Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 08:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: czwartek, 18 października 2018, 23:58 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
JaKuba,
PZE nie kłamie bo nie ma powodów by to robić.
Z niczego tez nie zrezygnowaliśmy.
Program szkoleń jest konsultowany bo jest naszym wewnętrznym programem.
Nie musi być przez nikogo sygnowany.
Nie ma żadnego przepisu, który by nas do tego zmuszał.
Czy zamierzasz wstąpić do PZE ?
Jak tam twoje działania w sprawie poszukiwaczy ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 08:14 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
JaKuba napisał(a):
Nie długi ,nic nie zostało opracowane z LP.

Wiesz kolego jak nazywa się to co wyprawiasz na tym forum? Impertynencja. I wcale się nie dziwię, że nikt Ci tu nie chce odpowiadać na twoje pytania i jesteś zbywany. Zmienisz ton i motywację, a pojawią się odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 08:21 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Nie ma przepisu,który by do tego zmuszał,jednak są Wasze osobiste wielokrotne deklaracje, w jaki sposób będziecie współpracować z LP. Jest wiele wpisów mówiących na ten temat.W tej sprawie z czystym sumieniem zarzucam Wam kłamstwo . Współpraca taka miała pomóc nam pozyskiwać łatwiej zgody w nadleśnictwach o czym sami pisaliście. Tymczasem ani nadleśnictwa ani DGLP nic o współpracy nie wiedzą. Jeśli się z czegoś rezygnuje i zmienia zdanie to należy o tym również poinformować . Należy zmienić też wpisy,które nie są aktualne,ponieważ wprowadzają one poszukiwaczy w błąd. Wypada również poinformować przede wszystkim stronę z którą się wcześniej negocjowało,że rezygnuje się jednak ze współpracy dotyczącej szkoleń.
Ja nie pytam o szkolenie z archeo czy prawa bo tu niczego nie deklarowaliście. A jeśli chodzi o to czy się zapiszę. Rozważam,ale takie działania związku jak powyższe nie zachęcają do tego . I w ogóle dlaczego to pytanie o zapis? Czy jestem zaproszony do współpracy ? ;) Czy to dopiero wpłacona stówa upoważnia do pytań. :)?
Kolego długi,jeśli uznałeś moją odpowiedź za impertynencką to serdecznie przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 10:13 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lipca 2015, 10:33
Posty: 251
Nie chcę być adwokatem Jacka (on tego nie potrzebuje), ale czy uważasz, że wewnętrzne szkolenia w organizacji, której nie jest się członkiem powinny być przedmiotem nazwijmy to "krytycznego roztrząsania" przez osoby, które nie są członkami tej organizacji? To czym PZE zajmuje się na zewnątrz - jak najbardziej - bo to dotyczy nas wszystkich, ale czepianie się spraw wewnętrznych przez osobę z zewnątrz jest dla mnie żenujące.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 10:44 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Dzięki Tomi :1
JaKuba to, że pewne działania nie idą tak szybko jakbyś tego oczekiwał nie oznacza, że zostało coś zarzucone lub zaniechane.
Nie jesteś członkiem związku więc nie masz prawa rozliczać mnie i zarządu z czegokolwiek.
Twoja retoryka roszczeniowego i wiecznie niezadowolonego kolesia jest bardzo słaba. Zwłaszcza, że przyczepiłeś się do nas jak rzep do psiego ogona samemu nie oferując nic.
Chłopie masz tyle energii to spożytkuj ją w jakiejś słusznej sprawie a od nas się po prostu odczep.
W Polsce jest wolność zrzeszania więc nic nie stoi na przeszkodzie abyś mógł ukierunkować swój zapał na problemy poszukiwaczy i pokazał nam jak to powinno się robić.
Dla ciebie 1000 osób to mało a dla mnie i zarządu związku to masa roboty.
Masz jeszcze 99 tyś dusz do zagospodarowania.
Do czasu, aż nie ruszysz tyłka w tej sprawie nie zamierzam już więcej z tobą polemizować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 10:49 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Kolego 45Tomi. Zastanów się nad tym co napisałeś. Nie jestem jeszcze członkiem tej organizacji dlatego zajmuję się dokładnie tym co PZE robi na zewnątrz. A mianowicie zamieszcza informacje niezgodne z prawdą na dzień dzisiejszy. To są informacje ,które są podawane oficjalnie na zewnątrz i które ludzie czytają. To są treści ,które mają przyciągnąć poszukiwaczy do związku .
Tylko,że to są akurat nieprawdziwe informacje są one zarówno na stronie PZE na FB i tu na forum PS.
Pierwsze z brzegu poniżej.
http://pze.org.pl/Polski_Zwiazek_Ekspol ... na_przyszo

Cytuj:
W tym celu wspólnie z GDLP opracowujemy zasady dobrego zachowania w lesie, co będzie stanowiło element obowiązkowych szkoleń dla członków PZE. Z takich materiałów będą korzystać też leśnicy wydając zgody na poszukiwania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 10:58 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
Brniesz dalej to i karton otrzymujesz.
Nie wierzysz, że to prawda to skontaktuj się z Panią Pikus z GDLP i zapytaj czy takie tematy poruszyliśmy na spotkaniu podczas, którego omawialiśmy postulaty PZE w sprawie zarządzenia dyrektora Lasów Państwowych.
To kiedy weźmiesz się do roboty ?
Pytanie retoryczne :666
Kończę bo na zlot ruszam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 11:37 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Widzę,że karton jest ulubioną formą uciszania ludzi. Ja nie mówię,że nie były poruszane kwestie o których napisałeś w czasie rozmów na temat zarządzenie. Absolutnie z tym nie polemizuję i obiektywnie cieszę się, bo wszyscy czekaliśmy na nowe zarządzenie. Proszę mi nie wmawiać tego czego nie powiedziałem. Wy właśnie wtedy bardzo dużo zadeklarowaliście. Ja mówię o tych zapewnieniach o których była mowa w kwestii szkoleń przez kilka następnych miesięcy. I tak , zrobiłem dokładnie tak jak proponowałeś 22-go lipca tu na tym forum "Zamiast gdybać zadzwoń do Lasów i zapytaj ". Zasięgnąłem informacji u źródła i wiem ,że ani wtedy (22-go lipca) ani do wczoraj nie było mowy o żadnych dalszych konsultacjach z LP. Nie wywołałem na forum tematu szkolenia ,ale padła ta kwestia i dlatego zapytałem mając określoną wiedzę na ten temat. I pytałem naprawdę bardzo grzecznie a pytanie brzmiało ,czy program szkolenia był opracowany z LP (według deklaracji PZE):) ? Nie rozumiem braku rzeczowej odpowiedzi. I nie rozumiem za co żółty karton. I tylko tyle.
Pozdrawiam i miłego zlotu wszystkim życzę . :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 13:10 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
JaKuba

Fajnie, że dopytałeś u źródeł. Jako, ze tuż tuż wybory podpowiem Ci - obiecanki cacanki a ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 20:32 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2011, 20:42
Posty: 352
To chyba nie pierwszy raz kiedy PZE mijało się z prawdą (delikatnie mówiąc).

filek napisał(a):
Czytam sobie ten wątek historii podpisania umowy pomiędzy LP a PZE i coś mi tutaj nie gra.

Przedstawicielka LP biorąca udział w negocjacjach pisze:

"Kolejna kwestia - nie wiem do jakiego dokumentu Państwo nawiązują, ale nigdy, nawet w projekcie nie było mowy o tym, że najpierw będzie wymagana zgoda WKZ. Owszem zagadnienia poszukiwań nie są dla nas codziennością (jest nią las), jednakowoż procedury są nam dobrze znane i nigdy byśmy nie wymagali czegoś niezgodnego z nimi.",

natomiast na stronie PZE czytamy:

"W początkowym projekcie Zarządzenia zaproponowanym przez Lasy Państwowe pojawiły się punkty, których jako PZE nie mogliśmy zaakceptować. Przykładowo. Zapis mówiący o tym, że najpierw będzie wymagana zgoda WKZ." - Zarząd Polskiego Związku Eksploratorów"

Więc jak to faktycznie było bo któraś ze stron kłamie ?


Z tematu: LP - następny wniosek w bagnie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 20:50 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Filek, Nomenescio - Jacek i JaKuba mówią co innego. Z góry zakładacie, że to Jacek kłamie, a JaKuba przedstawia najczystszą prawdę. Na jakiej podstawie tak myślicie? Bo to założenie od razu wiele zdradza o was samych.
Osobiście nie uważam, że JaKuba kłamie, ale to że jest bardzo pewny siebie w swoich osądach (aż do arogancji), to wie chyba wielu na tym forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 22:08 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
Drucik nie wciągaj mnie w ten swoisty never ending story. Ja sie odnioslem tylko do informacji, że ktoś sprawdził u źrœdeł. Reszta to nie mój interes ale, że jestem realistą skwitowałem wpis "przypowieścią o obietnicach". A kolega już raczył zajrzeć do mojej głowy i wyczytać coś czgo tam nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 22:24 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
nomennesco daj już na luz,odniosłeś się do informacji JaKuby o pewnych zródłach jak do pewnika,póki co to tylko rzecznik LP jest wstanie określić jaki będzie końcowy ich punkt widzenia,pojedyńcze zakuluarowe rozmowy czy to obiektywne czy negatywne można sobie włożyć w ....buty,być może nikt nie kłamie tylko sami wyrywamy pojedyńcze zdania z kontekstu rozmów różnych przedstawicieli by dorobić sobie do tego własne teorie :ups: ,poczekajmy na dalszy bieg zdarzeń i może skupmy się bardziej na ewentualnym sugerowaniu co warto byłoby organizacyjnie zmienić lub dodać w pze biorąc pod uwagę że pze nie koniecznie może się zgodzić na dany pomysł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: piątek, 19 października 2018, 22:32 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 504
Ależ proszę bardzo Pułkownik L!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: PZE chce jasnego, precyzyjnego i przejrzystego prawa
PostNapisane: niedziela, 21 października 2018, 14:35 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 29 września 2018, 11:30
Posty: 11
frank napisał(a):
Legitymacje PZE będą wręczane po organizowanych w stowarzyszeniach szkoleniach, czy PZE ręczy za osoby w stowarzyszeniach w kwestii bezpieczeństwa danych osobowych ?

Moim zdaniem na szkoleniach można by posłużyć się otrzymanym z PZE numerem swojej legitymacji, a po szkoleniu otrzymać ją pocztą bezpośrednio z kwatery głównej PZE.

Właśnie się chciałem zapisać do PZE. Ale nurtuje mnie pewne pytanie. Co prawda na legitymacji nie będzie adresu ale przy zapisach jest on wymagany. Choć niby mowa o dobrowolności podania danych to przy każdym polu jest czerwona gwiazdka która oznacza obowiązek. Po co w PZE mój adres ? Nie chcę niczego otrzymywać pocztą w dobie internetu. Legitymację chcę dostać zaraz po szkoleniu. Proszę o odpowiedź


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL