Teraz jest niedziela, 5 maja 2024, 08:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 90  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: sobota, 22 października 2011, 20:33 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 7 września 2009, 09:39
Posty: 276
Zapędziłem się. Myśląc o Gladiusie 43 napisałem "Bartek". Za pomyłkę w ferworze odpowiedzi przepraszam. Z


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: niedziela, 1 stycznia 2012, 22:45 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 14 marca 2004, 11:06
Posty: 310
Lokalizacja: Malbork
Witam serdecznie. Dawno mnie tu nie było. Kilka lat temu kolega PIT założył wątek szukając chętnych do poszukiwań śladów V Wileńskiej Brygady AK w Borach Tucholskich. Tak się zaczęła nasza przygoda z upamiętnianiem Żołnierzy Wyklętych. Stawialiśmy pomniki i tablice pamiątkowe, często wbrew woli miejscowych władz (vide sprawa kamienia w Czerninie w 2006 roku) organizowaliśmy rajdy szlakiem naszych partyzantów. Dzisiaj działamy w Stowarzyszeniu Historycznym im. V Wileńskiej Brygady AK majora Łupaszki i już tak bardziej oficjalnie i z większa siłą możemy upamiętniać Żołnierzy Wyklętych. Jest to pomysł dla tych wszystkich którzy działają w odosobnieniu. Zjednoczeni możemy zrobić więcej no i jesteśmy wtedy bardziej wiarygodni dla władz. Jako stowarzyszenie udało nam się doprowadzić do tego, że w Malborku powstałą ulica imieniem Łupaszki oraz skwer Żołnierzy Wyklętych. Jak wygląda w waszych miastach sprawa z nazwami ulic? Możecie koledzy podać jakieś przykłady?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: środa, 23 maja 2012, 08:34 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 14 marca 2004, 11:06
Posty: 310
Lokalizacja: Malbork
Witam serdecznie. W piątek 25 maja przypada 64 rocznica śmierci w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie jednej z najbardziej bohaterskich postaci w historii Polski - rotmistrza Witolda Pileckiego. W związku z tym zapraszamy o godzinie 21.30 pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych znajdujący się na Skwerze Żołnierzy Wyklętych w Malborku na złożenie kwiatów oraz krótką modlitwę i chwilę zadumy. Oddaj cześć naszym bohaterom!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: środa, 23 maja 2012, 08:59 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 30 października 2009, 16:57
Posty: 226
Lokalizacja: Oława
Traper napisał(a):
Jak wygląda w waszych miastach sprawa z nazwami ulic? Możecie koledzy podać jakieś przykłady?

http://www.fanslask.fuckpc.com/?p=11071


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: środa, 23 maja 2012, 14:57 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 14 marca 2004, 11:06
Posty: 310
Lokalizacja: Malbork
No! Oprawy Śląska to wzór dla wszystkich. :1 Szacun! Szkoda, że nie krążą po innych stadionach. Pozdrowienia z biało-zielonego Pomorza!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: czwartek, 24 maja 2012, 19:42 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 30 października 2009, 16:57
Posty: 226
Lokalizacja: Oława
Pozdrawiam. Coś w temacie dla dolnoślązaków
http://www.fanslask.fuckpc.com/?p=11461


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: sobota, 26 maja 2012, 06:53 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 14 marca 2004, 11:06
Posty: 310
Lokalizacja: Malbork
Wczoraj o 21.30 pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w Malborku odbyła się mała uroczystość w 64 rocznice śmierci rotmistrza Pileckiego. Mimo wielu zapowiedzi w lokalnych mediach a także plakatom rozwieszonym na mieście była nas garstka około 20 osób niestety, ale cóż, takie czasy. Nie zawiedli chłopaki z Lechii Gdańsk. Zawsze przychodzą jakąś grupą na uroczystości.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 00:30 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): sobota, 7 maja 2005, 20:04
Posty: 125
Lokalizacja: Malbork
Temat zaczyna chyba - "umierać śmiercią naturalną..." Tym niemniej pozwolę sobie nakreślić kilka zdań. Na początek sprawa o której na pewno każdy słyszał a tym bardziej ci dla których - "Żołnierze Wyklęci" są szczególnie bliscy sercu. Mianowicie prace poszukiwawczo - ekshumacyjne prowadzone na Warszawskich Powązkach tzw. '' Łączce". Wszyscy mamy nadzieję iż zostaną odnalezione doczesne szczątki naszych bohaterów narodowych - Rtm.Witolda Pileckiego, Gen.Emila Fieldorfa - "Nila", czy w końcu mjr. Zygmunta Szędzielarza - '' Łupaszki". A także tych wszystkich bezimiennych bohaterskich patriotów , którzy za ideały w które wierzyli i o nie walczyli oddali, to co każdy ma najcenniejsze - życie! Pozostaje czekać na wyniki badań genetycznych, które dadzą odpowiedź, na pytania pozostające nadal bez odpowiedzi i nurtujące od tylu lat... Miejmy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej a to co usłyszymy będzie jak balsam na nasze serca!

Kolejną sprawą jest temat poruszania partyzantki antykomunistycznej w mediach a konkretniej mam na myśli w filmie. Myślę, że każdy słyszał i zapewne wielu oglądało serial - " Czas Honoru". O ile można mieć pewne zastrzeżenia, co do samego serialu, to sama jego idea jest jak najbardziej godna pochwały! W czym rzecz, od kiedy powstał zastanawiałem się czy jak wiele innych zakończy swoją epopeję wraz z końcem II wojny światowej. Czy tym razem autorzy pójdą dalej i zostanie w nim podjęta tematyka właśnie walki podziemia antykomunistycznego, czyli drugiej konspiracji. I jakież było moje pozytywne zaskoczenie, gdy się okazało że właśnie tak!
W piątej już odsłonie właściwie sagi, akcja zaczyna się po zakończeniu działań wojennych i - pseudo - "wyzwoleniu". I co najistotniejsze właśnie koncentrować się będzie, na walce podziemia zbrojnego z nowym okupantem i zdrajcami ojczyzny.

Myślę, że warto obejrzeć jak zostanie to wszystko pokazane, tym bardziej, że ta tematyka jest niestety dalej nie wygodna i uwierająca dla bandyckiej grupy, która ma się w najlepsze... Na film o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu - " Roju" jak na razie nie ma co liczyć, skutecznie zablokowano jego wszelką dystrybucję, oraz promocję najzwyczajniej stał się przysłowiowym - pułkownikiem"... Mnie osobiście to nie dziwi i jest to oczywiste, dlaczego oraz kto za tym stoi, cóż przyjdzie i czas rozliczenia, zegar tyka nieubłaganie i odmierza do tego sekundy... Także jak na razie nic nie słychać o mającym powstać filmie o mjr. Janie Piwniku - " Ponurym", oby nie stało się tak jak ze wspomnianym powyżej - " Rojem". Że powstanie w wielkich bólach i ostatecznie wyląduje także na pokrytej kurzem półce... Na koniec informacja dla zainteresowanych emisją pierwszego odcinka 5 serii - " Czasu Honoru" nastąpi ona w niedzielę 2 września na kanale TVP2 o godzinie 21.15, kolejne odcinki o tej samej porze i dniu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 12:58 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): sobota, 7 maja 2005, 20:04
Posty: 125
Lokalizacja: Malbork
Dla zainteresowanych poniżej podsyłam dwa linki, pierwszy dotyczący serialu - " Czas Honoru ". Gdzie można zapoznać się z fabułą, obsadą, oraz całą masą przeróżnych informacji dotyczącą jego realizacji. Drugi link to trafiony przypadkiem podczas poszukiwania wiadomości, odnośnie prac badawczo - ekshumacyjnych na Powązkach. Stronka zawierająca wiele ciekawych informacji, artykułów, są to zebrane przedruki z innych stron o podobnych treściach. Jest to tzw. - " bibuła multimedialna ". Celem tej strony jest propagowanie patriotycznych treści i ich jak najszersze rozpowszechnianie. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie interesującego a jest tego bardzo dużo.


Link do strony serialu:

http://www.tvp.pl/seriale/obyczajowe/czas-honoru


Link do ciekawej strony:

http://hej-kto-polak.pl/wp/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: niedziela, 2 września 2012, 22:59 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 29 sierpnia 2012, 22:12
Posty: 1
Witam serdecznie!
Tak,temat jak najbardziej godny pochwaly-mysle iz dzieki temu watkowi wiele osob,szczegolnie tych mlodych mialo okazje zetknac sie chociaz poprzez czytanie z piekna historia walki o niepodleglosc i suwerennosc RP.
Ja dopiero dotarlem do strony 24 tego watku a sporo jeszcze przedemna :) :1
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: środa, 3 października 2012, 22:34 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): piątek, 30 października 2009, 16:57
Posty: 226
Lokalizacja: Oława
We Wrocławiu mamy już rondo :1
http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/1 ... ,id,t.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: środa, 10 października 2012, 16:12 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): środa, 25 lutego 2004, 19:12
Posty: 668
Lokalizacja: Semper Invicta, Łowicz, RFN
Witam,czy jest tu ktoś mający wiedzę na temat podziemia antykomunistycznego w powiecie Pułtusk?Czytałem Podlasie i Mazowsze w ogniu Powiat Pułtusk.Lecz nie ma tam informacji na temat który mnie interesuję.Mianowicie chodzi mi osobę Zygmunta Dąbkowskiego ,,Orka'', ,,Krym'' , ,,Wstęga'' pochodzącego ze wsi Borsuki.Poległego ze swoim patrolem pod Długosiodłem 12.6.49.Prosił bym o wiadomość od kogoś zajmującym się tym rejonem lub mającym kontakt do badaczy pułtuskiego podziemia.Darz Dół!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: środa, 10 października 2012, 20:08 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): piątek, 6 maja 2011, 09:26
Posty: 576
gnom napisał(a):
Witam,czy jest tu ktoś mający wiedzę na temat podziemia antykomunistycznego w powiecie Pułtusk?Czytałem Podlasie i Mazowsze w ogniu Powiat Pułtusk.Lecz nie ma tam informacji na temat który mnie interesuję.Mianowicie chodzi mi osobę Zygmunta Dąbkowskiego ,,Orka'', ,,Krym'' , ,,Wstęga'' pochodzącego ze wsi Borsuki.Poległego ze swoim patrolem pod Długosiodłem 12.6.49.Prosił bym o wiadomość od kogoś zajmującym się tym rejonem lub mającym kontakt do badaczy pułtuskiego podziemia.Darz Dół!


D-ca Zygmunt Godlewski - Skowronek Z-ca Zygmunt Dąbkowski Orka, Krym R O A K obwód Pułtusk Od listopada 1946 WiN
Z starciem pod Długosiodłem są kłopoty na razie znalazłem notatkę tej treści . 15 04 1945 zasadzkana UB i starcie z grupąoperacyjną UB - NKWD. Wynik Nasi 1 UB 2 NKWD 2 i kilku rannych

Następne to 24 05 46 Starcie o Ponurego z UB -KBW -MO straty Ponury 1 zabitykilku rannych UB KBW 6 zabitych 22 rannych

Tyle udało mi się na szybko znależć

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Partyzantka po 1945 roku (Łupaszko i inni)
PostNapisane: piątek, 12 października 2012, 13:46 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): środa, 25 lutego 2004, 19:12
Posty: 668
Lokalizacja: Semper Invicta, Łowicz, RFN
Witam,opis ostatniej walki jest znany.Interesuję mnie bardzo czy znane jest miejsce pochówku Dąbkowskiego.Wybitna postać,miał duży wkład w walkę z drugim okupantem.Bywam dość często w pułtuskim i zamierzam odwiedzić Borsuki może mieszkają tam jacyś krewni albo sąsiedzi pamiętający tamte czasy.Darz Dół!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Ratujmy - " Roja"!!!
PostNapisane: poniedziałek, 5 listopada 2012, 20:50 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): sobota, 7 maja 2005, 20:04
Posty: 125
Lokalizacja: Malbork
Niech każdy postąpi zgodnie z własnym sumieniem, prawdziwy Polak i patriota wie co trzeba uczynić ...


LINK:

http://ratujmyroja.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 90  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL