Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 17:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: poniedziałek, 17 lipca 2017, 18:33 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Teraz wiadomo w jakim celu były robione te skręcone testy z alterem, znowu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: poniedziałek, 17 lipca 2017, 19:36 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 6 stycznia 2006, 21:15
Posty: 819
Lokalizacja: Czechy Słowacja
Nie szukajcie dziury w całym - to tak nie działa . Wierzę że filmiki powstały z pasji do wykrywaczy - może lepiej zaproponujcie korektę ustawień altera do następnego filmu. Nie wierzę że sprzedaż fortuny przyniesie fortunę - problem braku gwarancji jest tu kluczowy .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: wtorek, 18 lipca 2017, 06:21 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
stan12 napisał(a):
Teraz wiadomo w jakim celu były robione te skręcone testy z alterem, znowu



Ojej jakie to polskie te gównoburze i teorie spiskowe :D od ......... począwszy :lol: na Fortunie skończywszy. Tak rzeczywiście złotego mercedesa zapragnąłem sobie kupić z Fortun na których mam Johny Walkera dla siebie :lol: :lol: :lol: :lol: .
Więcej wiary w ludzi, nie każdy jest taki jak Twoje najbliższe otoczenie.Spójrz na to tak że może daję Ci szanse praktycznie bez prowizji mieć coś wartościowego za cenę zabawki komunijnej w Polsce. Ale niestety spojrzenie jest odzwierciedleniem systemu wartości człowieka. Pozdrawiam

Post poddany moderacji ( ......... ) - wkręcanie śmierdzącej polityki w nasze wspaniałe forum jest niedopuszczalne . Prymek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: wtorek, 18 lipca 2017, 10:20 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Wróćmy może do głównego wątku, bo robi się bałagan.

Pytanie jest następujące: czy próbował ktoś podłączać pod Fortunę jakieś popularne cewki i czy mógłby opisać efekty? Nie chodzi o cewkę konstruowaną samodzielnie, ale o podłączanie cewek fabrycznych innych producentów?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: wtorek, 18 lipca 2017, 11:29 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 15:32
Posty: 123
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Zadaj to pytanie na Włóczykiju, tam z pewnością otrzymasz odpowiedź. Promujecie wykrywacz, zatem należałoby trochę o nim poczytać, bo wbrew pozorom, wcale tak różowo nie jest.

Cytat z forum Włóczykij:

Cytuj:
FORTUNE_M

Cytuj

Postautor: perkun » 10 wrz 2015, o 17:40

No chłopaki nie piszą po naszemu więc jest tylko to :)
Co do samej cewki parametrami jest prawie taka jak w Krecie ale nie ma podanych nawet kondków rezonansowych
masz nawinąć cewkę podanym drutem i dołożyć takie kondki żeby rezonanse cewek były zgodne z założeniami. bynajmniej ja to tak zakumałem ...
Ten sprzęt podobnie jak kret pracuje z fabrycznymi cewkami oczywiście po dobraniu kondków rezonansowych . na filmikach widać jak ludziska mają cewki NEL FIshera itp nawet ktoś na forum sie chwalił ze cewkę z Lobo zakładał (18.5khz)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: wtorek, 18 lipca 2017, 19:55 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Kolego alex_2013 ja nie oceniałem twojej rodziny, otoczenie i innych rzeczy które mi zarzucasz nie znając mnie ani mojego otoczenia, ja tylko stwierdziłem że ten test nie był zrobiony z godnie ze sztuką, i dalej to podtrzymuje, ty jednak nie odniosłeś się to tego tylko ubliżasz mi i moim bliskim. I to uważasz za merytoryczny wpis, nawet nie napisałem że ten test zrobiłeś z rozmysłem, ale że jest zrobiony źle.
To że test ten jest wykorzystany do promowania innego wykrywacza to wszyscy mogą ocenić czy jest to prawdą, a szanse to wybieram sobie sam.
Widzę że moderator usunął część tych ubliżających mi oskarżeń pomimo to napisałem odpowiedź bo wielu z pewnością przeczytało ten wpis bez poprawek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: środa, 19 lipca 2017, 12:22 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Ależ dumadar - ja ten wątek świetnie znam. I stąd postanowiłem założyć temat na naszym forum. Na włóczykiju wykrywacz jest omówiony prawie tylko pod kątem konstrukcyjnym, ale nie użytkowym. Stwierdziłem, że skoro wykrywacz łatwy w obsłudze nie jest to przydałby się wątek, w którym można podyskutować o ustawieniach i osiągach. Na żadnym polskim forum nie znajdziesz opisu, jak Fortunę dostroić do gruntu. A nie każdy ma cierpliwość, żeby rozkminiać instrukcję i filmy w języku rosyjskim.

Załóżmy, że za pół roku ktoś będzie szukał informacji o osiągach i obsłudze Fortuny. Zamiast tego będzie musiał przebrnąć przez kilka stron kłótni, bezsensownych postów i złośliwych komentarzy. W ten sposób forum (jak i cały internet) zamienia się w bezwartościowy śmietnik, zamiast w źródło przydatnych informacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: sobota, 22 lipca 2017, 05:43 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 23 marca 2013, 19:18
Posty: 959
Lokalizacja: warszawka sie klania
stan12 napisał(a):
Teraz wiadomo w jakim celu były robione te skręcone testy z alterem, znowu


dalej podtrzymuje Kolego Stan12 swoje zdanie o Twojej wypowiedzi. Może moja wina,że szczerze wprost pisze co myślę czytając tą prostotę Twoją ale taki juz jestem. Miej pretensje do siebie i swoich " skręconych" ocen otoczenia.Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: sobota, 22 lipca 2017, 17:37 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 00:59
Posty: 236
Lokalizacja: zapiecek
Czyli co
Biorę fortune z odpowiednim gniazdem pod cewki od whites-ów dajmy na to Mxt 14 kHz. i bez grzebania w elektronice mogę używać całej gamy cewek od tego wykrywacza?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Fortuna M - testy
PostNapisane: niedziela, 10 września 2017, 17:31 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 20:50
Posty: 920
Lokalizacja: Warszawa
Zapraszam film na temat Fortuny:
https://www.youtube.com/watch?v=X7KByMj6M0M


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL