Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 18:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poszukuję kogoś kumatego z v3i
PostNapisane: środa, 11 października 2017, 16:14 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 20:20
Posty: 195
Lokalizacja: Gostynin
Jako że mój znajomy niedawno zakupił spectre v3i i ma kłopoty z obsługą, piszę w jego imieniu. Znajomy potrzebuję się spotkać z osobą, która trochę podpowie co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukuję kogoś kumatego z v3i
PostNapisane: środa, 11 października 2017, 18:06 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): wtorek, 22 lipca 2014, 19:15
Posty: 593
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen
A czy czytał ten wątek? viewtopic.php?f=151&t=112668&hilit=V3i+Spectra
Wkleiłem gdyby się takowy klient nie znalazł,pzdr. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukuję kogoś kumatego z v3i
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2017, 17:19 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 00:08
Posty: 101
Jakiej natury jest ten problem? Instrukcję trzeba przeczytać a obsługa wykrywacza w zasadzie jest intuicyjna. Można regulować wszystko ale równie dobrze można zmieniać tylko podstawowe nastawy odpowiednio jak w każdym normalnym wykrywaczu wyposażonym w minimum funkcji niezbędnych do dostosowania wykrywacza do warunków panujących w terenie.

Minimum to opanowanie menu, co do czego służy i wyrobienie sobie pojęcia o parametrach które są krytyczne dla prawidłowej detekcji. To tak na początek. Nie ma tego wiecej niż w typowej ale normalnej wykrywce. Potem jak ktoś ma ochotę brnąć dalej uczy się jak ustawić ten sprzęt konkretnie pod siebie i pod konkretne warunki/typ poszukiwań. I tu jest już w czym wybierać. Właściwie to dopiero w tym momencie zaczyna się odczuwać przyjemność pracy z tym wykrywaczem, o ile wcześniej reka nie odpadła:). Świadomy użytkownik ktory wie czy dysponuje i umie to wykorzystać będzie zadowolony.

Spectra to moim zdaniem nadal niekwestionowany najbardziej uniwersalny i zaawansowany wykrywacz z najlepszą identyfikacją. Nie jest bez wad jak sam zresztą zobaczysz. Ale wart jest zainteresowania jak żaden inny i być może też w Waszym przypadku będzie to współpraca na dłuższy czas.

Ale zacznijcie od instrukcji w domowym zaciszu. Bez tego nie ma sensu zaczynać rozmowy. I jak sam nie poradzisz z instrukcją w ręce to sprzęt może być niesprawny. Jak chcesz pytać na forum to pytaj o konkrety. Możesz pokazać filmy w razie potrzeby.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Poszukuję kogoś kumatego z v3i
PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2017, 12:42 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): piątek, 22 września 2006, 11:55
Posty: 301
Lokalizacja: Rajewo
Ze swoich doświadczeń pamiętam że po przeczytaniu instrukcji ze 3 razy i tak musiałem szukać dodatkowych informacji aby zrozumieć działanie wielu ustawień :ups: Później z dobre kilka miesięcy chodziłem nie zmieniając zbyt wiele w ustawieniach żeby wyczuć sprzęt w różnych warunkach terenowych (uznałem że przy jednoczesnych zbyt intensywnych zmianach w parametrach zupełnie nie będę w stanie ocenić czy zachowanie detektora w danej sytuacji wynika z czynników zewnętrznych czy z moich zmian ustawień). Podzielam zdanie że to bardzo dobry uniwersalny sprzęt, jedyne jego wady według mnie to ciężar i cewki które niestety z czasem tracą swoje parametry :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL