Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 04:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2018, 11:24 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Temat jest rozmywany,wiec podbijam moje pytanie.

Nadal czekam na odpowiedź pana Jacka odnośnie opisanego przypadku:
Cytuj:
Czy PZE udzieli pomocy prawnej poszukiwaczowi stowarzyszonemu w PZE , ale poszukującemu bez pozwolenia WKZ, który został zatrzymany przez policję na polu podczas poszukiwań z detektorem. Poszukiwacz miał przy sobie znalezione przedmioty: boratynka szt.1, 1 kopiejka carska szt.1, 1 grosz SAP , 1 fening hitlerowski, 5 groszy międzywojenne,guzik mundurowy PRL.
Poszukiwacz posiadał pozwolenie właściciela terenu. Nie poszukiwał w miejscu objętym zakazem poszukiwań.
Jeżeli tak ,to na czym taka pomoc prawna będzie polegała.

Powyższy przypadek jest to obraz tzw. niedzielnego detektorysty-hobbysty,a nie detektorysta -przestepca opisany w cytowanych niżej słowach Pana Jacka.

Cytuj:
Na przykład: Jeżeli poszukiwacz zostanie zatrzymany, a w domu będzie miał pół cmentarzyska przeworskiego lub arsenał sprawnej broni i materiałów wybuchowych, to nie zapewnimy mu darmowego adwokata i nie pokryjemy kosztów procesu, a tylko skierujemy do profesjonalnej kancelarii prawnej.


Czy warunki pomocy prawnej poszukiwaczom zostaną jasno określone , czy też pomoc taka będzie polegała jedynie na uznaniowości jakiejś komisji ,kolegium?
Kiedy PZE zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2018, 11:39 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Pze jeszcze chyba sama nie wie,na jaką pomoc będzie mogła sobie pozwolić.Nie wiadomo ilu członków się zapisze,nie wiadomo jaki będzie budżet itp.na razie myślę trudno komukolwiek coś powiedzieć.Jesli takich przypadków o jakich pisał JaKuba będzie wiele,to chyba wszystkim nie da się pomóc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: wtorek, 31 lipca 2018, 16:15 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
enigma79 napisał(a):
Pze jeszcze chyba sama nie wie,na jaką pomoc będzie mogła sobie pozwolić.Nie wiadomo ilu członków się zapisze,nie wiadomo jaki będzie budżet itp.<b><font color=red>na razie</font></b> myślę trudno komukolwiek coś powiedzieć.

No ok. Enigma - tylko to jak wąż który zjada własny ogon.
Oczywiście że nie wiadomo ilu się zapisze - wiadomo jednak że wielu się nie zapisze dopóki nie będą wiedzieli na co ( ewentualnie ! ) mogą liczyć.

Slogany typu - '' moralne i finansowe wsparcie słusznej inicjatywy dla dobra ogółu '' możemy chyba sobie darować , prawda ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: sobota, 11 sierpnia 2018, 19:03 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 17 października 2011, 20:36
Posty: 372
Zarejestrowałem się ,zapłaciłem,otrzymałem jakiś numer i miałem czekać przez parę dni na meila zwrotnego dotyczącego szkolenia i legitymacji.Do tej pory nic .Może jeszcze go dostanę ...,albo ktoś jest zorientowany i napisze mi ile się na niego czeka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: sobota, 11 sierpnia 2018, 19:35 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2018, 09:50
Posty: 5
Lokalizacja: Pyrlandia
ADAM2 napisał(a):
Zarejestrowałem się ,zapłaciłem,otrzymałem jakiś numer i miałem czekać przez parę dni na meila zwrotnego dotyczącego szkolenia i legitymacji.Do tej pory nic .Może jeszcze go dostanę ...,albo ktoś jest zorientowany i napisze mi ile się na niego czeka.


podobno w drugiej połowie wrzesnia (taką dostałem informację z PZE) w tym samym terminie mają się w Polsce pojawić cewki X35 do Deusa, a na Ebay'u już można kupić


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: sobota, 11 sierpnia 2018, 19:38 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Ale maila zwrotnego już wszystkim wysyłali. Może zapytaj technicy@pze.org.pl.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: sobota, 11 sierpnia 2018, 21:03 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
ADAM2 napisał(a):
Zarejestrowałem się ,zapłaciłem,otrzymałem jakiś numer i miałem czekać przez parę dni na meila zwrotnego dotyczącego szkolenia i legitymacji.Do tej pory nic .Może jeszcze go dostanę ...,albo ktoś jest zorientowany i napisze mi ile się na niego czeka.

A zdjęcie już wysłałeś?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:30 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Mija dwa tygodnie od zadania w tym wątku pytania o pomoc prawną dla poszukiwaczy . Minęło też dwa tygodnie odkąd zadałam to i dwa dodatkowe pytania w wiadomości prywatnej do prezesa.
Do tej pory na żadne z pytań nie dostałam odpowiedzi.
W związku z tym ponawiam te 3 pytania i dokładam następne 3 ,które z mojego punktu widzenia są również ważne.

1.Czy wniosek na poszukiwania w LP będzie ogólnie dostępny?
2.Jakie umowy z LP i innymi instytucjami dla zrzeszonych poszukiwaczy PZE miało na myśli biorąc pod uwagę słowa poniżej?
Cytuj:
Rozważymy możliwość występowania tylko w imieniu swoich członków i dla nich wynegocjujemy umowy dwustronne np z Lasami Państwowymi i innymi instytucjami.


3.Czy PZE udzieli pomocy prawnej poszukiwaczowi stowarzyszonemu w PZE , ale poszukującemu bez pozwolenia WKZ, który został zatrzymany przez policję na polu podczas poszukiwań z detektorem. Poszukiwacz miał przy sobie znalezione przedmioty: boratynka szt.1, 1 kopiejka carska szt.1, 1 grosz SAP , 1 fening hitlerowski, 5 groszy międzywojenne,guzik mundurowy PRL. 
Poszukiwacz posiadał pozwolenie właściciela terenu. Nie poszukiwał w miejscu objętym zakazem poszukiwań.
Jeżeli tak ,to na czym taka pomoc prawna będzie polegała?

4.Ponieważ bardzo często podkreślana jest rola szeregowych poszukiwaczy w walce z istniejącym prawem poprzez przysyłanie różnego rodzaju pism ,dowodzących,że urzędy ,głównie WKZ-ty często same stanowiły sobie prawo,rodzi się pytanie w jaki sposób PZE wykorzystało te materiały? Czy w oparciu o przesłane przez poszukiwaczy materiały PZE zadało jakieś konkretne pytania urzędnikom MKiDN i innym urzędnikom związanym z ochroną dziedzictwa kulturowego? Jeśli tak to jakie padły pytania i jakie PZE uzyskało na nie odpowiedzi?

5.Czy podczas spotkania 11-go maja w MKiDN lub 27-go czerwca w sprawie nowego rozporządzenia, PZE zadał pytanie czemu i w jaki sposób mają służyć pozwolenia(na poszukiwania zabytków) wydawane przez WKZ ? Krótko mówiąc jaki jest cel ich wydawania ,na co mają wpływ i co regulują? Jaki mają przynieść efekt?

6. Kto stanowi grupę roboczą powołaną na spotkaniu w MKiDN ,która zobowiązała się do zorganizowania szerokich konsultacji środowiskowych,w których głos będą mogli zabrać wszyscy chętni ? Gdzie,z kim i w jaki sposób grupa ta prowadzi konsultacje i jak zamierza uwzględnić postulaty całego środowiska dotyczące zmian w prawie dotyczącym poszukiwań?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: środa, 15 sierpnia 2018, 09:32 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:20
Posty: 461
Lokalizacja: Wielkopolska
Aśka72 napisał(a):


5.Czy podczas spotkania 11-go maja w MKiDN lub 27-go czerwca w sprawie nowego rozporządzenia, PZE zadał pytanie czemu i w jaki sposób mają służyć pozwolenia(na poszukiwania zabytków) wydawane przez WKZ ? Krótko mówiąc jaki jest cel ich wydawania ,na co mają wpływ i co regulują? Jaki mają przynieść efekt?



tu prędzej zadał bym pytanie
czy Osoba która celowo nie szuka zabytków tylko przedmiotów niezabytkowych takoweż pozwolenie potrzebuje i w jakim celu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: środa, 15 sierpnia 2018, 22:13 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Dajmy sobie spokój - jakiekolwiek pytania nie mają sensu.
Mam jedynie nadzieję że czyta ten wątek wielu użytkowników dla których samodzielne myślenie i wyciąganie wniosków nie jest problemem ...
Amen.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: czwartek, 16 sierpnia 2018, 13:44 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2014, 02:10
Posty: 335
Lokalizacja: Gdańsk/Rumia
talgo napisał(a):
Aśka72 napisał(a):


5.Czy podczas spotkania 11-go maja w MKiDN lub 27-go czerwca w sprawie nowego rozporządzenia, PZE zadał pytanie czemu i w jaki sposób mają służyć pozwolenia(na poszukiwania zabytków) wydawane przez WKZ ? Krótko mówiąc jaki jest cel ich wydawania ,na co mają wpływ i co regulują? Jaki mają przynieść efekt?



tu prędzej zadał bym pytanie
czy Osoba która celowo nie szuka zabytków tylko przedmiotów niezabytkowych takoweż pozwolenie potrzebuje i w jakim celu


Ewentualnie po co pozwolenie na pole, które nie jest stanowiskiem archeologicznym...wystarczyłoby zapytanie do WKZ czy dany obszar należy do rejestru zabytków, czy jest tam jakieś stanowisko. Nie ma ? No to heja można kopać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: czwartek, 16 sierpnia 2018, 17:55 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Zaraz cie z PZE wykpią i wyśmieją, że tak się nie da.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: czwartek, 16 sierpnia 2018, 19:55 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): czwartek, 8 lipca 2010, 11:12
Posty: 301
Bartas 87 pozwolenie mozesz dostac na pola gdzie nie ma tz. stanowisk ,gdzie sa to zapomnij.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: czwartek, 16 sierpnia 2018, 21:55 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Tylko w ogóle po co to pozwolenie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pytanie do PZE
PostNapisane: czwartek, 16 sierpnia 2018, 21:56 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 10:03
Posty: 188
Nieprawdę piszesz stokrotka. :P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL