Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 09:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 11 marca 2024, 19:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3650
Lokalizacja: Górny Śląsk
:roll: co za niereformowalny marksista :lol: . Idąc takim tokiem rozumowania niewolnictwo nadal w Polsce istnieje bo nigdy w historii Polski niewolnictwa nie zniesiono, gdy inne państwa oficjalnymi aktami prawnymi znosiły niewolnictwo. :D

Jeżeli pańszczyznę nazwać podatkiem i porównać do dzisiejszych obciążeń podatkowych to są one dużo wyższe, pół roku naszej pracy oddajemy w podatkach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 11 marca 2024, 20:17 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
frank, to rzeczywiście jesteś nieuk patentowany i leń. Często wklejasz durne cytaty wyrwane z kontekstu, a nie chce ci się poszukać w necie zanim kolejna bzdurę napiszesz.
1/ Jeśli o mnie chodzi, to socjalizujący liberał, albo jak kto woli liberalny socjalista. Tak mam na biurku popiersie Marksa, bo doceniam jego działalność- co rzadkie u Niemców było-na rzecz niepodległości Polski i jego naukowy wkład w walkę o poprawę bytu robotników. Już ci o tym pisałem, ale ty lubisz określenia :h
2/ Nieuku, Polska nie musiała znosić pańszczyzny i poddaństwa, bo zrobili, to wcześniej zaborcy tu poczytaj chociaż: https://pl.wikipedia.org/wiki/Uw%C5%82a ... h_polskich
A na deser pomnik cara Aleksandra II wzniesiony w Częstochowie z dobrowolnych składek chłopów w podzięce za uwłaszczenie- zburzony w 1917 roku.
3/ To tyle z mojej strony, bo forum nie jest miejscem do nauczania franka historii Polski, a ja ci korepetycji nie będę udzielał.
Twierdząc, że w Polsce jest niewolnictwo przyznajesz, że nie rozumiesz, nie znasz pojęcia niewolnictwo.
Kompromituj się dalej :n


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 11 marca 2024, 20:50 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3650
Lokalizacja: Górny Śląsk
zdzicho napisał(a):
frank, to rzeczywiście jesteś nieuk patentowany i leń. Często wklejasz durne cytaty wyrwane z kontekstu, a nie chce ci się poszukać w necie zanim kolejna bzdurę napiszesz.
2/ Nieuku, Polska nie musiała znosić pańszczyzny i poddaństwa, bo zrobili, to wcześniej zaborcy...

:roll:zdzicho komentujesz mój post i wyzywasz mnie od nieuka i lenia, piszesz o zniesieniu pańszczyzny, gdy ja pisałem o zniesieniu niewolnictwa. :666

W Polsce była pańszczyzna i zniesiono pańszczyznę, niewolnictwa w Polsce nie można było znieść, bo niewolnictwa w Polsce nie było, a gdyby było to by niewolnictwo zniesiono aktem prawnym tak jak znoszono niewolnictwo w innych państwach w których niewolnictwo było. :666 Wystarczy, czy jaśniej. :666

Z dzisiejszej perspektywy bardzo łatwo nazywać pańszczyznę niewolnictwem, ale mogą to być wyłącznie indywidualne odczucia, albo celowe manipulowanie dla osiągnięcia określonego przekazu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 11 marca 2024, 21:33 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 508
tak jak napisalem podobienstwo jest jak z szafa i ubikacja, dla niektorych wszystko jedno.. i to ma drzwi i to ma drzwi, ale wpusc takiego do domu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 11 marca 2024, 23:49 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
frank napisał(a):
:roll:zdzicho komentujesz mój post i wyzywasz mnie od nieuka i lenia, piszesz o zniesieniu pańszczyzny, gdy ja pisałem o zniesieniu niewolnictwa. :666

W Polsce była pańszczyzna i zniesiono pańszczyznę, niewolnictwa w Polsce nie można było znieść, bo niewolnictwa w Polsce nie było, a gdyby było to by niewolnictwo zniesiono aktem prawnym tak jak znoszono niewolnictwo w innych państwach w których niewolnictwo było. :666 Wystarczy, czy jaśniej. :666
Z dzisiejszej perspektywy bardzo łatwo nazywać pańszczyznę niewolnictwem, ale mogą to być wyłącznie indywidualne odczucia, albo celowe manipulowanie dla osiągnięcia określonego przekazu.


1/Pańszczyzna i ważniejsze jeszcze poddaństwo razem wzięte mają wszelkie znamiona niewolnictwa, co w poprzednich postach wyjaśniłem. Podobny, niewolniczy los towarzyszył chłopstwu w Europie w różnych okresach.
2/W Europie i nie tylko istniał inny rodzaj niewolnictwa, który dotyczył ludności na podbitych terytoriach zamorskich, z których tworzono kolonie. Los jednych i drugich niewolników był podobny, ale te niewolnictwa w Europie Zachodniej rozmijały się w czasie o czym już pisałem. Po odkryciach geograficznych XV wieku z ziem odkrytych Hiszpanie i Portugalczycy, a potem inne kraje Europy zakładały kolonie i w tym samym czasie zaczęła znikać pańszczyzna i poddaństwo.
na zachód od Łaby. Na wschodzie jeszcze nie.
Obrazowo można napisać, że angielscy, francuscy szlachcice mieli niewolników w Ameryce i Afryce, a polscy magnaci u siebie w kraju.
Jako, że Polska nie miała kolonii, a co za tym idzie niewolników zamorskich, bo Polski do 1918 roku na mapie nie było, to nie wydawała aktu zniesienia niewolnictwa co jest chyba oczywiste. Polskich chłopów uwalniali z kajdan niewolnictwa / pańszczyzny i poddaństwa/ zaborcy Prusy, Austria i Rosja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: wtorek, 12 marca 2024, 00:16 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3650
Lokalizacja: Górny Śląsk
zdzicho napisał(a):
Pańszczyzna i ważniejsze jeszcze poddaństwo razem wzięte mają wszelkie znamiona niewolnictwa, co w poprzednich postach wyjaśniłem.
Obrazowo można napisać, że angielscy, francuscy szlachcice mieli niewolników w Ameryce i Afryce, a polscy magnaci u siebie w kraju.
Jako, że Polska nie miała kolonii, a co za tym idzie niewolników zamorskich, bo Polski do 1918 roku na mapie nie było, to nie wydawała aktu zniesienia niewolnictwa co jest chyba oczywiste.

:roll: zdzicho brnie dalej i lawiruje :666 , to jest niemożliwe, że aż tak niestworzone brednie można wymyślić :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 25 marca 2024, 00:27 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3650
Lokalizacja: Górny Śląsk
Prof. Grabowski, współzałożyciel Centrum Badań nad Zagładą Żydów, w Radiu TOK FM: „Mój ojciec powiedział mi, że on podczas wojny nigdy nie bał się Niemców tak, jak bał się Polaków”. W 80 rocznicę zamordowania przez Niemców Rodziny Ulmów z Markowej za pomoc Żydom.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 28 marca 2024, 20:09 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3650
Lokalizacja: Górny Śląsk
Michał Broniatowski, który jak sam mówi, pierwszy raz antysemityzmu doświadczył jako 14-letni chłopiec, to nowy dyrektor TVP World, on będzie kreował wizerunek naszego kraju na świecie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Broniatowski
Ojciec, Mieczysław Broniatowski, funkcjonariusz UB, pułkownik SB: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Broniatowski
Matka, Henryka Broniatowska, w wojsku oficer polityczny, pracownik wydziału propagandy KC PZPR: https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryka_Broniatowska


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 28 marca 2024, 20:25 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 508
no ja sie nie dziwie.. toz to telewizja Czarzastego Millera i wielu innych kacykow z dawnej epoki w ktorej mocno odznaczyl sie socrealizm..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 28 marca 2024, 22:40 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 276
Lokalizacja: Trójmiasto
frank napisał(a):
W 80 rocznicę zamordowania przez Niemców Rodziny Ulmów z Markowej za pomoc Żydom.


A tej rodziny nie wydał polski granatowy policjant? To nie takie proste.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 28 marca 2024, 22:41 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 276
Lokalizacja: Trójmiasto
nomennescio napisał(a):
no ja sie nie dziwie.. toz to telewizja Czarzastego Millera i wielu innych kacykow z dawnej epoki w ktorej mocno odznaczyl sie socrealizm..


A Piotrowicz jakim cudem się znalazł w PiS? Jedni są be, a inni ok? Jakie są tego kryteria ze strony prawicy? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: piątek, 29 marca 2024, 09:33 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 508
Piotrowicz nigdy nie byl zagorzalym dzialaczem "komuny" nie nalezal do Ordynackiej i nie pelnil zadnej funkcji partyjnej a to ze wciaz pracuje w zawodzie zawdzieczamy ukladowi Bolka z Kiszczakiem.
Byly dwa powazne podejscia w przszlosci do wyplenienia chwastow "komuny" oba storpedowane ukladem. I pisze tylko o czasach kiedy Bolek mial wplyw na realna polityke. Dlaczego to chyba juz Zyzak w swojej pracy magisterskiej wyjasnil dziesiatki lat temu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: piątek, 29 marca 2024, 22:10 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
:hahaha :hahaha
Cytuj:
Piotrowicz nigdy nie byl zagorzalym dzialaczem "komuny" nie nalezal do Ordynackiej i nie pelnil zadnej funkcji partyjnej

A wystarczy wikipedia: Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a także kierownikiem szkolenia partyjnego. W 1984 Brązowy Krzyż Zasługi.
Dożyłem czasów nowego pisania historii, w której:
Lis, Frasyniuk, Bujak, Tusk stoją tam gdzie kiedyś ZOMO, a
Kaczyński z prokuratorem Piotrowiczem, agentem SB Kujdą i A. Przyłębskim mężem Prezes TK / Tajny Współpracownik SB "Wolfgang"/ tam gdzie kiedyś Solidarność :h
Takie teksty możesz wciskać 30- latkom, a nie takim jak ja, którzy pamiętają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 10:08 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): wtorek, 10 lipca 2007, 01:01
Posty: 27
Lokalizacja: Częstochowa
Teoretycznie komuna padla w 1989 roku.
Ale w wielu politykach stalinizm siedzi do dzis!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 4 kwietnia 2024, 11:48 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3650
Lokalizacja: Górny Śląsk
Minister edukacji narodowej Barbaa Nowacka:
Cytuj:
Nie możemy ich dłużej tłamsić i zmuszać do kucia czegoś, co w dzisiejszym świecie nie jest potrzebne


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL