Teraz jest poniedziałek, 6 maja 2024, 14:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 08:43 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2011, 20:41
Posty: 920
Lokalizacja: Częstochowa
Informacja moze i nie z naszego kraju ... na Kellyco mozna juz skladac zamowienia, cena za 800 to 899$ wiec zle nie jest ...

front247 : Gdybanie co do samego Equinoxa jest ok, ale z porownaniami do innych detektorow wstrzymal bym sie az sprzet bedzie ogolnodostepny.

Co do samego aku, pisaliscie, ze bedzie trzymal ok 10h i teraz ciekawe na jakich ustawieniach ... jezeli na maksymalnych to spokojnie da sie z tym zyc, jezeli na standardowych to jak dla mnie nie jest to akceptowalne


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 09:01 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Zobaczymy z tym czasem działania. Oby to nie było jak ze spalaniem na 100km wg danych producenta samochodu....
Ciekawi mnie też czas działania słuchawek - pewnie będzie zbliżony żeby ładować obie rzeczy na raz.
Mam też nadzieję że poprawili uszy w sondach bo był z tym spory problem.


front247
Akurat nieznienialne tony to mocne ograniczenie skoro konkurencja to posiada nawet w tanich sprzętach.
Minelab nie ma ostrych dźwięków tylko plumkające, miałkie, flecikowe i to również w serii Xterra mnie osobiście się nie podobało.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 09:26 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
dumadar napisał(a):

Nie liczysz chyba na to, że model 800 będzie kosztował w naszym kraju poniżej 4000 złotych.

Zazdroszczę i gratuluję entuzjazmu :)


To nie entuzjazm tylko wcześniejsze dośw. z minelabami.
Przy dzisiejszym kursie dolara to jest 3290 zł,ale to cena sugerowana minelaba,ciężko mi powiedzieć w jaki sposób oni maja sporządzone umowy z dystrybutorami,odnośnie cen,marzy,cła itd. więc nie wiem czy do tej ceny na stronie minelaba trezba doliczyć podatek,cło i marze dilera....ale zakładam ze nie.W innym wypadku nie miało by sensu podawanie tej ceny przez minelaba,pamiętaj ze ten detektor ma konkurowac w pewnym przedziale cenowym....i nie podbijać do sprzetów z FSB czyli Safari i etraca. Czysta logika.Zreszta na forach angielskich ludzie piszą że jest to cena juz wyjściowa na detalu...a nie netto w fabrtyce .No ale to już zobaczymy...Zresztą:
https://www.kellycodetectors.com/catalo ... 800-series

wclan,nie porównywałem equinoxa do innych ,raczej użyłem porównania terry 705 i altera71,ale przyznaje ze takie balansowanie z porównaniami było nie na miejscu ;).

damiano ,co to znaczy ,,niezmienialne tony,, bo nie wiem czy dobrze cie rozumiem? To jest to co mamy w alterze71 ? czyli przypisywanie częstotliwości do poszczególnych numeracji ID?
No widzisz każdemu się podoba co innego i dobrze:) Akurat w x-terra mi najbardziej leży ze ona ma wszystkie swoje cechy zestrojone w jedna spójna całość,wystarczy poczytać zagraniczne fora ,do dziś ten wykrywacz jest uważany za jeden z kultowych. Zresztą ma być produkowany nadal co mnie dziwi.


Ostatnio edytowano czwartek, 21 września 2017, 09:48 przez front247, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 09:44 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 4 stycznia 2017, 08:57
Posty: 3
Moim zdaniem linia audio z x-terry jest rewelacyjna i cieszę się, że nie została zmieniona. Myślę, że jest to idealny detektor dla ludzi którzy odwrócili się od produkowanej od lat x-terry ze względu na ergonomię i przestarzałą technologię. Sprzedaż x-terry też na pewna zaczęła drastycznie spadać, więc Minelab postanowił stworzyć coś nowego. X-terra z tego co zauważyłem to model który sporo osób darzy wielką sympatią i sentymentem, często po jakimś czasie spędzonym z innymi detektorami ludzie wracają do tereski.

Jeżeli detektor jest lżejszy i lepiej wyważony od 705, do tego zdecydowanie szybszy i żelastwo nie maskuję koloru to ja nie mam pytań.... Nawet jeżeli nie będzie dużo głębszy od tereski to i tak go kupię na 100%, ponieważ kiedyś postanowiłem sobie, że jeżeli wyjdzie następca tereski to muszę go mieć przynajmniej do testów.

Ciekawe tylko kiedy będzie dostępny u naszych dystrybutorów? Jeżeli ktoś zna datę lub są już jakieś zapisy na niego to proszę o info. Przy pre orderze u Kellyco przesyłka do Polski to jedyne 459.01$. Masakra!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 09:49 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 22:56
Posty: 608
Ciekawa dyslusja. Jeszcze nikt wykrywacza nie mial w rekach, powstal na razie prototyp i to on byl pokazany 16 wrzesnia ale juz stwierdziliscie, ze ciecia kosztów, ze dla emerytow i zo do bani :D i Jakie problemy z uszami? W jakich sondach? Tych na orbicie okoloziemskiej?

Wysłane z mojego LG-H955


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 09:59 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
esportowiec, z x-terra myk polega na tym że ona nie jest ani ulepszana od lat ani nie miała następcy,stąd uważana jest w obiegowej opinii za przystarzałą a to bzdura,bo fakty są takie że VFLEX na patencie minelaba czyni ja dziś jeszcze niedoscignioną dla wielu nowszych wykrywaczy,potrafi być szybka,głęboka,mieć swietną separacje,jest stabilna..no i ma cudowne ID tonalne i VID.....tyle że ludzie płyną z nurtem za nowościami a te nowości jak im się przyjrzeć i potestować okazują się starymi prostymi VFL zamknietymi w nowej puszce i ładnym kartonie,z dorobiona ideologią że trzeba kopać wszystko a minelab to hiena żerujaca na ludziach :). Wchodząc na zachodnie fora obraz ten jest już zupełnie odwrotny.
W minelabie mówią że terra nadal będzie produkowana,u nas jej cena to 2700 zł....nie wiem jak to się ma pogodzić z ceną za equinoxa...
Wczoraj na innym forum napisał diler minelaba z GB i podał info że noxy bedą dostępne na pewno w grudniu tego roku. Nie wiem ile w tym prawdy ale jakies info jest...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 10:07 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 15:32
Posty: 123
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Cytuj:
Przy pre orderze u Kellyco przesyłka do Polski to jedyne 459.01$. Masakra!!!



Cytuj:
ciężko mi powiedzieć w jaki sposób oni maja sporządzone umowy z dystrybutorami,odnośnie cen,marzy,cła itd. więc nie wiem czy do tej ceny na stronie minelaba trezba doliczyć podatek,cło i marze dilera



Z pewnością takie koszty należy doliczyć do podanej ceny. Jestem pewien, że cena modelu 800 przekroczy 4 tysiące.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 10:11 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 4 stycznia 2017, 08:57
Posty: 3
Wiem o czym piszesz front, bo przerobiłem sporo sprzętów (nie analogów) i wróciłem do tereski. Oczywiście, może były szybsze, głębsze itp. ale najwięcej frajdy sprawia mi 705 :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 10:19 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
front247
Podpisywanie tonów do danego zakresu ID jak w Deusie czy Rutusach i regulacja barwy.
Oczywiście każdy lubi co innego.

sieni
Chyba z księżyca spadłeś [emoji12] skoro nie słyszałeś nigdy o pękających, łamiących się uszach w sondach DD i CC szczególnie w Xterrach. Zdarzały się czasami pęcherze powietrzne podczas produkcji, Proscan to kleił profesjonalnie.
Tak, tak sondach a nie cewkach [emoji41]

Jedno jest pewne, zwolennicy marki będą zadowoleni :1

Co do ceny to przede wszystkim VAT 23% plus 5% cła od ceny z VATem. Spokojnie ponad 3,5 tysi wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 10:36 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
damiano napisał(a):
front247
Podpisywanie tonów do danego zakresu ID jak w Deusie czy Rutusach i regulacja barwy.

sieni
Chyba z księżyca spadłeś [emoji3] skoro nie słyszałeś o pękających, łamiących się uszach w sondach DD i CC szczególnie w Xterreach.


Szczerze to poza alterem nie znam detektora z przypisywaniem tonów do danego zakresu ID.
Gdzie w alterze71 jest regulacja barwy...? Bo przeszutrowałem ten sprzęt ale tego nie znalazłem.

Łamiące się ,,uszy,, miały miejsce w partii cewek koncentrycznych 9 cali na pierwszych wypustach(ale to akurat także jest zasłyszana plotka gdzieś z internetu), ,która już potem miejsca nie miała .Ja przez kilkanaście lat przerobiłem różne cewki z terrą a nie miały lekkiego życia, i tam coś połamać to trzeba być artystą, widziałem ludzi autentycznie walących wykrywaczem o ziemie lub drzewo,w innym wypadku połamanie tych zaczepów jest wręcz fizycznie niemożliwe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 10:54 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 22:56
Posty: 608
Damiano mój drogi imienniku:) mialem przecież x-terre i intensywnie ja używałem. Mialem 3 dedykowane cewki i nie stwierdzilem takiej wady. Malo tego, terese kupilem używana, po kims kto tez ja 2 lata "katowal". Wyjatki nie czynia reguły i zdarzaja sie wszędzie. Zreszta to nie jest bezposredni nastepca tego wykrywacza. Poczekajmy do pierwszych testów bo jeszcze troche skreslimy ten wykrywacz zanim wejdzie na rynek.

Wysłane z mojego LG-H955


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 12:12 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
front247
Częstotliwość, barwa, wysokość dźwięku - jak zwał tak zwał. Po prostu jak chcesz to ustawiasz i nawet stal może śpiewać jak kolor. Jest to w Rutusach, Fisherach, Deusie, np.
Oczywiście da się bez tego żyć tylko jak ktoś to ustawia pod siebie to dlaczego ktoś mi ta możliwość ogranicza a inny daje w podobnej cenie.

Pękające uszy to również sondy DD. Sam naocznie byłem świadkiem kilku takich przypadków i kończyło się na zmianie sondy na Nel żeby mieć spokój.

Sieni
:1
Gdybym nie widział jak niewiele trzeba żeby złamać uszy to bym nic nie mówił. 3 osoby używające X705 miały ten sam defekt w krótkim odstępie czasu. Nawet ciut zbyt mocne dokręcenie powodowało pęknięcie co oznacza że uszy były za cienkie, mocowanie sztycy za wąskie lub odstęp między uszami zbyt szeroki. Wystarczy zajrzeć również na fora anglojęzyczne. Tam kończyło się otrzymaniem nowej sondy, u nas nie było tak wesoło bo i dystrybutor był wtedy jedyny słuszny....

Nie skreślam sprzętu tylko nie będę się zachwycał czymś co mi nie bardzo pasuje a mogło być lepiej zaprojektowane w tych pieniądzach. Tym bardziej że konkurencja ma to w tańszych modelach.
Te wady nie są dyskwalifikujące i da się z nimi żyć. Oby tylko takie były....
Owszem bardzo chętnie bym go potestował i wtedy mógłbym powiedzieć że jednak się do niego przekonałem bądź nie ale na to przyjdzie jeszcze poczekać.
Nawet instrukcja obsługi wiele by mogła wyjaśnić.
Może będzie mi dane :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 12:36 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 11:10
Posty: 193
Lokalizacja: lubuskie
damiano napisał(a):
front247
Częstotliwość, barwa, wysokość dźwięku - jak zwał tak zwał. Po prostu jak chcesz to ustawiasz i nawet stal może śpiewać jak kolor. Jest to w Rutusach, Fisherach, Deusie, np.
Oczywiście da się bez tego żyć tylko jak ktoś to ustawia pod siebie to dlaczego ktoś mi ta możliwość ogranicza a inny daje w podobnej cenie.



No tutaj muszę zanegować twoja wypowiedz, bo nie jest prawdziwa , nie jesteś precyzyjny a potem takie ploty idą w świat tak jak te pękające uszy.
Czestotliwość,barwa,i wysokość dzwięku to są 3 różne rzeczy..powiem więcej one są biegunowo od siebie odmienne.
Więc ja nie znam ani jednego wykrywacza na rynku w którym reguluje się barwę dzwięku,czyli które maja przysłowiowy ,,equlizer,,.

Natomiast znam jeden w którym można poustawiać wysokość (częst.) tonalną w zależności od ID i jest to alter71.

A jesli chodzi o częstotliwość to znam kilka wykrywaczy w których da się ustawić daną częstotliwość pracy cewki : to są x terra 705,alter71,deus...,chyba jakis golden mask ma takze przełączana częst.cewki.
Natomiast jedynymi wykrywaczami które mogą pracować na wielu częstotliwościach jednocześnie są minelaby...łącznie z equinoxem.
Teraz już chyba jasne :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 12:50 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
front247
To jest fakt i tyle. Nie są to jednostkowe przypadki i nie ma w tym żadnej nieprawdy.
Znasz forum findmall więc spokojnie znajdziesz o tym problemie. Szkoda że Proscan nie udziela się na tym forum bo by mógł powiedzieć czy są to jednostkowe przypadki czy jednak trochę więcej. A ile osób samo to naprawiło tego nie wie nikt.

Odnośnie ustawienia dźwięków.
Nie umiem tego prościej nazwać. Chcę sobie móc ustawiać dźwięki pod dane ID lub zakresy ID wybrane przeze mnie jak to mogę robić w Rutusach Argo, Optima, Proxima, Alter, XP Deus, Fisher F44.
Zostawmy barwy, equalizery i inne zależności.
Kosmiczna technologia to nie jest i żadna nowość na rynku.

Minelab nie chce tego wprowadzić ograniczając użytkownika, trudno. Inni producenci ograniczają użytkownika jeszcze bardziej i też mają zagorzałych zwolenników.

Życie toczy się dalej i skupmy się tym jakie fukcje nowy Minelab będzie posiadał w jakich nie :1

MultiFrequency to jest właśnie to czego brakuje na rynku.
To będzie karta przetargowa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Minelab z premierą "Sensacji" 16 września 2017 r
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 13:13 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 15:32
Posty: 123
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ceny w Wielkiej Brytanii

http://www.detecnicks.co.uk/Minelab_Met ... ctors.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL