Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 12:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 12:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2253
Lokalizacja: Banditenkreis
Na stanowisko "opowiadacz gawedziarz" pewnie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 13:45 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3648
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wszystko jest możliwe, wymachujący legitymacją cwaniacy, którym będzie się wydawać, że można im więcej i chęć wykorzystania stowarzyszeń do ścigania niezrzeszonych „partyzantów”. Znajdą się osobnicy o mentalności ormowców, którzy będą chcieli się wykazać i tacy których do takich działań wcale nie trzeba będzie namawiać.

http://www.poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=192527&p=1218229#p1218229

Nie liczyłbym na jakąś cudowną przemianę w mentalności urzędników i archeobetonu, jak i na liberalizację przepisów prawa, wręcz przeciwnie, można spodziewać się drastycznego rozszerzenia klasyfikacji obiektów chronionych prawem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 16:21 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lipca 2015, 10:33
Posty: 251
Wydaje mi się, że, koncepcja PZE idzie w kierunki "skanalizowania" nas w stowarzyszenia i inne tego typu organizacje. Czy to dobrze czy źle - nie wiem. Na pierwszy rzut oka to źle, ale być może ktoś z mózgów PZE ma wiedzę, że bez tego zostaniemy pozamiatani - no i w takiej sytuacji po prostu nie ma wyjścia...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 16:29 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 27 kwietnia 2011, 22:07
Posty: 161
Lokalizacja: Wrocław
45Tomi napisał(a):
Wydaje mi się, że, koncepcja PZE idzie w kierunki "skanalizowania" nas w stowarzyszenia i inne tego typu organizacje. Czy to dobrze czy źle - nie wiem. Na pierwszy rzut oka to źle, ale być może ktoś z mózgów PZE ma wiedzę, że bez tego zostaniemy pozamiatani - no i w takiej sytuacji po prostu nie ma wyjścia...

Miejmy taką nadzieję wszakże ona umiera ostatnia
Amen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 16:33 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Czytaliście w ogóle statut PZE? Przecież członkiem wspoerającym może być osoba prywatna i poza brakiem praw wyborczych ma praktycznie takie same uprawnienia jak członek zwyczajny (stowarzyszenia, fundacje).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 16:33 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Czytaliście w ogóle statut PZE? Przecież członkiem wspoerającym może być osoba prywatna i poza brakiem praw wyborczych ma praktycznie takie same uprawnienia jak członek zwyczajny (stowarzyszenia, fundacje).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 16:40 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lipca 2015, 10:33
Posty: 251
Tak, ale widzisz Lipek - na kwietniowe Walne zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji. Fakt -możesz być członkiem wspierającym Związku (jak mnie przyjmą - ja też będę), który jak sam piszesz ma mniejsze prawa. Być może tak być musi - tj. jak się nie zorganizujemy, to nas wyłapią. Dlatego nie krytykuję tego rozwiązania tylko dzielę się spostrzeżeniami - fajnie jest być wolnym strzelcem (bardzo to sobie cenię), ale może tak jest, że wybór jest pomiędzy byciem wolnym strzelcem z wyrokiem bądź członkiem stowarzyszenia, działającym w jakimś tam kagańcu, ale w miarę bezpiecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 17:13 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Walne musiało być tak zorganizowane ze względu na pojemność sali i kwestie organizacyjne. Gdyby każdy mógł przyjechać to gdzie byś pomieścił np. 500 osób? :) Trzeba by wynająć Salę Kongresową.

Mi osobiście też bardziej pasuje formuła wolnego strzelca, ale na razie trzeba grać tak jak przeciwnik pozwala. A z pojedynczymi ludźmi nikt poważny rozmawiać nie będzie, stąd formuła związku stowarzyszeń i fundacji jest najlepszym wyjściem, aby coś zmienić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 17:14 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 27 kwietnia 2011, 22:07
Posty: 161
Lokalizacja: Wrocław
Lipek a znasz wypowiedzi Sikorskiego i jego nagonki medialne na poszukiwaczy. Status czytałem póki co rekrutuje się stowarzyszenia.
A to przypadkiem logo twojego sklepu jest na plakacie zlotowym ? A do jakiego stowarzyszenia należysz jeżeli wolno zapytać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 17:33 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 1 marca 2015, 21:04
Posty: 151
45Tomi napisał(a):
Wydaje mi się, że, koncepcja PZE idzie w kierunki "skanalizowania" nas w stowarzyszenia i inne tego typu organizacje. Czy to dobrze czy źle - nie wiem. Na pierwszy rzut oka to źle, ale być może ktoś z mózgów PZE ma wiedzę, że bez tego zostaniemy pozamiatani - no i w takiej sytuacji po prostu nie ma wyjścia...


Całkowicie się z Tobą zgadzam. Gdy jesteśmy potrzebni są stowarzyszenie bo ktoś za nich musi odwalic dobra robotę. Przyporządkujesz się lub nie. Sami sobie nie poradza. Teraz trzeba się zastanowić czy w kupie siła czy tanczysz jak Ci zagrają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 17:56 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3648
Lokalizacja: Górny Śląsk
45Tomi napisał(a):
Wydaje mi się, że, koncepcja PZE idzie w kierunki "skanalizowania" nas w stowarzyszenia i inne tego typu organizacje. Czy to dobrze czy źle - nie wiem. Na pierwszy rzut oka to źle, ale być może ktoś z mózgów PZE ma wiedzę, że bez tego zostaniemy pozamiatani - no i w takiej sytuacji po prostu nie ma wyjścia...

Tu się mylisz, łatwo i szybko można spacyfikować coś skonsolidowanego, strukturę zorganizowaną, rozproszenie jest w pewnym sensie naturalną i najskuteczniejszą obroną.

mroku napisał(a):
Gdy jesteśmy potrzebni są stowarzyszenie bo ktoś za nich musi odwalic dobra robotę. Przyporządkujesz się lub nie. Sami sobie nie poradza. Teraz trzeba się zastanowić czy w kupie siła czy tanczysz jak Ci zagrają.

Stowarzyszenia to często prywatne interesy grupek ludzi, które ma uwiarygodnić jakaś tam ilość członków.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 21:16 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
bartek9880 napisał(a):
Lipek a znasz wypowiedzi Sikorskiego i jego nagonki medialne na poszukiwaczy. Status czytałem póki co rekrutuje się stowarzyszenia.
A to przypadkiem logo twojego sklepu jest na plakacie zlotowym ? A do jakiego stowarzyszenia należysz jeżeli wolno zapytać.


Szczerze mówiąc nie znam.

Na razie do PZE rekrutuje się stowarzyszenia, ale niedługo po Walnym otworzą się drzwi dla niezrzeszonych. Cierpliwości.

Tak jest tam moje logo, bo sponosoruję dużą część zlotów odbywających się co roku w Polsce. A należę do fundacji Dajna - www.dajna.org.pl Tak jak kilka innych osób z tego Forum :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: piątek, 23 marca 2018, 12:28 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 18 grudnia 2006, 14:28
Posty: 633
No i jak już wylądujemy w PZE to co - składki, zjazdy, balety kosmiczne, papierologia, rozważania jakie lejce i uzdę założyć lub teoretycznie jak się uzdy pozbyć, wkz-ty itd., kuźwa duszno mi - sam nie wiem. :ups:

Parafrazując poetę: Żyję sobie, chodzę, szukam, diabli komu do tego. Łażę, depczę wyciągam znajdki z niczego... :usta


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: piątek, 23 marca 2018, 12:57 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Przymusu przecież nie ma, ale niektórzy mają dość oglądania się za siebie co minutę :) A bez skoordynowanych działań jednej organizacji nadal będziemy zwierzyną łowną.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zlot Srebrna Góra ?
PostNapisane: piątek, 23 marca 2018, 13:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3648
Lokalizacja: Górny Śląsk
Nie wiem, jak to sobie wyobrażasz, ale przynależność do stowarzyszenia absolutnie nie daje żadnego glejtu na poszukiwania i żadnej gwarancji bezpieczeństwa, poza możliwą pomocą prawną, nadal będziesz musiał oglądać się za siebie, nadal będziemy zwierzyną łowną, ale już dokładnie zlokalizowaną i na celowniku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL