych 5 częstotliwościach jednocześnie.

Przykład programu Field 1 i 2 z oficjalnego manuala minelaba:

Field 1 Multi-IQ processes a lower frequency weighted multi-frequency signal...
Field 2 Multi-IQ processes a higher frequency weighted multi-frequency...
Załącznik:
a.jpeg


Jeśli chodzi o FBS-y i inne BBS-y.
Się powtórzę:

"Both models also have simultaneous multi-frequency options that cover a much broader range of targets than any one single frequency can – and they’re different across the Detecting Modes! "

To znaczy: My Minelab używamy multi f, ale w różnych konfiguracjach osobno do danego trybu poszukiwań. To, jaki zakres i ilość f jest używana do danego trybu jest naszą tajemnicą. Powiemy wam drodzy userzy w part3 albo i nie. Nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi.

p.s. Już przy FBS pojechali zdrowo. Okazało się, że owszem to jest multi od 1.5khz do 100khz. Tylko że tak naprawdę rownocześnie pracują ledwie 2 częstotliwości w ratio 1:8
Dla przykładu:
Jakiś tam ctx3030 na piaskowym ugorku (a bo lekka gleba) wybierze sobie bazową 3khz. Wtedy drugą f będzie 24khz.
Teraz, aby było bardziej "multi" maszyna dobija sobie offsety do tych dwóch f.
Naraz robi się tak:

3.050k + 24.40k
3.075k + 24.60k
3.100k + 24.80k
3.125k + 25.00k
3.150k + 25.20k
i tak dalej...
... dla Mne jest jasne ze Equinox v multifrekvencii uziwa cale spektrum 5 frekvencii od 5khz-do 40khz,, y jasne jest tez,, ze kazdy program equinoxa ma wlastnu charakteristike obrobky signalu ...-y te jest jego zaleta...,,,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: czwartek, 19 lipca 2018, 19:34 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 12 lipca 2014, 22:51
Posty: 314
Lokalizacja: Pyrlandia
EL NINO napisał(a):
... dla Mne jest jasne ze Equinox v multifrekvencii uziwa cale spektrum 5 frekvencii od 5khz-do 40khz,, y jasne jest tez,, ze kazdy program equinoxa ma wlastnu charakteristike obrobky signalu ...-y te jest jego zaleta...,,,


Nie jestem elektronikiem ale śmiem twierdzić, że w pierwszej kolejności to konkurencja wytknęłaby Minelab'owi oszustwo i zadbała o odpowiednie nagłośnienie tego faktu. Nikt nie lubi tracić rynku i kasy :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: piątek, 20 lipca 2018, 18:38 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 09:51
Posty: 88
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Z tego co się orientuję, Minelab jak ognia unika kategorycznego określenia ile częstotliwości jest rzeczywiście używanych jednocześnie.
Kwestia znana od czasu explorera.
Zresztą zapytajcie ich na fejsie albo gdziekolwiek indziej, a zobaczycie że odpowiedź będzie w stylu 'program automatycznie dobiera optymalna ilość..'
albo coś w ten deseń.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: piątek, 20 lipca 2018, 19:21 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Tak z ciekawości, bo nie używam Equinoxa, spojrzałem na ich stronę omawiającą tę technikę - https://www.minelab.com/eur/go-minelabb ... ies-part-2. Jest tam wypowiedź ich głównego technika, Philip Wahrlicha:

Cytuj:
(...) Locking the receiver to the actual transmitted field, across all frequencies simultaneously (by measuring the current through the coil) solves these issues, creating a very sensitive AND stable detector. (podkreślenie oryginalne)


Jednoznacznie mówi tutaj o użyciu wszystkich częstotliwości jednocześnie. Z drugiej strony w innych fragmentach artykułu piszą, że Equinox nie zawsze używa wszystkich częstotliwości jednocześnie, bo nie zawsze jest to korzystne/potrzebne. Czyli podsumowując: na pewno mogą to być wszystkie częstotliwości, ale wiedza o dokładnej ich ilości w danym trybie pozostaje słodką tajemnicą Minelaba.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab E-Trac czy może EQUINOX 600
PostNapisane: piątek, 20 lipca 2018, 19:45 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Jak po włącza się te wszystkie tryby to jesteśmy w stanie usłyszeć na polu syntetyczny głos wykrywacza np. "borrrattyyynka" albo "znooowwuuu peerreeelllakk"...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL