Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 16:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:11 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 6 marca 2013, 21:45
Posty: 358
czyzyklat20 napisał(a):
Panowie jakie map datum jest najlepsze dla wigówek 1:25 ?
Pulkovo ? borowa góra ? czy wgs 84 ?
Popatrz tutaj. Różnie z tym jest ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 11:24 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2016, 08:17
Posty: 0
witam czy jest jakiś program na tablet do kaligrafii map bo ozi mi nie chce się otworzyć mam anrozic ale nie mam jak skalibrować map pomożecie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: niedziela, 23 września 2018, 11:42 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:57
Posty: 20
Lokalizacja: OOO
Witam , obojętnie czy androzic czy ozi.

Oba bezproblemowo na tablecie powinny się uruchomić
(jakiego masz androida, odinstaluj i wyczyść dane aplikacji)

Musisz mieć coś pomieszane , albo ściągniętą jakąś grzebaną wersje oziego.

Kolejna sprawa obojętnie jaki program musisz do niego sobie skalibrować mapy.

Chyba że ściągniesz / masz gotowce z neta.


Dobrym rozwiązaniem do ręcznej prostej kalibracji jest program "Map Tiler na PC-ta"

Następnie wersja na androida Geo Editor (do wyświetlania skalibrowanych mapek)

Oba darmowe w wersji demo mają ograniczenia.


Alei tak ozi / androzic są lepsze bo masz ślady trasy , dodawanie punktów , planowanie trasy itp.



Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: wtorek, 13 listopada 2018, 00:00 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Hej, a ja mam taki być może głupi problem, ale utknąłem na pewnym etapie i nie mogę przejść dalej:

1. Skalibrowałem mapkę w OziExplorerze
2. Chciałem zainstalować na smartfonie Androzica, ale nie ma czegoś takiego w Google Play. OziExplorera też nie ma, za to pod tym hasłem pojawia się apka "Soviet Military Maps Free"
3. Próbowałem do tego czegoś wgrać skalibrowaną mapę z OziExplorera czyli plik BMP i plik MAP, ale apka tego nie widzi. Kiedy wybram: Choose Map > Manage > + > Add Ozi Map, to wyskakuje mi komunikat:

This feature is not available in te free version.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: wtorek, 13 listopada 2018, 09:07 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Musisz kupić, bezpłatna to tylko ściema żeby zainstalować .
Poszukaj w necie pobierz i zainstaluj .
OziExsplorer dla Androida kosztuje 104zł lub 25 $ andozic chyba darmowy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: wtorek, 13 listopada 2018, 16:29 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Może jeszcze raz napiszę bo chyba się nie zrozumieliśmy.
Mam telefon z Androidem więc pobieram aplikacje z Google Play.

W Google Play aktualnie nie ma ani OziExplorera ani Androzica. Te aplikacje już nie istnieją.
Czy znacie coś innego na czym można odpalić skalibrowaną mapkę?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: wtorek, 13 listopada 2018, 17:08 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Zrozumieliśmy się....., Dlatego Ci piszę że skoro nie ma tych programów w sklepie Play, to żeby je zainstalować pobierz je z internetu na smartfon i sam ją zainstaluj klikając na nią, najpierw zmień w ustawieniach że zezwalasz na instalację z innych źródeł.

Jak sam nie znajdziesz to mogę wysłać ci link


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: środa, 14 listopada 2018, 12:09 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Dzięki już mam. Przy okazji zamieszczam najbardziej aktualną instrukcję dla nowych użytkowników bo ta z początku wątku nie bardzo już działa:

1. Pobieramy na komputer OziExplorera i odpalamy wersję Trial. Wczytujemy tam mapę - obecnie pozwala wczytać jedynie BMP więc inne trzeba w pierwszej kolejności przekonwertować na ten format. Następnie nanosimy punkty kalibracyjne zaznaczając na mapce miejsce i wpisując w okienku lokalizację pobraną np. z Google Maps. Niestety w tej wersji OziExplorer pozwala nanieść jedynie 2 punkty, co jest sporym utrudnieniem w kalibracji. Zapisujemy do formatu MAP.

2. Pobieramy program Image2OZF w wersji 1.7 (nowsze nie współpracują z Androzic) i konwertujemy BMP/MAP do OZF

3. Pobieramy Androzic z sieci i przenosimy na smartfona (w Google Play już nie ma tej aplikacji). Instalujemy apkę odpalając plik na smartfonie.

4. Przenosimy z komputera na smartfon pliki mapy (BMP, MAP i OZF) do folderu Androzica z mapami.

5. Odpalamy Androzica na smartfonie i korzystamy z nawigacji po starej mapie.


PS. Czy posiadacie jakiś inny program niż OziExplorer Trial, który pozwala lepiej skalibrować mapę z 1839 roku? Czyli taki który pozwala dodawać więcej punktów kalibracyjnych niż tylko dwa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: środa, 14 listopada 2018, 19:26 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
.pax napisał(a):
Dzięki już mam. Przy okazji zamieszczam najbardziej aktualną instrukcję dla nowych użytkowników bo ta z początku wątku nie bardzo już działa:

1. Pobieramy na komputer OziExplorera i odpalamy wersję Trial. Wczytujemy tam mapę - obecnie pozwala wczytać jedynie BMP więc inne trzeba w pierwszej kolejności przekonwertować na ten format. Następnie nanosimy punkty kalibracyjne zaznaczając na mapce miejsce i wpisując w okienku lokalizację pobraną np. z Google Maps. Niestety w tej wersji OziExplorer pozwala nanieść jedynie 2 punkty, co jest sporym utrudnieniem w kalibracji. Zapisujemy do formatu MAP.

2. Pobieramy program Image2OZF w wersji 1.7 (nowsze nie współpracują z Androzic) i konwertujemy BMP/MAP do OZF

3. Pobieramy Androzic z sieci i przenosimy na smartfona (w Google Play już nie ma tej aplikacji). Instalujemy apkę odpalając plik na smartfonie.

4. Przenosimy z komputera na smartfon pliki mapy (BMP, MAP i OZF) do folderu Androzica z mapami.

5. Odpalamy Androzica na smartfonie i korzystamy z nawigacji po starej mapie.


PS. Czy posiadacie jakiś inny program niż OziExplorer Trial, który pozwala lepiej skalibrować mapę z 1839 roku? Czyli taki który pozwala dodawać więcej punktów kalibracyjnych niż tylko dwa?


Kolego trochę mieszasz ludziom w głowach
1. możesz skalibrować mapy darmową wersją, obrazy map w jpg i możesz użyć do kalibracji wielu punktów nie tylko 4 na rogi ale także w środku to zależy od ciebie ile chcesz tych punktów dodać tylko musisz użyć Wersji Trial a nie wersji Shareware / Demo Może nie zwróciłeś na to uwagi uruchamiając oziego na komputerze
Pobierając plik instalacyjny pobierają się obie wersje i trzeba na to zwrócić uwagę przy instalacji i później uruchamianiu instalacji
Różnica pomiędzy tymi wersjami polega na tym że właśnie Demo ma możliwość wykrywania GPS ale mapy muszą być tak jak piszesz w formacie BMP.
Natomiast wersja Trial może obsługiwać wszystkie formaty także jpg konfigurować w pełni mapy na wiele punktów ale nie ma dostępu do GPS.

2. Jeszcze jedna uwaga androzic działa na mapach które zostały przekonwertowane programem Image2OZF do formatu OZFx3 a to można robić programami do wersji 3.0 nie działa tylko wtedy gdy plik jest w formacie OZFx4.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Żeby nie było wątpliwości czym się różnią miedzy sobą, to wkleję to co jest na temat programu OziExplorer i jakiej wersji darmowej i do czego użyć.

" Dwie wersje OziExplorer są dostarczane w tym pliku do pobrania wersja Shareware / Demo i wersja próbna - każda ma inne ograniczenia funkcjonalne i operacyjne, przy użyciu 2 programów można przetestować prawie wszystkie funkcje OziExplorer.
• W wersji Shareware / Demo brakuje wielu funkcji, które można uzyskać w pełnej wersji zakupionej kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowe informacje ◦ Ale pozwala na pełną komunikację z GPS w celu załadowania / pobrania i przenoszenia mapy
◦ Tylko pozwala załadować mapy w formacie obrazu BMP
◦ Ładuje tylko mapy w układzie odniesienia WGS84

• Wersja Trial ma prawie wszystkie funkcje pełnej wersji (działa ze wszystkimi obsługiwanymi formatami obrazu i bazami danych), ale z tymi ograniczeniami ◦ Brak komunikacji z GPS do przesyłania / pobierania
◦ Brak zapisywania lub ładowania punktów trasy, wydarzeń, tras itp
◦ Brak zapisywania mapy jako pliku obrazu
◦ Zamknie się po 1 godzinie biegu (należy go zrestartować)

• Wszystkie pliki niezbędne do uruchomienia OziExplorer
• Plik pomocy
• Pliki danych demonstracyjnych.

Gdy instalujesz i uruchamiasz OziExplorer, wybierz opcję Tutorial (Demonstration Data) w menu Help, która poprowadzi Cię przez niektóre operacje i funkcje dostępne w oprogramowaniu.

Instalacja

Pobierz oprogramowanie OziExplorer do folderu na dysku twardym. Uruchom program instalacyjny "oziexp_setup.exe" - jest to samowyodrębniający się program instalacyjny, który zainstaluje OziExplorer i umieści elementy menu w menu Start systemu Windows. Aby przetestować różne funkcje opisane powyżej, uruchom wersję Shareware / Demo za pomocą elementu menu "OziExplorer". Uruchom wersję próbną za pomocą elementu menu "OziExplorer Trial". Uwaga: Niektóre oprogramowanie antywirusowe może zakłócać instalację oprogramowania, jeśli wystąpi problem podczas instalacji OziExplorer, wyłącz program antywirusowy i włącz go ponownie po zainstalowaniu OziExplorer.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: czwartek, 15 listopada 2018, 21:59 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2018, 12:51
Posty: 29
Ok, chciałem uprościć, ale widzę że zamotałem bardziej :/
Po uruchomieniu wersji Trial faktycznie załadowałem więcej punktów niż tylko 2.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: sobota, 10 października 2020, 10:50 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): poniedziałek, 25 marca 2013, 12:36
Posty: 447
Lokalizacja: warszawa
]
cześć a jak wgrać ozi na huawei p smart pro? jestem zielony w tym temacie pomóżcie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: niedziela, 11 października 2020, 09:00 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Tak jak na każdy inny smartfon z Androidem.
Nie ma go w sklepie Google, więc musisz pobrać ze strony producenta.
Wszystko opisywałem dokładnie i tu na forum, oraz na forum tu >> http://rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=54
To jest program płatny ale można go używać jako trial.
Jak czegoś nie znajdziesz to do pytaj


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: niedziela, 6 grudnia 2020, 16:12 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 29 listopada 2015, 19:24
Posty: 176
witam, Wszystkich.

Przepraszam, że wtrącę się do wątku, ale mam pytanie techniczne co do Androzica.

Korzystałem z androzic'a ok 2 lat temu, ale - każdy wie, że wycieczki ze starymi mapami, stały się, jak skoki ze spadochronu...

Tak czy inaczej, wróciłem do "aplikacji" (i może wysokości są mniejsze), ale próbuję od czasu do czasu sobie "skoczyć"

Problem polega na tym, że po zainstalowaniu wszystkiego, wszystko jest ok po za, kursorem - czyli tą strzałką, która wskazuje kierunek ruchu. Generalnie mam tak, że mapa jest jakby przypięta na stałe, a kursor (strzałka) porusza się po niej jak idę, raz w górę raz w dół czy w boki... W normalnej nawigacji samochodowej, zawsze znacznik "idzie" w górę, a mapa pod nim przesuwa się i obraca. Tu jest odwrotnie.

Czasami idę a strzałka pokazuje mi kierunek jakbym się cofał. Ciężko się połapać co powinno być po prawej, bo jest po lewej itd. Tylko, jak idę na północ wszystko jest ok.

Czy tak jest i nie można tego przestawić? Coś mi się wydaje, że wcześniej było ok, ale nie mam pewności. Mam Androzica v1.4, ale tez próbowałem na v1.7

Podpowiedzcie jak to zmienieć.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: poniedziałek, 7 grudnia 2020, 17:09 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
Tu link do instrukcji

http://priede.bf.lu.lv/ftp/pub/TIS/gis_ ... manual.htm

Ale wydaje mi się że chodzi o tryb

Tryb obserwowanie
Możesz zablokować widok mapy do bieżącej lokalizacji. Jest to tak zwany tryb po. Połów pozycji znika, a mapa automatycznie podąża za ruchem. Możesz wyłączyć następujący tryb, naciskając na panelu bocznym i ponownie go obrócić, naciskając . Jeśli urządzenie ma urządzenie wskazujące (trackball, czujnik optyczny itp.), a następnie naciśnięcie włącza i wyłącza ten tryb. W przeciwnym razie opcja "zatrzymaj obserwowanie przeciągania" jest domyślnie włączona, możesz zmienić to zachowanie w ustawieniach Androzic.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OziExplorer - Android - Instrukcja krok po kroku
PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2020, 21:35 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 29 listopada 2015, 19:24
Posty: 176
No niestety,

Cały czas mapa jest "przypięta" na stałe. Odklikując znaczek wypośrodkowania zmienia się to, że albo kursor jest na środku i robi "fikołki" podczas przemieszczania się, albo fikołki robi ustawiając się zawsze na dole bądź z boku ekranu odsłaniając max mapy.

Mapa jest wciąż na północ. albo coś robię źle, albo tak po prostu jest w Androzicu.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL