Teraz jest czwartek, 23 maja 2024, 05:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2018, 22:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2270
Lokalizacja: Banditenkreis
Co to są "wykopki legalne"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2018, 07:39 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Np. wykopki ziemniaków na jesień w ostatnich tygodniach września [emoji6]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2018, 08:24 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2011, 20:42
Posty: 352
j570 napisał(a):
Ludzie którzy tam kopali uczestniczą w miarę regularnie w wykopkach legalnych i nie boją się jakiś nalotów policji bo nie łamią prawa. Parada miała m.in pokazać że poszukiwacze to normalni ludzie których hobby pomaga badaniom naukowym.

Rozumiem, że "uczestniczą... w wykopkach" oznacza współpracę z archeologami? Czy w takim razie możesz wkleić link do artykułów, gdzie archeo zamieszcza podziękowania i słowa uznania dla detektorystów? Chętnie poczytam.
Apropos strachu przed nalotem Policji. Czy nie łamią prawa okazałoby się po przeszukaniach. Zapewne bardzo byś się zdziwił.
Swoją drogą ta parada przypomina mi paradę oddziałów RAD, gdzie zamiast broni prezentowali łopaty :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2018, 09:03 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Cytuj:
Była to parada w mieście Poniec po legalnych wykopkach na obszarze bitwy z 1704 roku. Ludzie którzy tam kopali uczestniczą w miarę regularnie w wykopkach legalnych i nie boją się jakiś nalotów policji bo nie łamią prawa. Parada miała m.in pokazać że poszukiwacze to normalni ludzie których hobby pomaga badaniom naukowym.

No jasne. No to zaprezentuj kolego co masz w domu? Parada według mnie jest fajna,tylko szkoda że uważacie iż tylko Wy jesteście w stanie przekonać ludzi do detektorystów i tylko w taki sposób można wspierać naukę,jak to ładnie ująłeś. Najlepiej byśmy wsparli naukę tworząc system zgłoszeń znalezionych przedmiotów za przykładem UK. Bez tego zbyt często świat nauki traci bezpowrotnie informacje o przedmiocie i miejscu. Ale oczywiście polski świat nauki może nadal żyć od grantu do grantu na badania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2018, 19:50 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
j570 napisał(a):
Była to parada w mieście Poniec po legalnych wykopkach na obszarze bitwy z 1704 roku. Ludzie którzy tam kopali uczestniczą w miarę regularnie w wykopkach legalnych i nie boją się jakiś nalotów policji bo nie łamią prawa. Parada miała m.in pokazać że poszukiwacze to normalni ludzie których hobby pomaga badaniom naukowym.

Czy to była parada mężczyzn, co za darmochę pracowali dla archeologów i jeszcze są z tego dumni że zostali tak ogłupieni, że nie dostali za to kasy?
Zła parada.
Dobra parada była by, jakby każdy miał po dwie stówy dniówki w kieszeni za taką "współ"-pracę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:05 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 10:03
Posty: 188
Być może jestem z innej planety, ale ja nie potrzebuję mieć dochodów z mojego Hobby. Chętnie i całkiem za darmo poświęcam mój czas na poszukiwania zabytków, i wcale nie oczekuję jakiegokolwiek wynagrodzenia za... to co robię i lubię :0


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:47 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
Jansz, oczywiście masz rację - jak uprawiasz to hobby i szukasz dla siebie to oczywista oczywistość, że nikt ci za to nie zapłaci, jednak jak wykonujesz tą czynność dla archeo, to wiedz ze oni mają za każdą roboczogodzinę spędzoną na polu odpowiednią stawkę. Też robią to co lubią, inaczej nie wybrali by tego zawodu, dla części z nich to jest nawet pasja. Ty zaś robisz jak twierdzisz to dla nich za darmo i przyzwyczajasz to środowisko do tego że tak powinno być i wszystko jest w porządku, bo łaskawie pozwolili ci na legalu polatać po polu. To nie twoja wina, jednak to złe podejście, 50 lat socjalizmu i 20 lat ogłupiania narodu daje taki efekt. U mnie w firmie za każdą roboczogodzinę jest stawka zależna od stopnia wykwalifikowania pracownika. Nikt za darmo nawet palcem w bucie nie kiwnie, a co dopiero powiedzieć o obsłudze sprzętu elektronicznego. Druga sprawa, że szefostwo też ma swoje zasady i nikomu by na myśl nie przyszło, by za pracę, współ-pracę, czy pomoc nie zapłacić. Za poklepunek po plecach to w socjaliźmie jakieś wolontariaty i czyny społeczne nakazywali robić, ale nawet wtedy ludzie się od tego migali jak mogli. Za chodzenie po lesie w nagonce też płacą, nie płacą tylko za "współpracę" z archeo .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:59 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Co do socjalizmu i wolontariatu to całkowicie się mylisz, Sowa. Zorganizowany wolontariat istnieje od XIX wieku i zaczął się w krajach kapitalistycznych. Obecnie przykładowo dużo osób z USA pracuje jako wolontariusze w Afryce. Wiązanie pochodzenia wolontariatu z socjalizmem to kompletne nieporozumienie.

Natomiast kwestia wolontariatu w tym szczególnym przypadku to oczywiście sprawa osobistych poglądów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2018, 00:02 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 10:03
Posty: 188
a o jakim wolontariacie mowa? bo się pogubiłem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2018, 00:17 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
Odpowiadałem na komentarz Sowy... Dla mnie prywatnie jest jasne, że możesz coś robić dla przyjemności lub z przekonania, nie mając z tego żadnych materialnych korzyści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2018, 00:17 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:42
Posty: 93
jansz napisał(a):
a o jakim wolontariacie mowa? bo się pogubiłem.


O wolontariacie z wykrywaczami na rzecz archeo , nazywa się to szumnie "współ-praca", kiedy każdy ma zapłacone oprócz tego z wykrywaczem, bo to "jego hobby" więc pracuje za frajer i jeszcze się z tego cieszy. Chętnie bym widział u siebie taki wolontariat, lekka praca na świeżym powietrzu, to co lubicie - woda, słońce, piasek - (obsługa betoniarek). Każdego osobiście pochwalę i poklepię po ramieniu za współpracę. Grupy mile widziane, im większa tym lepiej.
( Pozostali etatowi pracownicy normalna stawka za roboczogodzinę 15-60zł zależnie od tego co robią. )
Są chętni? Tylko nie piszcie, że za współ-pracę trzeba wam zapłacić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2018, 07:12 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 21:16
Posty: 54
Dopiero by sie zaczęło wyzywanie od kolaborantów,jak by brali za to kasę.Ja tam od nich kasy nie wezmę.Podoba mi się to jestem,nie spodoba mi się coś,zabieram zabawki i do domu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2018, 07:49 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 24 lipca 2011, 20:42
Posty: 352
Jak nazwać obecną współpracę z archeologami zorganizowanych grup poszukiwaczy jak nie kolaboracją? Takie postępowanie umacnia pozycję archeologów w sporze z nami nie rokuje dobrze na przyszłość Niejedna miernota archeologiczne zaistniała medialnie tylko i wyłącznie dzięki tej sytuacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2018, 08:10 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2016, 17:32
Posty: 325
Toż to chyba jeszcze mamy resztki demokracji i jak ktoś chce to kopię wspólnie.
Ktoś nie chce,to nie kopie z archeo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Pierwsza w Polsce parada detektorystów
PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2018, 08:26 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2016, 21:40
Posty: 907
Lokalizacja: woj.łódzkie
Antonior napisał(a):
Toż to chyba jeszcze mamy resztki demokracji i jak ktoś chce to kopię wspólnie.
Ktoś nie chce,to nie kopie z archeo.

Tylko,ze na tej demokracji to my zwykli Kowalscy wyjdziemy jak Zabłocki na mydle.Wiem,wiem-nie musze byc zwykłym Kowalskim .................Jasno trzeba stwierdzic-jako srodowsko nie przedstawiamy zadnej "siły".Grupki "interesów" i nic wiecej :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL