Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 13:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uszkodzona cewka jak naprawić ??
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2017, 19:16 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2016, 14:40
Posty: 2
Witam Panowie/Panie mam prośbę o pomoc w naprawię cewki. Otóż kupiłem używanego Nowaka z dwiema cewkami 30 i 50 cm. 30 cm działa bezproblemowo, przy czym 50 nie działa w ogóle ... Delikatnie ją rozbierając zauważyłem stan jak na zdjęciu - jeden jakby oderwany drut, Dodatkowo na zewnątrz wystaje kolejny drut ( co skłania mnie do stwierdzenia, że raczej była rozbierana - no chyba, że tak dziwnie uszkodziła się w trakcie transpory)

Moje pytanie jak to naprawić, co jest nie w porządku ? Czy powinienem zlutować to tak jak pokazałem na zdjęciu?( od razu mówię, że jeśli chodzi o elektronikę to jestem raczej zielony - czytaj zlutować zlutuje ale co z czym i dlaczego nie mam pojęcia)



Proszę o pomoc


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Uszkodzona cewka jak naprawić ??
PostNapisane: niedziela, 12 lutego 2017, 21:28 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): środa, 1 września 2004, 20:56
Posty: 21
Lokalizacja: Końskie (woj. świętokrzyskie)
Zlutuj tak jak narysowałeś, bo nawet widać że kabelek jest z końca urwany. Wcześniej odkładnie oczyść z emalii - izolacji końcówkę przewodu który chcesz przylutować i u żyj kalafonii lub cyny z topnikiem. Podłącz i sprawdź czy działa, bo dziwny jest ten wystający kawałek przewodu z obudowy. Może to trzymało wiązkę przewodów przy składaniu sondy i w niczym nie będzie przeszkadzać. Najlepiej gdybyś miał najprostszy miernik i sprawdzić ciągłość przewodów w cewce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Uszkodzona cewka jak naprawić ??
PostNapisane: środa, 15 lutego 2017, 12:48 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2016, 14:40
Posty: 2
Niestety nie pomogło polutowanie - ale przypuszczam, że ten wystający kabelek ma wpływ, bo przy jego dotknięciu zaczynają się świecić diody od dyskryminacji. Dziś rozlutuje przewód i spróbuje dostać się do środka, żeby zobaczyć co w "trawie" piszczy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Uszkodzona cewka jak naprawić ??
PostNapisane: piątek, 24 marca 2017, 21:38 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): wtorek, 27 marca 2007, 21:35
Posty: 614
Lokalizacja: Czeladź
Nie spodziewaj się, że ta 50tyka będzie miała dużo większy zasięg od 30stki. Chodzić się z tym nie da, namierzanie jest niemożliwe, a zyskujesz dosłownie kilka cm na duże przedmioty. Cewka 30 jest optymalna do Nowaka. Daj sobie spokój z naprawą tej druciarni, lepiej nawinąć nową.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL