Teraz jest poniedziałek, 20 maja 2024, 01:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: środa, 8 maja 2024, 20:17 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 9 stycznia 2006, 01:47
Posty: 576
zdzicho napisał(a):
Zbiorowa amnezja i wymazywanie zdrajcy;
Cytuj:
Jarosław Kaczyński stwierdził w poniedziałek na spotkaniu prasowym w centrali PiS, że Szmydt - który dziś nazywany jest "zdrajcą" i prawdopodobnym agentem wschodnich służb - jest człowiekiem niemającym żadnych powiązań z PiS. Oburzył się z kolei na stwierdzenie, że Szmydt związany był z resortem Ziobry. Za to - zdaniem prezesa - adekwatne będzie określanie go mianem osoby związanej z obecnym rządem. Taką narrację prezentuje sam prezes, ale też takie słowa padają już raz po raz ze strony kolejnych polityków PiS. W przekonaniu o braku powiązań utrzymują prezesa PiS jego współpracownicy, ale także propisowscy dziennikarze, którzy zresztą wtórowali mu na spotkaniu podczas omawiania tego tematu. Bracia Jacek i Michał Karnowscy na tym samym spotkaniu przekonywali, że Szmydt nie występował na antenie ich telewizji wPolsce.pl (mimo że występował wielokrotnie). Podważali fakt, że był szefem departamentu w zależnej od większości PiS KRS. Jeden z braci stwierdził nawet, że "nie pamięta", jakoby uciekinier był gościem jego mediów. Po tym stwierdzeniu obecni na spotkaniu dziennikarze z różnych redakcji po prostu wybuchnęli śmiechem.
https://wiadomosci.wp.pl/co-kaczynski-m ... 828053952a
No i wszystko jasne, to człowiek Tuska :h

A pamiętasz zdzicho jak Polacy na Białorusi nazywali kilkanaście lat temu Sikorskiego ?. Jakbyś nie pamiętał przypomnę - Zdradek Sikorski. Ale dlaczego to na pewno pamiętasz...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: środa, 8 maja 2024, 21:33 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
beryl
Cytuj:
A pamiętasz zdzicho jak Polacy na Białorusi nazywali kilkanaście lat temu Sikorskiego ?. Jakbyś nie pamiętał przypomnę - Zdradek Sikorski. Ale dlaczego to na pewno pamiętasz...


Aż tak mnie Sikorski nie interesuje, abym pamiętał co robił naście lat temu na Białorusi. Natomiast pamiętam Marszałka Senatu Karczewskiego.
Przyznam szczerze, że nie widzę związku miedzy zdrajcą, a polskim ministrem spraw zagranicznych


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: środa, 8 maja 2024, 21:54 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 9 stycznia 2006, 01:47
Posty: 576
zdzicho napisał(a):
beryl
Cytuj:
A pamiętasz zdzicho jak Polacy na Białorusi nazywali kilkanaście lat temu Sikorskiego ?. Jakbyś nie pamiętał przypomnę - Zdradek Sikorski. Ale dlaczego to na pewno pamiętasz...


Aż tak mnie Sikorski nie interesuje, abym pamiętał co robił naście lat temu na Białorusi. Natomiast pamiętam Marszałka Senatu Karczewskiego.
Przyznam szczerze, że nie widzę związku miedzy zdrajcą, a polskim ministrem spraw zagranicznych

Jestem pod wrażeniem Twojej jakże wybiórczej pamięci :666 :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 07:03 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Dlaczego? Uściski Karczewskiego z Łukaszenko 8 lat temu jakoś mi w pamięci utkwiły. A co robił Sikorski kilkanaście lat temu nie pamiętam. Nie lepiej przypomnieć zamiast się śmiać z emeryta? Ciekawe ile Ty w moim wieku będziesz pamiętał. Napisz o co chodzi, to sobie przypomnę, albo poszukam źródeł


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 11:20 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 9 stycznia 2006, 01:47
Posty: 576
zdzicho, 50-kę już dawno minąłem ale pamięć mam nienajgorszą i co ważne nie wybiórczą :)
Ku odświeżeniu Twojej pamięci:
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/sik ... -h9aL.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 11:57 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Jesteś młody chłopak. Kiedy ja miałem Twoje :roll: lata
Poczytałem artykuł źródłowy autorstwa Cezarego Gmyza, którego trudno uznać za sympatyka PO:
https://www.rp.pl/swiat/art13428351-bia ... wpadka-msz
Taki cytat z tego artykułu;
Cytuj:
Rz" dysponuje jednak kopiami tej korespondencji. PIT zostały podpisane przez szeregową urzędniczkę z Wydziału Planowania i Realizacji Budżetu Biura Administracji MSZ. Nie opiewają na duże sumy – przeważnie to kieszonkowe dla opozycjonistów.

Jakaś gamoniowata urzędniczka bez mózgu te PiT-y wysłała.
Moje pytania do Ciebie;
1/ myślisz, że szef dużej firmy wie jakie kwity i do kogo wysyła jakiś pracownik administracji?
2/ naprawdę zdrada kraju i pity jakiejś urzędniczki to ten sam kaliber?
Nic lepszego nie masz :nicnie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 12:25 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1087
Lokalizacja: Olsztyn
No właśnie tu także widzę tę prawidłowość. W opozycji do argumentów stawia się argumenty o rzędy wielkości mniejszego kalibru. Milionom wydanym na lewo z Funduszu Sprawiedliwości przeciwstawia się zegarek za 20K. To ten mechanizm. Te PIT'y to niefrasobliwość, a nie zdrada jak u tego sędziego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 12:35 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Nietajenko napisał(a):
Te PIT'y to niefrasobliwość, a nie zdrada jak u tego sędziego.


A tego to nie wiesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 13:45 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 9 stycznia 2006, 01:47
Posty: 576
Jasne, facet poszedł do pierdla ale to przecież drobiazg.....
https://tvn24.pl/polska/sikorski-przepr ... -ls3528330
Nie porównuje tego do zdrady, to chyba oczywiste że kaliber spraw jest diametralnie różny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 14:08 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Jak ktoś chce sobie poczytać jak działało MSZ, polskie słuzby i urzednicy za Tuska i Sikorskiego, głównie w kontekście Białorusi i Wschodu to polecam przeczytać poniższą książkę:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5088538 ... zza-miedzy

Oczy co niektórym mogą się szeroko otworzyć, jaki był poziom niekompetencji, dziadostwa, kumoterstwa i czegoś, co kiedyś by określono jako zdrada stanu. Dziś mówi się na to "niefrasobliwość" i przechodzi nad tym na porządku dziennym :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 14:12 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2264
Lokalizacja: Banditenkreis
Myślę, że nie ma się tutaj czemu dziwić. Przecież to identyczna banda nieudaczników jak banda pisowska. W każdym normalnym kraju takie dwie sitwy zostały by pogonione kijami przez obywateli, no ale nie w Polsce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 14:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Co do tego pełna zgoda. Za pisu na pewno nie było lepiej, ale jak na razie nikt o tym książki nie napisał, więc odniosłem się do faktów już opisanych :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 17:15 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Były premier Morawiecki o służbach, które nadzorował przez ładnych parę lat:
Cytuj:
Jak poinformował koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak, sędzia Szmydt już w czerwcu 2023 roku wyjechał na Białoruś, a służby "nie podjęły żadnych kroków".
O te informacje pytany był w czwartek Mateusz Morawiecki z PiS, który ówcześnie był premierem.
- Dopiero niedawno się dowiedziałem, że pan Szmydt wyjechał na Białoruś w 2023 roku. Prawdopodobnie był to agent, który od dłuższego czasu działał w strukturach państwa - powiedział.
Dopytywany, czy służby, które wtedy pośrednio nadzorował, wiedziały o wyjeździe Szmydta, odpowiedział: - Najprawdopodobniej nie wiedziały, bo gdyby były normalnymi służbami działającymi w sposób efektywny, toby zareagowały. Ja to jedynie dedukuję i interpretuję z tego, co wiem z mediów.

Az się zdziwiłem na taka szczerość, ale
Cytuj:
- Natomiast podstawowe pytanie jest takie, dlaczego Tusk i Siemoniak nie zareagowali na to w ostatnich miesiącach - dodał Morawiecki.
https://tvn24.pl/polska/tomasz-szmydt-j ... -st7907390
Panie premierze Morawiecki trochę logiki. Skoro służby nie wiedziały i pana nie informowały, to skąd Tusk i Siemoniak po kilku miesiącach u władzy mieli się dowiedzieć skoro służby nie wiedziały? Ale dobre i to, że premier potwierdził moje zdanie na temat polskiego wywiadu i kontrwywiadu. Panie Maciarewicz dziękujemy, dziękujemy!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 18:19 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 325
Z tymi zegarkami to o ile się nie mylę to grubsza i sprawa i niedługo pewnie będzie wyciągnięte dlaczego niektórzy nie wpisali w zeznaniu zarówno zegarków jak i biżuterii.
Nie pamiętam nazwiska redaktora który juz że dwa lata temu próbował dowiedzieć się dlaczego urzędnicy obecnie opozycyjni kłamali w swych zeznaniach podatkowych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Chcą cenzurować i zmieniać naszą historię.
PostNapisane: czwartek, 9 maja 2024, 21:10 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 276
Lokalizacja: Trójmiasto
bjar_1 napisał(a):
Myślę, że nie ma się tutaj czemu dziwić. Przecież to identyczna banda nieudaczników jak banda pisowska. W każdym normalnym kraju takie dwie sitwy zostały by pogonione kijami przez obywateli, no ale nie w Polsce.


A jaki to jest tzw. normalny kraj? Co to za bzdury? Nawet w USA podczas zmiany rządów doszło do zamieszek na Kapitolu. Nikogo nie pogonili, jakieś śmieszne kary, a b. prezydent znowu kandyduje, mimo że w chacie miał kartony niejawnych kwitów :ups:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL