Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 05:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 12:48 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 9 września 2015, 17:11
Posty: 34
witam poszukuje informacji o poszukiwaniach kamera termowizyjną. Prowadził ktoś z was takie poszukiwania? może ktoś ma linki do filmów z poszukiwań? czy istnieje możliwość znalezienia skrytek z dokumentami AK w ścianach taka kamerą?? i jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje na ten temat to poproszę pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 21:26 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:11
Posty: 495
Kamerkę termowizyjną podwieszoną do drona używali poszukiwacze w programie "Wyprawa po skarb Inków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 23:12 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 28 listopada 2012, 14:29
Posty: 252
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jakiś czas temu korzystałem z profesjonalnej kamery termowizyjnej. Znalazłem wejście do podziemnej betonowej częściowo zasypanej komory ( prawdopodobnie pozostałość górnicza). W okolicy tej komory ziemia była dość dziwnie ukształtowana, podejrzewałem że komora jest większa niż na to wygląda. Nadarzyła się sposobność skorzystania z porządnej kamery termowizyjnej. Sprawdziłem teren. Okazało się że pod ziemią jest więcej pustych przestrzeni. Jako że kamerę dostałem na cały weekend mogłem się trochę pobawić. Pozwiedzałem okoliczne opuszczone obiekty przemysłowe militarne i zwykłe domy. Kamera pokazywała nawet inne rodzaj cegły w sztukowanym murze. Co prawda żadnych skrytek nie znalazłem ale różne wnęki techniczne, kominy itp było widać przez ściany. Także skrytki w murach według mnie znajdziesz. Gdyby ten sprzęt nie był taki drogi kupiłbym sobie na pewno.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2017, 11:09 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 21 listopada 2013, 12:55
Posty: 9
A jaki to był model?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2017, 13:45 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): środa, 9 września 2015, 17:11
Posty: 34
no właśnie ciekawa sprawa z tymi kamerami:) widziałem kiedyś na discowery jak burzyli dom w usa i przed rozbiórką wchodziła ekipa i robili przeszukanie szukali monet skrytek itp używali kamer termowizyjnych i wykrywaczy metali nie pamiętam tytułu tego programu ale był w odcinkach.
tak jak kolega powyżej jaki model tej kamery?? są na allegro takie dostawki do telefonu z kamera termowizyjną ciekawe czy by dały rade na skany ścian jak kolega powyżej pisał


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2017, 17:24 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 28 listopada 2012, 14:29
Posty: 252
Lokalizacja: Górny Śląsk
Modelu nie pamiętam. Kamera była firmy Flir i kosztowała kilkanaście tysięcy złotych. Kolega używał jej w pracy na elektrowni. Są też telefony z wbudowaną kamerą termowizyjną ale kosztują ponad 2000 gdyby były tańsze zastanowiłbym się nad zakupem takiego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2017, 22:49 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 27 kwietnia 2011, 22:07
Posty: 161
Lokalizacja: Wrocław
można kupić przystawkę do telefonu koszt 1000-1400 też działa ale na pewno nie zastąpi sprzętu za naście tyś


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: czwartek, 19 stycznia 2017, 00:16 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 29 listopada 2015, 19:24
Posty: 176
Powitać,

Troche sie tematem interesowałem - głównie w budownictwie. Najczęściej można spotkać spotkać kamery Fluk, Flir, Testo> Jest jeszcze sporo firm. Osobiście bawiłem się Testo, które kilka lat temu kosztowała 36 tys. Dzisiaj ta kamera kosztuje pewnie ok 7tys!

Już ciekawy sprzęt można kupić za 2tys, ale po co? Chopy, jak macie jaką piwnicę do przetrzepania, to wynajmujecie gościa, który za całą chatę, każdą ścianą łącznie z dachem opstryka za 150 zł. a jak ktoś się chce sam pobawić - wypożyczalnia za 100 i sprawdzicie sobie wsio - skarby, skrytki, ogrzewanie podłogowe, czy nieszczelności w dachu.

Teraz są idealne warunki atmosferyczne. kamera lubi "kontrast' temperatur. na dworze - 10, w domu +20

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 06:39 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 13 czerwca 2015, 09:30
Posty: 44
Lokalizacja: Gliwice / Świat
xaus napisał(a):
Modelu nie pamiętam. Kamera była firmy Flir i kosztowała kilkanaście tysięcy złotych. Kolega używał jej w pracy na elektrowni. Są też telefony z wbudowaną kamerą termowizyjną ale kosztują ponad 2000 gdyby były tańsze zastanowiłbym się nad zakupem takiego.

Jest duża szansa że mamy wspólnego kolegę :)

Ja też bawiłem się Flir-em i faktycznie całkiem ciekawa sprawa. Dzięki kamerze nawet widać różnice w zastosowanych w budynku materiałach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: kamera termowizyjna a poszukiwania
PostNapisane: niedziela, 11 marca 2018, 12:54 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 6 lutego 2018, 21:25
Posty: 11
Antii napisał(a):
Powitać,

Troche sie tematem interesowałem - głównie w budownictwie. Najczęściej można spotkać spotkać kamery Fluk, Flir, Testo> Jest jeszcze sporo firm. Osobiście bawiłem się Testo, które kilka lat temu kosztowała 36 tys. Dzisiaj ta kamera kosztuje pewnie ok 7tys!

Już ciekawy sprzęt można kupić za 2tys, ale po co? Chopy, jak macie jaką piwnicę do przetrzepania, to wynajmujecie gościa, który za całą chatę, każdą ścianą łącznie z dachem opstryka za 150 zł. a jak ktoś się chce sam pobawić - wypożyczalnia za 100 i sprawdzicie sobie wsio - skarby, skrytki, ogrzewanie podłogowe, czy nieszczelności w dachu.

Teraz są idealne warunki atmosferyczne. kamera lubi "kontrast' temperatur. na dworze - 10, w domu +20

Pozdrawiam,


Jakiś namiar gdzie można wypożyczyć taką kamerę?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL