Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 19:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: piątek, 21 września 2018, 19:31 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Jacek napisał(a):
Różni nas to że piszę z własnego imienia i nazwiska.(...) Wracając do donosu na policję nie zrozumiał pan przekazu albo tchórz pana obleciał. Miał pan donieść na siebie i wykazać się swoją mądrością którą stara się pan nas zainteresować.


Moje imię i nazwisko jest podane podczas rejestracji i bez problemu je możecie zobaczyć, a pan nie pisze z imienia i nazwiska, tylko z imienia. Niektórzy nazwisko znają, a niektórzy nie, tak jak i w moim przypadku.
Co do drugiego - ani nie obleciał mnie tchórz, ani nie wykazuję się swoją mądrością, tylko logicznym rozumowaniem stanu rzeczy gdzie jedno wynika z drugiego. Nawojowałem się w sądach z racji zawodu jaki kiedyś wykonywałem i znam swoje prawa, a także jak je egzekwować, kiedy nawet sędzia, czy policjant albo ktoś z tego forum twierdzi, że jest inaczej; nie mniej pomysł z autodonosem w moim przypadku uważam za nietrafiony bo bez potrzeby policji się nie wzywa. Musiał bym najpierw coś ukraść, lub złamać prawo, potem dokonać ujęcia samego siebie i w obywatelskim obowiązku wezwać policję.
Proponuję jednak inny eksperyment: sugeruję wyposażyć się w przyszłości w legitymację czy licencję jak już wejdą ustawowo, pójść na pole z detektorem i samemu złożyć autodonos, a potem podzielić się wrażeniami co ta legitymacja czy licencja pomogła. W razie czego podpowiem, jak się potem z tematu wyślizgać, ale macie prawników to też podpowiedzą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: piątek, 21 września 2018, 19:54 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 10:03
Posty: 188
Myślę, że od czasu tego http://www.poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=195941 tematu(już jest po kosmetycznych zabiegach moderatora), spora część użytkowników forum zna imię i nazwisko Pana Sowa74.

Edit:Podobny eksperyment można przeprowadzić używając do tego licencji zwanej Prawo Jazdy. ;0


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: piątek, 21 września 2018, 19:55 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
A ja myślę, że twoje też wielu zna, nie trzeba być detektywem by to szybko ustalić, ale co to wnosi do tematu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 01:10 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Jacek napisał(a):
Pani Joanno to nie panowie Radosław i Andrzej byli pomysłodawcami licencji i innych postulatów opublikowanych przez siebie. Takie postulaty wysuwane były bezskutecznie od wielu lat i nikt nawet PZE Ameryki tu nie odkrył.
Propozycja licencji a w zasadzie "małej reglamentacji" pojawiła się pod dyskusję ze strony ministerstwa stąd niedawne spotkanie na Politechnice w Warszawie.
Nie wiem czy komunikat jest niejasno napisany ale apeluję czasami przeczytać go dwa razy zanim się coś napisze.
Nie widzę sprzeczności w stanowisku PZE odnośnie licencji.
Uważamy, że jasne prawo jest lepsze od koncesjonowania czegokolwiek.
Niemniej jednak uważamy, że jako przedstawiciele środowiska eksploracyjnego musimy brać pod uwagę różne rozwiązania.
Widzę jednak, że obojętnie co byśmy nie zrobili to i tak znajdą się osoby niezadowolone i tłumaczące się zarazem ze swojej nieobecności.
Jak dotąd na kilkaset wpisów pani Joanny nie wyłuskałem żadnego z konkretnymi propozycjami zmian przepisów.
Cały czas tylko cenzorstwo z domieszką teorii spiskowych.

Sowa,
Krytyki się nie boimy i chętnie przyjmujemy sugestie od poszukiwaczy.
Czym innym jednak jest krytyka i dyskusja nad propozycjami zmian a czym innym krytykanctwo, snucie teorii spiskowych a nawet oszczerstwa kierowane w stronę PZE i moją.
Poza tym w Polsce jest kilkanaście tysięcy poszukiwaczy wiec dlaczego mamy sugerować się tylko opiniami Joanny i Sowy ?

Jacek. Nie rozmydlaj mojej wypowiedzi . Jeszcze raz powtarzam. Mnie naprawdę mniej obchodzi kto co pierwszy powiedział i zaproponował ,a bardziej szczegóły tej licencyjnej propozycji. Jednak Twoje tłumaczenie tej sytuacji jest dość,przyznaję zabawne . I owszem. Dość uważnie przeczytałam Wasz komunikat,który wyraźnie mówi,że MKiDN wyszło z propozycją. Informacja ta zresztą była powtarzana wielokrotnie. Komunikat jest jasny.To MKiDN zaproponowało,my to przemyślimy... A wystarczyło po prostu zwyczajnie napisać,że MKiDN uwzględniło dużo wcześniejsze pomysły niektórych poszukiwaczy (tak Sorbianów i Biczaków również,bo na świeżo o tym mówili)odnośnie poszukiwań i również zaproponowało system licencji. Ja rozumiem,że to polityka i lepiej operować półprawdami bo łatwiej się w razie czego z tego wymiksować,ale proszę nie traktuj nas jak debili na tym forum. W komunikacie napisaliście:" Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach, dlatego o tym czy byłaby to najlepsza opcja, okaże się podczas rozmów w ministerstwie". No i o to właśnie pytam . Co wiemy więcej na ten temat? Co takiego okazało się w ministerstwie? Czy to pytanie jest niezrozumiałe? Czy po prostu tylko niewygodne?
W zamian w odpowiedzi wjechałeś spychaczem i postanowiłeś zastosować swój ulubiony trik ,czyli zdeprecjonować moje wypowiedzi. Czyli co ja zrobiłam dla sprawy? Nie byłam na spotkaniu i teraz się tłumaczę. Nie zaproponowałam żadnych rozwiązań, tylko krytykuję.
Każdy z tych "zarzutów" jest bezpodstawny. Kuriozalne jest kłamać o kimś,że nic ze swojej strony nie zaproponował a następnie sugerować ,że i tak się ma jego propozycje w dupie ,mówiąc ,że nie będziecie się sugerować opiniami kilku osób. :) Doprawdy osobliwe. Radziłabym uważać na takie sformułowania,bo inni poszukiwacze też mogą poczuć się delikatnie mówiąc zlekceważeni. ;)
A żeby nie być gołosłowną (co do propozycji zmian) to sugeruję ,żebyście teraz naprawdę skupili się na problemie określenia pojęcia zabytku. Pisałam już zresztą o tym nie tak dawno. Na plecach czujemy coraz bardziej oddech smoka.Czytaliśmy wszyscy zamieszczone przez dumadara oświadczenie SNAP-u,prawda ? No i trudno się nie zgodzić z tym,że definicja zabytku jest bardzo zgrabna i właściwa. Tylko my już znamy sytuację i wiemy,że kiedy definicja zabytku pozostanie w takiej formie to nadal będzie naginana do tego ,żeby niemal wszystko uznawać za zabytek. Dla mnie kluczowe jest tu sformułowanie :jego zachowanie leży w interesie społecznym. Od tego wyjdźmy. Należy udowodnić,udokumentować ,że zachowanie tego akurat przedmiotu leży w interesie społecznym. W tej chwili odbywa się to na bardzo prostej zasadzie: bo jest stare,lub co gorsza ,bo wykopał to detektorysta. Nie oszukujmy się z 90 % tego co wykopujemy ma jedynie jakąś wartość historyczną i to często znikomą. A co z wartością artystyczną czy naukową ? Tu już zdecydowanie gorzej z naszymi znaleziskami. Zresztą to niejedyne wartości jakie mogą/powinny być brane pod uwagę. Oprócz tych wartości powinno być także ich stopniowanie( w ramach każdej wartości) i dopiero zliczenie tej "punktacji" da nam odpowiedź ,czy faktycznie zachowanie tego przedmiotu leży w interesie społecznym,czy też przedmiot, choć dość stary, ma jedynie jakąś tam wartość statystyczną i tak naprawdę może się znaleźć na półce u znalazcy. Naprawdę polecam ten artykuł,który już raz wklejałam :"Kryteria oceny wartości zabytkowej obiektów architektury jako podstawa wpisu do rejestru zabytków"- Michał Tadeusz Witwicki (architekt,konserwator zabytków,rzeczoznawca MKiDN)Bardzo fajnie człowiek opisuje w jaki sposób można sobie poradzić z tą oceną wartości zabytkowej danego obiektu. To nie ma znaczenia ,że omawia zagadnienie na przykładzie architektury. Na końcu są też oceny w ujęciu tabelarycznym co dodatkowo ułatwia zagadnienie.
Macie w PZE trochę archeologów ze stowarzyszeń,przemyślcie ten temat.
C.d.n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 01:27 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
CDNu nie będzie
Mam już dosyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 01:51 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 26 grudnia 2014, 21:11
Posty: 103
Uuu, jak można było zbanować Asię?
Toż to ona rozkręca to forum, uwielbiam czytać jej wpisy :)
Trąca to trochę dawno minioną epoką- jesteś przeciw to cię nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 02:13 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
pasiu napisał(a):
Uuu, jak można było zbanować Asię?
Toż to ona rozkręca to forum, uwielbiam czytać jej wpisy :)
Trąca to trochę dawno minioną epoką- jesteś przeciw to cię nie ma.


Nie chodzi o przeciw a o insynuacje i awanturnictwo.
Cierpliwość do czytania bzdur na swój temat została już wyczerpana.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 06:40 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2016, 21:40
Posty: 907
Lokalizacja: woj.łódzkie
"Żle sie dzieje w państwie duńskim"......... :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 06:43 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2016, 11:35
Posty: 161
Lokalizacja: Tutaj
Jacek napisał(a):
pasiu napisał(a):
Uuu, jak można było zbanować Asię?
Toż to ona rozkręca to forum, uwielbiam czytać jej wpisy :)
Trąca to trochę dawno minioną epoką- jesteś przeciw to cię nie ma.


Nie chodzi o przeciw a o insynuacje i awanturnictwo.
Cierpliwość do czytania bzdur na swój temat została już wyczerpana.

Panie Jacek pokaż Pan te bzdury na Pański temat,tylko tak bez wyrywania z kontekstu-to po pierwsze.
Po drugie:pokaż Pan , który punkt regulaminu złamała Aśka72.

Panie Jacek,chłodzonko Panu pęka? Nie potrafi Pan merytorycznie "rozprawić się" z interlokutorem,więc sięga Pan po rozwiązania siłowe banując usera . Za grosz honoru w takim rozwiązaniu :(
Należy mieć nadzieję,że gdzieś tam przy Panu,w PZE, są inteligentni,merytoryczni ludzie,którzy potrafią i chcą rozmawiać ze stroną przeciwną i będą potrafili kontrargumentować oponentów. Bez takich ludzi ministerialni urzędnicy zjedzą Pana żywcem,im ust Pan banem nie zamknie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 07:02 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3183
Lokalizacja: Dolny Śląsk
....i to na nocnej zmianie :? :n :usta :oops: :o :roll: :( :ups:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 07:11 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 3 marca 2018, 19:19
Posty: 926
Ciężko polemizować więc lepiej zakneblować.
Pojawia się co raz więcej pytań do PZE a Pan Jacek lub rzecznik PZE zamiast krótko i na temat odpowiadać by uciąć spekulacje to toczy opryskliwą batalię. Nie wiem gdzie tu jest sens. Na większość pytań przecież wystarczy odpowiedź TAK/NIE.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 07:45 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 12:32
Posty: 201
To znaczy że dla PZE, problemem są poszukiwacze mający odmienne zdanie, trzeba ich wyeliminować a wszystko stanie się łatwe?.
Myślę że nie tędy droga....,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 08:02 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:27
Posty: 763
Lokalizacja: Ingelheim De.
Podpisuję się pod przedmówcami

nie tędy droga

Trzeba pamiętać że to zgoda buduje , niezgoda rujnuje
Podtrzymuję też swoje wcześniejsze zdanie , każde pytanie nawet te najgłupsze powinno doczekać się odpowiedzi
Nerwami nie osiągnie się nic


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 08:18 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3183
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Szanowny Jacku. Każdy ulega emocjom, nawet Administrator czy Prezes.
Odbanuj proszę Asię, choć może nie zawsze Ci w smak co Ona pisze.
Na pochlebstwach klakierów daleko zajechać się nie da.
Mylić się jest rzeczą ludzką, tkwić w błędzie diabelską :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Konsultacje PZE i poszukiwaczy
PostNapisane: sobota, 22 września 2018, 08:37 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1086
Lokalizacja: Olsztyn
Jaka zgoda? Przy tej pianie? Ja też jestem przeciwny banowaniu. Myślę, że ignorowanie wpisów jest lepszą karą. Aśka się doigrała. Grafomania i zadawanie pytań gdy się zna odpowiedzi to jakieś opętanie. Pyta kto zaproponował licencje gdy wiadomo, że to pomysł MKiDN. Kontestuje stanowisko PZE pytając po co regulacje wystarczy dobre prawo, podczas gdy Jacek mówi to samo kilka postów wcześniej. Deliberuje na temat definicji i kategoryzacji znajdek historycznych, podczas gdy PZE już o tym pisało w komunikatach. IMO narobić dymu bo nic tak ciśnienia nie podnosi jak internetowa gównoburza. Nie pisałbym bo Aśki już tu nie ma i nie może się bronić ale wiem, że ma tu adwokata.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: frank, toska i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL