Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 20 monet odkryto w Kaliszu
PostNapisane: niedziela, 11 lutego 2018, 11:38 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3181
Lokalizacja: Dolny Śląsk
No co Ty, bigesox, określenie " poszukiwanie skarbów" zostało skonstruowane na potrzeby mediów i opinii publicznej? :ups: To media i opinia publiczna kilkanaście lat temu założyły forum o takiej nazwie? :666
Bigesox, jesteś praworządnym obywatelem? Zawiadomiłeś prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa? Bo jeśli art 108 nie przewiduje wyłączeń, to może być tak jak mówisz. A w takim przypadku ten filmik ukazuje nie tylko niszczenie zabytków, ale także bezczeszczenie i ograbianie zwłok. Jak dla mnie filmik jest odrażający. :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 20 monet odkryto w Kaliszu
PostNapisane: niedziela, 11 lutego 2018, 21:40 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 16 kwietnia 2011, 08:49
Posty: 289
Lokalizacja: Kujawy
Ryjec napisał(a):
No co Ty, bigesox, określenie " poszukiwanie skarbów" zostało skonstruowane na potrzeby mediów i opinii publicznej? :ups: To media i opinia publiczna kilkanaście lat temu założyły forum o takiej nazwie? :666
Bigesox, jesteś praworządnym obywatelem? Zawiadomiłeś prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa? Bo jeśli art 108 nie przewiduje wyłączeń, to może być tak jak mówisz. A w takim przypadku ten filmik ukazuje nie tylko niszczenie zabytków, ale także bezczeszczenie i ograbianie zwłok. Jak dla mnie filmik jest odrażający. :(


No faktycznie... Czyli nie skonstruowali, to podchwycili :)
Tak czy inaczej nie istnieje urządzenie zwane wykrywaczem zabytków, więc dla mnie to trochę demagogia że to urządzenie służy do ich poszukiwania. Z drugiej strony definicja zabytku, szkoda gadać. Najprościej byłoby zapisać że WSZYSTKO co zalega w ziemi, wodzie i zawiera w składzie metal jest zabytkiem. Ok ale koniec sarkazmu.
Co do mojej obywatelskiej postawy, jutro rozmawiam z właściwym dla mojego miejsca zamieszkania konserwatorem zabytków, poproszę o jego pogląd jak artykuł 108 ma się badań inwazyjnych i dopiero po tej rozmowie zgłaszam do prokuratury, dołączając tam stanowisko konserwatora w tej sprawie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 20 monet odkryto w Kaliszu
PostNapisane: czwartek, 15 lutego 2018, 20:54 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2007, 18:29
Posty: 1795
bigesox napisał(a):
Ryjec napisał(a):
No co Ty, bigesox, określenie " poszukiwanie skarbów" zostało skonstruowane na potrzeby mediów i opinii publicznej? :ups: To media i opinia publiczna kilkanaście lat temu założyły forum o takiej nazwie? :666
Bigesox, jesteś praworządnym obywatelem? Zawiadomiłeś prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa? Bo jeśli art 108 nie przewiduje wyłączeń, to może być tak jak mówisz. A w takim przypadku ten filmik ukazuje nie tylko niszczenie zabytków, ale także bezczeszczenie i ograbianie zwłok. Jak dla mnie filmik jest odrażający. :(


No faktycznie... Czyli nie skonstruowali, to podchwycili :)
Tak czy inaczej nie istnieje urządzenie zwane wykrywaczem zabytków, więc dla mnie to trochę demagogia że to urządzenie służy do ich poszukiwania. Z drugiej strony definicja zabytku, szkoda gadać. Najprościej byłoby zapisać że WSZYSTKO co zalega w ziemi, wodzie i zawiera w składzie metal jest zabytkiem. Ok ale koniec sarkazmu.
Co do mojej obywatelskiej postawy, jutro rozmawiam z właściwym dla mojego miejsca zamieszkania konserwatorem zabytków, poproszę o jego pogląd jak artykuł 108 ma się badań inwazyjnych i dopiero po tej rozmowie zgłaszam do prokuratury, dołączając tam stanowisko konserwatora w tej sprawie


no i?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 20 monet odkryto w Kaliszu
PostNapisane: niedziela, 18 lutego 2018, 01:10 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): sobota, 16 kwietnia 2011, 08:49
Posty: 289
Lokalizacja: Kujawy
Na chwilę obecną prokuratura chce stanowisko konserwatora zabytków na piśmie, czyli drogą urzędową


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 20 monet odkryto w Kaliszu
PostNapisane: niedziela, 18 lutego 2018, 09:30 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 12 marca 2017, 04:00
Posty: 4
Czyli prokuratura zażądała dostarczenia dowodów, na które się powołałeś czyli opinia konserwatora. Nauczka na przyszłość - zgłaszać podejrzenie popełnienia przestępstwa tylko na podstawie tego co ma się w ręku, np. informacje medialne. Dalej to już problem prokuratury lub policji (zależy gdzie zgłosisz) jak uzyskają opinie biegłych i czy w ogóle będą potrzebowali ją uzyskać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 20 monet odkryto w Kaliszu
PostNapisane: sobota, 7 kwietnia 2018, 20:37 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2007, 18:29
Posty: 1795
bigesox napisał(a):
Na chwilę obecną prokuratura chce stanowisko konserwatora zabytków na piśmie, czyli drogą urzędową

minęły 2 miesiące i ....... konserwator się ustosunkował...?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL