Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 12:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: piątek, 22 czerwca 2018, 21:32 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Aśka72 napisał(a):
Jacku? Czy Ty z premedytacją odmawiasz odpowiedzi na moje pytania czy to tylko przypadek ? :)


Raczej logika. A w razie czego można kłódę na temacie powiesić i będzie spokój .
Czuje Aśka że nas nie przyjmą :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: piątek, 22 czerwca 2018, 22:12 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Olek_65 napisał(a):
Aśka72 napisał(a):
Jacku? Czy Ty z premedytacją odmawiasz odpowiedzi na moje pytania czy to tylko przypadek ? :)


Raczej logika. A w razie czego można kłódę na temacie powiesić i będzie spokój .
Czuje Aśka że nas nie przyjmą :666

Być może,że nas nie przyjmą...
Ale ja muszę zadać kolejne pytanie. Czy można prosić o aktualny statut PZE? Mam na myśli ten uchwalony na walnym 7-go kwietnia a nie założycielski z lutego. Chodzi mi o to dokładnie czego dotyczyły zmiany? Nie widzę tego na forum.Być może gdzieś mi to umknęło. Jeśli tak to przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: piątek, 22 czerwca 2018, 22:34 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
Dajcie spokoj juz, jak macie pytania o rozporzadzenia czy kierunek zmian to odpowiedzi udziela w SNAP albo ktos z mkidn. Tu nie warto pytac. Ja nie jestem malkontentem wiec juz nie pytam o nic.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: piątek, 22 czerwca 2018, 22:45 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2018, 10:33
Posty: 75
Lokalizacja: Galicja
A czy ktoś musi przesiadywać cały czas na forum? Ludzie ogarnijcie się...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: sobota, 23 czerwca 2018, 01:17 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 21:44
Posty: 23
fishowiec napisał(a):
Dajcie spokoj juz, jak macie pytania o rozporzadzenia czy kierunek zmian to odpowiedzi udziela w SNAP albo ktos z mkidn. Tu nie warto pytac. Ja nie jestem malkontentem wiec juz nie pytam o nic.


no nie wiem, skoro jakieś sugestie poszły z PZE to ktoś to opracowywał....więc w czym problem? nikt tego nie robił długopisem na kolanie :o , to jednak PZE bierze na siebie reprezentowanie "kowalskiego" czy nie??

Mailo95 napisał(a):
A czy ktoś musi przesiadywać cały czas na forum? Ludzie ogarnijcie się...

ja wiem że lepiej być miernym, biernym ale wiernym :usta , ale nie każdy ma taki charakter, założę się że ani Asia ani Olek nie siedzą przed laptopem i nie odświeżają co sekundę.....

I mam takie wrażenie że jednak Jacek coś za dużo ma na swoich barkach, nie dość że walą w niego fakenews'ami, tu dobrze że odpisał, dla mnie jest to bardzo ważne, bo jako szef wszystkich szefów trzeba być czystym jak łza :ang to mam pytanie :ups: ja czy oprócz Jacka nikt więcej nie może się wypowiadać w sprawach związanych z PZE?

Nie należę do żadnych stowarzyszeń (red is bad), więc nie wiem jak to jest, ale jeżeli jest stowarzyszenie które ma zrzeszać całe środowisko kowalskich i inne "związki", grupy itp to zrozumiałe jest że nie każdy jest blisko systemu i wie co się dzieje, może w komunikatach wystarczy napisać:

1. z dniem "takim" wygasa rozporządzenie "takie" mamy rękę na pulsie/działamy/wysłaliśmy swoje wnioski/ o resztę nie pytać bo gorzej być nie może :h ufojcie/ o wynikach napiszemy

2. toczą sie rozmowy z "tym" i o "tym":czekamy na sensowny kompromis/poinformujemy o wynikach co dało się a co poszło w piach ale na razie dla dobra sprawy prosimy o cierpliwość

tak bym to widział

bo jak na razie to tylko :wq
i :mg: :gun:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 11:24 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Czy poszukiwacz stowarzyszony w PZE,poszukujący bez zezwolenia WKZ będzie objęty opieką prawną deklarowaną przez PZE w ewentualnym zderzeniu z aparatem państwowym? Jeżeli tak,to czy taka pomoc będzie jednakowa dla poszukiwaczy poszukujących z pozwoleniem WKZ jak i dla tych bez takowego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 12:19 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
JaKuba napisał(a):
Czy poszukiwacz stowarzyszony w PZE,poszukujący bez zezwolenia WKZ będzie objęty opieką prawną deklarowaną przez PZE w ewentualnym zderzeniu z aparatem państwowym? Jeżeli tak,to czy taka pomoc będzie jednakowa dla poszukiwaczy poszukujących z pozwoleniem WKZ jak i dla tych bez takowego?


JaKuba dobre pytanie ale niedoprecyzowane.
Będzie szukał czego ?
Bo określenie tego jest tu kluczowe.
W tej chwili naciskamy na urzędy by nam odpowiedzieli na to zasadnicze pytanie.
Co do cholery jest a co nie jest zabytkiem i skoro nie wszędzie są zabytki to dlaczego wszędzie oczekuje się od nas pozwoleń ?
Jeżeli wszędzie to dlaczego zezwala się na inwestycje na których nie ma nadzoru archeologa ?
Dlatego każdy przypadek analizujemy osobno i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie.
Do tej pory zajmowaliśmy się przypadkami, które nas zbulwersowały i były jawnym pogwałceniem praw obywatela.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 13:15 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
No to trochę inaczej.

1. Czy PZE udzieli pomocy prawnej poszukiwaczowi stowarzyszonemu w PZE , ale poszukującemu bez pozwolenia WKZ, który został zatrzymany przez policję
na polu podczas poszukiwań z detektorem. Poszukiwacz miał przy sobie znalezione przedmioty: boratynka szt.1, 1 kopiejka carska szt.1, 1 grosz SAP , 1 fening hitlerowski, 5 groszy międzywojenne,guzik mundurowy PRL.
Poszukiwacz posiadał pozwolenie właściciela terenu. Nie poszukiwał w miejscu objętym zakazem poszukiwań.
Jeżeli tak ,to na czym taka pomoc prawna będzie polegała.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 14:07 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jacek napisał(a):
W tej chwili naciskamy na urzędy by nam odpowiedzieli na to zasadnicze pytanie.
Co do cholery jest a co nie jest zabytkiem i skoro nie wszędzie są zabytki to dlaczego wszędzie oczekuje się od nas pozwoleń ?
Jeżeli wszędzie to dlaczego zezwala się na inwestycje na których nie ma nadzoru archeologa ?

Wychodzą z założenia, że zabytki mogą być wszędzie, w każdym miejscu nie zweryfikowanym archeologicznie, jak i w miejscu już zweryfikowanym negatywnie i bez zabytków, dla nich dopiero miejsce gruntownie przebadane archeologicznie staje się stanowiskiem bezużytecznym, zniszczonym.
Najwyraźniej, chodzi im o zabytki ruchome, które przy pracy ciężkiego sprzętu są niezauważalne, są przemieszczane i może częściowo niszczone, ale nikt ich celowo nie wyszukuje bo na tym się trzeba znać i trzeba mieć na to czas. Przyjęli, że tym zajmują się tylko detektoryści i tych trzeba ścigać.
Miedzy innym też po to stworzono program AZP, ze swoimi bzdurnymi kryteriami, by masowo „zajmować” jak najwięcej terenów najlepiej w miejscach możliwych inwestycji, by później wymuszać na inwestorach nadzory archeologiczne, bo to jest już biznes, który nie ma nic wspólnego z nauką.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 14:35 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
frank
Czy moglbys odpowiedziec na jakiej podstawie tak sadzisz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 20:17 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:20
Posty: 461
Lokalizacja: Wielkopolska
JaKuba napisał(a):
No to trochę inaczej.

1. Czy PZE udzieli pomocy prawnej poszukiwaczowi stowarzyszonemu w PZE , ale poszukującemu bez pozwolenia WKZ, który został zatrzymany przez policję
na polu podczas poszukiwań z detektorem. Poszukiwacz miał przy sobie znalezione przedmioty: boratynka szt.1, 1 kopiejka carska szt.1, 1 grosz SAP , 1 fening hitlerowski, 5 groszy międzywojenne,guzik mundurowy PRL.
Poszukiwacz posiadał pozwolenie właściciela terenu. Nie poszukiwał w miejscu objętym zakazem poszukiwań.
Jeżeli tak ,to na czym taka pomoc prawna będzie polegała.


Jedna z opcji jest taka że osoby mające głos w głosowaniu czy pomóc osobie czy nie
podejmą decyzje że jednak kogoś trzeba rzucić na pożarcie bez zapoznania z dowodami i tej pomocy nie dostaniesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 20:31 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 25 czerwca 2011, 16:36
Posty: 2850
JaKuba napisał(a):
No to trochę inaczej.

1. Czy PZE udzieli pomocy prawnej poszukiwaczowi stowarzyszonemu w PZE , ale poszukującemu bez pozwolenia WKZ, który został zatrzymany przez policję
na polu podczas poszukiwań z detektorem. Poszukiwacz miał przy sobie znalezione przedmioty: boratynka szt.1, 1 kopiejka carska szt.1, 1 grosz SAP , 1 fening hitlerowski, 5 groszy międzywojenne,guzik mundurowy PRL.
Poszukiwacz posiadał pozwolenie właściciela terenu. Nie poszukiwał w miejscu objętym zakazem poszukiwań.
Jeżeli tak ,to na czym taka pomoc prawna będzie polegała.


Zeby być przyjętym trzeba przejść szkolenie[ wymóg!], w tym z prawa akt.obowiązującego.
Pytanie dotyczy jednak świadomego łamania prawa. Pytam,po co zapisywanie się.
Kuriozum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 20:45 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Osobiście bym najpierw zapytał, czy akt oskarżenia będzie dotyczył tylko i wyłącznie tych 5 przedmiotów? Czy w czasie ewentualnej (albo pewnej) rewizji nie znaleziono absolutnie niczego innego, do czego przyczepiły by się organy ścigania? Nie zamierzam wyręczać PZE w odpowiedzi, ale jeżeli pytać o sytuację, to realną.


Ostatnio edytowano niedziela, 22 lipca 2018, 21:14 przez Drucik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 21:00 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3637
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tu nie ma nad czym debatować, celowo błędna interpretacja przepisów prawa przyjęta przez urzędników sprawia, że detektoryści zawsze i w każdej sytuacji będą mogli być zatrzymywani przez policję i oskarżani o łamanie prawa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: niedziela, 22 lipca 2018, 21:17 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
qalityk napisał(a):
Pytanie dotyczy jednak świadomego łamania prawa.

Masz jakiś dowód na to, że prawo zostało złamane?
Drucik napisał(a):
Osobiście bym najpierw zapytał, czy akt oskarżenia będzie dotyczył tylko i wyłącznie tych 5 przedmiotów? Czy w czasie ewentualnej (albo pewnej) rewizji nie znaleziono absolutnie niczego innego, do czego przyczepiły by się organy ścigania? Nie zamierzam wyręczać PZE w odpowiedzi, ale jak pytać o sytuację, to realną.

Drucik,przeczytaj jeszcze raz co napisałem i nie dopisuj scenariusza. Masz płacone wierszówki?

Zadałem pytanie i czekam na odpowiedź Prezesa PZE , gdyż jeśli dobrze pamiętam tworząc tę organizację wypowiedział się tutaj na forum ,że pomoc prawna będzie oferowana tym , którzy nie mają w domach arsenału lub połowy stanowiska rzymskiego,a są nękani przez organa. I chciałbym się dowiedzieć , czy takie stanowisko jest oficjalnym stanowiskiem PZE , czy tylko prywatnym zdaniem Jacka.
Dodam jeszcze ,że na stronach różnych stowarzyszeń poszukiwawczych lub w wypowiedziach ich członków można znaleźć informacje o Funduszu Ochrony Prawnej , który będzie przeznaczony dla odpowiedzialnych i legalnie poszukujących.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL